دلیل اضافه شدن دوره های گرامری به اپلیکیشن زبانشناس چیست؟

سلام مربی های گرامی. ببخشید قصد جسارت ندارم که این سوالو میپرسم. ولی مگه نه یادگیری گامر به صورت ناخودآگاه بسیار بهتر از خود آگاه هستش؟

ولی جدیدا دوره هایی به اپلیکیشن زبانشناس اضافه شده که گرامر رو بصورت درسی آموزش میدن. البته جذاب هستند، ولی با توجه به چیزایی که از شما شنیدم، این روش نباید درست باشه.

میشه یه توضیح بدین؟ که از سردرگمی در بیام. ممنون❤

==================
این تاپیک مربوط به درس« چهار نکته و ده فعل عبارتی کارآمد » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
پکیج: « انگلیسی با استاد لوسی » سرفصل: « گرامر انگلیسی با لوسی »

8 پسندیده

سلام…
شاید نباید جواب بدم…چون از همون اول مخاطب پرسش تون رو مشخص کردید:wink:

صرف نظر از اینکه…نخوایم بشنویم که یادگیری گرامر، مربوط به سطوح خیلی بالاست
مثل خیلی از خود ماها، که شاید خوب حرف بزنیم زبان مادری مون رو و حتی گرامری هم بلد نباشیم.

ترجیح آدما با همدیگه تفاوت داره…خیلیا بسته به شرایط شون اعتقاد دارن به کلاس رفتن
خیلیای دیگه هم، self study رو ترجیح میدن

برخی، فلونت شدن رو تو یادگیری گرامر می بینن…خیلیا هم نه

تو هر دسته هم، آدمای فلونت کم نیستن

کافیه ببینید هدف تون چیه…یه مقایسه هم بین زبان مادری تون و لزوم یادگیری گرامر براش داشته باشیدو اگه عاقلانه/هوشمندانه دیدید، بسط ش بدید به زبانای دیگه

موفق باشید و سرشار از انتخاب های هوشمند

4 پسندیده

سلام دوست گرامی

شما در پرسیدن سوال آزادین و لازم به عذر خواهی نیست :grin:. پس راحت سوالاتتون رو بپرسین :rose::rose:

بله کاملا درسته . چون اساتیدی مثل آقای ای جی با همین روش به خیلیا کمک کردن تا به اهداف زبانیشون برسن. داخل همین تالار هم آقا کامبیز نمونه برجسته ای برای تایید این مطلب هستند.

ببینید تایید یک روش لزوما به معنی رد روش دیگه نیست، ولی اینجا مساله ای که وجود داره اینه که افراد با توجه به نیاز متفاوتی که دارن از این اپ استفاده میکنند. برای اون دسته از دوستانی که اهدافشون شرکت در آزمون هست گرامر ضروری تر از کسانی هست که بیشتر روی مکالمه تمرکز دارند و فرصت بیشتری دارند. از طرفی هم نیاز به گرامر در سطوح بالا هم احساس میشه همونطور که ما در درس زبان فارسی نکات زیادی رو در رابطه با ساختار های فارسی در مقاطع راهنمایی و دبیرستان خوندیم.
پس به نظر میرسه حضور مطالب مرتبط با اموزش گرامر نیاز هست ولی باید در زمان درست خودش استفاده بشه

8 پسندیده

سلام. نه خواهش میکنم اختیار دارید. ممنون که وقت گزاشتید و جواب دادید.
در مورد اینکه در سطوح بالا لازمه، بله کاملا درست میفرمایید. ولی در مورد اینکه در سطوح پایین هم بعضی ها به این روش ترجیح میدهند،بعید میدونم. چون هم جذابیت کمتری نسبت به یادگیری ناخوداگاه داره و همچنین به طبع، نتیجه یادگیری ناخوداگاه به مراتب بهتر از این روش ها هست

سپاسگزارم❤
ممنونم که جواب بنده رو دادید. در سطوح بالا بله قطعا که نیازه یه زبان شناس، گرامر رو هم به خوبی بلد باشه.
ولی در مورد ازمون، به نظر بنده effortless ۰ به مراتب بهتره. همون طور که اقای ناصری هم نتایج بسیار بهتری رو با انگلیسی بدون تلاش،نسبت به کتاب های گرامر و لغت انگلیسی گرفتند

البته به هر حال این دوره ها هم قطعا مفید هستند. به کسی ضرری نخواهند رساند و شاید برای فردی مفید هم باشند.
ببخشید صحبت هام طولانی شد:/

4 پسندیده

سلام بیایم اینجوری به قضیه نگاه کنیم.

زبان آموزان بطور کلی دو دسته هستند. برخی از اول گرامر میخونن چون اعتقاد دارن باید از اول آجر مستحکم بنا بشه
برخی میگن نه باید زبان رو زندگی کرد و اون رو ناخودآگاه در قالب یاد گرفت. یعنی بجای اینکه بشینن قواعد بخونن خودشونو در معرض زبان قرار میدن.

از من بپرسن کدوم خوبه بدون شک میگم دومی چون تجربه شخصیه بنده دومی بوده. همین الان هم ازم بپرسن قواعد هارو توضیح بده نمیتونم یک خط هم توضیح بدم چون واقعاً نمیدونم چی به چیه.

اما بخوایم از لحاظ اپلیکیشن به قضیه نگاه کنیم مجبوریم برای هر دو دسته به یک اندازه توجه اختصاص بدیم تا اپ تراز بمونه.
یعنی هم دسته اولو راضی نگه داریم هم دسته دوم.

انتخاب رو باز گذاشتیم ک خودشون انتخاب کنن چی بهتره. ولی از ما بپرسن از تجربه شخصیمون میگیم که همون موردیه که شما هم باهاش موافق هستید.

9 پسندیده

دقیقا به نکته ی درستی اینجا اشاره کردید. این دروس به خاطر اینکه جذاب هستن به اپلیکیشن اضافه شدن. مثلا دوره گرامرشو اصلا فان و خنده دار هست. خب سوالی که اینجا بوجود میاد اینه که چرا نذاریم؟ خود من به شخصه به خاطر خنده دار بودنش میبینم.

یا همین دوره ی استاد لوسی خیلی خوب هست. اصلا خود لوسی خیلی استاد خوبیه :smile::heart_eyes: اولش هم میگه من با شیوه ی گرامری محض مخالف هستم و …

11 پسندیده

بله از این قضیه که دارم نگاه میکنم کاملا درست میفرمایید.

دوستان من ادم هایی با درک بالا هستند، ولی با این وجود، هنگامی که انگلیسی قدرت رو بهشون معرفی میکنم و توضیح میدم، زیاد به دلشون نمیشینه. در نتیجه به سمت این برنامه نمیرن. این درحالیه که همه ترجیح میدن برنامه مثل duolingo, که اصلا انگلیسی رو درست یاد نمیده، بلکه فقط جنبه سرگرمی داره رو دانلود کنن.

بله متاسفانه برای جلب مخاطب، همیشه نمیشه فقط از روش های درست استفاده کرد

1 پسندیده

خخخخ بله بنده هم گرامرشو میبینم. جنبه رقابتی داره و جالبه. بخاطر جذاب بودنش، آدم میتونه از این دوره هم استقاده خوبی ببره

اره دوره استاد لوسی رو هم که میبینم بنظرم خیلی خوبه. هر چی باشه صد برابر بهتر از کلاس های زبان هستش

2 پسندیده

متاسفانه سرگرمی ابدی نیست و یه روز دلو میزنه.
اینکه یه اپلیکیشن مثل دولینگو سرگرم کنندست تهش دو هفته سرگرمشون کنه. بعدش چی؟
هر چند هدف خیلی مهمه. اگر هدف خیلی با اهمیت باشه یه زبان آموز از هر راهی استفاده میکنه تا به موفقیت برسه

3 پسندیده

متاسفانه بعدش طرف میبینه پیشرفت چندانی نداشته. در نتیجه از انگلیسی به کل بیزار میشه.
ظاهر فریبنده داره ولی از درون خیلی آسیب میزنه
یه جورایی دولینگو رو میشه به طنز تلخ تشبیه کرد.

3 پسندیده

ولی خیلی خوبه ک گذاشتید گرامرو
با روش دوم ک شما فرمودین زبانو باید خوند ولی من خیلی ذوووق کردم بخش گرامرو دیدم چون ب درد ماهایی ک کنکور داریم میخوره :+1:
تشکررررر فراوان از همه کسایی ک این اپو اداره میکنن🖤
زبانشناس هر روز داره بهتر میشه واقعاً بهترین اپه رو دستشم نیس نمیتونه ام بیاد :gem:

4 پسندیده