تکرار دروس زبان شناس

سلام
برخی دوستان دروس را خیلی تکرار میکنند حتی ۴۰_۵۰ مرتبه هم من دیده ام‌
کسانی که تجربه تکرار زیاد دروس دارند راهنمایی کنند لطفا
من دروس را ۳_۴ بیشتر نمیتونم بخونم واقعا یعنی از این اندازه که بیشتر میشه حس بدی پیدا میکنم و برام زجر آوره، و باعث میشه حس بدی به زبان انگلیسی پیدا کنم
باتشکر

4 پسندیده

سلام
خیلی‌ها دوست دارند درس‌ها رو زیاد گوش بدن که هیچ اشکالی نداره. ولی ۳-۴ بار خیلی کمه به نظر من.
من حتی داستان‌ها رو هم که نیاز به تکرار ندارن، ۲-۳ بار تکرار میکنم دیگه درس‌ها که جای خود داره. از دید من کمتر از ۱۰ بار کمه

9 پسندیده

منم با استاد پروین موافقم.برای منم اوایل زجرآور بود و همش فکر میکردم باید کمتر گوش کنم ولی با گذشت زمان فهمیدم که برای اینکه بتونم عمیق یاد بگیرم و تو ذهنم بشینه باید چندین بار گوش کنم.برای همه این اتفاق افتاده و تصمیم بین این هاست که یک نفر یکساله زبان رو فرا میگیره یکنفر هم چند ساله یک نفر هم بعد از چند سال میگه این روش بدرد نمیخوره

8 پسندیده

صد البته که اشکالی ندارد و هرچه تکرار بیشتر باشه نتیجه مطلوب تر

خب چه کردین که این حس برطرف شد ؟

من وقتی تکرار را زیاد میکنم تا چند روز نمیتونم بخونم دیگه، همون حس بی علاقگی و انزجار میاد سراغم.از طرفی توی مطالب هم دیدم که باید لذت برد از یادگیری

درکل به نظرتون چجوری پیش برم ؟

3 پسندیده

شما تو تالار یه سرچ بزنید میتونید پیدا کنید روشی که به کارتون بیاد.
ولی یادمه تو درسهای ای جی به این موضوع به طور کامل پرداخته بود که چگونه از این حس بی علاقگی در بریم.
تو اون درس میومد میگفت هر روز دیدگاه گوش کردن درس رو عوض کنید مثلا چند روز اول باید تخصیص پیدا کنه به درک مطلب.چند روز پس از اون رو تن صدا مثلا کی اوج میگیره و کی فرود میاد.به همین منوال هی دنبال چیزای تازه تر تو درس باش.
یک نکته که من خودم باهاش درگیر بودم اینبود که برای اینکه یکساعت تمرین درس رو پر کنم درسای مختلفی انتخاب میکردم.مثلا میشد پنج تا درس بعد هر روز اولویت گوش کردن اینارو عوض میکردم هر کدوم هم در روز یکبار گوش میکردم تا برسه به 10 روز بعد اون درسایی که خیلی راحت بود رو حذف میکردم و به جاش یه درس دیگرو وارد اینچرخه میکردم تا میزان مطالعه درس سخت به 15 بار میرسید.بعد اون درس رو خارج میکردم و درس های دیگرو جایگزین میکردم.
حالا شما میتونی این رو امتحان کنی.
یک سرچ هم بزن تو تالار یادمه یه مقاله اقا کامبیز داشت در این مورد.موفق باشید

8 پسندیده

شاید برداشتتون از این جمله اشتباه باشه. قرار نیست ما صرفا برای لذت بردن بخونیم. اگه لذت بردنه پس جای تلاش و پشتکار کجاست؟
باید هدفتونو مشخص کنید. آیا دنبال یادگیری زبان هستید؟
اگه خیر، پس هیچی و تمام.
اگه بله، تازه مسیر شما مشخص شده. تلاش مداوم، انرژی، زمان، حوصله و علاقه. اگه زبان صرفا لذت بود که الان همه انگلیسی حرف میزدن

10 پسندیده

تشکر از شما

آقا احسان @ehn.ehsan عزیز اگر حضور دارین شما هم راهنمایی بفرمایید

3 پسندیده

سلام

دوستان حق مطلب رو ادا کردن.
اما شاید بشه گفت بهترین راهنمایی رو خود استاد بزرگ این شیوه ی آموزش، یعنی AJ انجام داده. اما چون شما هنوز دروس قدرت رو شروع نکردین، باهاش برخورد نکردین.
خوشبختانه اخیرا به همت دوستان، پکیج قدرت دارای ترجمه ی فارسی هم شده. بنابراین حتی اگه سطحتون هم هنوز به اون مرحله نرسیده، پیشنهاد میکنم به پکیج قدرت مراجعه کنین و حداقل ترجمه ی درسنامه اصلی از فصل تکرار اون رو بخونین. چون دقیقا توضیح و تفسیر دغدغه ی ذهنی حال حاضر شماست.

9 پسندیده

سلام
همونطور که قبلا فرمودین محک زدم خودم رو و متوجه شدم میتونم کار کنم قدرت رو، و الان دو روزه، فصل اول هر سه بخش را کار کردم :blush:
البته همش به لطف دلگرمی و راهنمایی های خوب شماست

چقدر خوب. باشه حتما
خیلی ممنونم از پاسخگوییتون :rose: :rose:

2 پسندیده

خیلی هم عالی، خوشحالم که میشنوم. بنابراین با قدرت ادامه بدین. اما بدون شتاب و با تامل فراوان
انشالله موفق باشین

2 پسندیده

خیلی ممنون، بزرگوارین. به روی چشم.
سپاس بی کران :rose:

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
کنار راهنمایی که دوستان گرانقدر فرمودن منم خواستم تجربه خودمو باهاتون در میون بزارم
من یادمه یکی از درسای قدرت رو حدود ۲۲ ساعت یا بهتر بگم ۸۱ بار تکرار کردم و جالب اینه که خسته نشدم از این روند :sweat_smile:
اگه میخواین تکرار ها اذیتتون نکنن قبل از شروع درس برا نتیجه ای که انتظار دارین برنامه بزارین
همونطور که میدونید اکثرا به تکرار بیش از یک هفته توصیه کردند. حالا شما میتونید این یک هفته رو برا خودتون به ۳ تا ۲ روز و یک ۱ روز تقسیم بندی کنید
دو روز اول تلاش کنید محتوا رو کامل متوجه بشید. اگه جمله ای رو متوجه نمیشین ترجمه کنید و هر کاری ک لازمه تا مفهومو کامل درک کنید انجام بدین. دو روز بعدی یکم عمیق تر پیش برید و سعی کنید جملات رو با جزئیات بشنوید. رو شنیداریتون حسابی تمرکز کنید. دو روز بعد هم میتونید جملات رو بلند تکرار کنید
و روز اخر هم بزارید برای بازگو
حالا دقیقا نمیخواد این شکل پیش برید. منظورم این بود که سعی کنید از سطح به عمق برید تا همیشه ی سری نکات برای یادگیری داشته باشین و تنوع ایجاد کرده باشین. ی مدت بگذره عادت میکنید به این روند‌…
این تاپیک هم مربوط به تجربه خودم در رابطه با افزایش تکرار های درس هاست
براتون آرزوی موفقیت دارم :rose::rose:

11 پسندیده

سلام
ماشالله به پشت کارتون واقعا
۸۱ بااااار تکرار

نکته مهمیه.سعی میکنم از امشب اجرا کنم

خیلی ممنونم همچنین شما :rose:

3 پسندیده