تجربیاتم در مسیر 2ساله زبان آموزی(از تیر ماه 96 تا تیر ماه 98)

نسیم جان واقعا وویستون عالی بود. حتما براتون پیش اومده که یه وویسی رو گوش بدید بعد هی بگید کی تموم میشه آخه؟ وویس شما دقیقا برعکس این بود، یعنی وقتی تموم شد گفتم چرا آخه تموم شد. سوای کیفیت و حرفه‌ای بودن صداتون، محتوایی که بیان کردید نیز خیلی حرفه‌ای بود. تجربیاتتون فوق‌العاده بوده و ممنونم از اینکه بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیارمون قرارش دادین. پیرو اون حرفی که درمورد واتساپ گفته‌ بودین، من توی speaky یکی شماره داد که باهم از طریق واتساپ حرف بزنیم، ولی خب بنا به توصیه‌های شما من قبول نکردم. شما که تجربه‌ش رو دارین قطعا به اوضاع آگاه‌تر هستید. ممنونم :pray:

9 پسندیده

اووووکی! …عالــــے بود!
بقول شازده کوچولو: تـازه داره دستگیــرم میشه! :smiley: :fox_face:
خوب شد که اون نکاتُ قبلا در مورد لایتنر گفتین! مرررسی واقعا! … من الان که حدود صدو پنجاه تا لغت واسه مرور دارم، روزی دو سه بار مرورشون می کنم و آخرشب همه رو می دانم می زنم، مگر اینکه یه لغتی رو توو متن درس خوب نخونده باشم و توی یادآوریِ معنیش دیلِی داشته باشم!

با این حساب به قول نسیم جون می تونیم هر از گاهی یه سری کلماتُُ هم حذف کنیم که لایتنرمون سبک تر باشه!

6 پسندیده

بسیار متشکرم.
بله متاسفانه خروجیم کمه. قبلا باز با پسرخالم مکالمه میکردم هر از چندگاهی. ولی چند وقتیه متاسفانه نمیتونیم هماهنگ بشیم. باید خروجیم رو بیشتر کنم. بنده هنوز روون روون نیستم. مخصوصا که مردادماه مصاحبه ام هم هست.
بازم ممنونم از راهنمایی عالیتون.

6 پسندیده

من یه سوال دارم …برای تلفظ باید از راهکارهای قسمت تلفظ استفاده کنیم؟و اقعا کمک میکنه؟چون میخوام انجامشون بدم …هر چیزی که سخته رو میخوام انجام بدم که در آینده برام آسونتر باشه

5 پسندیده

به به انرژِیییی. اتفاقا یکی از نگرانیام همین طولانی بودن ویس بود و اینکه شاید کسی خوشش نیاد بشینه 18 دقیقه گوش بده ولی الان خیلی خوشحالم که وقت گذاشتین گوش کردین و مورد قبولتون واقع شده. :heartpulse::rose::rose:

بله چون بحث اعتماد واقعا سخته . و بدی واتساپ حالا جدای از اینکه با شمارس اینکه نمیتونی به هیچ عنوان صدا رو ضبط کنی باز اگه میشد خیلی خوب بود. ولی هنگ اوت و اسکایپ میشه. اما چرا تاکید بر ضبط صدا دارم دلیلم اینه همیشه موقع صحبت کردن حواس ما از یسری جنبه های مکالمه یا کلماتی که استفاده میشه دور میشه و وقتی شما مجدد مکالمه رو گوش بدین خیلی راحت میتونید به ارزیابی خودتون بپردازید.
و مسیر پیشرفتتون رو شاهد باشید.
حالا اینبار کسی گفت واتساپ شما اسکایپ و هنگ اوت رو پیشنهاد بدید ولی میدونم تو 50 درصد میگن ما اونا رو نصب نداریم و اصلا زحمت نصب هم نمیدن به خودشون. ولی بازم اگه دیدید اون فرد قابل قبوله و واقعا میشه به عنوان پارتنر روش حساب کرد، حتما یه مدت ویس مسیج باهاش در ارتباط باشید وقتی راغب شد بکشونیدش اسکایپ یا هنگ اوت. :sweat_smile:

هر از چند گاهی نه. شما باید هر روز مکالمه کنید حداقل یک ساعت اگر بخواین پیشرفت حاصل شه در بازه زمانی کوتاه یا هفته ای سه روز ولی دو ساعته.

منظورتون از قسمت تلفظ چیه؟ پکیج ای جی؟؟
ببینید اگه اول مسیر زبان آموزی هستین بهتره تا 2 ماه اول خوب گوش دادن و تکینک شادوینگ رو استفاده کنید. یکم گوشتون با اصوات خو بگیره بعد اگه خواستین از پیکج ای جی استفاده کنید.
ولی من بشخصه نه از تکینک سایه استفاده کردم نه پکیج ای جی تا بدین لحظه.
اما حتما سعی میکنم به نوعی این موارد رو پوشش بدم و در آینده یافته هامو در اختیارتون میزارم.

8 پسندیده

پیدا کردن شریک مکالمه که واقعا پای کار باشه خیلی سخته. الآن تو سایت speaky رفتم و چندتا پیام دادم. ولی زیاد چشمم آب نمیخوره. مخصوصا اینکه با تبلت میرم و دردسر داره. قصدم بهونه آوردن نیست و به اهمیت مکالمه واقفم. ولی متاسفانه یه خورده شرایطش جور نمیشه. امیدوارم بشه.
بازم ممنونم.

4 پسندیده

بله منظورم دوره ای جی هستش … من دقیقا الان شده دو هفته ست این برنامه رو دارم … ولی از اول تیر دارم دو ساعت تمرین میکنم … ولی تلفظا رو میخوام خوب یاد بگیرم. و من مشکل در l.r.t دارم.بخصوص وقتی l and r با هم باشه اصلا نمیتونم درست تلفظ کنم

3 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم. :pray::smiling_face_with_three_hearts: قطعا همین کارو می‌کنم.

این‌ها جزء تلفظ‌های سخت هستند و مطمئن باشید با تمرینی غیر از گوش دادن نمیشه بهشون مسلط شد. الکی وقتتون رو پای پکیجی که مناسب سطحتون نیست هدر ندین چون در ادامه چیزی جز سرخوردگی حاصلتون نمیشه. فقط باید گوش بدین اونم به منابعی که مناسب سطحتون هست.

7 پسندیده

@pari مرسی پروین جان … پس من فعلا همون قسمت انگلیسی قدرت رو پیگیر میشم و انجامش میدم

4 پسندیده

بله درسته منم عرض کردم خدمتتون تو ویس.
من در حد توانم تو پیدا کردن پارتنر خوب کمکتون میکنم.

همونطور که پروین جان گفتن واقعا نیازی نیست فعلا رو این دوره ها وقت بزارید شما همون بسته قدرت رو متمرکز باشید خیلی پیشرفت می کنید.

5 پسندیده

بسیار ممنونم از لطفتان :pray:

4 پسندیده

من براتون اکانت اونایی که مناسب هستن رو میفرستم خودتون سرچ بزنید تو اسپیکی.
ایشالاه که راهگشا باشه براتون

4 پسندیده

سلام نسیم جان چقد دلم واسه صدات تنگ شده بود :sweat_smile::heart_eyes::heart_eyes::heart:
انقد صدات و طرز بیانت دلچسب بود که کلشو گوش کردم و خیییلی خوشحال شدم که تدریس رو شروع کردی چون یادمه یه بار گفتی خیلی این کارو دوس داری و خب تبریک میگم بهت بابت عملکرد بینظیرت و ممنون از راهنمایی های مفیدت واقعا تو باعث شدی برم سمت speaky و خب اون اتفاق خوب برام بیوفته بازم ازت ممنونم :star_struck::tulip:

6 پسندیده

@a.bayani وای منم برای این زبان رو میخوام یاد بگیرم که تدریس کنم …باور میکنین برای تدریس به بچه های بی بضاعت که نمیتونن کلاس برن .میخوام یاد بگیرم و مجانی .این آرزومه

8 پسندیده

سلام عزیزم خوش اومدی :star_struck:
فدات لطف داری انرژی :kissing_heart:

قربونت البته مدتیه گذاشتم کنار چون دیگه زمان واسه ارتقای سطح زبان خودم کم میومد. :sweat_smile:

چه عالی واقعا خوشحال شدم خیلی. :star_struck::star_struck:
ایشالاه همش پر از اتفاقات خوب باشی.
واینکه حتما یادت باشه فراز و فرودت در مسیر متوازن باشه. چون من تو اون 6ماهی که گفتم وقفه داشتم به این معنا نبود که بگم کلا زبان نخوندم نه. بلکه استارت اسپیکینگم همون موقع بود چندین جلسه با اقا کامبیز .
اما تلاش من پراکنده بود. یعنی 1ماه میخوندم 1ماه کلا افول میکردم. برای همین فهمیدم نمیتونم مثل بسته قدرت پایبند به کورس خاصی باشم .و این بود که اون تغییرات رو رقم زدم.

این نیت خیر خواهانتون بسیار قابل تقدیره. براتون ارزوی موفقیت دارم. :rose::rose::rose:

5 پسندیده

انشاءالله که وقت کنی و بتونی دوباره کاری که دوس داری انجام بدی عزیزم :heart::heart_eyes:

حتما مرسی ازینکه راهنمایی کردی عزیزم تمتم تلاشمو میکنم تو‌ جنبه های مختلف تمرینمو ادامه بدم :heart::star_struck::tulip::heart_eyes:

4 پسندیده

چرا پخش نمیشه ؟ :thinking::neutral_face:
غیرفعال شده ؟

1 پسندیده

سلام دوست عزیز
من الان چک کردم پلی شد. مجدد چک می کنید؟
و البته مرسی از شما یه لحظه این پست اومد بالا شوک شدم چقدر زود گذشت

3 پسندیده

امروز خیلی تلاش کردم باز نشد
الان بازم زدم …نمیشه دانلود هم نمیشه

2 پسندیده

بزارید ببینم میشه مجدد آپلود کرد

2 پسندیده