کاسه صبر لبریز شدن به انگلیسی چی میشه؟

در فارسی برای توصیف وقتی که یه نفر حسابی رو اعصابتون راه میره و حسابی جوش میارید، از اصطلاح کاسه صبر لبریز شدن استفاده می‌کنیم. اما این اصطلاح به انگلیسی چی میشه؟

سلام دوستان عزیز. یکی از مواردی که قولشو تو تاپیک خبر دادیم ویدئوهای آموزشی بود که به صورت رسمی این فعالیت‌ها رو از همین حالا با اولین ویدئو که در رابطه با اصطلاح کاسه صبر لبریز شدن هست استارت میزنیم.

این شما و این “کاسه صبر لبریز شدن به انگلیسی”

انگلیسی زبون ها به انگلیسی میگن The straw that breaks the camel’s back.

وقتی یه نفر حسابی رو اعصابتون راه میره و حسابی جوش میارید می تونید از این استعاره استفاده کنید.

استعاره ی جالبیه. فرض کنید روی شتر هی وزن اضافه کنید تا اینکه کمرش بشکنه.

شما می تونید این استعاره رو تو دروس زبانشناس هم پیدا کنید. این درس در خانواده ی یونانی در دوره پایه انگلیسی بدون تلاش موجوده:

شما هم استعاره ای بلدید که دوست دارید آموزش داده شه؟ به ما پیام خصوصی بدید تا بررسی کنیم و براتون کلیپشو بسازیم.

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

39 پسندیده

خیلی عالی بود. :clap:
مخصوصا قسمت آخر :rofl:

میشه به طور خلاصه هم گفت This (That) is/was the last straw

5 پسندیده

فوق العاده بود :ok_hand::clap::clap::clap:
خلاقیتتون حرف نداره :joy::joy:
براووووو :rose::rose::rose:

3 پسندیده

دمت گرم عالی بود :clap::clap:
معلومه روش وقت گذاشتی
مطمعنم که اگه همینطور ادامه بدی و کلیپهای بیشتری به اشتراک بزاری مخصوصا تو اینستا میترکونه

4 پسندیده

عالی بود :joy:
اصلا ی قسمت میشه به اپ اضافه کرد به اسم اسلنگ یا ضرب المثل و…

5 پسندیده

فوق العاده محشر و خلاقانه :ok_hand: :clap:
خدا قوت :rose:
همیشه گفتم جذاب ترین بخش زبان همین اصطلاحات هست با این خلاقیت تون مثل آبنبات شیرین و جذاب شدن :yum:

تو این قسمت حتما روی کمک بنده حساب کنید اقا کامبیز فعال و خلاق :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

واااااای معرکه بود :clap::clap::clap::clap:محشر بود :clap::clap::clap::clap::clap::clap:خیلی باحال و خلاق و فوق العاده ای کامبیز عزیز و دوست داشتنی :blush: آقای ای جی یقینا کم میاره اگه با همین روند پیش برید :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::clap::clap::clap::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

3 پسندیده

عاااالی بود ، حرف نداشت

قدم اول رو کوبنده برداشتی کامبیز خان

دست مریزاد :sunflower:

2 پسندیده

سلام زنده باشید :tulip::tulip::tulip:

بله میشد گفت ولی چون این ویدئو رو میزاریم اینستاگرام دیگه نمیشد بیشتر توضیح داد. :grin:

مرسی ازتون فاطمه خانوم :tulip::tulip::tulip:

زنده باشی آقا امیر. ایشالا با حمایت شما دوستان ادامه میدیم :tulip::tulip::tulip:

زنده باشید. اون دیگه دست من نیس :sweat_smile:

سلام خانوم نیکنام عزیز. مرسی ازتون شما لطف دارید :tulip::tulip:
ممنونم از حمایتتون. رو کمکتون حساب میکنیم

به به متن اینهمه پر انرژی ندیده بودم. ممنونم ازتون زهره خانوم عزیز. خیلی خیلی لطف دارید. با کمک شما دوستان ادامه میدیم حتما :tulip::tulip::tulip:

سلام استاد عزیز آقا احسان گرامی. ممنونم قربان. با حمایت های شما گام های بیشتر بر میداریم حتما :tulip::tulip:

6 پسندیده

چرا همه ی شون yum :yum: شدند؟؟؟
باور کنید من از :clap: استفاده کرده بودم آقا کامبیز @YoKambiz این نشون میده کلا کار بامزه ای انجام دادید

4 پسندیده

دمت گرم سالار
واقعا زبانشناس بدون تو…
I Dont no what to say

2 پسندیده

سلام رفیق
خسته نباشی دمت گرم کلیپ عالی بود
واقعا محتوا رو داره زنده میکنه

آقا یه پیشنهاد
رو تایتل اصلی یه علامتی بذارید که حکم official داشته باشه
یا حتی خود کلمه رو جلوش داشته باشه
با یه برچسب مخصوص به خودش
به عنوان برند کار مثلا اسلنگ با کامبیز یا هرچی
من اول که تاپیک دیدم متوجه نشدم کار رسمیه
بازم دمت گرم .

4 پسندیده

سلام.بیشتر از اصطلاح علاقه و هیجان شما به آدم میچسبه.کتاب و سایت برای اصطلاح زیاد اما اینجور که شما اجرا می کنید آدم کیف می کنه.

3 پسندیده

سلام :heart_eyes: :heart_eyes:
سپاسگزارم خیلی پرفکت بود این یکی :clap: :clap: :clap:
انقدر که با شور و انرژی اجرا میکنید من همیشه تو ذهنم هک میشه :blush:
ممنونم :tulip: :tulip:

منم همینطور
موافقم :ok_hand:

5 پسندیده

آقا عالی بود پرفکت :ok_hand:
کیفیت ویدیو تون هم انصافن عالیه معلومه که تجهیزاتو ارتقا دادین :relieved:
بنظرم اینستاگرام آپلود کنید اینارو یقینا فالوئرهای زیادی جمع میکنی
فقط تو ثانیه های آخر ویدیو کامپوزیت که کردی در واقع اون وسط فریم بصورت یه خط تیز مشخص میشه بکگراند کارت. وقتی که جلوی دوربین نزدیک تر میشی
بهرحال مطمئنا دستی تو تدوین داری و تو ویدهای بعدی خلاقیت بیشتری میبینیم

3 پسندیده

سلام خیلی قشنگ بود :joy::tulip:

4 پسندیده

Hi my master :man_dancing::man_teacher:

Today I realized that I used this idiom in one of my Writing challenge, so I want to share this in here just for one reason
keep alliving funny memorizes
:joy::v::grinning:

2 years ago. It was sunny day and the weather was so hot :hot_face: . As always I sat in my lovely seat (you know) and listen to music with my hedset. Beside of me there was a loose and dirty guy. At first looking I thaught he was a addicted. After 10 minutes he asked my" my dada (brother) do you have cigarette?" I didn’t hear what did he say but he asked again that question and I sneared at him and I told him" Really?! Nope!" In seventh station he asked " my dada! Would you please give me a fire?!" It was final straw that broke the camel’s back , I yelled " Come on man, are you kidding me?! I don’t have any fire , any cigarette. Do you understand me?" He looked me with feeling lots of worry. He whispered " Calm down my dada!! If you don’t have anything , it doesen’t matter I asked someone else"
:roll_eyes::joy:

6 پسندیده

باید باگ تالار باشه :))

ممنونم ازتون دوست عزیز. خیلی لطف دارید. :rose::rose::rose:

سلام ممنونم ازتون آقا محمد. لطف دارید :rose::rose:

نمیدونم چرا نمیشه تگ زد به موضوعات. قبلا میشد ولی الان دیگه نمیشه تگ جدید اضافه کرد. میشد خوب بود.

سلام ممنونم از لطفی که دارید. خیلی خیلی بازخورد جالبی بود. پشت این کلیپ ها کلی عشقه که همه از انرژی دوستان تالار میاد. باید از همه تشکر کرد :rose::rose::rose:

زنده باشید مریم خانوم. خوشحالم که آموزنده هستند. ایشالا جلو تر بهتر بشن

سلام آقا حسین عزیز. من از همین تریبون اینم اعلام کنم این تجهیزات رو مدیون آقا حسین عزیزیم. ایشون مشاوره خوبی دادن که هزینه های الکی نکنیم :grin: دمتون گرم خداییش

آپلود میکنیم همشونو

چند تا مشکل هست اینجا. یکیش فضاست. خیلی اتاق کوچیکه اینا همه ارور های فضاست. هر چند از لحاظ ادیت هم من خیلی آماتورم. همه چیو تو مسیر دارم آموزش میبینم ببینیم چی میشه. ایشالا در آینده این اشکالات کمتر شن.

سلام مرسی فاطمه خانوم :rose::rose::rose:

Amazing Brother.

repetition makes perfection :rose::grin::clap::clap::clap:

7 پسندیده

یه استودیو لازم داری که با پرده سبز کار کنی :grin:
یقینا آقای ناصری براتون جور میکنن :sunglasses:

4 پسندیده

هدف نهایی من همون استودیوئه. یه استودیو که بشه توش خوابید محتوا تولید کرد. از خونه برای من مهم تره :joy:

9 پسندیده