یادگیری لغات انگلیسی با نقشه ذهنی mind map

یکی از روش های جالب برای به یاد سپاری لغات جدید که به آنها بر خورد می کنیم روش mind map هست.
نرم افزار های زیادی دراین زمینه هم تولید شده.

به عنوان مثال

دوستان کسی ایده ای برای ارتباط دادن مایند مپ و انکی نداره؟
یعنی جوری بشه همزمان از مزایای مایند مپ و انکی استفاده کنیم؟

5 پسندیده

من تا بحال اسم mind map رو نشنیده بودم, به همین نام نرم افزاری هست؟

4 پسندیده

من تا الان از این روشا استفاده نکردم … بنظرت خوبه که ما هم استفاده کنیم؟

3 پسندیده

“نقشه‌ی ذهنی”(mind map) نوآوری تونی بازان انگلیسی است.
روشی نوین است برای یادداشت برداری که در آن با کاربرد نمودارهای درختی و نگاره‌ها و عنصرهای تخیلی، از شیوه‌ی سنتی یادداشت‌برداری پرهیز می‌شود و از توانایی‌های تخیل و حافظه‌ی تصویری هم بهره گرفته می‌شود.
روش خوبی است برای یادداشت برداری، و همچنین مرور حافظه و هتا تصمیم‌گیری و چاره‌گزینی. کتاب‌های بسیاری نیز می‌توانید در این باره یافت. پیشنهاد می‌کنم این روش را یاد بگیرید.
بنیاد این کار نگاشتن نقشه بر روی کاغذ بود ولی نرم‌افزارهای رایانه‌ای نیز به یاری ما آمده‌اند تا کارمان را دلپذیرتر و آسان‌تر کنند.

در ویکیپدیا:

چندین سال است که از این روش بهره می‌گیرم، با ساختار ویژه‌ای که دارد پیوند و ارتباط بخش‌های گوناگون یک درس، نوشتار، کتاب یا … را بهتر با هم نشان می‌دهد و اندیشه را بازتر خواهد کرد.

7 پسندیده

درسته, تازه متوجه شدم, بله بله, این روش قدیمیه ولی جالب و کاربردیه. اپلیکیشنی براش دارید که یه نگاهی به برنامه ش بندازم؟

5 پسندیده

من با نرم‌افزار کار نکردم، تنها روی کاغذ کار می‌کنم.
ولی گمان کنم نرم‌افزارهای بسیاری هم برای گوشی ساخته شده و هم برای رایانه.

4 پسندیده

می تونید با استفاده از افزونه Image Occlusion Enhanced کلماتی که روی یک تصویر وجود داره رو با نرم افزار انکی نسخه دسکتاپ به خاطر بسپرید. تصویر بالا رو وارد نرم افزار انکی می کنید و بعد برای به خاطر سپردن کلمات موجود در تصویر، روشون رو می پوشونید و نرم افزار تا زمان به خاطر سپاری کلمات موجود در تصویر اونها رو از شما خواهد پرسید.
برای آشنایی بیشتر با این افزونه ویدیوی زیر رو ببینید:

5 پسندیده

بهترین برنامه ایی که من تا حالا باهاش کار کردم Edrow minds map هست ولی متاسفانه کرکش گیر نمیاد و از همه ی امکاناتش نمیشه استفاده کرد.

دوستان اگه برنامه بهتری سراغ دارن معرفی کنن.

6 پسندیده

ممنون بخاطر معرفیتون,

4 پسندیده

سلام میلاد جان یه مقاله از اینی که میگی میتونی درست کنی بفرستی.جالب شد برام.دستت پیشا پیش درد نکنه.
راستی لینک ویکی پدیا برام باز نشد.

5 پسندیده

درود برار
چشم، پس از آزمون‌های ام در نخستین زمان درخور، مقاله اش را در تالار همرسانی خواهم کرد.

نمی‌دانم چرا اینگونه می‌شود… :thinking: برای خود ام نیز باز نشد. خود تان در ویکیپدیا جستجو کنید: “نقشه ذهنی”

یا به این پیوند ویکیپدیای انگلیسی بروید:

سپس زبان نوشته را پارسی برگزین.

4 پسندیده

منظورتون Edrow Mind Master هست؟
برای ویندوزه یا اندروید؟

2 پسندیده

نرم افزار Edraw Mindmaster هم برای ویندوز و هم برای اندروید هست.

یه نرم افزار دیگه که مایند مپ رو تو اندروید می تونین بسازین این هست لینکش رو پایین گذاشتم.

4 پسندیده

من دو تا نرم افزار میشناسم که برای ویندوز هستند:
Mind mapper
imindmap

7 پسندیده