تجربه ی من در مورد گسترده خوانی برای یادگیری زبان انگلیسی

ماشالا آقا مصطفی. حسابی کتابای زیبوک رو درو کردید :grin:

احسنت. گسترده خوانی واقعا مفیده برای یادگیری زبان و باید باشه.:+1::+1:

15 پسندیده

تجربتون قطعا میتونه برای همه ما مفید باشه
ممنون از اینکه با ما به اشتراک گذاشتین :rose::rose::rose:

8 پسندیده

سلام خیلی ممنون برای من خوندن کتاب خیلی سخته چون خوب متوجه نمیشم یه فصل ازش که میخونم نیمه کاره رها میکنم با توضیحات شما باید صبوری پیشه کنم و ادامه بدم تا درک بهتری پیدا کنم به مرور بازم ممنون از توضیحات خوبتون:pray:

7 پسندیده

ولی آقا کامبیز شما توی 25 اشتباه من… گفتید که منابع زیاد استفاده کردن غلطه :confused: یا من اشتباه برداشت کردم :thinking:

4 پسندیده

ممنون بابت این تاپیک و تجربیاتتون :rose::rose::rose:
حتما روش شمارم امتحان میکنم
چقد کتاب خوندین ماشالا کارتون درسته :clap::clap:
ادم ترغیب میشه بره بخونتشون :ok_hand::ok_hand:

6 پسندیده

به کتاب رو تموم کردید میرید بعدی دیگه.
متمرکز نیست
اقا مصطفی یه کتابو خوند رفت بعدی، بعدی، بعدی و الی آخر.
گسترده خوانی رو نمیشه منبع حساب کرد. بیشتر یه روشه.
منبع مثلا میشه این که شما انگلیسی قدرت و کتابهای درسی و ویدئوها و سریال و… و با هم بخونید. اون موقع غلطه.
ولی وقتی تمرکزتون رو یک تا دو منبعه. مثلا انگلیسی قدرت و در کنارش آزادانه کتاب هم بخونید چ بسا ک بسیار مفید خواهد بود.
البته کتاب داستان. نه تکست بوک
یه چیز دیگه هم باید در نظر گرفت. سر گسترده خوانی هم نباید عجله کرد. باید کم کم پیش رفت
اینجوری نباشه که بیست تا کتاب اضافه کنید. یکی یکی.
اگه اولی رو خوندید برید دومی‌. دومی تموم سومی و…
اگر هم مثلا یکی رو خوندید دیدید کتاب خوبی نیست میشه گذاشتش کنار رفت بعدی.
کلا تمرکز ویدئو اول من رو تمرکز بود

26 پسندیده

سلام خداقوت آقا مصطفی عزیز
خیلی نیاز به این مطالب و تجارب داشتم
سپاس بی کران :rose:

5 پسندیده

سلام دوستان عزیز
خیلی خوشحالم که تاپیک براتون مفید بوده. بابت انرژی مثبتی که میدید بسیار متشکرم :pray::tulip:

8 پسندیده

اتفاقا چند وقتیه که ذهن منم درگیر نحوه خوندن کتابها تو اپ زیبوک بود, مطلب شما و تجربه تون رو خوندم لذت بردم از پشتکارتون, موفق باشید.

7 پسندیده

آهان. ممنون از توضیحات
من الان دارم Effortless English ای جی رو میخونم و در کنارش داستان‌های برنامه دهکده زبان رو هم میخونم.
پس با توضیحات شما مسیری که میرم درسته :blush::white_flower::white_flower:

6 پسندیده

خیلی کاربردی و جالب نوشتید.
ممنون
فقط یک سوال این همه کتاب رو در چه مدت زمان خوندید؟
با روزانه چند ساعت وقت گذاشتن؟

5 پسندیده

سلام. خواهش میکنم :pray:
از آبان ماه پارسال شروع کردم. ساعات تفاوت میکرد ولی میانگین سه چهار ساعت.

7 پسندیده

ممنون آقا مصطفی که تجربه گرانقدر تون را در اختیار کاربران قرار دادید
سه تا سوال دارم:
آیا شما کتاب را فقط گوش می دهید یا خواندن جر برنامه اتون هست؟
میزان مطالعه شما در روز بر اساس چیست؟(تعداد لغات، لذت مطالعه و …)
اشاره کردید که با گسترده خوانی دایره لغت شما پیشرفت کرده با توجه به این که اهل مطالعه هم هستید تعداد لغات روزانه که وارد لایتنر می کنید معمولا چقدر است؟

7 پسندیده

سلام دوست عزیز. خواهش میکنم :pray:

به نوعی هر دو. کتاب رو گوش میدم و همزمان متن رو دنبال میکنم. فقط گوش دادن نیست.

در مورد سوال دومتون در واقع الآن بنده وقتم آزاده و تا جایی که انرژیم و باتری تبلت اجازه بده ادامه میدم. بنده وقتی کتاب میخونم انقدر دوست دارم به آخرش برسم که دیگه نمیتوتم به برنامه های دیگم برسم. در واقع میزان لغات برام مهم نیست و بیشتر به خاطر لذت بردن ادامه میدم. الآن هر روز در جعبه لاینتر باید حدود 200 لغت رو مرور کنم و به خاطر همین برای مدتی پروسه ی گسترده خوانیمو متوقف کردم و به لیسنینگ روی آوردم. چون دیدم لغات روز به روز دارن زیاد میشن.

دقیقا اطلاع ندارم. ولی این اواخر به نظرم حداقل روزی پانزده لغت بود. البته چون کمی به پلاتو رسیدم لغات جدید نسبت به قبل کم تر شدن. شاید قبلا بیشتر بود، ولی در کل بستگی به میزان مطالعه ی روزانه ام هم داره.
باز اگر سوالی بود در خدمتم.

9 پسندیده

با تشکر و سپاس فراوان :rose: :rose:

3 پسندیده

کامبیز جان ما اومدیم بگو ببینم من برم سراغ گسترده خوانی یا learnrealenglish درس اولش خوندم ولی درس دومش خیلی اصطلاح داره که من متوجه منظور یسری اصطلاحات نمیشم چه کنم استاد

2 پسندیده

مثل همیشه عالی و کاربردی
واقعازحمت کشیدیند :rose::rose:

3 پسندیده

خب گسترده خوانی اسمش هم مشخصه، فک میکنم نباید اصلا کلمات رو وارد لایتنر کرد یا اینکه وسواس داشته باشی ک حفظ کنی،چون به مرور و با دیدن همون کلمات توی سایر بخش های کتاب یاد میگیری

6 پسندیده

بله کاملا درسته. قطعا لغات رو باید به صورت ناخودآگاه یاد گرفت.
اما من به خاطر ویژگیهای لاینتر زبانشناس کارکردن باهاش رو میپسندم. بیشتر به سلیقه ی شخص بستگی داره. اما در کل بدون لاینتر هم گسترده خوانی صحیح است و شاید هم برای برخی افراد، بهتر.

8 پسندیده

مزیت دیگری که میشه برای گسترده خوانی اضافه کرد خود کتاب خواندنه
و خود کتاب خواتدن به تنهایی شاید مهم ترین مزیت باشه
شخصا آشنایی با اپ های زبان باعث شد بیشتر بخونم
اول شعار روزی حداقل یک فصل رو انتخاب کردم
اما الان روزی حداقل یک ساعت رو
و بنظرم روی زندگی ام تاثیر خوبی گذاشته
اطرافبان میگن تنهاتر و منزوی تر و گویا غمگین تر شده ام. اما بنظرم اینطور نیست، فقط بیشتر تو خودم رفتم، همین. بهرحال بعیده که دوستی بهتر از کتاب هم بتونم پیدا کنم.

7 پسندیده