گولاخ به انگلیسی چی میشه؟

سلام به دوستان گرامی.

حتما شنیدید میگن یارو خیلی گولاخه.

گولاخ خودش یه اسلنگ ایرانیه و به کسی گفته میشه که حسابی گنده باشه

تو انگلیسی یکی از کلمات و اسلنگ هایی که میتونید به عنوان مترادف ازش استفاده کنید. واژه jacked هستش.

لغات دیگر

شماره انگلیسی فارسی لینک تاپیک
1 Go Viral حسابی پخش شده کلیک کنید
2 bumper to bumper سپر به سپر کلیک کنید
3 Someone with more bark than bite کسی که بیشتر حرف میزنه تا عمل کنه کلیک کنید
4 Fair-weather Friend رفیق حزب باد کلیک کنید
5 Flake شخصی که عقب میندازه همه چیو کلیک کنید
6 zonked حسابی خسته شده کلیک کنید
7 Nature’s call دستشویی رفتن کلیک کنید
8 Achy کم و بیش درد کردن قسمتی از بدن کلیک کنید
9 Excruciating به شدت درد آور کلیک کنید
10 to fill someone’s shoes جور کسی را کشیدن کلیک کنید
11 let your hair down یکم به خودت حال بده کلیک کنید
12 paint the town red حسابی بترکون کلیک کنید
13 Throw a party مهمونی گرفتن کلیک کنید
14 Beat around the bush حاشیه رفتن کلیک کنید
15 The straw that breaks the camel’s back کاسه صبر لبریز شدن کلیک کنید
16 Your wish is my command تو جون بخواه کلیک کنید
17 As fit as a fiddle کیفش کوکه کلیک کنید
18 witling بی نمک کلیک کنید
19 Blessing in disguise توفیق اجباری کلیک کنید
20 be laid off تعدیل نیرو شدن کلیک کنید
21 Jacked گولاخ کلیک کنید

شما هم اصطلاحی بلدید که دوست دارید آموزش داده شه؟ به ما پیام خصوصی بدید تا بررسی کنیم و براتون کلیپشو بسازیم.

لینک این ویدئو در آپارات
لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در یوتیوب
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

18 پسندیده

خیلی باحال بود.
یاد انیمیشن شگفت انگیزان اون پدر خونواده افتادم.
دستت درد نکنه آقا کامبیز خداقوت
یه پیشنهادی هم داشتم اینه که اصطلاح های علمی و رسمی هم بذارید که مثلا تو کتابا و جاهای رسمی به کار میرن.
باز هم ممنون

2 پسندیده

عالی بود مرسی:+1::+1::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده

اینکه داخل ویدیو میگید get out of my sightهم خودش یه اصطلاحه؟؟؟یلنی از جلو چشمام گمشو؟؟ویدیوهاتون جذابه و تو ذهن می مونه

2 پسندیده

زنده باشید :rose::rose:

سعی میشه تمام موضوعات پوشش داده بشه.

به مرور یه سری کورس هم مختص رشته های خاص ساخته میشه که دوستانی که تمایل دارند میتونن اون رو داشته باشند.

مرسی :rose::rose:

نمیشه گفت اصطلاحه ولی خب مرسومیت داره. معمولا وقتی عصبی هستید میتونید به طرف بگید اینو. مثل همون go away میمونه ولی یه مقدار با پیاز داغ بیشتر

4 پسندیده

خدایی من اصلا فارسیشم نمیدونستم چه برسه به انگلیسیش :smile: :smile:

4 پسندیده

فوق العاده :joy: :joy: :ok_hand:
خیلی ممنون :rose: :rose: :rose:

3 پسندیده

تهرونیه :joy::joy:

ولی در کل واژه ی درست حسابی بخواید در نظر بگیرید میشه هیکلی.

حالا بعدی که قراره ضبط کنم کلا کلمه فارسی نداره

زنده باشید :grin::tulip:

3 پسندیده

تصور کنید یه خارجی بخواد فارسی یاد بگیره. کلمه‌هایی مثل گولاخ و قمپز و اینارو چطوری یاد بگیره؟! :stuck_out_tongue_winking_eye:
اونوقت ما انتظار داریم انگلیسی رو با این همه اصطلاحات و اسلنگ‌، چند ماهه یاد بگیریم.

چالش‌برانگیز میشه

3 پسندیده

همه هم دنبال شش ماه هستند.

نمیدونم چرا همه شش ماهه هستند.
چرا مثلا یه عدد اینور اونور نمیشه. همش شش
در کل کسی که زیادی به اعداد بپردازه هیچوقت زبان یاد نمیگیره

4 پسندیده

به نظر من با شش ماه فقط میشه به سطحی رسید که بشه پروسه‌ی جدی شنیدار رو شروع، مدیریت و ادامه داد. حالا شاید بعضیا تو معرض زبان باشن این پروسه کمی سرعت بگیره. وگرنه ما دانمارک آشنا داریم الان بعد از سه سال و نیمه هنوز نمیتونه درست و حسابی صحبت کنه، نوشتارش به حد خیلی خوبی نرسیده با اینکه شاگرد نمونه‌ی مدرسه‌ست (البته دانمارک زبان سختیه نسبت به زبان‌های اروپایی). ولی در کل پروسه‌ی یادگیری زبان طولانی‌تر از این حرفاست. طرف تبلیغ میکنه که تضمینی درس میدم آیلتس ۷ به بالا بگیرید. خب کسی که از زبان چیزی نمیدونه چطور تضمین میکنی به این سطح برسه. کاش آگاهی مردم کمی بالا میرفت تو این زمینه‌ها

4 پسندیده

من پنج سال پیش همین مشکلو داشتم. به نفر که چهار تا زبان بلد بود و انصافا هم تو مکالمه مسلط بود گفت چهارماهه راتون میندازم. بعد نوع درس دادنش جوری بود که میومد یه جمله رو میگفت و ما باید تکرار میکردیم و حتی خوشش میومو که نمینوشتیم. میگفت من کل دیکشنری رو از اول نشستم حفظ کردم. گوبا نابغه بود ولی روش تدریسش اصلا درست نبود و بعد از چهار ماه و چهارصد هزار تومن ناقابل هیچی بار من و دوستان نشد.

3 پسندیده

این دوره هایی که به اسم یادگیری به روش مادری تبلیغ میکنن چی؟ اونا به درد میخورن؟ البته واقعا قبول دارم که یادگیری زبان زمان زیادی میخواد ولی برای راه افتادن اولیه خوبه؟

1 پسندیده

شما کافیه یه پیش زمینه‌ای از انگلیسی داشته باشید. مثلا ساختار جمله که اول فاعل میاد (اسامی و ضمایر فاعلی) بعد فعل کمکی اگه باشه، فعل اصلی (فعل‌های پرکاربرد رو بلد باشید) بعد مفعول (مفعول میتونه اسم باشه میتونه ضمیر، ضمایر مفعولی رو بلد باشید). کمی لغت بلد باشید. زمان‌های اصلی یعنی حال و گذشته‌ی ساده، حال استمراری، جملات اسنادی یعنی جملات با افعال to be رو بلد باشید. همینا برای شروع دوره‌ی داستان‌های کودکانه کافیه. دیگه نیازی به منابع بیشتر ندارید چون اینا باعث میشه هم تمرکزتون رو از دست بدید هم اینکه وسواس پیدا کنید.

3 پسندیده