با زبانشناس - سال 98 در زبانشناس چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

اقای ناصری عزیز چندتا سوال اون بالا پرسیدم
از قرار معلوم شما فقط میتونید جواب بدید
بیزحمت اون بالا ها رو یه نگاه بندازین @hnaseri

2 پسندیده

سلام آقا محمد

خب این برا افراد مبتدی است.

اون چیزی که من مد نظرمه ساختارهای ظریفیه که هیچ زبان‌آموزی باهاشون برخورد نداشته. چرا؟ چون اولا که زبان مادریش نیست، دوما توی هیچ کتاب گرامری نیومده. و بعضا دیدم ترجمه‌های وحشتناکی از این ساختارها شده

اتفاقا تلفظ جزء اون دسته از مواردی هست که اگه غلطشو یاد بگیرین تغییر دادنش خیلی سخت میشه و گاهی غیرممکن. وقتی یک زبان‌آموز حرفه‌ای book رو بعد از چندین سال زبان‌آموزی /bu:k/ تلفظ می‌کنه، قراره کی تغییرش بده؟ اون دیگه ملکه‌ی ذهنش شده. حتی با شنیدن این کلمه هم نتونسته تلفظ رو درست بگه. چرا؟ چون تفاوت مصوت‌های کوتاه و بلند و کشیده رو درک نکرده. وقتی ing رو بارها شنیده ولی اشتباه تلفظ می‌کنه دلیلش اینه که نمی‌دونه شکلی که استفاده میکنه توی زبان انگلیسی کاملا غلطه.

4 پسندیده

من یه مدت یه شهر زندگی میکردم که لهجه خاص داره
الان شاید بیش از ده سال میگذره که مهاجرت کردم
اوایل مهاجرت هرکی منو میدید میگفت اقا تو فلان جایی نیستی
الان دیگه اکسنت اونجا رو ندارم کسی هم دیگه نمیپرسه فلانی تو تو اونجایی هستی یا نه
چی شد؟؟؟
تمرین تلفظ داشتم آیا ؟؟ نه فقط خود به خود اتفاق افتاد
اون فردی هم که شما میگید این ادم یه مدت یه کشور بومی زبان زندگی میکرد به نظرتون بازم همین وضعیت داشت ؟ معلومه که نه
چرا این مشکل وجود داره
چون اون ادم انگلیسی با صوت یا گوشاش یاد نگرفته
واسه خود من بعضی از کلمات ر دار تلفظش فرق کرده بعد یادگیری زبان
اصلا هم تمرین خاص تلفظ نداشتم
بعد واسه ملکه ذهن اینا
زبان اموز با روش شنیداری بره جلو اون مسایل واسش پیش نمیاد
الان دیگه خداییش حسش نیست توضیح بدم تا فرصتی دیگر بدرود

4 پسندیده

ممنون آقا کامبیز و تیم گرامی زبانشناس. :rose::rose::rose:

2 پسندیده

برنامه‌های مشخص ما برای سال بعد

۱- ساپورت افعال چند کلمه ای و اصطلاحات
۲- اضافه کردن دیکشنری های زبانشناس
۳- دقت ترازبندی خودکار صوت و متن
۴- دیکشنری زبانشناس
۵- آزمونها
۶- گرامر تعاملی

جزو برنامه هامون هست ولی کاملا چند و چون کار مشخص نشده

مجموعه‌هایی که به طور عمومی مورد استقبال کاربران باشه رو حتما اضافه میکنیم.

6 پسندیده

سلام… با نظر شما کاملا موافقم… من کتاب داستان زیاد میخونم…فکر می‌کردم خیلی سطحم بالا هستش تا اینکه شروع کردم به خوندن کتاب‌های سطح پیشرفته و اونجا فهمیدم بعضی ساختار های سطح بالا رو متوجه نمیشم و مکث زیادی رو جملات داشتم البته اینم بگم الان راه افتادم منظورم اینه که با خوندن زیاد کتاب میشه این نقص رو حذف کرد ولی در کل اگه این ساختارها آموزس داده بشه خیلی عالیه.

7 پسندیده

انشالله سال جدید سالی پر از،خوبی وخوشی برای دوستان خوبم وایران عزیزمون باشه منم بتونم تا شهریور ماه خوب خوب انگلیسی صحبت کنم زبانشناس قدرتمندتر از همیشه ظاهر بشه

3 پسندیده

سلام به همه دوستان
به به چه سالی بشه سال 98 :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
من تازه داشتم تو هدفگذاری سال 98 می نوشتم که حضورم در تالار مثل سابق بشه و هیچی مانع حضورم نشه که بعد چند روز از این تصمیم این تاپیک رو دیدم
ممنون از آقا کامبیز :clap::clap::clap::clap:
اصلن اینجا یک دنیای دیگس که انرژی میگیرم ازش :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
بی صبرانه منتظر سال 98 هستم :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

9 پسندیده

سلام جناب کامبیز خدا قوت بابت تلاش بی وفقه تون

نمیشه این قسمت طوری باشه که افرادی که داوطلب هستن بیان تو مکالمه و گفتگو شرکت کنند ؟؟

البته مثلا میشه دو قسمتش کرد مثلا یه جلسه هفتگی با افرادی که بهترین رنکینگ رو دارن
و یه جلسه هم با افرادی که داوطلب هستن با تم متفاوت تر

3 پسندیده

سلام.کلا با هر پیشنهاد گرامری که شما بدید موافقم.اول به این خاطر که ترجمه های حرفه ای شما تایید حرفهای شماست.دوم اینکه فرق بین یادگیری اصولی و تجربی مثل مبارزه حرفه ای و دعوای خیابانیه.تکنیک تو همه رشته ها زیباست .

3 پسندیده

سلام زهره خانوم عزیز. روزتون بخیر :rose::rose::rose:

مرسی ازتون. نوروز شما هم پیشاپیش مبارک

سلام بر دوست خوب و عزیزم آقا مهدی گل. خیلی مخلصیم داداش

خیلی آقایی قابل شمارو نداره :rose::rose::rose:

آقایی حضورت کمک بزرگیه. میبینمت تو تالار داداش گل

سلام زهرا خانوم ممنون

متاسفانه زدن گروه تلگرامی کمکی به رشد گروه ما نخواهد کرد. ما باید در قالب چیزی کار کنیم که بتونه مارو به همه بشناسونه و کمک کنه به مردم بیشتری دسترسی کنیم

از سمت دیگه متاسفانه گروه تلگرامی جز دردسر چیزی نداره و مدیریتش خودش یه مسئله جداست.

همون تاپیک تالار خوبه. اگه سوال خاصی بود میتونن دوستان از مربیان بپرسن و اونا پاسخ بدن.

از من پرسیده بشه با تم جدید پاسخشون رو خواهم داد که یعنی ویدئو

زنده باشید دردانه خانوم گرامی :rose::rose::rose:

ممنون از شما. ایشالا هر چه سریع تر به موفقیت برسید. کمکی بر میاد از ما رو ما میتونید حساب کنید :rose::rose::rose:

سلام حنانه خانوم عزیز.

خوش برگشتید. ایشالا دوباره حضور پر رنگ شمارو خواهیم داشت و خوشحال خواهیم شد اگه باشید باهامون تو این مسیر. :rose::rose:

سلام امین جان. ممنونم ازتون. :rose::rose:

مدیریت این موضوع برای من ممکن نیس. تنها دوستانی که برای گروه تلاش میکنن برای تشویق بیشتر به این چالش دعوت خواهند شد. سایر دوستان هم میتونن از مکالمات ضبط شده یاد بگیرن.

سال 98

درسته گفتیم سال 98 ولی کارو ما خیلی وقته شروع کردیم.

از فردا کم کم رو نمایی میکنیم. منتظر باشید :rose::rose::rose:

12 پسندیده

سلا. خیلی ممنونم شما لطف دارید

با سلام به همگی دوستان ،
منم بنوبه خود مشتاقانه منتظر تغییرات جدید هستم خصوصا هماهنگی صوت متن در زیبوک که اکثرا مشکل دارد و البته از لطف این گروه فعال و کاری که همواره موجب اشتیاق وافر و ترغیب بیشتر ما میشود متشکرم اما من نمی دانم چگونه به این همه مطالعه کتب و همچنین فعالیت های جانبی آن برسم . راستی نمی دانم دوستان دیگر چگونه برنامه ریزی می کنند و چقدر وقت اضافی دارند. خیلی سعی کردم تا فعالیت هایم را به پنج ساعت در زبانشناس و زیبوک برسانم اما هرچه تلاش کردم نتوانستم بیشتر از ۴ ساعت زمان اختصاص بدهم…و فعلا به این زمان قناعت می کنم.

3 پسندیده

:shushing_face::shushing_face::shushing_face::shushing_face:THE BIG LOOOSER----> @YoKambiz

1 پسندیده

همین 4 ساعت هم بسیار عالی آقای رستگار عزیز.

همینکه شما با تلاش و پشتکار دارید زمان پیدا می کنید میتونه الگویی بسیار عالی برای دوستان دیگه باشه. :rose::rose::rose:

4 پسندیده

دوست ارجمند آقای کامبیز عزیز و همچنین اینجانب از لطف شما که همواره با تلاش درجهت بهتر شدن فعالیتهای دوستان و تشویق و ترغیب همگی گام بر می دارید سپاسگزارم.

فردا منتظر یه سورپرایز خیلی خفن باشید :sunglasses:

7 پسندیده

بی‌صبرانه منتظریم…
البته از گروهی با این انرژی و پتانسیل انتظاری جز عالی بودن نمیشه داشت. :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

دمت گرم،من به زور خودم رو میرسونم حداقل تایمم رو تموم کنم، اونم واسه این که نمیخوام بین یادگیری زبانم فاصله بندازم، هر چند کم ولی میخوام مستمر باشه.
من هیچ برنامه ای رو تا حالا ندیده بودم که اینطور جامعه ی فعالی داشته باشه و به اعضا اهمیت بده. دم همتون گرم.
راستی ولادت با سعادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر رو هم به همه تبریک میگم.

3 پسندیده

به به :clap::clap::clap:
این تاپیک همینجوری خفن بود :joy:
خیلی خفنش فک کنم حضور ای جی بشه اینجا :heart_eyes::heart_eyes:
خسته نباشید آقا فرزاد گرامی :rose::rose:

2 پسندیده