۲۵ اشتباه من در یادگیری زبان انگلیسی « اشتباه اول - هر چه منبع بیشتر، بهتر»

سلام خدمت دوستان عزیز.

همونطور که قولش رو داده بودیم بالاخره پروژه جدیدمون استارت خورد. همونطور که می دونید من الان 25 سالمه، بابت این موضوع ایده ای به ذهنم رسید. قراره درباره 25 اشتباه من در یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنیم.

این 25 اشتباه رو در قالب، 25 ویدئو آماده خواهیم کرد. تمامی این ویدئو ها انگلیسی هستند اما زیرنویس فارسی هم دارند.

هم متن فارسیش موجوده و هم انگلیسیش. از این بابت تصمیم بر این شد که پس از اتمام این ویدئوها، اونارو بزاریم داخل اپلیکیشن ( یا شایدم وقتی به تعدادی خاص رسید. مثلا 10 تا شروع کردیم به آپلود در زبانشناس)

از این بابت دو دوست گرامی خانوم ها @fdoosti و @pari هم در امر آماده سازی این ویدئو ها دارن منو یاری می کنن.

خب بدون هیچ بحث اضافه ای این شما و این اولین اشتباه من در یادگیری زبان:

هر چه منبع بیشتر، یادگیری بیشتر

اولین ویدئو رو آلرژی داشتم یه مقدار دماغی صحبت کردم. ایشالا از ویدئوهای دیگه کیفیت رو بهتر می کنیم.

شما تجربتون در این باره چیه؟

آیا سوالی در این باره دارید؟ تو همین جا بپرسید.

لینک آپارات
لینک اینستاگرام
لینک تلگرام
لینک یوتیوب

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

55 پسندیده

درود بر شما آقا کامبیز بزرگوار
اتفاقا بنده هم میخاستم عصر در مورد یکی از تجربیاتم بنویسم. به نظر میرسه این اشتباه برمیگرده به کمال طلبی ما و اون هم بر میگرده به دوران مدرسه که ما رو کمال طلب بار آودن. بنده برای تابستونم سه چهار تا پادکست انتخاب کرده بودم که گوش بدم همه رو، ولی دیدم رو یه پادکست فقط تمرکز کنم خیلی بازدهیش بهتره.
ممنون آقا کامبیز. این تجربیات قطعا برای دوستان مفید خواهند بود. و همچنین تشکر از خانم دوستی و پروین خانم بابت مشارکت در این ویدیوها :pray: :rose:

13 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
خداقوت وتبریک میگم
ویدیو خیلی جالبی بودوهیجان عالی داشتیند که به طرفتون منتقل میکنید و حرف دل خیلی از ماها رو زدیند که همین مشکل رو گذروندیم وهنوز هم باهاش مشکل داریم و ممنون از راهنمایی هاتون واقعاراهگشابود.۱دنیاتشکر:rose::rose::rose::rose::rose:
۱پیشنهاد داشتم البته جسارت نباشه
۱عجله توی بیانتون وجود داره وبعدیش
در مورد سرعت گفته هاتون هست یکم سرعتتون زیاد میشه در بعضی از جاهاوخیلی ازکلمات توی بیانتون گم میشه اگه زحمتی نیست سرعتش رو کمتر کنید.باتشکر:rose::rose::rose::rose:
منتظر ویدیوهای خیلی خیلی عالی دیگه ی شما هستم:rose::rose:مثل همیشه درجه یک
وتشکر ویژه از خانم دوستی و پروین خانم عزیز:rose::rose::rose::rose:
واقعاهمگی زحمت کشیدیند سپاس فراوان:rose::rose::rose::rose::rose:

9 پسندیده

@YoKambiz

عاالی بود و همین رو ادامه بدین …ممنونم بابت زحمات زیادتون …فقط من یه سوال دارم من انگلیسی قدرت رو از امروز بطور جدی شروع کردم و میخوام در روز ۴ ساعت برای زبان وقت بزارم …یعنی فقط چهار ساعت رو انگلیسی قدرت بخونم اونم به مدت یک هفته یک درس؟یا میتونم در کنارش داستان و فیلم هم ببینم؟ممنون میشم جواب بدین

6 پسندیده

سلام آقا کامبیز ویدیو فوق العاده ای بود مشتاقانه منتظر ویدیو بعدی شما هستیم
امیدوارم با راهنمایی های شما و دوستان بتونم زبان رو راحت یاد بگیرم با اینکه مبتدی هستم و هیچ کلاسی تاحالا نرفتم تونستم با زبانشناس کمی پیشرفت کنم و این به من انگیزه میده که بیشتر ادامه بدم و ناامید نشم ممنونم از شما و دوستان :pray::pray:

7 پسندیده

سلام ممنون آقا کامبیز :hibiscus:
اتفاقا دغدغه فکری این روزهای من بود که جوابمو گرفتم
البته درمورد انگلیسی فهمیدم باید روی یک منبع مدت بیشتری تمرکز کنم
ولی یک سوال همچنان باقی موند واونم اینکه…
اگه زبان دوم بخوایم درکنارش یاد بگیریم چی؟
یعنی اینکه اگه مثلا ۶ساعت بخوام وقت بزارم چقدش انگلیسی باشه چقدش اون یکی زبان؟
انگلیسی سطح متوسط اون یکی زبان هم مقدماتی هستم
ممنون میشم پاسخ بدین :rose:

4 پسندیده

سلام،ویدئوتون واقعا جالب بود،منم ازین مدل اشتباها زیاد داشتم، اولش آدم جوگیر میشه کلی کتاب میخره بعد اخر سر ازشون استفاده نمی کنه و حتی نمی دونه باید اونا رو کجا بزاره که جای بیشتری اشغال نکنه

9 پسندیده

به چه نکته ظریفی اشاره کردید, دقیقا در اول راه ادم میخ اد همه چیز رو قورت بده, منکه اینجوریم الان تو اپ زبانشناس هم همینجورم, هولم برای شنیدن و یادگرفتن مطالب ولی واقعا نه وقتم بهم اجازه میده نه تمرکز کافی دارم.
البته که یکی از کارای خوبی که زبانشناس کرده محتوای مفید و کوتاه هم هست که اونا هم عالین و ادمو حریص میکنن.
از دوستای خوبم @pari
و @fdoosti
متشکرم, براتون ارزوی موفقیت های بیشتر دارم. من خییییلی لذت بردم از ارائه و نحوه اجرای این ویدیو. بسیار مملموس و با مقایسه ای به جا و منطقی راه درست رو نشون میداد.
سپاسگذارم

7 پسندیده

سلام بر هر سه دوست گرامی

خدا قوت، ممنون از زحماتتون و مطالب ارزشمندتون.
کارتون عالییی بود آقا کامبیز، مثل همیشه کامل و بدون نقص :clap::clap::clap:

به امید موفقیت های بیشتر :tulip::tulip:

5 پسندیده

سلام بسیار عالیه. حتما این کارو انجام بدید. :+1::+1:

درسته. یکیش همین کمال طلبیه. یکیش نبود مشاور خوب. من اون روزی که این همه منبع دانلود کردم واقعاً خودمم نمیدونستم چرا دارم دانلود میکنم؟

فقط انگیزه داشتم و میخواستم هر چی دمه دستمه بگیرم. در صورتی که همین باعث گیجی بیشتر من شد.

درباره پادکست هم کار خوبی میکنید.

ممنونم ازتون :rose::rose::rose:

چند تا دلیل هست. یکیش گرفتگی دماغم بوده. همونطور که گفتم من تولید محتوا رو بنا به هیچ دلیلی لغو نمیکنم مگر اینکه واقعاً نشه کلا انجامش داد.

اون روز دماغم گرفته بود و یکم ادای برخی کلمات سخت میشد.

درباره تند شدنش هم یکی از دلایل حذف کردن تنفس خودم بود. تنفس که حذف میشه حروف پشت میان.

اما این موضوع تو یوتیوب خیلی مرسومه و واسه اینکه وقت مخاطب تلف نشه ویدئو رو سریع تر میکنن. اینی که دیدید ورژن آهسته من بود. من حالت عادی خیلی سریعتر صحبت میکنم.

بابت این موضوع برخی تلفظ ها رو هم الان که گوش دادم برخلاف حالت عادیم گفتم.

چشم سعی میشه دفعات بعد کیفیت بهتر بشه.

خواهش میکنم. ممنونم ازتون :rose::rose::rose:

صد در صد می تونید کنارش یه چیز دیگه مطالعه کنید. منظور من در ویدئو این بود که منابع رو انباشت نکنید و با هدف انتخاب کنید.

الان در کنار قدرت شما می تونید با کتاب مکمل خوبی واسش بسازید ( کتاب داستان منظورمه نه تکست بوک)

یا مثلا یه فیلمی رو کات کنید و کنارش بزارید.

این موضوع هم صادقه که شما 4 ساعت زمان دارید. اگر یک ساعت زمان داشتید بهتون میگفتم فقط قدرت بخونید.

پس اینجوری برنامتون رو بچینید. یه سری اولویت در استفاده از دوره هاتون بزارید. مثلا بگید اولویت من قدرت، بعد کتاب، بعد فیلم.

روزی که 4 ساعت وقت ندارید اونایی که اولویت اصلی هستند رو مطالعه کنید. مثلا اگه دو ساعت زمان دارید 1 ساعت و نیم قدرت و نیم ساعت کتاب.

سلام دوست گرامی. براتون آرزوی موفقیت دارم. مطمئن باشید نیازی به کلاس نیست چون منم بدون کلاس زبان خوندم و تمامی روش هایی که اینجا دربارش بحث میشه رو من قبل از اینکه به کسی پیشنهاد بدم خودم امتحان کردم. واسه همین من شدیداً تشویقتون میکنم به این راه ادامه بدید چون اطمینان دارم موفق خواهید شد. :+1::+1:

سلام زنده باشید :rose::rose:

برای این موضوع شما باید یه سری موارد رو در نظر بگیرید. اگر شدیداً به زبان دوم نیاز ندارید پیشنهاد میشه تنها یک زبان بخونید. چرا که همون بحث تمرکز اینجا حاکمه.

اما یه سری موارد رو میشه پیش گرفت.

یکیش اینه که زبانهایی که انتخاب می کنید بهتره به هم نزدیک نباشند. مثلا مطالعه زبان عربی و انگلیسی از هم دورن پس بهتر میشه یادشون گرفت واختلالی ایجاد نمیکنن.

یکی دیگه از مواردی که باید در نظر بگیرید اولویته. کدوم یکی از این زبان ها براتون از اهمیت بالایی برخورداره؟

برای اون زمان بیشتری قاعدتاً باید صرف کنید. مثلا فرض بگیریم انگلیسی و فرانسوی قراره مطالعه کنید. اگه انگلیسی اولویته پس از این 6 ساعت 80 درصدش رو صرف انگلیسی کنید و 20 درصد رو صرف فرانسوی کنید.

خوبی سوال شما اینه که سطحتون هم گفتید. چرا که مورد بعدی سطحه.

اگه سطحتون در دو زبان هم یکی باشه بازم پیشنهاد میشه دو تارو یاد نگیرید. اول یکی رو به سطوح بالا تر برسونید بعد بعدی رو شروع کنید تا بشه تمرکز بهتری بین این دو پخش کرد.

الان این موردی که گفتید ( اگر ارزیابیتون صحیح باشه) میشه گفت خوبه.

سلام ممنونم ازتون

من کتاب عباس فرزام رو بعید میدونم از 7 سال پیش تا الان باز کرده باشم. نو نوئه :laughing:

ممنونم ازتون آتوسا خانوم. بله درسته. تمرکز واقعاً حیاتیه :+1::+1::+1:

سلام ممنونم ازتون سارا خانوم. شما لطف دارید. :rose::rose::rose:

8 پسندیده

@YoKambiz بازم ممنون بابت تمام تلاشتون

2 پسندیده

ویدیو خیلی خوبیه مخصوصا برای اونایی که تازه شروع میکنن یادگیری زبانو :ok_hand:این نکته هایی که گفتین برای من دقیقا کار کردن قبلا ، زنده باشید :clap::clap::clap: سپاس از شما و دوستان دیگه بابت این پروژه :rose::rose:

راستش من اول ویدیو دیدم بعد متنو خوندم اصن متوجه نشدم این موردو :joy::neutral_face:

3 پسندیده

ممنون مریم خانوم :rose::rose:

باید زیاد گوش بدید :grinning:

مثل کلماتی مثل good خودش رو بیشتر نشون میده.

2 پسندیده

بابت وقتی که گذاشتیند وپیام رو مطالعه کردیند ۱دنیاتشکر🌹.
شمامحبت میکنید
صحبت شماهم کاملا متین بابت تندگویی که در فیلم داریند
وسپاس فراوان بخاطر توجه تون به درخواستها:rose::rose::rose::rose:
۱دنیاتشکر و قدردانی:rose::rose:

1 پسندیده

بسیار عالی بود اقا کامبیز .بسیار پرانرژی هستید من خیلی برای یادگیری انگیزه میگیرم من مبتدی هستم اگه لطف کنید سرعتتون رو کمی پایین بیارید ممنون میشم من مشکل سرعت رو با داستان ها هم دارم و عقب میمونم.بازم ممنون

3 پسندیده

اقا کامبیز چکار کنیم لیسینیگمون قوی بشه

2 پسندیده

عزیزم میشه سرعت رو کم کرد …قسمت پایین که ۱ نوشته رو کلیک کن و سرعت رو انتخاب کن

1 پسندیده

ممنون از راهنماییتون خیلی مفید بود

1 پسندیده

زنده باد آقا کامبیز - عالی بود - دمت گرم

2 پسندیده

سلام آقا کامبیز @YoKambiz
واقعا عالی بود
فقط سوالی برام ایجاد شد که رابطه این بحث شما با گسترده خوانی چی میشه؟؟

2 پسندیده