تجربه ی من در مورد گسترده خوانی برای یادگیری زبان انگلیسی

سلام وقت بخیر
من که در زبان شناس فقط چند تا کتاب دیدم ترجمه هم نداشت، این کتاب های که معرفی کردید نزد خود تونه
اگر به اشتراک بگذارید خوشخال میشم.

1 پسندیده

ممنونم
اما از من این بخش نشون نمیده

1 پسندیده

سلام.
چرا همه این کتابها در بخش زیبوک زبانشناس هست.
احتمالا چون اشتراک طلایی نگرفته اید، برای شما نشون نمیده.

1 پسندیده

گمان کنم در کل حدود دو هزار کتاب و منبع در زبان شناس وجود داره

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر:cherry_blossom:

شما که این کتاب رو خوندین ممنون میشم تجربتون رو دربارش بهم بگین اینکه سخته یا آسونه؟کلا موضوعش چیه درباره چیه؟ بعد از خوندنش چه تاثیری توی صحبت کردن و سلاست شما داشته؟؟

این کتاب اسم وسوسه کننده ای داره برا همین دوس دارم دربارش بدونم:innocent:

2 پسندیده

سلام و درود.
راستش من این کتابو چندسال پیش خوندم و با دقت هم نخوندمش و الان چیز زیادی ازش یادم نمیاد. یادمه که از تجربه اش درباره یادگیری زبانهای مختلف صحبت می کرد و میگفت از همون روز اول با همون کلمات اندک شروع به صحبت کردن کنید. در کل برخلاف عنوانش چندان جذاب نیست و پیشنهادش نمیکنم. کتاب گویا از ای جی هوگ که در زبانشناس هست خیلی خیلی بهتره.

3 پسندیده

مچکرم:rose::rose::rose:
ممنون از پیشنهادتون

2 پسندیده

خواهش میکنم. :rose: :hibiscus:

1 پسندیده

خب من خواندن مقالات رو فقط و فقط در زبانشناس دوست داشتم :smiley: چون نقشه راه رو مشخص میکنه و بهم انگیزه و جرات میده . نمیدونم کی ولی قبلا مقالتونو خوندم و لایک کردم ولی بازهم یادآوریش خیلی بجا و مفید بود .اونهم در لحظات سخت کنونی :wink: . ممنون که باعث شدید تکرار بی مورد رو در گسترده خوانی کنار بزارم و کمک حالم بودید .
باس پاس:ok_hand:

2 پسندیده

خواهش میکنم.
امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید. :hibiscus: :rose:

2 پسندیده

سلام وقتتون بخیر:rose:

ببخشید یه سوال داشتم ازتون درباره گسترده خوانی.

ببینید من منبع اصلیم انگلیسی پایه بدون تلاشه حالا درکنارش که میخوام گسترده خوانی کنم بنطرتون تمرکز روی یک کتاب داستان کنم و هرموقع اونو تموم کردم برم سراغ کتاب بعدی یا اینکه مثلا دوتا کتاب داستان رو باهم پیش ببرم؟؟؟نظر شما چیه؟؟

من دارم از داستان های دوره کتاب های خیلی ساده میخونم و یه کتاب داستان جدای دیگم هست که اسمش کارآگاه لنی ساموئله اونم همزمان دارم پیش میبرم ولی نمیدونم کار خوبی میکنم یا نه و اینکه گاهی حس میکنم دوتا کتاب داستان باهم پیش بردن فقط تمرکز از بین میبره و سودی نداره.شما چی فک میکنین؟

خودتون چجوری گسترده خوانی میکردین؟؟

2 پسندیده

سلام.

اگه وقت کافی دارین بنظرم اشکال جدی نداره. ولی پیشنهاد میکنم این کارو نکنید. چون ضرورتی نداره و همونطور که خودتون هم به درستی بیان کردید این کار تمرکز رو کم میکنه:

پس بنظرم بهتره یک کتاب رو بخونید و بعد برید سراغ کتاب دیگه.

من هم یک کتاب داستان رو میخوندم و بعد از تموم کردنش میرفتم سراغ کتاب دیگه.

2 پسندیده

پس منم دیگه یک کتاب رو انتخاب میکنم بعدش تموم شد کتاب بعدی.

خیلی ممنونم ببخشید مزاحم شدم:rose::rose::rose:

2 پسندیده

خواهش میکنم. :hibiscus: :bouquet:

2 پسندیده

سلام آقا مصطفی
به نظر شما وقتی یک متنی را یکبار یا دوبار بخوانیم کلماتش در ذهنمان جای می‌گیرد؟

2 پسندیده

من ماتیلدا قسمت خواننده کتابها که خواندم سی و پنچ کلمه و عبارت بود که نمی‌دانستم.
پیشنهاد شما برای من چیست؟

2 پسندیده

سلام و درود.
پرسش شما رو میشه از جهات مختلف بررسی کرد. اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح بفرمایید.
ممنون

2 پسندیده

بنظرم در انتخاب کتاب باید حتما ۸۰ درصد لغات رو بلد باشید، در غیر اینصورت این کتاب هنوز مناسب سطح شما نیست و خواندن آن بسیار سخت و طاقت فرساست.

3 پسندیده

شما در چه سطحی هستید؟
اگه تازه شروع کردید به یادگیری بنظرم بهتره با فشرده شنوی شروع کنید که یک قسمت همراه با کلماتش در طول یک هفته براتون تکرار بشه و در حافظه بلند مدتون بره. استفاده از لاینتر هم کمک کندده ست.
کتابهای سطح بندی شده زیبوک هم بنظرم انتخاب خوبی هستن.

2 پسندیده

من تازه شروع نکردم ، فلش کارتهای آماده زیادی خوانده ام ولی نمیتوانم کتاب بخوانم

2 پسندیده