انجام داده و انجام نداده های یادگیری زبان انگلیسی

ممنون اقا احسان عزیز.خب تا اینجای کار که خوب پیش رفته ولی هنوز کسی اساتید رو منشن نکرده.خب منم یکسری هارو میشناسم و منشن کردم ولی فردا باز دوباره شروع میکنم به پیدا کردن اساتید زبان شناس

2 پسندیده

چقد وویس خوبی. باهاش خندیدم، غمگین شدم، هیجان‌زده شدم. این وویس رو نگه‌دارید برای آیندگان
من همیشه مردمی که بهم میگن چطور زبان بخونیم فیلمای آقا کامبیز رو نشونشون میدم.
خواهشا آقا کامبیز فعلا خیلی خیلی زوده برای گرامر و فرمول خوندن. لطفا پروسه‌ی یادگیریتونو با گرامر خراب نکنید. هروقت خودتون دیدید که دارید مثل فارسی، انگلیسی رو حرف می‌زنید، هروقت لازم بود که مقالات انگلیسی بنویسید اونوقت یه سری ساختار بخونید. ما که تو مدرسه کتاب زبان فارسی می‌خوندیم کی اون چیزا رو یادشه اصلا، کی براش مهم بود؟ برا من زمانی اهمیت داشت که پایان‌نامه‌مو می‌نوشتم و اونا هم اصلا به کارم نیومد ها. چیزی که تو این مورد به من کمک کرد، خوندن کتاب‌هایی بود که مترجمین قدر ترجمه کرده بودن. به نظر من اصلا گرامر خوندن لازم نیست. کتاب غیر درسی خوندن می‌تونه جای این رو بگیره. توی این‌ها یه سری ساختار جالب می‌بینید می‌تونید توی گوگل سرچشون کنید یا از یه نفر اینا رو بپرسید. من بازم خواهش میکنم گرامر نخونید.
من بعد ده سال خوندن اینقد چیز هست که نمیدونم. زبان گسترده‌تر از اونه که همه چیزشو بلد باشیم‌. نقطه قوت شما اینه که حرف زدنتون عالیه و همین بقیه‌ی مسائل رو حل می‌کنه.

ممنون که وقت گرانبهاتون رو به ما دادید و این وویس عالی رو گذاشتید :sunflower:

13 پسندیده

پسرتون خیلی خوش‌شانسه که شما رو داره و دیگه نمیذارید دور روش‌های سنتی بره. و تو همین سن پایین زبان رو از راه درستش یاد میگیره. کاش همه‌ی والدین به این سطح از دانش و آگاهی می‌رسیدن و دیگه این آموزشگاه‌های به دردنخور که خون مردم رو میخورن برچیده میشد

5 پسندیده

خجالتم دادین کامبیز خان، ما شاگرد کوچیکه تونیم :sunflower:

ممنون، لطف دارین. البته الان مدتیه که کمی خسته و دلسرد شده، منم ترجیح دادم اصرار نکنم و فقط گاهی تلاش میکنم انگیزه هاش رو دوباره بدست بیاره. بچه های حالا رو اگه خیلی موعظه کنی یا به اصرار بخوای چیزی رو بهشون تحمیل کنی، نتیجه ی برعکس میده. امیدوارم خودش دوباره انگیزه ی لازم رو بدست بیاره و با عشق و علاقه پیگیرش بشه.

3 پسندیده

سلام دوباره.اقا احسان عزیز دیشب گفتید فعلا خوابتون میاد.ادامه داستان رو نمیگید.

2 پسندیده

سلام

من از دوران راهنمایی تا آخر دوره ی دانشگاه همیشه زبانم از تمامی افراد کلاسمون قوی تر بود و بر عکس خیلی ها مشکلی با انگلیسی مدارس نداشتم

بعد از تموم شدن درسم همیشه دلم میخواست انگلیسی رو یاد بگیرم، در سطحی که بتونم کتاب بخونم و فیلم ها رو بدون زیر نویس ببینم
و مثل خیلی ها فکر میکردم روش یادگیری زبان فقط رفتن به آموزشگاه و یا زندگی در کشور انگلیسی زبانه
اما بهتره بگم یه الهام درونی بهم میگفت که راه دیگه ای هم هست و بعدش شروع کردم به تحقیق، اون زمان هم فقط فارسی بلد بودم و همونطور که میدونید منابع فارسی راجع به یادگیری زبان به صورت خود آموز بسیار محدوده و تمام مقالاتی که میخوندم بدون Testimony بودند و راستش رو بخواین اصلا نمیتونستم به این روش ها اعتماد کنم، چون نمیخواستم از چیزی که میدونستم درش استعداد دارم دلزده بشم و نیمه کاره و بدون نتیجه رهاش کنم.

به همین خاطر رفتم دو تا از کتاب های Top Notch سطح Elementary رو خریدم و فقط بهش یه نگاه انداختم و گذاشتمش کنار، چون واقعا حس میکردم که میشه انگلیسی رو با روش بهتر و جذاب تر هم آموخت.

البته اینم بگم که فکر میکردم اگه کسی قادر باشه تمام تمرین های Text book ها رو به درستی حل بکنه، میتونه زبان رو به راحتی متوجه بشه :expressionless: :smile:

بازم تحقیقاتم رو در مورد یادگیری خود آموز ادامه دادم و به سایت زبانشناس رسیدم که دقیقا همون مواردی که لازم داشتم بدونم رو تو کامنت های صفحه اصلی سایت پرسیده بودند و آقای ناصری پاسخ داده بودن ( همون Testimony هایی که میخواستم)

تحت تاثیر قرار گرفتم و با اشتیاق فراوان اپلیکیشن رو دانلود کردم و اشتراک ویژه اش رو خریدم و بکوب شروع کردم به خوندن انگلیسی قدرت (این جریان آذر ماه 95 اتفاق افتاد) اما حتی به انگلیسی قدرت هم شک داشتم که تو یوتوب راجع بهش تحقیق کردم و یه مرد برزیلی می گفت که با اتمام این دوره موفق شده که انگلیسی صحبت کنه و همین برام کافی بود تا استارت انگلیسی قدرت رو با انگیزه مضاعف بزنم

https://www.youtube.com/watch?v=-3mvNO_AGP8

حدود 3 ماه طول کشید تا درس 6 پیش رفتم که تو درس 7، AJ گفت: برای اینکه زبان رو به خوبی یاد بگیرید باید تکرار و تکرار و تکرار رو مدنظر قرار بدید، منم حس کردم درس های قبلی رو اونطور که باید و شاید تمرین نکردم، پس دوباره برگشتم و از درس اول شروع کردم.

تقریبا درس 25 بود که حس کردم یه اتفاقایی داره تو ذهنم می افته و جملات به صورت ناخودآگاه دارن تو ذهنم شکل میگیرن و همین باعث شد که روش AJ رو هم به بقیه کسانی که میخوان انگلیسی رو شروع کنن توصیه کنم

اسفند 96 بود که انگلیسی قدرت رو تموم کردم و اولین وویسم رو بدون روخوانی از متن در تالار آپلود کردم

و بعد از اون دوره ی “انگلیسی واقعی رو یاد بگیر” رو برای زبانشناس گردآوری کردم و چون دوست داشتم با روش AJ یادگیری زبانم رو ادامه بدم، همه ی کارهای لازم رو انجام دادم تا زودتر تو اپ قرار بگیره

با همون انگیزه ی سابق این دوره رو هم تا نیمه ادامه دادم (تا درس ۱۵) اما بعد ازون حس کردم که دیگه Repetition برام جذابیتی نداره و شروع کردم به گسترده شنیدن و گسترده خواندن تا کلماتی که در طول روز باهاشون برخورد میکنم بیشتر بشن و الانم دارم با همون روش پیش میرم که برام جالب بوده، چون حس گوله برف کوچکی رو دارم که همینطور که در سراشیبی غلت میخوره کلمات و عبارت ها رو به خودش جذب میکنه و بزرگتر میشه.

الانم با مشورت چند نفری که بیشتر از دو زبان بلد هستند دارم فرانسوی رو به صورت خودآموز یاد میگیریم

بازم اگه چیزی جا افتاد ،در تاپیک زیر میتونید اطلاعات بیشتری کسب کنید :blush:

موفق باشید

17 پسندیده

:laughing:

فک کنم یا من بد متوجه شدم یا این تاریخ‌ها رو اشتباه نوشتین.

چه توصیف جالبی.

خیلی خوبه که مسیر درست رو پیدا کردین. حتما تو یادگیری فرانسه هم موفق میشید.

3 پسندیده

ممنون اقا فرزاد.واقعا تاثیر گذار بود.فقط یه سوال.خودتون قبل از زبان شناس زبانتون خوب بوده و تو مدت کوتاه تونستید با زبان شناس به مدارج بالا برسید.چند ساعت در روز و چطور به داستانها گوش میکردید.؟ایا با روش شما کس که بیس رو بلده میتونه در زمان کم به مدارج بالا برسه؟منظور از زمان که مثلا 2 سال

2 پسندیده

خخخ
منظورم آذر 95 بود
امان از این کیبوردها :grinning_face_with_smiling_eyes:

اما اسفند 96 قدرتو تموم کردم

ممنون از لطفتون
همینطور شما برای آلمانی :heart:

3 پسندیده

مخلصم
نه، من تقریبا هیچی از انگلیسی نمیدونستم
فقط میتونستم امتحانا رو پاس کنم

و اینکه حداقل روزی 4 ساعت رو با زبان در ارتباطم

و کسی هم که بیس رو بلده، اگه دو سال بکوب و هر روز با روش درست انگلیسی کار کنه، به سلاست میرسه، خیالتون تخت

7 پسندیده

حرف نداری.امیدوارم که اونایی که میخوان زبان یاد بگیرن به این درک برسن که هر کاری امکان پذیره فقط باید روش درست رو پیدا کنن (که قطعا زبانشناسه)و صبر داشته باشن

2 پسندیده

خب نمیدونم چرا هنوز استاد بزرگ اقای @hnaseri افتخار ندادن ولی امیدوارم تشریف بیارن و داستانشون رو تعریف کنن.
خانم @fatemeh74 هم ایشالا در حال اماده کردن داستانشون هستن دیگه
اگر دوستان کسی عزکه اساتید رو.میشناسه اینجا کپشن بزنه تا از تجربیاتشون استفاده کنیم.ممنون میشم

1 پسندیده

سلام بله حتما براتون میگم انشالله

2 پسندیده

بله ممنون منتظر خواهم بود

2 پسندیده

سلام
من از وقتی که کلاس سوم دبستان بودم عاشق یادگیری زبان انگلیسی بودم‌
مادرم من رو در کلاس زبان ثبت نام کردن
من کلاس چهارم بودم ثبت نام کردم
وقتی کلاس ششم بودم خیلی خوب زبان انگلیسی رو یاد گرفته بودم و ولی هنوز نمی تونستم صحبت کنم
من دایره لغات بالایی داشتم
ولی مشکل من گرامرم بود
من هنوزم مشکل گرامری دارم
کلاس هشتم که بودم همه میگفتن من خیلی تلفظم خوبه
من تو کلاس زبان خیلی ضعیف شده بودم و روحیه ام را از دست داده بودم که با کمک بهترین دوستم تونستم روحیه ام را بدست بیارم و تقصیره معلم زبانمم بود که از من خوشش نمیومد و منو از کلاس انداخت بیرون و انگار من دانش آموزش نبودم
من حدود 6ساله هست که زبان انگلیسی میخونم
ولی من چند ماه هست که راه درست یاد گرفتن انگلیسی رو یاد گرفتم
تو این چند ماه هم پیشرفت خیلی زیادی داشتم دایره لغاتم بالا رفته
انشالله که با کمک زبان شناس مشکلات گرامریم بر طرف بشه
من تو پلی استور زبانشناس رو دیدم که خیلی اپلیکیشن نصب کردم ولی هیچکدوم تاثیر نداشت
من بسته قدرت رو چند ماهه شروع کردم و در حال تمام کردنش هستم
تمام.

10 پسندیده

و پری خانم @pariراست میگن که آموزشگاه فقط دنبال پول گرفتن هستند

3 پسندیده

ممنون از شما خانوم بغدادی عزیز…امیدوارم موفق باشید و روز به روز پیشرفت کنید

2 پسندیده

نه دیگه آرمین جان، گفتنی ها رو گفتم، فعلا چیز خاصی برای اضافه کردن به ذهنم نمیرسه :sunflower:

2 پسندیده

سپاس فراوان.موفق باشید

1 پسندیده

ممنون از آرزوی خوبتون :+1::ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده