قفل، قفل کردم هرچند راهی هست

پس بگو جناب ناصری گفتند چرا داستان کوتاه رو کم‌گوش کردم
خب تقصیر من چیه
من که نمیدونستم باید همه ی درسهارو توی ۱روز گوش کرد
همه جادیده بودم گفته بودند اول درس اصلی بعد که خوب مسلط شدی درسهای بعدیش
والامن متوجه ی داستان میشم اماکلماتش توی ذهنم نمیمونه و جملات درس

1 پسندیده

به روی چشم:rose::rose::rose:حتما حتما

1 پسندیده

برداشت شما از تسلط کمی سختگیرانه بوده، منظور دوستان از تسلط، فهمیدن داستان و یادگرفتن ترجمه‌ی آن است نه حفظ کردن :sweat_smile:

خب همین کافی است، شروع کنید به گوش دادن به بخش پرسش‌وپاسخ(داستان کوتاه) ای‌جی.
اگر به عکسی که فرستادم نگاه کنید می‌بینید نهایت اش ده پانزده بار بیشتر به درس اصلی گوش نداده‌ام، آن هم در یک هفته.

دیدگان تان پرفروغ

4 پسندیده

بله دیدم
واسه همین تعجب کردم
برگردیند ازمن رو ببینید
اقای ناصری بنده خدا حق داشتند
ولی من واقعانمیدونستم باید ۱درس رو هرچهار گفتارش رو توی ۱روز خوند:sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:

1 پسندیده

آری دیدم، 102 بار داستان اصلی و 22بار درسنامه‌ی واژه‌ها :grimacing:
Hope you best. See you successful.

1 پسندیده

بانو میترای عزیز، چکار می‌کنید با خودتون؟ آخه ما حفظ کردن داشتیم؟ ما از برخونی داشتیم؟ شما که داستان رو کامل متوجه شدین دیگه چه بحثی می‌مونه؟
وقتی می‌بینید توی خوانش جملات مشکل دارید، می‌تونید در کنارش درس رو برای خودتون روخونی کنید تا اون طلسم لب گشودن شکسته بشه. حتما با صدای بلند برای خودتون داستان رو بخونید.
حتما هر چهار مورد رو توی یه روز مطالعه کنید. حالا درس واژگان خیلی واجب نیست. ولی واجب‌تر از درس اصلی، داستان کوتاهه. به پرسش‌ها با دقت گوش بدید و سعی کنید حتی شده با یک کلمه، جواب سوال رو بدید. حتی با yes یا no، حتی با اسم شخص، با اسم مکان. لازم نیست یه جمله‌ی کامل و بدون غلط باشه. فقط یک کلمه کافیه.

این روش حفظ کردن اشتباه محضه.
من مینی‌ستوری آلمانی گوش میدم دو روز اول اصلا چیزی ازش نمی‌فهمم، مطلقا هیچی (حداقل شما با انگلیسی این مشکل رو ندارید). بعد چند روز داستان رو می‌فهمم و سعی می‌کنم بارها و بارها روخونیش کنم تا زبونم به تلفظ کلمات عادت کنه. انتظار معجزه ندارم از خودم. وقتی هم سوال می‌پرسه، پلیر رو نگه‌میدارم بعد جواب میدم. در همین سطح هستم، فعلا هم با همین مقدار انتظار کارم رو انجام میدم.

پس شما هم نباید از خودتون انتظار معجزه داشته باشین. در حد توانایی خودتون پیش برید و اونچه که آقای فرخوند عزیز گفتند انجام بدید. روش ایشون روش کاملا استانداردیه

8 پسندیده

سلام بزرگوار احساس میکنم شما با حساسیت بیش از حد به جای کمک به خودتون دارید مانع پیشرفت خودتون میشید و این رو بیشتر یه مانع ذهنی باید دید شما با این پیش فرض که قبلا 20 روز برای داستان وقت گذاشتید وبه جایی نرسیدید وارد این داستان شدید وذهنیتتون رو شرطی کردید که من نمیتونم، پیش فرضاتون رو با من میتونم تغییر بدید حساسیتتون رو رها کنید خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید قطعااااااااااااا نتیجه میگیرید.، شما اگه میتونید زبان مادریتون رو صحبت کنید پس مطمن باشید با بقیه هیچ فرقی ندارید ومیتونید هر زبان دیگه ای رو هم یاد بگیرید. خب یه موضوع دیگه که دوستان به خوبی اشاره کردن وباهاشون موافقم شما نسبت مطالعه داستان و مینی استوری هارو اصلا رعایت نکردید در صورتی که فهم بیشتر موضوع در مینی استوری ها ایجاد میشه.

6 پسندیده

سلام عزیزدل
وقتتون بخیر عزیزجان
اولا ممنون که وقتت گذاشتیند
بعدش بجون خودم من توقع زیادی از خودم نداشتم
فقط بعد این همه داستان رو‌گوش دادن میخواستم بتونم حداقل ۱جمله اش رو محض رضای خدا بگم
خب ذهن بنده یاری نداد
اما در مورد بقیه اش حق با تک به تک شماعزیزان
اماخب تقصیر من نبود تقصیر برداشت اشتباه محض من بود که فکر میکردم وقتی همه جا توضیح دادند که ۱درس منظور اینکه ۱درس کامل با زیرمجموعه هاش نه فقط ۱فصلش:joy::joy::joy::joy:
بعدش هم خب من همه چیز رو چپکی متوجه شدم
خب من میدیدم همه مینی استور میدند من هم این همه خوندم گفتم حداقل ۱بار بتونم ۱وویس بدم
اما۱بار اینکاررو کردم نتونستم ۱روز تمام پای گوشیم گریه کردم مثل بچه کوچولوها از اون زمان هم دیگه زبان رو بوسیدم گذاشتم کنار این مدت هم والاخودم میدونم نیم ساعت زمان کافی برای حرف زدن یا متن نوشتن نیست
من فقط توقعم این بودبتونم بعد از صد و خرده ی گوش دادن ۱درس چندتاجمله اش رو بگم همین و همین

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
وقتتون بخیر
خیلی ممنون که وقت گذاشتیند
حق کاملا باشما و بقیه ی دوستا دیگه است
امادر۱مورد اینکه من اصلااین مدت خودم رو بابقیه دوستان مقایسه نکردم فقط میدیدم بقیه راحت مینی استور میذارند خب من هم گفتم بعدازاین همه گوش کردن‌ باید بتونم امازهی خیال باطل
امابابقبه اش موافقم
تازه متوجه شدم ای دل غافل کاروان رو به بیراهه بردم:sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:
این مدت هم واقعا خجالت میکشیدم مشکلم رو بگم چون برای خودم جای شرمساری بودکه بعد این همه مدت و خوندن این همه مقاله هنوز که هنوز مشکل دارم توی این قضیه
بازهم از شما و بقیه دوستان ۱دنیاتشکرمیکنم شرمنده ی لطف و محبتهای تک تکتون شدم:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

4 پسندیده

زهره خانم بودن که مینی‌ستوری گذاشتن. اگه تاپیکش رو خونده باشید گفتند که قبلا مینی‌ستوری رو مینوشتم و از روش میخوندم و ضبط می‌کردم. و بعد از چندین بار ایشون این طلسم رو شکستن و داستان از دید خودشون و با کلمات خودشون بیان کردن. تازه اینم مد نظر داشته باشید که ایشون انگلیسی قدرت هستند.
پس شما هم باید از کم شروع کنید. فقط سعی نکنید داستان رو حفظ کنید چرا که این کار اشتباهه، چه بسا همین باعث ناامید شدنتون، باشه.
آهسته و پیوسته :walking_woman:

6 پسندیده

بله تایپکشون رو خونده بودم
کاملا باشماموافقم
من هم از کم شروع کردم ولی بقول شما و اقای فرخ وند
راه رو اشتباه انتخاب کردم هرچند از اول هم میدونستم۱جای کار میلنگه اماواقعاخجالت میکشیدم اینجا مطرح کنم هربار گفتم خودم ازبین صحبتهای بچه ها و مربیان راه رو پیدا میکنم اما برعکس شد وشد برام دالان هزار تو
الانم در خدمت شما دوستان هستم:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
والانم از صمیم قلب از تک تک شماعزیزان متشکرم
امیدوارم کمتر خودم رو به هچل بندازم و از همون اول خجالت رو کنار بذارم و سوالم رو بپرسم که یادگیریم اینقدر عقب نیفته وساکن نمونه.
بازهم متشکرم از همه:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
بعدش هم تقصیرمن نیست همه وویس میدند من هم گفتم حتماباید وویس بدم
بعدشم که نشد توبه کار شدم در مورد زبان صدام دربیاد
واقعا نمیتونید احساس کنید من چه وحشتی کردم که نتونستم۱کلمه حرف بزنم اونهم برای خودم:sob::sob::sob::sob::sob:واقعامیگم واقعا وحشتناک بود هنوز هم برام هست

3 پسندیده

سلام میترا جان
من پیام و کامنتای این پست رو خوندم چند تا نکته هست که دوست داشتم بگم شاید مفید باشه.
نکته اول : ذهنیت زبان آموزه
ببینید از گفته شما بر میاد که اعتماد و ایمانتون به خودتون کمه. و از طرفی با پیش داوری نسبت به خودتون دارید مسیر زبان آموزی رو طی میکنید و در این پروسه هم پیش میاد که درگیر مقایسه خودتون با دیگران شید همانطور که در کامنتاتون خوندم که نوشته بودید چرا بقیه میتونن داستان بگن ولی من نه. و البته همه ما این دوره قیاس کردن رو گذروندیم. خود منم خیلی مقایسه میکردم خودمو. اما واقعیت اینه هیچگاه دو زبان آموز شیوه و متود خوندنشون با هم یکسان نیست پس قیاس بی فایده است. تو همین زبان شناس ممکنه یکی بیشتر رو مینی استوری وقت گذاشته دیگری رو یه چیز دیگه. یا اصلا شیوه خوندنا متفاوته. پس نتیجه اینه که ذهنیت و باور شما و اون متود مطالعاتیتون در این مسیر بسیار مهمه. بنابراین حتما سعی کنید از این باورهای منفی و محدود کننده مثل من نمی تونم فاصله بگیرید. شما می تونید خوبم می تونید.

نکته دوم : تناسب بین سطح توقع با میزان تلاش
همه ما زبان آموزان باید به این اصل آگاه باشیم که بر اساس میزان تلاشمون، انتظار پیشرفت داشته باشیم. با توجه به اسکرین شاتی که فرستادید خب تمرکز شما روی مینی استوری که مهم ترین بخش هست خیلی کم بوده در صورتی که واقعا تکنیک tprs خیلی مهمه. سوال و جواب در داستان ها ذهن شما رو آماده میکنه برای تفکر به انگلیسی.
بنابراین برای جا زدن خیلی زوده.

نکته سوم: شیوه خواندن
برسیم به درس اصلی که 102 بار گوش دادین . من سوالی ازتون دارم . شیوه گوش دادن شما به چه صورته؟ ببینید توی بحث درس اصلی من همیشه محتوای داستان ها رو تجسم می کنم اگرم که داستان کوتاه باشه چه بهتر . البته من دوره نیومتود رو زیاد نخوندم جز 2الی 3 درس که این درسم جزوش بود. ولی اونقدر داستانش برام خنده دار بود که تو یادم مونده بخش هایی از متن درس اصلی رو. ولی ایا به این معناست که من درس رو حفظ کردم؟؟ پس چرا یادم مونده. چون جوک خنده دار بود . چون با دوستان جوکش کرده بودیم و صد البته شوخی یکی از دوستامم تو ذهنم مونده.
نتیجه: باید خودتون رو درگیر محتوای درس کنید. تجسمش کنید و سعی کنید خودتون تصویری که تو ذهن هست رو روایت کنید . اصلا نیاز به حفظ متن و بازگویی شبیه متن نیست.
اما اگر اصرار به این موضوع دارید بزارید روش خودم رو بگم . من برای متنای درس اصلی بسته قدرت که طولانی هستن، محتوای درس رو بخش بندی میکردم و هر دفعه تنها یک بخش رو بازگویی میکردم. روز اول و بعد در اخر یه دور کامل . شما هم میتونید از این روش بهره ببرید. ولی فراموش نکنید گوش دادن متمرکز در اهمیت اول است.(چیزی که من اون دوره کم بهش اهمیت دادم و خیلی بد بود).
و اینکه پیشنهاد من برای شما اینه که به مدت یک ماه به جای اینکه شفاهی داستان رو بیان کنید یا هر چیزی رو، بنویسیدش. نوشتن باعث میشه ذهنتون نظم بگیره و مهیا شه برای فکر کردن بهتر. من خودم این روشم امتحان کردم. تقریبا اوایل مسیر ، لتس تاکامو اول می نوشتم بعد می گفتم. اما اینکه چجور بنویسید مهمه. منظورم این نیست متن جلوتون باشه نه. سعی کنید هر چی تو ذهنتونه بیارید رو کاغذ بدون توجه به بحث گرامر یا لغت . فقط بنویسید بزارید ذهنتون خروجی بده. تا به خروجی دادن عادت کنه. بعد که نوشتین . متن رو یه دور بخونید و اون جاهایی که حس می کنید نیاز به اصلاح داره ، اصلاح کنید. و بعد از رو متن بخونید و صداتون رو ضبط کنید. شما تا یک ماه این کارو انجام بده چه بسا تا چند ماه. قول میدم ذهنتون قشنگ اماده میشه برای جای دادن عبارات انگلیسی در پوشه های قشنگش.
ببخشید طولانی شد.
موفق باشی عزیزم. :rose::rose:

8 پسندیده

سلام به روی ماهتون
وقتتون بخیرعزیزم
شرمنده ی محبتتون شدم که وقت گذاشتیند و تک به تک پیامهارو مطالعه کردیند
نکاتتون رو کاملا قبول دارم
وفقط نسیم جان فکرکنم برای شما وبقیه عزیزان ۱سوتفاهم و جناب ناصری بوجود اومده اینکه من نسبت به زمان کمی که برای زبان گذاشتم توقع داشتم مثل بلبل بعد این مدت صحبت کنم بطور خودکار
درصورتی که واقعاچنین توقعی نداشتم
واین مدت طولانی فقط ذوق شما بچه های تالار رو کردم که اینقدر قشنگ صحبت میکردیند واقعابرام لذتبخش بود
میتونم اینطوری مثال بزنم که
من خودم رو ۱کودک در نطر گرفتم که میخواد تازه زبون باز کنه
حالااین کودک بعد ازمثلاxمقدار گوش دادن نمیتونه بگه آ وخودتون حساب کنید چه فشارعصبی وارد میشه
والاقبول دارم طی این مدت کم نباید انتظار داشته باشم که مثل ۱بلبل صحبت کنم:joy::joy::joy:
امادر مورد مقایسه کردن زیاد اهل مقایسه خودم بادیگران نیستم اماخب فقط فکرمیکردم وقتی درس اصلی رو خوندم اونهم بعدnبار تکرار باید میتونستم از حفظ حداقل چندتاجمله از درس رو بگم وقتی این اتفاق نیفتاد حتی وویسی که میخواستم برای خودم ضبط کنم و نتونستم حتی ۱جمله بگم واقعاباعث شداز زبان یاد گرفتن بترسم.
اماصحبتهای شما و پروین جان و بقیه دوستان کاملا صحیح ومنطقی است
تمامش هم مقصرخودم هستم که زودترازاینهامطرح نکردم که زودتر راهنمایی شما دوستان رو دریافت کنم
اماحق بدهیندوقتی آدم توی چنین جمعی قرار میگیره واقعا احساس شرمساری بهش دست بده که بخواد خجالت بکش چنین سوال پیش وپاافتاده ای بپرسه
بهرحال ممنون از تک تکتون محبت رو درحقم تمام کردیند:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

4 پسندیده

بهرحال باید ۱تجدیدنظر کلی روی مطالعه ی زبانم انجام بدم و تمام راهکارهای که تک تک شماعزیزان ارایه کردیند رو بنویسم وهمونطور عمل کنم
انشالله ۱ماه دیگه بازخوردش رو خواهم گفت
باتشکر از تک تک عزیزان گل زبانشناس:rose::rose::rose::rose::rose::rose:
شرمنده ی محبت تک تکتون شدم:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

6 پسندیده

عزیزم هیچ وقت این حس رو نداشته باش. همه ما یک تیم هستیم به اسم زبانشناس که باعث افتخارمونه به همدیگه کمک کنیم. :muscle::muscle:

قطعا موفق میشی عزیزم. شک نکن.
به هر حال این یه پروسه زمان بره. همین الانشم خود من کلی اشتباه ممکنه داشته باشم تو حرف زدنم.
یجورایی مثل این میمونه میخواین چیزی بسازید اول پایه ریزی میکنید بعد سمباده میکشید جزئیاتشو و صیقلش میدید. شما در مرحله پایه ریزی هستی پس نگران نباش. مطمعن باش تا الان هر چی هم که خوندی ضمیر ناخوداگاهتو مهیای این پروسه کرده. منم تو مرحله صیقل سازی ام واسه همین گهگاهی سعی میکنم نکات گرامری رو بخونم یا بحث تلفظ و … متناسب با نقاط ضعفم.

با انرژی منتظرتیم :muscle::muscle::muscle:

6 پسندیده

دقیقا منم با آقای ناصری موافقم میترا جان
چرا تعداد مطالعه مینی استوری همون داستان کوتاه اینقد کمه، اتفاقا شما درست زمانی گوش دادن به مینی استوری رو متوقف کردی که کم کم میخوای برای جواب دادن خودکار راه بیوفتی
بعدشم قبلش چک کن با چه حالتی به سراغ زبانشناس میری، خسته ای و به اجبار میری یا برا گوش دادن به زبانشناس مشتاقی؟؟؟؟ لطفا قبل باز کردن اپ زبانشناس قبلش یک موزیک شاد گوش بده حس خوب بگیر و با انرژی برو :muscle::muscle::muscle::muscle::muscle:

نکته آخر لطفا زمانی به زبانشناس گوش بده که حواست هیچ جا نباشه فقط و فقط روی درس باشه، فکر میکنم دلیل اصلی احساس بدی که در شما ایجاد شده هم عدم تمرکز باشه، من امتحان کردم وقتی حواسم پرته نمیتونم به سوالا جواب بدم و مِن مِن میکنم اما وقتی حواسم فقط رو مینی استوریه راحت جواب میدم

4 پسندیده

فدای محبتتون
به امید خدا ببینم چی میشه
انشاالله که خوب پیش بره
دلگرمیتون و راهنماییهاتون واقعاانرژی بخش.
انشاالله تا۱ماه آینده باموفقیت برمیگردم:kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

1 پسندیده

سلام حنانه جان عزیز
شبتون بخیرخانم گل
شرمنده ی محبتتون شدم
عزیزم میدونم حق باجناب ناصری و شما و بقیه دوستان گل
اون بالا توضیح دادم من چیزی که از راهنماییها و توضیحات و مقاله ها دست گیرم شداین بود
وقتی توضیح داده شده بود که تا۱درس رو یادنگرفتی خوب نتونستی بیانش کنی سراغ درس بعد نرو
واقعاطی این دوباری که سعی کردم از آپ درست استفاده کنم خب اینطور متوجه شدم که الان دارم درس اصلی رو میخونم اجازه ندارم سراغ زیر مجموعه هاش برم
اون چندباری هم که زیر مجموعه ها رو گوش کردم واقعا درس اصلی دیگه حالم رو بد میکرد از بس گوشش داده بودم و نمیتونستم۱جمله اش هم بگم اونها رو تنوعی گوش میکردم.
بعدش هم دیدم نمیتونم چیزی رو بیان کنم برای خودم قید حرف زدن رو زدم و امروز هم پیام دادم تازه بعد۳روز خودخوری کردن:wink::wink::wink:عذاب الیم بود برام
بعدش هم تازه امروز متوجه شدم که باید کل فایل دختر زیرک رو کامل گوش میکردم نه فقط درس اصلی رو
۱سری نکات هم بچه هالطف کردندگفتند که من هیچوقت اصلابه ذهنم نیومده بود و اونهم تیکه تیکه خوند درس من همیشه تمام درس رو کامل گوش میکردم
و اما در مورد زمان اجبار برای زبانشناس حق باشماست روزهای اول با شوق زبانشناس رو باز میکردم امابعدش دیدم واقعا لنگ میزنم فقط درس رو فقط گوش میکردم حداقل ۱چیزی توی ذهنم بره بخصوص اینکه از زبان خوندن دلخوشی نداشتم اماچون محیط اینجارو دوست داشتم و بچه ها رو میدیدم و صداهاشون رو میشنیدم خب از اونطرف هم خودم درس رو گوش میکردم
ولی واقعازبان خوندن برام عذاب والا باخود آپ زبانشناس هیچ مشکلی ندارم و واقعابرنامه ی خوشایندی است
الانم باحرفهای شما و بقیه دوستان دید بهتری پیدا کردم تقریبا ۱چیزهای اومده توی دستم حداقل این رو متوجه شدم ۱روز باید کل فایل درس دخترک زیرک رو بخونم
یعنی خسته نباشم:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
۱اسپند برای خودم باید دود کنم والا بااین هوش ماهی که من دارم والا :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

2 پسندیده

بازهم از همه تون ممنونم خیلی کمکم کردیند شرمنده ی روی ماه تک تکتون شدم:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
روی سر تک به تکتون هزاران شاخه گل:rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:
فدای محبتهاتون:rose::rose::rose::rose:

2 پسندیده

ببخشید سلام عزیزم :grin::grin:

این لینکم چک کن به درد میخوره

2 پسندیده