Busy is the new Stupid - آیا واقعا سرمان شلوغ است؟

Do you have a moment?

Let’s hear what Warren Buffett and Bill Gates think about “time”

Mr. Gates mentioned, “sit and think”
What I received from this conversation is:
prioritize
focus on priorities
know where to spend time and where not to
know where to get involved and where to let others do their job

All of the above could be achieved, when we sit and think which eventually shall help us use our
time precisely.

It is true that these wealthy men had much more busy days when they were young, more energetic and less rich, but still this is a good tip for us to know, and it can enable us to make time for all the precious activities we want to do but we think there is no enough time to do so.

"Eventually, all we really have is "time!
Don’t you agree?

ترجمه فارسی متن:

یه لحظه وقت دارین؟

بیاین ببینیم نظر وارن بافت و بیل گیتس در مورد “زمان” چیه؟

images

آقای گیتس میگه: بنشینیم و تفکر کنیم
چیزی که من از این گفتگو دریافت میکنم اینه:

اولویت بندی کنم
روی اولویت هام متمرکز باشم
بدونم کجاها وقت بگذارم و کجاها وقت نگذارم
بدونم کجاها خودم رو قاطی مسائل کنم و کجاها اجازه بدم آدما خودشون به کارشون برسن

به همه اینا وقتی با خودمون بشینیم و فکر کنیم میشه رسید که نهایتا کمک میکنه از وقتمون خیلی بهینه تر استفاده کنیم.

درسته که این مردان ثروتمند وقتی جوان, پر انرژی تر و کم ثروت تر بودند روزهای خیلی شلوغ تری داشتند با این وجود هم توجه به این نکات راهنمایی خیلی خوبی برای ما خواهد بود و میتونه به ما این امکان رو بده که برای همه فعالیت های ارزشمندی که فکر میکنیم وقت انجامشون رو نداریم زمان بگذاریم.

نهایتا, تنها چیز ارزشمندی که داریم زمانه.
موافق نیستید؟

13 پسندیده

خیلی کلیپ جالب و آموزنده ای بود. مخصوصا اونجاش که وارن بافت میگه به طور کلی من میتونم هر چیزی که بخوام رو بخرم. ولی نمیتونم زمان بخرم. :ok_hand:

7 پسندیده

کلا شخصیت این دو نفر آموزنده و جالبه.
شنیدن این حرفا از دهن این آدما تاثیر چند برابر داره. چون آدم همیشه فکر میکنه پول جای همه چیزای زندگی رو میگیره.

2 پسندیده

متن و ترجمه فارسی ویدیو:

Gates: I also remember Warren showing me his calendar. I had every minute packed and I thought that was the only way you could do things. The fact that he is so careful about his time. You know, he has days that there is nothing on it.

Buffett (laughing): Absolutely, those are the best ones.

Rose (looking at the planner): This is a week of April, of which there are only three entries for a week.

Buffett (laughing): Yeah, there will be four maybe by April.

…Gates (joking): Yeah, file tax return

Rose: That taught you what? Not to crowd yourself too much? Give yourself time to read and think?

Gates: Right. That you control your time. And that sitting and thinking may be of much higher priority than a normal CEO who, you know, there is all this demand, and you feel like you need to go and see all these people. It is not a proxy of your seriousness that you’ve filled every minute in your schedule.

Buffett: People are going to want your time. That is the only thing you can’t buy. I can buy anything I want, basically, but I can’t buy time.

Rose: So to have time is the most precious thing you can have.

Buffett: It is. I better be careful with it. There is no way I will be able to buy more time

گیتس: یادمه وارن تقویم جیبیش رو نشونم داد. من خودم تک تک دقیقه هام پر بود و فکر میکردم این تنها راهیه که آدم میتونه کاراشو انجام بده. اما وارن انقدر در مدیریت زمانش با احتیاط عمل میکنه که حتی یه روزایی هیچ کاری برای انجام تو اون روز نداره!

بافت (با خنده): کاملا درسته. اون روزا بهترین روزا هستن.

رُز(به دفترچه نگاه میکنه): توی یه هفته از ماه آوریل, کلا سه مورد رو وارد کردی!

بافت(باخنده): آره… شاید تا آوریل بشه چهارتا.

گیتس(به شوخی): آره مثلا ارسال اظهارنامه مالیاتی …

رُز: این چی بهت یاد داد؟ اینکه سر خودت رو خیلی شلوغ نکنی؟ برای خودت وقت مطالعه و فکر کردن
بگذاری؟
گیتس: درسته. اینو یاد گرفتم که تویی که باید زمانت رو مدیریت کنی. و اینکه نشستن و فکر کردن شاید اولویت خیلی بیشتری از کارای معمول یه مدیرعامل داشته باشه که میدونی کلی موضوعات هست و آدمایی که باید ببینی و …
اینکه تک تک دقایق برنامه روزانه رو پر کردی نشون دهنده جدیت تو نیست.

بافت: همه دنبال زمان تو هستن. این تنها چیزیه که آدم نمیتونه بخره. من اساسا هر چیزی که دلم بخواد رو میتونم بخرم, اما نمیتونم زمان رو بخرم.

رُز: پس وقت آزاد داشتن ارزشمندترین چیزیه که میتونی داشته باشی.

بافت: همینطوره. من بهتره حواسم به این موضوع باشه. هیچ راهی نداره که من بتونم وقت بیشتری بخرم

5 پسندیده

سلام دوست گرامی ممنون از کلیپ آموزندتون :pray:

2 پسندیده

سلام خانم درنا
ممنون از توجهتون :slight_smile:

1 پسندیده