تالار زبانشناس

اشتراک گذاری کلیپ های آموزشی یوتیوب در انجمن

سلام دوستان عزیز.

همونطور که میدونید یوتیوب بزرگترین شبکه‌ی اشتراک گذاری ویدئو هست اما فیلتره. ما کاری به خوب یا بد بودن فیلتر بودنش نداریم اما به هر حال کلیپ های آموزشی خیلی زیادی پیدا میشه که برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب هستن اما خیلی ها به این دلیل بهش دسترسی ندارن.

من یک راه خیلی مناسب پیدا کردم که میشه این کلیپها رو به راحتی هر چه تمامتر به اشتراک گذاشت و اون استفاده از سایت streamable هست. البته به غیر از یوتیوب، سایتهای بسیار زیاد دیگری در این وبسایت ساپورت میشه.

روش کار به این صورت هست.

۱- کپی لینک ویدئو و وارد کردن اون در قسمت video URL زیر.

به عنوان مثال من لینک یکی از صحبتهای ای جی هوگ رو کپی میکنم (https://www.youtube.com/watch?v=xPXOYVZ484U) و اینجا میذارم.

۲- تعیین شروع و پایان ویدئو و ساختن اون

معمولا ویدئوها طولانی هستن و بخشهاییش مورد نیاز نیست. یا شاید اولش و آخرش تبلیغات اضافی دارن که به درد نمیخوره. در صفحه جدیدی که باز میشه، میتونیم زمان شروع و پایان ویدئو رو مشخص کنیم و ویدئو رو کوتاهتر کنیم که فقط قسمتی که لازمه نمایش داده بشه. در نهایت روی گزینه ی create کلیک میکنیم.

همونطور که در عکس فوق مشهود هست. من از ثانیه ۲۰ تا ثانیه ۹:۳۴ این ویدئو رو برداشتم. چون اولش ۲۰ ثانیه تبلیغ داره و فکر کردم شاید بقیش به درد نخوره. و در نهایت گزینه ی Create Video رو زدم.

۳- پردازش ویدئو و برداشت لینک اشتراک گذاری

بعد از کلیک روی Create Video در عکس قبلی، ویدئو وارد مرحله ی پردازش میشه که ممکنه یکی دو دقیقه طول بکشه. بعد از پایان پردازش لینک فیلم پردازش شده رو از همین قسمت طبق شکل زیر کپی کنید و به همون صورت در مطلبی که در تالار زبانشناس میخواین قرار بدین، وارد کنین

من الان در ادامه همین ویدئویی که پردازش کردم لینکشو قرار میدم:

که در نهایت به صورت زیر میشه.

https://streamable.com/ks41d

خیلی ساده بود نه؟ :grinning:

25 Likes

منم دیشب یکی از دوستان راهنمایی کرد با همین روش کلیپ گذاشتم ممنونم

4 Likes

گویا وب سایت معرفی شده فیلتر شده یا دیگه کار نمی کنه.
یک سایت به اسم دیدئو واسه کارهای سردستی بد نیست البته خیلی از ویدئوها رو نداره یا به اشتباه فیلتر کرده اما به هر حال فکر کنم ماندگاری داشته باشه و فیلتر نشه
dideo رو سرچ کنین باید پیدا بشه

4 Likes

سلام
برای قرار دادن لینک هایی یوتیوب از سایت زیر هم میتونین استفاده کنین
https://streamja.com/

6 Likes

سلام. بله متاسفانه…ولی اگه گزارش بدید, پس از بررسی آزاد می کنن اگه از نظرشون مشکلی نداشته باشه و با ایمیلی که وارد می کنید پاسخگو هستن

2 Likes