اشتراک یک تجربه در زمینه انگلیسی قدرت (Power English)

سلام به دوستان پر انرژی زبان شناس
آدینه ی همگی به خیر
خب طبق قولی که به نسیم جان @a.bayani داده بودم امروز میخوام از ی تجربه در زمینه یکی از درس های انگلیسی باهاتون صحبت کنم :blush:
من الان درس ۷ این بسته ام.راستش به خاطر کمبود وقت از خوندن ۲ درس قبلی رضایت نداشتم چون بعضی روزا فقط نیم ساعت وقت پیدا میشد واسه زبان خوندن و این با چیزی که ای جی همیشه داخل حرفاش میگه که تکرار و تکرار و تکرار مغایرت داشت! خب برا همین یا باید تعداد روزا رو بیشتر میکردم یا زمان های مرده رو بازیابی میکردم.تعداد روز زیاد یکم برام سخت بود چون هر روز قول میدادم فردا بهتر بشم فرداش ی کار جدید پیش میومد و خلاصه نمیشد…میموند باز یابی زمان مرده!
درس ۷ که رسیدم با وضعیتم کاملا هم خوانی داشت موضوع درس تکرار همراه با شدت بود
داخل این درس ای جی میگفت که انقد باید درس رو تکرار کنید که تمام آواها رو هم وارد ذهنتون کنید! خب این خیلی متفاوت با چیزی بود که من تا الان انجام داده بودم
تا اینکه تصمیم بر این شد که تکرارمو بالا ببرم.خب بیخیال زمان ۱ هفته ای که قبلا تعیین کرده بودم شدم و استارت درس ۷ رو زدم. سر کار فقط هندزفری داخل گوشم بود و حین کار حتی با اینکه بعضی قسمتای داستان رو متوجه نمیشدم ولی ادامه دادم.
خب بعد از ۲۱ روز چه اتفاقی افتاد؟؟
هیچی دیگه من بدون اینکه بخوام به خودم زحمتی بدم تمام داستان رو قبل از اینکه ای جی بگه توو ذهنم تکرار میکردم :grinning:
هم اون زمان هایی که فکر میکردم به درد خوندن نمیخوره رو احیا کردم و هم اینکه تا حدودی به نتیجه رسیدم
این همه گفتم تا به این برسم!
اجازه بدین گوشتون ‌نقش پر رنگ خودش رو داخل موفقیت یادگیری زبان نشون بده…هیچ وقتی مرده نیست اگه شما نخواین…صبور باشید و فقط به زبان گوش بدین
اینم نتیجه کار من :point_down:

البته اینم بگم مدت زمان مطالعه این درس برا من ۲۲ ساعت بوده و هنوز کم تر از ۱ روز کامله :smile:
خب اگه وقت دارین که همزمان با شنیدن تکرار هم کنید این فوق العادست پس با شدت ادامه بدین
برا همتون آرزوی موفقیت دارم :muscle:

40 پسندیده

ممنونم فاطمه جان
من هر درسو یه هفته وقت میذارم…برای بعضی درسا یه هفته هم کمه…

7 پسندیده

ای جااااان ۲۲ ساعت و ۸۱ دور
ایول
واقعا ایول :clap::clap::clap:

احسسسسنت :rose::rose::rose:

آره وااااقعا خییییلی حس خوبیه :heart_eyes::heart_eyes:
مخصوصا وقتی پادکست تموم میشه
قبل از اینکه دوباره پلی کنی و بخوای گوش کنی
خودت خلاصه کل داستان رو بگی
آی حس خوووووبیه که نگو :sweat_smile::sweat_smile::joy:

ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربه ات :rose:
عالی بود :ok_hand::blush::clap::clap::clap::clap:
موفق باشی :rose:

6 پسندیده

آره درست میگین شما :blush:
اما فکرکنم جمع ساعتایی که توی ۱ هفته حالا بیشتریاکمتر خونده ۲۲ساعته
یا هنوز تازه دیروز شروعیده خوندش :sweat_smile:

5 پسندیده

خواهش میکنم خانم قربانی عزیز
ببینید چیزی که من متوجه شدم اینه که تعداد روز مهم نیست مثلا اگه یکی که آزادتره وقتش بتونه روزانه ۵ ساعت گوش بده میتونه ۵ روزه بازده ۲۱ روزه منو داشته باشه ولی از اون جا که اصل بر لذت بردن از درسه یکم طولانی تر میشه این موضوع
نهایتا هر درس باید با توجه به برنامه هر شخص تنظیم بشه

11 پسندیده

دقیقا…خودتم که تجربه مشابهی تو سفرت داشتی قشنگ حس منو میدرکی :grin:

ممنون عزیزم
همچنین خودت :heart_eyes:

3 پسندیده

آفرین
پشتکارتون فوق العاده ست
وقتی به این مرحله رسیدید دیگه راحت میتونید داستان رو برای خودتون باز گو کنید (برای ما هم تو چالش لتس تاک به اشتراک بذارید اگه دوست داشتید)

این کارم انجام بدید کمک میکنه که خوندن درس براتون یکنواخت نشه و بیشتر ازین هم بتونید بخونید

از Distinction (تغییرات) های مختلف هم میتونید استفاده کنید، چون گفتید بعد از مدتی لذت بردن از درس براتون کمرنگ میشه اینو گفتم

مثلا با صدای بلند روخونی کنید یا بدید یه نفر سوالای ای جی رو ازتون بپرسه و شما جوابشو بدین یا بنویسید جوابارو
خلاصه ۱۰۰۰ تا کار میشه کرد تا همیشه با لذت جلو برید

به موفقیتتون ادامه بدید

11 پسندیده

عجب موضوع خوبی رو به اشتراک گذاشتین, راستش من هر روز تقریبا 5 تا 6 ساعت زمان دارم, سه یا چهار بار طی روز ای جی میخونم, به مدت دو هفته, به نظرتون تکرار رو در روز بیشتر کنم و مدت رو یه هفته یا همین روشم خوبه؟ کلا چون زمان زیاد دارم نمیدونم چطور بهره بیشتری از زبان ببرم!!
من تازه عذاب وجدانم دارم و فکر میکنم باید بیشتر بخونم. خیلی دلم میخواست برنامه ریزی بهتری انجام بدم اما تا الان منابعی که راضیم کنه جز اپ زبانشناس پیدا نکردم.

7 پسندیده

من بااین روش نوشتن خیییلی جورم :smiley:
شده ساعتها باهاش مشغول شدم :sweat_smile:
البته نه الان قبل از شروع قدرت
وقتی داستانای واقعی رو میخوندم
دور اول : حین گوش دادن سوالا ک میپرسید رو مینوشتم
دور دوم : جاهایی از سوالا که جامونده بودمو کامل میکردم
دور سوم : جوابا که میگفت رو مینوشتم
دور چهارم : جاهایی از جوابا که جامونده بودمو کامل میکردم
دور پنجم : هرچی میخوند از روی نوشته هام میخوندم
و دور ششم : که دیگه واسم آسووون شده بود خودم جوابا رو میگفتم
یهو بخودم میومدم تو ۲.۳ساعت میدیدم ۶دورش کردم :crazy_face:

البته این روشو واسه داستانا واقعی که سوال جواباش خ طولانی بود بکارمیبردم
اما الان نه چون سوال جوابا ای جی خیلی کوتاه و آسونن :blush::blush:

8 پسندیده

انیمیشن
داستانای دهکده
یا کتاب داستانای دیگه هم کنار زبانشناس خیلی خوبن

6 پسندیده

ممنون عزبرم.خیلی خوب شد که تجربت رو به اشتراک گذاشتی.واسه من که خیلی مفید بود. منم مشکل کمبود وقت رو دارم و از از این موضوع خیلی ناراحتم.حس میکنم هیچ پیشرفتی ندارم.بعضی وقتا مثلا میخوام حین کارهای دیگم به زبانم گوش بدم ولی وسطاش هی حواسم پرت میشه. پس با توجه به تجربه ی شما باید بدون توجه به بازده داشتن یا نداشتن به گوشیدن ادامه بدم

3 پسندیده

آفرین
نوشتن خیلی عالیه
با ای جی هم میتونین که
جوابای کامل تر براش بنویسید (خلاقیت هم میتونید به خرج بدید تو جواب دادن سوالا)

کلا نوشتن باعث میشه همه چی تو ذهنتون بیشتر حک بشه، رهاش نکنین

9 پسندیده

راستیاااا :thinking::thinking:
حتمااااا روی ای جی هم امتحانش میکنم :blush::blush:

آره واقعا من دانشگاه هم واسه درسای سخت (حشره شناسی و بیماریهای گیاهی و… ) همین کارو میکردم :laughing:
آخی یادش بخیر :cry::joy:

4 پسندیده

آفزین مژده خانوم درست گفتن

سعی کنید از منابعی استفاده کنید که بیشتر گلمات و عباراتش رو متوجه بشید و بتونید حدس بزنید

رادیو و فیلم احتمال داره براتون سخت باشه

کتابای جذاب رو دنبال کنید و بخونید ( مهم تر از همه در سطح زبانتون باشن) تا زودتر بتونید پیشرفت کنید

5 پسندیده

ماشالا یه این تلاش و انگیزه.
احسنت به شما که متوجه شدید یادگیری یک دوره یعنی عمیق خوانی نه رسیدن سریع به خط پایان
آفرین :rose:

8 پسندیده

ممنون آقا فرزاد
بله درسته…با این که میگم من تلاش خاصی نکردم ولی هر روز ی ایده جدید توو ذهنم بود…متمرکز که میشدم بیشتر رضایت داشتم.واقعا همه چیز داخل ذهنم اتفاق میوفتاد…این عالی بود
توو فکر لتس تاکم هستم.برسم امروز حتما یکی ضبط میکنم

روزی ۱ ساعت رو برا بلند خوندن در نظر گرفتم معمولا آخرشبا

کاملا موافقم…بازم ممنون از ایده هاتون

2 پسندیده

خواهش میکنم
آفرین ماشالا خودتون یه پا استادین

2 پسندیده

چقد عالیه که زمان دارین .بسی خوش بحالتون :grinning:
ببینید تکرار شما قطعا با من متفاوته و کلا منحصر به فرد…ببینید با چند بار تکراره که به این مرحله میرسید که قبل از ای جی صحبت کنید یا ی لحظه که متمرکز شدین میتونید ی جمله رو توو ذهنتون بیارید
ی بار امتحان کنید دستتون میاد
ولی برای تایمی که دارید باید بگم که تا میتونید کتاب بخونید.نه صرفا برا زبان خوندنا! بخونید و لذت ببرید.من مقاله میخونم مرتبط با رشتم ولی هر فرصتی گیر بیارم بدو میرم کتاب داستان میخونم :grin:.ی جمله هایی که دوست دارید انتخاب کنید و تکرار کنید.بعد ی مدت میبینید کلی جمله خوب یاد گرفتین بدون حفظ لغت
امیدوارم همگی به هدفمون برسیم

7 پسندیده

ایشاله, چه دعای خوب و حس خوبی, ممنونم.

2 پسندیده

خواهش میکنم…آره شمام مَشغله زیادی دارین
من دو درس قبلی این طور بودم میگفتم این طوری که من دارم گوش میدم جواب نمیده حتما باید ۳ ساعت توو خونه و جای آروم باشم که تکرار کنم کلی واقعا این شرایط دست نیافتنی برام!
بعد ی مدتی که ادامه دادم دیدم واقعا راستی راستی داره جواب میده. پس ادامه دادم
شما هم نا امید نشید ی هفته برا ما شاید بشه ۲ هفته ولی بعدش رضایته رو داریم :grinning:
لازم نیست همه داستان متمرکز باشین (اگه بشه که عالیه) ولی نشدم فدای سرتون امروز ۵ دیقه روی ی جمله فردا ۵ دیقه جمله بعدش…
آخرسر میبینید رو همه داستان چندین بار متمرکز شدین. من دورای آخر رو اکثرا متمرکز بودم

7 پسندیده