اخبار تولید محتوا - تغییر در صفحه مجازی زبانشناس و تالار

سلام خدمت دوستان عزیز. امیدوارم حالتون خوب باشه.

طی مشورتی که با یکی از کاربران ( اشاره مستقیم نمیکنم ----> @mateacher95) به این نتیجه رسیدیم که کمی پیجمون رو رنگارنگ و متنوع تر کنیم.

برای این کار یه کار برای همه اعضای خونواده زبانشناس دارم. شما لازمه سه تا رنگ رو حفظ کنید:

آبی، قرمز و بنفش

چرا؟ به عکس ها یه نگاهی بندازید:

پیشنهاد آقا میلاد این بود که هر ستون از پیج اینستاگراممون یه موضوع باشه. منم درباره ایدشون فکر کردم و کمی تغییرش دادم.

یه موردی که باید حل می شد این بود که نمیشه همیشه یه موضوع متفاوت تولید کرد یعنی مثلا ستون چپ اگه آموزشی باشه میشه همیشه تولید کرد اما ستون سوم که سرگرمی باشه نمیشه و یه روز ایده کم میومد.

واسه همین تصمیم بر این شد با رنگ اینا رو از هم جدا کنیم تا همگی به راحتی در دسترس باشن. یعنی اگه یه نفر تو پیج دنبال مطلب آموزشیه میره مستقیم سراغ قرمز. دنبال بررسی منابع و روش هاست میره سراغ آبی و دنبال سرگرمیه میره سراغ بنفش.

ایشالا یه سری اخبار خوب تو راهه. اونا عملی بشه تولید محتوا ما هر روز خواهد شد که می تونه خونواده زبانشناس رو از اینم گسترده تر کنه.

منتظر باشید.

نظر شما چیه؟

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

23 پسندیده

بنظرم این ایده جای شک نداره. خیلی مفیده

3 پسندیده

ممنونیم ازتون :rose::rose:

3 پسندیده

انتخاب این رنگ ها هر کدوم علتی داره؟

3 پسندیده

خیلی ممنون استاد عزیز (اشاره مستقیم میکنم :joy::sunglasses::man_teacher: @YoKambiz)
دوستان و اعضای خانواده زبانشناس
منتظر باشید چرا که قرار هست اتفاقات بسیار خوبی رخ دهد :muscle::man_dancing::smiley:

من هنوز پای حرفم هستم و خواهم بود
خانواده زبانشناس به جامعه زبانشناس تبدیل خواهد شد

9 پسندیده

Good idea! :clap::clap::clap:

بنده هم یه پیشنهادایی دارم که البته مقداری سلیقه ایه ولی پُر بی راه نیست! :slight_smile:
مثلا: حالا که دارید روال رو تغییر میدید یه باره یه کم گرافیک صفه رو هم بهتر کنید، مثلا دست کم یه کم رنگا پخته تر بشن و فونت دلنشین تر و حرفه ای تری استفاده بشه که مشتری گیرتر بشه صفه! (اگه باهام هم عقیده بودین، بفرمایین تا چند نمونه که با همین وقت کمی که دارید، دیزاین گیراتر و چشم نوازتری ایجاد می کنند رو براتون بفرستم!)

یا مثلا همش برام سواله چرا آرم زبان شناس عکس پروفایل صفه اینستا نیس؟ یا یه عکس ویژه که هییییچ مشابهی نداشته باشه! (این خیلی مهمه!)

7 پسندیده

سلام خسته نباشید میگم به این تیم فوق العاده یه چند وقتی نبودم چی همه اتفاق افتاده اینجا واقعا عاااالی شده همه چیز دمتون گرم که انقد به فکر زبان اموزا هستین :blush::tulip:
با این پیشنهاد هم موافقم واقعا یه نظم خوبی به مطالب میده دستتون درد نکنه :tulip::tulip::clap::clap:

7 پسندیده

امیدوارم این نظرم “اُردِ ناشتا” محسوب نشه! غیر مرتبطه الان ولی دیگه سرِ شوخی رو خودتون باز کردین:))) من فکر می کنم یا در همین صفحۀ جالبی که الان در اینستا دارید و یا در صفحه ای مجزا، خیلی خیلی لازمه که زبان شناس رو به همین صورتی که ما کاربرا داریم می بینیم، معرفی کنید! چرا؟؟
چون من به شخصه در نگاه اول، جذبِ محیط کاربریِ زبان شناس شدم! (عاشقِ ریختِ ماهِش :crescent_moon: )

و داستانا♥ … داستانا♥ … داستانا♥
تاحالا به هرررکی خواستم اینو معرفی کنم، یکی از داستانارو براش باز کردم + توضیح سیستم واژگان و تالار و خلاص!

ولی وقتی توی اینستا صفه رو بازکردم، جا خوردم! البته آموزشای شما انقــــدر شیرین و دوست داشتنی بود که همون موقع تا ته فیلمارو با لب خندون نگاه کنم ولی نیازی که من داشتم رو براورده نکرد! اون هم این بود که دوستانم رو در اینستا به نصب این اپلیکیشن معرفی کنم!
مخاطبی که از دریچه اینستا برای اولین بار داره این اسم رو می شنوه، باید به اندازه کافی در رابطه با برنامه ترغیب بشه! … من خودم اگه این اپ رو نصب نکرده بودم و اولین پیامش از طرف مدیریت رو نخونده بودم و اولین فیلم رو ندیده بودم، حتی از طریق سایتش هم گمون نکنم جذب میشدم(حتی با سایتی به این خوبی!! بسکه از محتوای بومی نا امید بودم درین مورد!)
بخاطر همین بنظرم بهتره که برای معرفی زبان شناس در اینستا، اون صفحه، شاملِ نمایشِ محیطِ این اپ، تشریح سیستم زبان آموزی در اینجا و معرفی تالار و بخش پشتیبانی باشه بعلاوۀ چالش های سلسله واری که مخاطب اینستاگرام رو هم درگیر فعالیت کنه و منفعل نباشه!
امیدوارم حملِ بر توقع نشه! نظرسنجی بود

… صرفا این جمله منو سرِ شور آورد، چون همه مون می دونیم که زبانشناس استحقاق همه گیر شدن و نجات زبان آموزای در راه مونده رو داره!

می دونم که حتما سیاست ویژۀ خودتون رو دارین دنبال می کنین و ممکنه به هر دلیلی براتون مقدور نباشه، در این صورت من خودم در حد بضاعتِ ناچیزم این کار رو برای ادای ذره ای از دِینم به زبان شناس انجام میدم! (البته بعد ازین که نتیجه کار خودم رو مثل یه برگ برنده دستم گرفتم! ) :blush:

8 پسندیده

سلام
ایده رنگ پردازی فوق العادس. فقط یکم رنگ بندی ها نزدیک به همه. که تو یک صفحه با چندین پست حس من اینه ممکن چشم رو خسته کنه ولی فک کنم رنگ زرد جایگزین آبی یا قرمز بشه بهتر باشه.
یسری پیشنهادات برای جلب مخاطب
راستش من فکر میکنم یکم باید بیشتر مخاطب خصوصا اینستا رو با تالار و همچنین تالار و با ایسنتا مچ کرد یا به سمت و سوی فعالیت زبانی کشوند. و بیشتر تشویقشون کرد.

• به عنوان مثال همین چالش های دیسکاشن یا رایتینگ که زحمتشو میکشین، بنظرم توی ایسنتا هم اطلاع رسانی شه و دعوت به مشارکت شه و بعد مثلا ویس (دیسکاشن) یا نوشته (رایتینگ) 2یا سه نفر به قید قرعه استوری اینستاگرام شه. (با ذکر نام کاربریش). اینجوری هم اون شخص تشویق میشه هم سایرین حس رقابتشون گل میکنه و بیشتر رقابت می کنن.

• یا مثلا اگه راجب ویدیو های اصطلاحاتی که ساخته شده کامنت دوستان کم هست. میشه روز 5شنبه هر هفته که 3تا اصطلاح هفته گفته شده از مخاطبان بخواین یه داستان 4خطی بنویسن با اصطلاح هفته. و بازم از بین بهتریناش 3نفر داستانش استوری شه. اینطوری هم مخاطب بیشتر درگیر میشه هم با خوندن داستان بقیه، اصطلاحات هفته بیشتر برامون جا میفته.

• یا مثلا اینبار تو ویدیوتون به جای اینکه خود اصطلاح رو تدریس کنید، مفهومشو ( منظورم تعریفشو )بازی کنید و بعد 3 گزینه به مخاطب ارائه بدین تا حدس بزنه این تعریفی که در فیلم ارائه شد معنای کدام اصطلاحه.
    بخوام واضح تر کنم ایده ام رو، یعنی تو همین اصطلاح اخیر To be on someone’s back بخوام بگم. اینجور میشه که شما به جای اینکه مثالتون با خود این اصطلاح باشه، مثالتون با تعریف این اصلاح باشه (always criticizing someone, or always telling them to do things) بعد مخاطب از بین 3گزینه تشخیص بده این فیلم مربوط به کدوم اصطلاحه. (امیدوارم پیچیده نگفته باشم :grin:)

+در کل ایده که زیاده ولی برای جلب مشارکت بیشتر و همراهی بیشتر این ایده ها برام اولویت بود.
امیدوارم کار آمد باشه.
سپاس از زحماتتون :rose:

7 پسندیده

مخصوصا با شدت، خامی و جیغ بودنِ رنگا!
وگرنه سه تا رنگِ آبی، قرمز و بنفش (ویاهررنگ دیگه ای!) می تونن تنها رنگهای استفاده شده توی کاورِ یه صفه یا برند باشن ولی این جنسِ رنگهاس که تعیین کننده س!

نظرم به نظرتون نزدیکه :ok_hand::sunflower:

عااالیه و به تدریج می تونه خیلی جواب بده!

3 پسندیده

:+1::+1::clap::clap:

3 پسندیده

پیشنهاد بس ارزنده‌ایه :clap:

این کار به صورت تک ک‌نفره سخته

4 پسندیده

رنگ آبی زبانشناس
رنگ قرمز - رنگی بود که برای واژگان انتخاب کردم
رنگ بنفش تلفیق دو مورد.

مرسی آقا میلاد گل :rose::rose::rose:

سلام. به فونت من توهین کردید؟ :joy::joy:

درباره آرم هم یه سری فکرها داریم. ولی فعلا نمیتونیم پیاده کنیم تا پروژه هایی که الان تو ذهنمه تموم شن.

ممنون محدثه خانوم :rose::rose:

میشه مثال بزنید یکم گیج شدم.

البته بخشی از حرفای اقا میلاد هم همین بوده که بچه های تالار رو در اینستاگرام درگیر کنیم که قرار شد از تابستون رو این مورد فکر کنیم.

چون درگیر کردن بچه های تالار خوبی های بسیار داره ولی یه بدی. و اونم اینه که ممکنه یه نفر مسئولیتش رو بنا به دلایلی نتونه به انجام برسونه که کاملا قابل درکه. ( نمونش ترجمه مجموعه قدرت که اکثر دوستان انجام دادن و برخی دوستان نتونستند تموم کنن که کاملا بهشون حق میدیم. هر کسی مشکلات خودش رو داره)

سلام.

برای این مورد من فکرهایی کردم و قبلا هم دربارش موضوعی ایجاد کردم. مثلا قرار بر این شده بود مصاحبه هارو لایو برگزار کنیم و بعد نسخه ضبط شدشو بیاریم تالار. یا چالش کنفرانس و…

وقتی به ده هزار رسید فالور ها هم میشه چالش ها رو استوری کرد.

برای تولید محتوا هم با مشورتی که با آقا میلاد داشتیم قرار شد برخی از محتوای تولیدی دوستان رو مشترک کنیم که در حال حاضر پروین خانوم و فاطمه خانوم در یکیشون با بنده در حال مشارکت هستند.

که در هفته های آتی مشارکت ها با سایر اعضا بیشتر هم خواهند شد.

این مورد رو امروز بهش فکر کردم البته نه برای چالش ها. بلکه برای مصاحبه. دلیل ایجاد بخش سرگرمی هم این مورد بود که یه هایلایت از مصاحبه رو در اختیار مخاطبین در شبکه های اجتماعی بزاریم و مصاحبه کامل رو در تالار گوش بدن.

اما چالش تنها با 10 هزار فالور ممکنه مگر اینکه از استراتژی link in bio استفاده کنیم که خب به کار ما نمیاد چون ممکنه روزانه پست بزاریم.

انصافا خودمونیم. به نظرتون مینویسن؟ :upside_down_face:

برای این مورد استوری کردن من چیزی که تو ذهنمه برگزاری مسابقه و دادن اکانت رایگان به برندگانه.

که اون دادن اکانت دست من نیست و فعلا با آقا حسین در میون نزاشتم.

خب این آموزش واژگان نمیشه آخه. اینم در نظر بگیرید ویدئو اینستاگرام 1 دقیقست خیلی محدوده.

منظورتون رو متوجه شدم. میشه اینو در قالب همون مسابقه گذاشت. که فعلا دربارش مشورتی نکردم :grin:

ممنون از وقتی که گذاشتید. من یکم دیکتاتورم تو دریافت ایده، وقتی ایده میاد قبول نمیکنم یکم عوضش میکنم بعد با ذکر منبع میگم فکر کردیم به جای اینکه بگم فکر کردن. همین بلارو سر آقا میلاد آوردم تهش هم تاپیکشو خودم زدم. :laughing:

5 پسندیده

به قول آقای “نون.خ” چقدر نقلی مقلی و خنج منج گفتن واقعا :grin:

2 پسندیده

رنگ قرمز و بنفش یکم زنندس به نظرم رنگ های دیگه ای هم هست ک ارامش دهنده باشه
البته نظر شما متینه و فقط یک پیشنهاد بود

2 پسندیده

رنگ های پیشنهادی شما چیه؟

2 پسندیده

سلام خداقوت
رنگ های ملایم تر و روشن تر استفاده کنید

2 پسندیده

خب دوستان رنگ های پیشنهادیتون رو بگید
یه بار پست کردم. یه بار عوض کنم اوکیه
ولی دیگه بار دوم عوض کنم خیلی رو مغز مردم میشه هی استوری منو ببینن :grin:

برای انتخاب رنگ یه فلسفه رو پیش بگیرید.

مثلا سرگرمی باید یه رنگ شاد و پر انرژی باشه. نمیشه مثلا رنگ تیره زد

بررسی چون بیشتر مربوط به فعالیت های تخصصیه. تغییر نمیدیم چون رنگ برندمونه

میمونه آموزش که باید با فلسفش بخونه. دلیل انتخاب قرمز این بود که تو فید اینستاگرام بیشتر تو چشمه

مثلا تو مورد بالا کدوم بیشتر به چشم میاد؟

برای این کار چشمتونو نیمه باز نگه دارید تا دقت شناسایی نور چشم رو بیشتر حس کنید.

البته سفید اوله. بعد قرمزه بین اینا.

سفید که فکر نمیکنم جالب بشه. حالا باز نظر شما چیه؟

ایده بدید لطفاً

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز
خدا قوت ممنون از زحماتتون :rose::rose:
قطعا تا الان هم کار شما فوق العاده بوده وشروع عالی داشتید.
در مورد رنگ به نظرم از رنگهای ملایم تری مثل بنفش و یاسی در کنار هم یا مرجانی یا کالباسی یا گلبهی با سفید بصورت هایلایت و ترکیبی در کنار هم.
طوری که قسمت پایین صفحه پررنگ تر باشه و یه حالت موجی شکلی که اونجا اصطلاح نوشته بشه و دو سوم بقیه صفحه روشن تر باشه واسه توضیحات فارسی یا هر چیز دیگ…
البته میدونم ایده دادن کار راحتی هست و پیاده سازیش قطعا کار پر زحمت و زمان بری برای شما خواهد بود.

پ.ن البته این سه رنگی که قراره انتخاب بشه باید در کنار هم توی صفحه باهم همخوانی هم داشته باشه

3 پسندیده

اگه بخوایم بر اساس چیزی که تا الان وجود داشته بگم. جوابم منفیه :grin:
حقیقت هر از گاهی یسری ویدیوهای گذشته هم که ساخته بودین رو در تالارنگاه کردم. خب مشارکت کامنتی دوستان کمه. گاهی سوال برام پیش میاد چند درصد واقعا یادگیری این موارد براشون مهمه. چند درصد سعی میکنن به کار ببرن. خلاصه که در این موضوع کم کاری زبان آموزان گرام و عدم مشارکتشون حس میشه.
ولی فک میکنم اگه همون حالت مسابقه ای برگزار شه حتما مشارکتشون بیشتر میشه. یعنی گهگاهی محتوای مسابقاتتون از تدریسایی که کردین باشه که مخاطب رو درگیر خودش کنه .

اونوخت اگه برندگان خودشون دارای اکانت رایگان باشن. تکلیف چیه؟ مثلا از اعضای فعال تالار باشن خودشون :smile:

:ok_hand::ok_hand:موافقم

خواهش میکنم شما ماشالاه خلاقیت و ایده پردازیتون برا همه اثبات شدس. میدونیم اگه داریم ایده ای میدیم قطعا قبلش خودتون از زوایای مختلف بهش فکر کردین :clap::clap:

خب آبی که پس پا برجاست. قشنگ هم هست. :grin:
تو این عکس هم زرد و قرمز بیشتر جلب میکنه.
من نظرم آبی و زرد(نه حالا جیغ منظورم زرد ملیحه) و قرمز( یا نهایت صورتی پر رنگ یا همون سرخابی)

4 پسندیده