تالار زبانشناس

داستان و هدف شما از یادگیری انگلیسی چیه ؟ (تاپیک انگیزشی)

این برنامه تو کامپیوتر هم قابل نصبه

2 Likes

سلام، نیکنام هستم (مامان آلاء). شروع یادگیری زبان من تیر سال 93 هست. بعد از بدنیا آمدن دخترم چون نمیتونستم سرکار برم وقت تلف شده زیاد داشتم تا 6 ماهگی دخترم کار خاصی انجام نمیدادم و تنها کار مفیدم گذروندن امتحانات نظام مهندسی بود و بعد از اون از اینکه نمیتونم کار مفیدی که دوست داشته باشم انجام بدم احساس بدی داشتم و تا حد زیادی افسرده. تا اینکه تصمیم به یادگیری زبان گرفتم. به صورت self study از Elementary تا چند ماه پیش اواسط سطح advanced. تکنیکی که استفاده کردم ابزارهای خوبی داشت. اوایل چون مشغله زیاد نداشتم پیشرفت خوبی داشتم و عیبهایی که داشتم به نظرم میومد با گذروندن سطوح بالاتر رفع خواهد شد. تا اینکه مصاحبه ای به عنوان زبان آموز موفق داشتم و بعد اطرافیان با دیدن مصاحبه فکر میکردن من به طور صد در صد به زبان مسلط هستم ولی واقعیت امر چیز دیگری بود. و این باعث دلسردی من میشد، من به روشی که استفاده کردم ایمان داشتم و دارم. چون خودم بهتر از همه میدونم که من از سطح صفر به سطح رضایت بخش رسیده ام. اما عیب من این بود که سرعتم بالا بود و در مدتی که دارم بسته قدرت رو میخونم میدونم که سرعت چه آسیبی به من وارد کرده. خرداد امسال که برای مصاحبه دکترا نیاز به مدرک زبان داشتم امتحان msrt دادم و اونجا نتونستم listening رو خوب جواب بدم و چون توقع بالایی از خودم داشتم لذا احساس ناامیدی پیدا کردم. بعد از اون شروع کردم به تحقیق برای تقویت listening و در کنارش در خصوص آموزش زبان به کودکان هم سرچ داشتم تا اینکه با زبانشناس آشنا شدم تا چند هفته درگیرش بودم که به ادامه سطح advance بپردازم یا زبانشناس. که با دیدن چالشها ،تالار گفتگو و دیدن نتیجه نرم افزار و اثر مطالعه عمیق در شاهکار دوستان تصمیم گرفتم با زبانشناس ادامه بدهم. و حتی تمام مطالعات قبلی خودم رو دارم با روش مطالعه عمیق برای خودم تکرار میکنم. به امید موفقیت برای همه

12 Likes

Oایول آقا کامبیز خیلی کامل بود.اگه همین اتفاقا واسه من افتاده بود و من میخواستم توضیح بدم کلا ۳ خط میشد:no_mouth::no_mouth:
من تا دانشگاه که دنبالش نبودم بعد از دانشگاه هم اینقد درسامون فشرده و سنگین بود که واقعا نتونستم دنبالش برم ولی تو خوابگاه ترجمه قبول میکردم صفحه ای ۱۵۰۰.سال ۸۰ به بعد .اونموقع مبلغ خوبی بود برا خودش.خیلی هم سرم شلوغ بود‌کارآموز هم داشتم:sweat_smile::sweat_smile:ولی عملا فقط دایره لعاتم رفت بالا و لیسنینگ و اسپیکینگ ضعیف.سال ۹۰ یه کنگره تو یزد بود رفتم .اونجا یه پک انگلیسی گرفتم به اسم Esl که ۹۰ تومن گرفتم چن تا کتاب و چن تا سی دی.که چون تو اون بازه دو جا مشغول کار بودم فقط تو فاصله خونه تا محل کارم تو ماشین میتونستم گوش بدم که اون هم بعد از چن روز ولش کردم.تا گذشت و فروردین امسال تو یه همایش درمورد زبان اموزی به کودکان زیر ۷ سال شرکت کردم و یه سری سی دی کارتون گرفتم که خودم بیشتر از دخترم مشتاق دیدنشون بودم‌.خیلی اون کارتونها بهم کمک کرد که دوباره به انگلیسی رو بیارم .بعد تقریبا اردیبهشت ماه امسال بود که کار تو شرکت نستله بهم پیشنهاد شد و جالبه که اون کسی که منو معرفی کرده بود فک میکرد من انگلیسیم فوله چون یه نیمچه کتاب مربوط به رشته ام رو ترجمه کرده بودم و این قضیه عدم تسلط بر انگلیسی خیلی برام گرون تموم شد . به سرم زد برم کلاس ولی واقعا دیگه وقت آزاد نداشتم. خلاصه از اون روز دوباره سی دی های esl رو آوردم تو ماشین گوش کردم ولی از پیشرفتم راضی نبودم تا اینکه تو اینترنت ضمن سرچ با زبانشناس آشنا شدم و الان تقریبا ۱ ماهه که دارم باهاش کار میکنم و ازش راضیم .خدا هم ازش راضی باشه:blush::blush::blush:فقط میخوام به بچه هایی که فعلا مجردن یا متاهلن و بچه ندارن بگم واقعا تا درگیریهاتون کمه حتما حتما زبانتون رو یاد بگیرید وگرنه بعدا واقعا سخته.

8 Likes

یه ایده به من دادید :joy: یادم باشه یه چی بنویسم دربارش

درباره داستانتون هم ممنون خیلی داستان قشنگی بود. ایشالا که با قدرت پیش برید و موفق باشید. ما هم مثله یه اهرم بهتون کمک میکنیم.

یه هدف قشنگی. آفرین به شما. منم از لهجه بریتانیایی خیلی خوشم میاد مخصوصا از گزارشگر های بریتانیایی.
همیشه تو خلوت خودم یه کمی بریتانیایی تمرین میکنم البته اصن خوب نمیشه
ممنون از شما.

خیلی خوشحالم که تونستم داستان شما رو بدونم خانوم نیک نام. ممنونم از شما.

مدتی پیش ( فک کنم پارسال بود) مصاحبه ای از یکی از موفق های زبان از ایتالیا شنیدم. یه جورایی مثله شما بود وضعیتشون.
خلاصه که با پاور انگلیسی سطح انگلیسیشون رو در اسپیکینگ و شنیداری بالا بردن و در شغلشون موفق شدن
البته همه مصاحبه یادم نیست فک کنم ایشون متخصص مغز و اعصاب بودن

این مصاحبشونه این بلاگ توسط یکی از موفق های زبان انگلیسی نوشته شده میتونید چک کنید. بد نیست واسه اطمینان.
برای شما ارزو موفقیت دارم

ممنون از داستان شیرین و جالبتون…
منم یادمه خیلی مطلب ترجمه میکردم (البته با سطح انگلیسی داغونم :joy: ) یه زیرنویس ترجمه کرده بودم ( که نمیگم اسمه فیلمش چیه)

الان که یادم میاد خجالت در من موج میزنه. نمیدونم فازم چی بود اون موقع خدایی :grin:
خیلی خوبه که ترجمتون خوب بوده.
این پیش زمینه ها در این مسیر خیلی بهتون کمک خواهد کرد.
ولی بدونید که برای پیشرفت در مکالمه نیاز دارید که شنونده و مکالمه گر خوبی باشید. اینم به دایره لغات خوبتون اضافه کنید صد در صد موفق خواهید شد.


از تمامی دوستانی که در این تاپیک شرکت می کنن ممنونم.
این تاپیک واسه من حکمه یه آلبوم رو داره. دوست دارم هر روز ورق بزنمش و از تجربیات و مسیر دوستان بخونم

مرسی از همه

5 Likes

من سالها پیش در مورد مردی آمریکایی به نام مارتین لوترکینگ خواندم و سخنرانی مشهورش رو دیدم. با اینکه حتی ۱۰% هم حالیم نمیشد رفتم پیش یک نفر که بلد بود و برام گفت که داره چی میگه. من کاملا تمام ترجمه فارسی رو از اشتیاق حفظ کردم و وقتی داشتم سخنرانی رو گوش میدادم جمله به جمله معنای فارسی به ذهنم می آمد.
I have a dream that one day this nation will rise up
We hold these truths to be self-evident that all men are created equel
این شروعی بود که علاقه مند بشم این طرز بیان قوی در زبان انگلیسی چه قدر زیبا و جذب کننده هست، میخواستم برم دنبال یادگیری ولی در پیچ و خم های مختلف گیر کردم و بیخیالش شدم.

مورد بعدی که تاثیرش از لوترکینگ بیشتر بود سخنرانی چاپلین در فیلم دیکتاتور بزرگ بود. ویدیوهارو میزارم که ببینید.
تابستان ۹۳ بود که میخواستم شروع کنم با همین سیستمی که دارم الآن میخونم، یادگرفتن که زمان خدمتم شروع شد.
الآن که اینجا هستم مسیرم رو پیدا کردم و حدود ۵ ماهی میشه با انگیزه،پشتکار و هدف دارم زبان انگلیسی رو دنبال میکنم و خیلی هم راضی هستم.
آقا چه طوری ویدیو میزارید؟

3 Likes

اینقدر این سخنرانی من رو تحت تاثیر قرار داد که شاید صدها بار گوشش دادم و حفظش شدم. الانم یه بار دیگه دارم گوش میدم.

3 Likes

سلام آقا حامد عزیز
من اولین بار اسم مارتین لوتر کینگ رو تو کتاب آکسفورد پیکچر دیکشنری دیده بودم. کنجکاو شدم ببینم کیه یه کلیپ انگیزشی دیدم تو یوتیوب که متاسفانه یادم نمیاد.
یادمه هر موقع اون کلیپ رو میدیدم مو بدنم سیخ میشد. لازم شد بگردم پیدا کنم

برای گذاشتن کلیپ هم میتونید از streamable.com استفاده کنید.
هم یوتیوب رو مستقیم می کنه و هم میتونید خودتون آپ کنید
در نظر داشته باشید که محدودیت ده دقیقه ای داره
بعد که آپ شد لینک رو بزارید اینجا خودش نشون میده

5 Likes

اینجا جداگانه میزارم.

https://streamable.com/rxye9

https://streamable.com/glha5

5 Likes

با سطحی که شما دارین من برای افزایش قدرت listening منابعی مثل فیلم به روش زبانشناس و گوش دادن به صحبتهای انگلیسی زبانهای واقعی رو پیشنهاد میکنم.
و در اینکه برنامه زبانشناس بهترین برنامه برای افزایش دایره لغات و رسیدن به fluency در صحبت کردنه شکی نیست ولی هیچ کدوم از دروسی که داخل زبانشنتس هست توانایی اینکه شمارو به سطح بالایی در listening برسونه رو نداره
چون گوینده های دروس اعم از aj و کتاب داستانها به صورت خیلی شمرده و ساده صحبت میکنند در صورتی که در انگلیسی واقعی اصلا اینطور نیست و native ها خیلی سریع صحبت میکنند و کلمات رو به هم میچسبونن.
به طور کلی انتظاراتی که در حال حاضر میشه از زبانشناس در مهارتهای مختلف داشت :point_down:
لیسنینگ : رسیدن به سطح معمولی (در حدی که بتونی کتاب صوتی گوش بدی یا انیمیشن ببینی)
اسپیکینگ : رسیدن به سطح fluency (در حدی که با کلمات و جملات ساده منظور خودتو انتقال بدی )
رایتینگ : رسیدن به سطح پیشرفته(البته مستلزم تلاش و پشتکار زیاده)
ریدینگ:رسیدن به سطح پیشرفته

1 Likes

حتما همون ترجمه ها انگیزه ای شده برای موفقیت الانتون.بهر حال تلاشتون رو میکردید .واقعا موفقیت اتفاقی نیست

1 Likes

سلااام.دوستااان لطفا كمك كنيد.اين توم افزار شبيه ساز اندرويد روي لبتاب براي دانلود نرم افزار روي كامپيوتر چرا واسه من كار نميكنه.تا مرحله ايميل و پسورد ميره اما بعدش نه.هرچقدر اوكي ميزنم نميره مرحله بعدي.لطفا كمك كنيد

1 Likes

سلام، ممنون از راهنمایی ارزشمندتون. بله من هم همین کار رو در کنار زبانشناس دارم انجام میدهم. حقیقتش من دایره لغاتم خوبه، گرامر هم بد نیست ولی در نظر بگیرید که در دریایی از لغات ، اصطلاحات و قواعد غرق شده بودم ولی قادر به بهره بردن ازشون نبودم دقیقا همون چیزهایی که ای جی مثال زدند. و از طرفی چون به صورت self studyانجام میشد از حمایت و تشویق که مثلا دوستان زبانشناس به همدیگر میدهند بی بهره بودم بخصوص در سطوح بالا تقریبا انرژی ادامه کار نداشتم. ولی خدا رو شکر زبانشناس نه تنها در زبان حتی طرز فکر و اندیشه من خیلی تاثیر گذاشته. باز هم لازم میدونم که از راهنمایتان تشکر کنم.

4 Likes

انصافا من کسی رو تو فیلم یا یوتیوب یا هیچ شبکه اجتماعی ندیدم از منابع داخل وی آی پی ای جی هوگ سریع تر حرف بزنن. آروم تر دیدم ولی سریعتر نه.
جو وایز سریع تر از همست و مشخصا افراد متغیرند و با جرات میگم هیچکس در حالت عادی از جو وایز سریعتر نیست.
حتی همون پاور انگلیش هم نرماله مکالمه یه شخصه بومی زبانه. ( با کمی تخفیف)
بحث کتاب های صوتی جداست چرا که دارن کتاب می خونن پس باید شمرده بخونن.
مگه اینکه بخوایم تصور کنیم یکی بخواد مثله تونی رابینز بشه. که بعید میدونم…
قرار مکالمه گوش بدیم نه رپ…

8 Likes

نکته دیگه هم لازم بود که بگم اینکه من خیلی این جمله رو شنیدم که برای تقویت listening میبایست از سرعت پائین شروع کرد و نتیجه تستی بوده که بر روی زبان آموزان زیادی انجام دادند.

4 Likes

منظورمو متوجه نشدی :grin:
وگرنه سرعت سریع داستانهای کوتاه بعضی موقع ها از رپ هم سریعتر میشه
منظورم اینه که بومی زبانها شمرده صحبت نمیکنن و بعضا کلمات رو کامل ادا نمیکنن
مثلا how are you doing رو میگن :point_left: ها یا دو ان
فکر کنم اگه دروس real English و. pronunciation ای جی اضافه بشه این کمبود زبانشناس حل بشه

2 Likes

خب اصلش هم همینه
من فرض رو بر این گرفتم که سطح زبانتون خیلی بالاست
وگرنه زبان شناس برای رسیدن از سطح beginner به متوسط و خوب ،عالیه ولی برای رسیدن به سطح پیشرفته و عالی جواب نمیده و از ی جایی به بعد باید به انگلیسی واقعی روی آورد

1 Likes

آره درسته
ولی تو دوره ی Learn real English که بزودی به نرم افزار اضافه میشه این مدل تلفظ ها و حرف زدن کوچه خیابونی و اصطلاحات رو آموزش میدن
Aj فکر همه جارو کرده

2 Likes

واقعا قراره اضافه بشه ؟
آخه ی بار خودت گفتی قابلیت اضافه شدن نداره !
اگه اضافه بشه عالی میشه :nerd_face:

1 Likes

آره ایشالا
یه جوری ردیفش میکنیم
دوره ی خوبیه

2 Likes

علت اینکه من در آزمون نتونستم به listeningجواب بدم بخاطر این بود که من ۳ سال توی محیط آروم و با هدفون زبان گوش میدادم واصلا عادتی به محیط شلوغ و بیان دیالوگ از طریق بلندگو نداشتم و اصلا هیچی نمیفهمیدم. و تا قبل از آشنایی با زبانشناس و بسته قدرت اصلا نمیتونستم باور کنم که اتفاقا باید تحرک داشت حتی میشه توی محیط شلوغ هم راحت زبان گوش کرد. و خدا رو شکر تاثیر خوبی داشته و من یکم از وقت گوش دادنم رو اختصاص دادم به زمانی که دخترم رو میبرم باشگاه کودک که پر از سر و صدا و موسیقی بلند هست. ببخشید امروز مکاتبات من زیاد بود چون حرف برای گفتن زیاد داشتم به بزرگواری خودتان ببخشید

3 Likes