با زبانشناس - سال 98 در زبانشناس چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

سلام دوستان عزیز.

نزدیک سال نو هستیم و قراره حسابی همه چی رو از نو شروع کنیم. کلی خبر براتون آوردیم.

تیم زبانشناس طی این چند وقت برای بهبودی عملکردش دائما به دنبال بازخورد بوده و با کمک شما دوستان عزیز موفق شده به یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان تبدیل بشه. اما هنوز کار تموم نشده و قراره با قدرت بیشتر جلو بره. برای این موضوع طی برنامه ریزی های انجام شده سال 98 رو به شیوه ای جدید آغاز خواهیم کرد:

1. ویدئو ها

از این به بعد تیم زبانشناس برای شما کلی ویدئو آماده خواهد کرد. این ویدئو ها ماهیت های مختلفی خواهند داشت.

• آموزش زبان : آموزش لغات، ساختار، تلفظ، تفاوتها، شباهتها، فرهنگ زبانی و…

• انیمیشنی: برخی از مقالات و دروس انیمیشن خواهند شد.

• سرگرمی: ویدئوهایی جهت سرگرمی در تالار زبانشناس ارائه خواهند شد.

• تحلیلی: به نقد و بررسی منابع داخل هر اپلیکیشن پرداخته خواهد شد.

و…

2. مقالات و کتاب

تا به اینجا زبانشناس کلی مقاله در وبسایت و تالار زبانشناس توسط کاربران عزیزش داره. در سال 98 قراره کمی در ساختار و قالب مقالات تغییری ایجاد شه و کمی حرفه ای تر پیگیری بشه.

3. پادکست

تیم زبانشناس قراره پادکستی برای کاربران عزیزش ایجاد کنه که در اپلیکیشن های پادکست پلیر قابل پخش باشه. در این پادکست ها به موارد مختلفی پرداخته خواهد شد.

4. چالش ها

از سال دیگه کلی چالش برای شما دوستان ایجاد خواهد شد و این چالش ها در اپلیکیشن در قسمت پیام ها براتون قابل دسترسی خواهد بود که بتونید در اونها راحت شرکت کنید و زبانتون رو بهتر کنید.

5. شبکه های اجتماعی

شما می تونید در شبکه های اجتماعی مارو با آدرس zabanshenas_com دنبال کنید:

تلگرام
اینستاگرام
آپارات
یوتیوب

تو این شبکه های اجتماعی هر سوالی که دارید می تونید بپرسید. ضمنا برخی از چالشها و مصاحبه از این به بعد لایو برگزار خواهند شد. یعنی مثلا تو اینستاگرام لایو میزاریم، و همزمان با مخاطب صحبت میکنیم. بعد فایل ضبط شده رو در تالار زبانشناس ارائه خواهیم داد.
یکی از چالشهای هفتگی زبانشناس نیز چالش کنفرانس خواهد بود که از سال 98 راه اندازی خواهد شد. تو این چالش ده نفر از دوستان برتر تالار مثلا جمعه ها با هم تو اسکایپی هنگ اوتی جایی جمع خواهند شد و مکالمه میکنن. برترین ها رو رنکینگ تالار مشخص خواهد کرد:

هر هفته این رنکینگ آپدیت میشه و سپس به صورت آنلاین مکالمه خواهیم داشت و دوستان میتونن از شبکه های اجتماعی مارو لایو تماشا کنند.

صدای ضبط شده هم در تالار قرار خواهد گرفت.

باقی خبرا بمونه سال جدید خودتون ببینید.

پس منتظر باشید :rose::rose::rose:

61 پسندیده

سلام ممنون بابت خبرهای خوبتون سال جدید هنوز نرسیده ولی معلومه سال خوبیه از الان داره ما رو شگفت زده میکنه:tulip::tulip::rose:

6 پسندیده

کامبیز بالاخره یه روز تو ای جی رو میذاری تو جیبت

6 پسندیده

من که تازه ده روزه دارم از appاستفاده میکنم ولی واقعا هیجان زده شدم؛معلومه حسابی برا سال ۹۸برنامه دارین؛ممنون از همه تون

2 پسندیده

سلام.یه گروهی عضو شدم که یه کتاب رو انتخاب میکنن بعد هرشب یه نفر که وقت داره داوطلبانه یه بخش رو میخونه و یرای بقیه فایل صوتی رو قرار میده.بقیه اعضا در مورد اون بخش به زبان انگلیسی بحث می کنن.بصورت متن یا پیام صوتی.اکثرا کتابهای موفقیت و مدیتیشن هست.البته یه مدیر گروه فعال مثل آقا کامبیز هست که زمان کتاب خوانی را به وقت محلی هماهنگ می کنه و تالار رو مدیریت میکنه.خود به خود ترس از مکالمه میریزه و تجربه بالا میره.البته فقط در حد پیشنهاد هست

7 پسندیده

سلام . ممنون بابت زحماتتون :heart:
این خیلی عالیه
یه خواهش و پیشنهادی هم که دارم اینه که یه بخش زبان تخصصی حوزه ی it و حتی موسیقی و هنر هم اضافه کنید که شامل دوره های آموزشی رایگان در سطح اینترنت باشه .
مثلا ویدئو های «پایتون برای همه» که توی اپ زوم گذاشتید خیلی خوبه .

6 پسندیده

سلام
خیلی عالیه این برنامه :ok_hand:
ممنون اقاکامبیز :rose: :rose:
به امید خدا تو روزهای عید که وقتمون آزادتره کلی مشارکت میکنیم :boom:

5 پسندیده

سلام
به به پس قراره تالار یه رنگ و روی تازه ای به خودش بگیره
مرسی از آقا کامبیز خوشتیپ و تمام تیم زحمت کش زبانشناس
اگر کارگروهی بود من هم داوطلبم

2 پسندیده

سلام فاطمه خانوم عزیز. ایشالا با کمک شما دوستان سال 98 رو سال خوبی می کنیم. :rose::rose::rose:

سلام ممنونم ازتون شما خیلی لطف دارید :rose::rose::grin::grin:

سلام خوش اومدید به جمع ما. تمام تلاشمون رو با بچه های تالار انجام میدیم که برنامه هامون رو به ثمر برسونیم. شما هم خوشحال میشم همراهمون باشید :rose::rose:

سلام دوست عزیز. ما یه همچین چیزی رو تو تالار پیاده کردیم ولی یکم این تم پر بازده نیست. نیاز داره کمی تغییر درش ایجاد شه. فعلا تو فاز آزمون خطا هستیم حتما ایشالا در آینده با کمک شما دوستان این پروسه رو به سر انجام میرسونیم و یه سری چالش پر بازده ایجاد میکنیم. :rose::rose:

سلام ممنونم ازتون. :rose::rose::rose:

اما درباره این موضوع هم حتما بررسی میشه. سال دیگه اپلیکیشن زوم رو پربار خواهیم کرد. قول میدیم.

درباره هنر و موسیقی هم یه دوره قرار گرفته البته.

ایشالا سال دیگه منابع رو بیش از پیش خواهیم کرد.

سلام مریم خانوم گرامی. مرسی از شما منتظر مشارکت شما هستیم :rose::rose::rose:

سلام ترمه خانوم گرامی. بله حتما با کمک شما دوستان رنگ و رو خواهد گرفت :rose::rose::rose:

:relaxed::sunglasses:

زنده باشید :rose::rose::rose::rose:

7 پسندیده

سلام؛
به به مبارک باشه آقا کامبیز؛ اولین رونمایی از کار با دوربین تون بود فکر کنم؛ کاملا پرفکت و حرفه ای؛ عالی تر از همیشه

برنامه ها تون هم عالی اند؛ انشالله بتونم هر آنچه توانش را دارم انجام دهم و خدمتی ارائه بشه در جبران زحمات فراوان شما :rose:

4 پسندیده

سلام
به به چه سالی بشه سال ۹۸ :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
ممنون از آقا کامبیز گرامی که همیشه فضای تالار رو به بهترین شکل ممکن تغییر میدن
براتون بهترین ها رو آرزومندم :rose::rose::rose:

4 پسندیده

سلام رفیق
آقا یه پیشنهاد
فیلم بفرس واسه aj hoge بگو داداش داری اشتباه میزنی
اینجوری ویدیو میسازن :laughing: :laughing:
عالی عالی عالی
اگر کاربرای دیگه اکتیو باشن منم هستم تا جایی که سواد ، تایمم بکشه
اما دو تا سوال و یه پیشنهاد
اول اینکه زبانشناس میخواد فقط رو نرم افزار متمرکز بشه یا برنامه دیگه ای هم داره
سوال واضح نیست مشخص تر بپرسم ؟؟ چشم :joy::face_with_raised_eyebrow::smiley:
مثلا معلم انگلیسی حرفه ای واسه مکالمه یا مثلا آموزش درست نوشتاری و…
فریلنسری با ماهیت زبان (حالا هرچی) با استفاده از پلتفورم زبانشناس
دوم : به اپ اصلی زبانشناس مجموعه ای اضافه میشه یا نه
پیشنهاد : دقیق نمی دونم سیاست مجموعه چیه ولی اگه به سمت تولید محتوا میرین
(منظورم حرفه ای نه اماتور در حد ادینس معمولی)
انالیز کردن گرامر داخل گارتون نیارید
مخلصیم :cowboy_hat_face::cowboy_hat_face:

4 پسندیده

سلام خانوم نیکنام عزیز. حالتون چطوره؟ مرسی ازتون خوشحال میشیم شما هم مارو یاری کنید. :rose::rose::rose:

سلام فاطمه خانوم. شما لطف دارید. خداروشکر همه بچه ها اینجا فضای تالار رو رنگی میکنن، مرسی ازتون :rose::rose::rose:

ایشالا با کمک هم بهترش خواهیم کرد :grin:

سلام

بسیار عالی :rose::rose::rose:

دقیق نمیدونم. ولی منبع نیست فقط مشخصاً. رو خیلی چیزا تمرکز وجود خواهد داشت. درباره مدرس حرفه ای هم باید از آقای ناصری بپرسید.

اینم باید از آقای ناصری بپرسید. من رو منابع اپلیکیشن اصلی نمیتونم نفوذی داشته باشم. چون یکم ساختارش فرق داره اضافه کردن منابع داخلش محدود تره. بیشتر اضافه کردن چیزای جدید بر میگرده به زیبوک و زوم که رو اینا من میتونم نظر بدم.

کلا آنالیز گرامر که تو اینترنت پره و اگه انالیز شن نمیشه گفت کار خاصی انجام میشه. ترجیح اینه که تا حد ممکن ایده پردازی انجام بشه و هر چیزی رو جدید تر ارائه بدیم. حتی اگه قراره کپی باشه بهتره از جدیداش باشه.

درباره ساختار که گفتم منظورم گرامر نیست.

هر چند برای سطوح خیلی ابتدایی یه سری برنامه قراره تیم پیاده سازی کنه که گرامر هم توشون هست. البته نه با قالب تکست بوک و…

در حد خیلی پایه ای باید سطوح پایین با گرامر آشنا شن ولی حفظ نکنن چیزی که اونو در حد چند ویدئو کوتاه توضیح میدیم.

باقیش دیگه حداقل میدونم من مسئولیتی براش ندارم. ( چون دانشی ندارم)

بیشتر تولید محتوا حول محور محتوا جامعه. چون خب اینترنت ایران خیلی بی محتوا و خشک شده و از فقر محتوا رنج میبره. وقتی میگیم محتوا یعنی پا رو فراتر از زبان حتی میزاریم و به بحث چیزهای دیگه خواهیم پرداخت.

خداروشکر اپلیکشن های زیبوک و زوم این امکان رو به ما دادن که در قالب تالار درباره هر چیزی که بخوایم صحبت کنیم و این یه حسن بزرگه. اینجوری هم محتوای ایرانی جون میگیره و هم گروهی های عزیزمون کلی مطلب دارن که مطالعه کنن.

9 پسندیده

سلام به استاد عزیزم @YoKambiz و تمامی کاربران پرانرژی زبانشناس :muscle::man_dancing::smiley:

سال جدید اتفاقات تازه و زیبایی قراره برای تالار رخ بده با این تفاسیر پس باید خیلی خودمون رو آماده کنیم!!!

به عنوان یک تشکر خشک و خالی از تیم قدرتمند زبانشناس و آقا کامبیز بنده پیشنهادی دارم که در راستای اهداف و برنامه هایی که آقا کامبیز گفتند…
ما هم :thinking::100:
در حد توانمون این جامعه کوچک رو به هر جا و شخصی که میتونیم معرفی کنیم و با این کار یک تیر ما به سه هدف خواهد خورد:
:writing_hand:این جامعه زبان به مراتب پذیرای افراد بیشتری خواهد شد پس بزرگتر شدن جامعه هدف اول ما
:writing_hand: با آمدن افراد بیشتر انرژی و جنب و جوش بیشتری به تبع به تالار تزریق خواهد شد :bomb::boom::muscle:
:writing_hand: وجود این انرژي بالا و افراد بیشتر چه چیزی میطلبه؟! :thinking:
" تمام افراد فعال تالار و کسانی که به نحوی در تالار حضور به مراتب مفیدتری دارند و کسانی که دانش زبانی دارند( خودتون میدونید چه کسانی رو میگم :smiley:) بایستی با راهنمایی ها و حضور موثر تر خودشون سکان این جامعه زبان را به دست گرفته و به سمت جزیره گنج ببرند" :v::100::desert_island::gem:

در نهایت هم به عنوان عضو اخیرا کم فعالیت زبانشناس هدف رو اینطوری تعریف میکنم:

All of us should work together to build this Community and drive this passionate, huge and powerful comunity to be #largest_english_learning_club in IRAN :v::muscle::iran:

Who agree with me?!

12 پسندیده

سلام آقا میلاد عزیز. دلمون برات تنگ شده بود داداش :rose::rose::rose:

مرسی کاملا حرفاتون رو قبول دارم.

کاملا موافقم و هدف از ایجاد شبکه های اجتماعی هم همینه. باید اعضا مارو ببینن و باهامون همراه باشن. یکی از بزرگترین ساپورتهایی که میشه از انجمن انجام داد اینه که اون رو به دیگران معرفی کنیم و حامی تیم و گروهمون شیم.

ایشالا با کمک دوستان گلی مثل شما کلی پیشرفت میکنیم و کلی محتوای خوب تولید می کنیم.

7 پسندیده

برای سطوح مبتدی یه سری ساختارها رو میشه در قالب‌های جدیدی توضیح داد.
برای سطوح حرفه‌ای هم این مورد لازمه. چون ساختارهای پیچیده‌ای هم توی زبان انگلیسی هستند که لازمه توضیح داده بشن و خیلی‌ها اصلا این ساختارها رو بلد نیستن. اخیرا یک ویرایش ترجمه داشتم که به این نتیجه رسیدم که واقعا لازمه حرفه‌ای‌ها ساختارهای گرامری رو خوب مطالعه کنند. که میشه این‌ها رو در قالب فیلم‌ها توضیح داد. من خودم وقتی فیلم می‌بینم با زیرنویس انگلیسی از این ساختارها اسکرین‌شات میگیرم که همیشه داشته باشمشون.
درمورد تلفظ هم همین مساله هست. حتی افراد حرفه‌ای در ایران تلفظ مصوت‌هاشون، تلفظ th هاشون کاملا اشتباست. پس لازمه برنامه‌های آتی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته اجرا بشه.

11 پسندیده

سلام آقا کامبیز عزیز و دوست داشتنی:blush: بابت همه زحماتتون ممنونم:rose::tulip: واقعا هیجانزده شدم از خبرهای خوبتون:blush: نوروز پیشاپیش مبارک:blush:

4 پسندیده

سلام آقا @YoKambiz عزیز. چطوری داداش؟
عجب ویدیویی پرانرژی و خوشحال کننده ای و عجب کت قشنگی :wink::wink::wink:
خسته نباشی و واقعا ممنون بابت زحمات شما و آقای ناصری و گلمیرزایی. :rose::rose::rose::rose:
خوشحال میشم و باعث افتخاره که بتونم کمکتون کنم…
:pray::pray::pray::pray::pray:

2 پسندیده

سلام خداقوت واقعا عالیه ، فقط یه پیشنهاد دارم اونم گروه تلگرامی زبان شناسه که اگه بزنید خیلی عالی میشه، اینکه سؤالاتمون رو اونجا بعضا بپرسیم و اونا که خوب و آموزنده میتونه باشه رو اینجا بیاریم، چون دیگه همه میدونن بعضی از تاپیک ها جوابش فقط یک کلمه کوتاه میشه و بعضی ها واقعا ارزش زدن تاپیک رو ندارن و اینقدر اگه تاپیک در روز زده بشه دیدن بقیه ی تاپیک های مفید سخته و باید هی دنبال بگردیم، و برای خودم هم پیش اومده که یه سوال داشتم ولی حس کردم پیشو پا افتاده هست و سوال نکردم… اگه به این موارد اهمیت داده بشه هم خوبه و واقعا ممنونتون میشم… بازم خسته نباشید همگی

4 پسندیده

یه ایراد بزرگ داره
تلفظ middle east
تازه اگه بحث گرامری فاکتور بگیری که چه قدر درست باشه یا نه
بعد اگه جنبه آموزشی حرفه ای داره .اینقدر محتوای خوب تولید شده (توسط بومی زبان)
که رفتن سمت محتوایی که ایرانی یا غیر نیتیو درست کرده نمیصرفه
اگه تولید محتوا بره به این سمت که از منبع اصلی (مثل فیلم و…) باشه این خوبه
مثلا تحلیل فیلم یا کلیپ اموزشی یوتیوب و…
واسه گرامر هم باز نظر من بخواید نیازی نیست
انگلیسی قدرت اسمش اینه که واسه متوسطه ولی واقعا واسه متوسطه؟؟
کسی هم که از صفر شروع کرده خیلی راحت میتونه ساختار های معروف گرامری اوکی کنه
در کل به نظر من محتوا برای اموزش گرامر غیرمستقیم نیازی نیست
@pari
سلام خدمت شما پری خانم عزیز
من با نظرتون موافق نیستم
برای سطح بندی کردن گرامر
چهار پنج نوع ساختار معروف که بیشتر نداریم
اونا اوکی شن طرف دیگه واسه مکالمه عادی مشکل نداره
مشکل اینجاست همون ۴ ۵ تا درست یاد نمیگیرن
بعد مدام دنبال مزخرفاتی مثل conditional sentences
کسی اون ساختار اصلی یاد بگیره بقیش ناخوداگاه درست میشه
اگرم نشد خو نشد کی اهمیت میده مثلا به جای if i were