پادکست زبانشناس - مصاحبه با اعضای با اشتیاق و موفق - مهمان : Ala

سلام. صب بخیر
خیلی ممنونم. همین کارو میکنم

4 پسندیده

I listened to the entire of your conversation and interview
That was awesome
The English that you used in this interview it was very fluent and without any repetition, deviation and hesitation.
Yes that’s awesome
well done :hibiscus:

4 پسندیده

Thanks a lot, I hope and I’m sure I will see you here for interview sooner or later, because of being determined to reach your goal and your progress that I see

5 پسندیده

به وویس گوش میدادم. توی تالار میخوندم مثل اینکه لهجه ی خانم @ala بریتیش هست ولی اینجا اینطور نبود
، توضیح میدید؟

6 پسندیده

سلام ایشالاه خودشون میاد پاسخ میدن.
ولی تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ایشون هر دو لهجه رو صحبت میکنن ولی ارادتشون به لهجه بریتیش هست اما از اونجایی که تو تالار اکثرا امریکن هستن، تلاششون این بود مصاحبه رو امریکن اجرا کنند.
:grin:

8 پسندیده

سلام؛ من در سه سال اول یادگیری زبان تمام منابعی که استفاده کرده بودم بریتیش بود؛ اما بعد از استفاده از زبانشناس حدود دو سال که امریکن بود؛ دقیقا طی مکالمه با جناب کشاورز متوجه شدم چقدر به دوگانگی لهجه دچار شده ام که بعد در تلاش بودم و هستم تا بریتیش رو تثبیت کنم در گفتگو هام :slightly_smiling_face:

ممنونم دوستم شرمنده باعث زحمت شما شد :rose:

8 پسندیده

خییلی ممنونم آلا خانوم که توضیح دادید😇

6 پسندیده

خواهش می کنم ؛ موفق باشید :rose:

7 پسندیده

سلام خانم نیک نام عزیز…من یک دختر سه سال و نیمه دارم خودم ۴۰ ساله لیسانس پرستاری از دانشگاه دولتی شیراز هستم بعد از ۱۰ سال این دختر خدا بهم داده کار نمیکنم و شغل پرستاری رو به خاطر سنگینی کار موقع دنیا اومدن فرزندم رها کردم … الان چون اوقات فراغت زیادی در خانه داشتم تصمیم به یادگیری مکالمه زبان گرفتم چون فکر میکنم ضرورت هست برای هر شخصی یاد بگیره زبان …عصر اینترنت … البته ما در دانشگاه کتابامون انگلیسی بود ولی خوب با زبان شناس که آشنا شدم دوست داشتم از پایه شروع کنم الان یک ماهه با زبان شناس هستم …من یک سوال دارم خانم نیک نام عزیز …آیا من میتونم به فرزندم در خونه زبان یاد بدم بدون اینکه هیچ کلاسی بره ؟اکثرا دوستام بچه هاشون میبرن کلاس زبان …میترسم نبرم عقب بیفته از اونا …از آقای کامبیز هم سوال کردم گفتن اگه کلاس خوبی باشه میتونید ببرین …خودم دلم نمیخواد فشار رو بچه ام باشه …خواهش میکنم کمکم کنید به راهنمایی شما نیاز دارم ؟ آیا میشه نره کلاس ولی زبان یاد بگیره؟

8 پسندیده

دقیقا این سوالی بود که منم قبلا داشتم

جوابهای متنوعی هم گرفتم
زبان جوریه که یا نباید واردش بشی یا اگه واردش شدی نباید رهاش کنی
وگرنه رشته ها تقریبا پنبه میشه
برای بچه ها هم تقریبا همینجوریه
خیلیارو میشناسم بچه هاشونو از کوچیکی نوشتن کلاسو بعد از چند سال رهاش کردن
الانم بیخیال زبان هستن یا به نوعی دل زده شدن

به نظرم بچه های کوچیک تو سن دختر شما بیشتر با انیمیشن و فیلم های اموزشی و بازی هایی که اونا علاقه دارن بهتر جذب زبان میشن
بچه ها خیلی زود خسته میشن
خدای نکرده نباید زبانو تحمیل کرد به اونا
باید اجازه داد یکم بزرگتر بشن مثلا دوره متوسطه اول
خودشون با علاقه برن سمت یادگیری با راهنمایی ما

یه راه دیگه هم که خیلی عالیه
اینه که
اگه واقعا پدر مادر علاقه دارن بچشون زبانش خوب شه
خودشون اول یاد بگیرین و تو خونه با هم انگلیسی حرف بزنن
این بهترین راهه
بچه تو جو زبان قرار میگیره

اساتید به من همینارو پیشنهاد دادن

و منم یکم صبر کردم تا بزرگتر شن و با علاقه خودشون راهشونو انتخاب کنن
امیدوارم
شما هم دوباره انگیزتونو بدست بیارین

چون الان تو یه جا دیگه خوندم که گفتین برای خرید اشتراک جدید و ادامه یادگیری انگیزه ای ندارین

به نظرم بهترین انگیزه برای شما همینه که دخترتون تلاش شما رو برای یادگیری زبان میبینه و برای اونم انگیزه و مشوقی میشین که تشویق میشه اونم راه مامانشو ادامه بده
و اینکه شما هم یجورایی میشید استاد یارش :blush:

چی ازین بهتره اخه
:rose::rose::rose::rose::rose::rose:

با قدرت شرو کنید و اصلا کم نیارید
مطمئن باشید که بهترین راهو دارین میرین
پس با لبخند ادامه بدین :blush:

بهترین هارو تو این جاده ی قشنگ زبانی
براتون ارزو میکنم در کنار دخترتون :rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

12 پسندیده

سلام و احترام
بابت تاخیر در پاسخ عذرخواهی می کنم. برای پاسخ به سوال تون هم متاسفانه الان شرایط ذهنیم ایده آل نیست هر چند دوست عزیز آقا معلم مهربون @mehdi24666 جواب کامل ارائه دادند. ولی حتما در فرصتی مناسب و نه چندان دور اشاره به تجربه خودم و سایر دوستانی که می شناسم خواهم کرد. پس فعلا خدانگهدار شما و فرزند عزیزتون باشه :rose:

9 پسندیده

زنده باشین …ممنون از لطفتون خانم نیک نام عزیز❤️

5 پسندیده

سپاس از شما معلم گرانقدر …

5 پسندیده

من دراین یک ماه خیلی پراکنده زبان شناس را خواندم اینقدر شور و اشتیاق داشتم پادکست ها …ونسا …لوسی و…تلفظ وهمه چی…‌فقط گوش دادم یعنی تمرکز نکردم رو یه قسمت خاص …چون حوصلم سر میرفت …تکنیک سایه و…که استادا فرمودن یکی دو بار بیشتر انجام ندادم فکر کنم خیلی جهش کردم زده شدم امشب مقداری داستانهای مصور صوتی برای دخترم خوندم حالم بهتر شد …انگار از سطح پایین آدم اعتماد به نفس بهتر رشد میکنه …

6 پسندیده

سلام خیلی عالی بود هرچند من متوجه نمی شدم دقیقا چی میگین😅
ای کاش یه خلاصه فارسی ازش برامون بفرستید ممنون میشم🌹

5 پسندیده

دقیقا همینطوره

برای همینه که اساتید میگن
یه متنی انتخاب کنید که بین 85 درصد تا 90 در صدشو میدونید

اینجوری هم خسته نمیشیم و هم یکم ب چالش کشیده میشیم و پیشرفت میکنیم
همینجوری اهسته و پیوسته ادامه بدین :rose:

7 پسندیده

همیشه ما برای هدف های بزرگ مون عطش رسیدن داریم موانع هم محاله که نباشه که اگه غیر این بود نمیشه هدف تعریفش کرد یکی از این هدف ها هم زبان آموزی هست برای گشودن دریچه های جدید از زندگی. اما یکی از اصلی ترین موانع کمال طلبی هست به طور مثال کلاس زبان ثبت نام می کنیم، اپلیکیشن خوب تهیه می کنیم اما انتظار داریم سریع به سطح خوبی برسیم در کوتاه ترین زمان ممکن و بعد از مدتی بخاطر عدم تحقق این مورد دلسرد و از هدف دور می شویم. پس بهتره این احساس رو کنترل کنیم تا عامل پیشرفت و یه fast track باشه برامون. تصویر زیر مربوط به مصاحبه بنده در یکی از سایتهای زبان هست سال شروع از سطح صفر خرداد 93 و مصاحبه بهمن 94.

اگه من اون موقع تسلیم تصور سختی ها و طولانی بودن مسیر می شدم الان خیلی از زندگیم احساس رضایت نداشتم. ارزش زمان بیشتر از آن هست که بخواهیم بخاطر خود زمان متوقف بشویم.
الان نه اینکه سطح خوبی از زبان رو دارم که اگه تنها هدف زندگیم بود قطعا با تمرکز می تونستم به عالی ترین سطح مورد انتظار خودم برسم ولی خوب اولویت های دیگه ای هم دارم که برای آنها سرمایه گذاری کردم و یادگیری زبان می تونه عامل موفقیت باشه و به عنوان اهرم عمل می کنه. این صحبتی بود با شما در مورد یادگیری خودتان. و اما فرزند عزیزتون:
من بارها و بارها از روش دکتر امینی حمایت کردم تبلیغ خیر حمایت. چون باورش دارم و نتایجش رو هم در مورد دخترم دارم می بینم و هم فرزند دوستم که الان زبان سوم یا چهارمش رو در حال یادگیری هست. اصول این روش ساده اما مهم و حیاتی هست،هیچ وقت فرزندتون نباید احساس کنه تحت آموزش هست. کلا روشی راحت بدون دردسر برای خانواده و کودک و کم هزینه. البته بیشتر ترجیح می دهم در صورت تمایل با خود نماینده ها ی دکتر مشاوره دریافت کنید که رایگان هم هست تا اصلی جا نمونه برای شفاف سازی روش.
در خصوص کلاس ها اگه به بهترین روش هم آموزش بدهند مثل tprs باز هم انتظار تلفظ صحیح رو از کودک نداشته باشید.

11 پسندیده

یک دنیا ممنون خانم نیک نام عزیزم…کاش میشد مصابحتون به فارسی هم داشته باشیم …‌به نظر بنده انگلیسی یک ضرورت برای قرن حاضر قرن اینترنت اطلاعات …می‌باشد مثل رانندگی که من احساس کردم یک ضرورت برای زندگیم هست و گواهینامه گرفتم اوایل خیلی ترس داشتم از رانندگی و هر کس می‌دیدم که رانندگی می‌کنه مثل یک قهرمان بود تو چشم من … الان هم هر کس میبینم زبان انگلیسی می‌تونه صحبت کنه به چشم من انگار یک قهرمان میاد شاید به نظرتون خنده دار بیاد …

5 پسندیده