خلاصه نویسی داستان چگونه است؟

سلام
دوستان من یه جای توتالار ی کلمه خلاصه نویسی به چشم خورد
دستان میشه توضیح بدید
درضمن مدن برای ارشد و ازمون های استخدامی ددارم زبان میخونم ( در طول خدمتم روزی دو ساعت) ایا انجام کامل 5 استراتژی روی داستان کودکانه خوبه یا وقتی رسیدن داستان واقعی اونجا انجامشون بدم
تشکر از مشاوران عزیز

1 پسندیده

سلام، در رابطه با خلاصه نویسی من تجربه شخصی خودم رو عرض میکنم. برای اولین بار که این مساله برام مطرح شد که یکی از راههای تقویت رایتینگ انجام خلاصه نویسی هست لذا برای اولین بار کار برام سخت بود چون هنوز قدرت جمله نویسی رو نداشتم اما از جملات و کلمات داستان ها استفاده میکردم فرضا کتاب ۵ فصل داشت انتهای هر فصل یک خلاصه می نوشتم بعد از پایان کتاب از خلاصه ها یک خلاصه می نوشتم که این مرحله نیاز به نگاه کردن جملات نبود دیگه متن، لغات و جملات رو یاد گرفته بودم. پس خلاصه نویسی رو دو مرحله ای انجام میدادم یک بار به کمک کتاب و در این مرحله خلاصه یک فصل ۲۰ صفحه می شد ۳ صفحه و در پایان کتاب من ۵ فصل با خلاصه ای حدود مثلا ۱۵ صفحه داشتم و در مرحله ی پایانی با خوندن این خلاصه ۱۵ صفحه ای یک خلاصه دو، سه صفحه می نوشتم انگار که دارم داستان رو برای کسی تعریف میکنم.
با تمرین این تکنیک هم لغات، هم ساختار نوشتن تقویت پیدا میکنه

آزمونها قالب خودشون رو دارند برای ارشد معمولا تخصصی هست و لغات پر کاربرد آزمونها رو بخوانید

این تکنیک جزء تکنیکهای موثر و فان در یادگیری هست بخصوص برای زمانی که شما هدف تون فقط یادگیری هست نه آزمون که با محدودیت زمانی برخوردار نباشید. و بتوانید با حوصله و انگیزه زبان رو یاد بگیرید

3 پسندیده