فردی که به قولش عمل نمیکنه به انگلیسی چی میشه؟

سلام به دوستان عزیز. با شماییم با یه دوشنبه ( که شد سه شنبه) و یک لغت یا اصطلاح دیگه.

این بار Flake.

مفهوم این لغت در این قالبی که ما قراره یاد بگیریم میشه کسی که قولی میده ولی بهش عمل نمیکنه. یا مثلا هی از کارهایی که میخواد در آینده بکنه میگه ولی تهش بازم بهشون نمی پردازه و …

مطمئنم ما هممون کلی Flake دورمون داریم یا چرا راه دور بریم، گاهی وقتا خودمون Flake هستیم. مثل من که قرار بود دوشنبه ها لغت بدم ولی الان این کارو کردم. هر چند این لغت و تاخیر من زوج خوبی شدن. ( البته من کاملا flake نیستم چرا که انجام دادم :grimacing: دیر یا زود داره ولی سوخت وسوز نداره…مگه نه؟ )

توضیح انگلیسی:

a person you cannot trust to remember things or to do what they promise

توضیح ویدئویی

برای خبر دار شدن از این لغات هم میتونید در کانال تلگرامی عضو شید که لغتی رو از دست ندید

29 پسندیده

سلام؛ شاید باور نکنید انگار بهم الهام شده بود که اصطلاح این دوشنبه ( البته این سه شنبه) همین flake هست :thinking: :slightly_smiling_face:
ممنونم آقا کامبیز؛ خدا قوت. شما flake نیستید قطعا، از قدیم گفتن to be late is better than never

3 پسندیده

All ears english بخش سوم دقیقه پنجم

2 پسندیده

اتفاقا منتظر اصطلاح جدیدتان بودم.هی تالار رو چک میکردم می گفتم چرا نزاشتن آقا کامبیز اصطلاح رو.
تا اینکه دوشنبه تموم شد و به خیال خودم میره تا دوشنبه آینده ولییییییی گذاشتین.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

سلام جناب کشاورز
شبتون بخیر دیگه دوشنبه ها یک اصطلاح رو نداریند؟؟؟؟ :thinking::thinking::thinking:

الان ما هفته ای چند اصطلاح داریم که :grin:

البته هفته ای یه دونه حتما هست ولی دوشنبه بودنش رو نمیشه با قطعیت گفت.

1 پسندیده

Exactly im aflake person …all ppl know im always forgotting things esaly