دیکشنری تحلیلگران

سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر.

چجوری میشه خودمون یک دیکشنری که فعلا توی برنامه نیست (مثلا تحلیلگران) رو به دیکشنری هامون اضافه کنیم؟

1 پسندیده

سلام فکر نکنم بشه یه دیکشنری رو به برنامه اضافه کرد
اما خب بعضی از دیکشنری ها هستن که از تو تنظیمات میتونین این قابلیت رو فعال کنین که وقتی یک متن رو کپی کردین خودش بصورت اتوماتیک ترجمه کنه!
من خودم از U dictionary استفاده میکنم و این قابلیت همیشه بدردم خورده

3 پسندیده

دیکشنری های فعلی چه مشکلی دارن؟ در نسخه بعدی دیکشنری های بیشتری به برنامه اضافه میشه.

1 پسندیده

اگر بتونید-U-dictionary رو اضافه کنید خیلی خوب میشه
نسبت به بقیه دیکشنری هایی که من استفاده کردم بهترین و مرتب ترین معنی رو میده

2 پسندیده

سلام وقت بخیر جناب ناصری
بنظرتون این همه دیکشنری اضافه کردن برای استفاده گیج کننده نخواهدبود؟؟
واقعا گاهی انتخاب برای استفاده سخت میشه ودر اغلب اوقات ادم سرگیجه میگیره ومیمونه که کدوم رو استفاده کنه بااین همه معانی رنگارنگ و لغات جدید
همین دیکشنری ها خودشون باعث دلزدگی میشه درمسیر یادگیری زبان

1 پسندیده

بنظرم بودن دیکشنری های مختلف باعث پیدا کردن معنی دقیق لغت مورد نظر میشه. برای مثال در دیکشنری های فعلی زبانشناس در دیکشنری فارسی معانی بعضی لغات نیست. در دیکشنری کمبریج مشاهده میکنیم معنی اون لغات که در دیکشنری فارسی براشون نیست, همراه با مثال ها در جملات مختلف, نوع لغت, اصطلاحاتی که مربوط به اون لغت خاص میشه, سطح لغت موجوده. یا تو دیکشنری لانگمن.
بنظرم این بیشتر بودن آپشنه که میتونه به یافتن خیلی آسون معنی لغات کمک کنه.
جای یک دوتا دیکشنری خوب فارسی و همچنین انگلیسی تو زبانشناس خالیه. بعضی لغات هستن که حتی تو دیکشنری کمبریج ولانگمن هم موجود نیستن
گوگل ترنسلیت هم بعضی وقتها گیج میزنه.

3 پسندیده

@hnaseri

پیشنهاد میکنم دیکشنری که اصطلاحات رو معنی کرده اضافه کنید. همونطور که از ای‌جای یاد گرفتیم اصطلاحات مهمتر از لغات هستند. خیلی ممنون از آقای ناصری و همکاران خوبشان.

3 پسندیده

والا انگلیسی به انگلیسی که بهترین هارو انتخاب کردید. ولی انگلیسی به فارسی، گوگل ترنسلیت که آنلاینه. فست دیک هم که خیلی از اصطلاحات رو نداره. بنظرم اگه تحلیلگران رو اضافه کنید خیلی خوب میشه

1 پسندیده

سلام وقت بخیر نظرتون محترم وقابل احترام
امامن خودم چنین مشکلی بادیکشنری ها دارم.بااینحال نطرتون برام محترم🌹