فایل صوتی چالش کنفرانس شماره دوم - دوستی

با سه مورد اول تا حدودی موافقم. ولی مورد چهارم ممکنه باعث سرخوردگی و افت انگیزه‌ی شرکت‌کننده‌ها بشه، علاوه بر این اگر بخوایم این‌ها رو مد نظر قرار بدیم وقت کمی می‌مونه برای حرف زدن. توی مکالمات دو نفره این امکان‌پذیره، ولی وقتی شش نفر با هم حرف می‌زنن فیدبک دادن سخت میشه.
و اینکه من خودم معتقد به فیدبک دادن توی کنفرانس نیستم‌. بهترین جایگاه برای فیدبک دادن توی چالش‌های رایتینگ و لتس تاکه. ما همه وقت حرف زدن اشتباه گرامری و تلفظی داریم و دلیل این صرفا عدم آگاهی و دانش نیست، بلکه بخاطر استرس و فشار ناشی از خود حرف زدنه.

11 پسندیده

خسته نباشید میگم به همتون دوستای گلم عاااالی بود چقد ذوق کردم که همتون انقد خوب باهم ارتباط برقرار میکنین خیلی شگفت انگیزه واقعا :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: امیدوارم روز به روز شاهد این پیشرفت ها باشم :tulip::heart:

7 پسندیده

من این شیوه از free discussion رو هم می پسندم.
ثمره این جلسات باید فعال شدن الگوهای زبانی درست و واژگان در ذهن شرکت کننده باشه. اگه شرکت کننده ای همون الگوهای قدیمی و غلط رو که توی ذهنش هست تکرار کنه، بنابراین برای اون شخص این جلسات نمی تونه چندان مفید باشه. به نظرم سکوت کردن و گوش دادن در این جلسات بهتر از به کار بردن الگوهای غلط زبانی و واژگانیه، البته این یکی یه نظر شخصیه.

7 پسندیده

این به نظر من خشکه. انگار که داره واسه امتحان سوال می‌پرسه
من دیسکاشن‌های زیادی دیدم. دو نوع دیسکاشن رو دوست داشتم، یکی این کنفرانس خودمون و یکی هم اینکه، یک داستان یا یک فیلم رو از قبل معرفی می‌کنیم و اشخاص بعد از خوندن داستان و دیدن فیلم، بیان درموردش بحث کنند و ایده‌ها شون رو به اشتراک بذارند.

هدف از این جلسات روبه‌رو شدن اعضا با ترسشون از حرف زدن هست، خیلی از ماها ساختارها رو بلدیم ولی وقت صحبت اشتباه به کارشون می‌بریم.

5 پسندیده

سلام به همه دوستان تشکر از همه خیلی خوب بود بسی مفرح گشتیم :grin:
البته من هنوز گوش ندادم ولی اینقدر حضور دوستان جذاب بود کاملا ویسا تو ذهنمه
از اقا کامبیز تشکر و خدا قوت بهتون بابت انرژی و مدیریت عالیتون :clap::clap:
و اما سایر دوستان @pari پروین جان خوشحال شدم از هم صحبتیتون و اینکه کاملا بدون استرس و رها ظاهر شدین براااووو :ok_hand::ok_hand:
@delshah دلشا جان عالی بودی من کلی لذت بردم. یجاهایی از خنده هات منم خندم می گرفت امیدوارم نیفتادته باش تو ویس :joy: مرسی اولتم که نایس.

@fatemeh74 فاطمه جان فک کنم اولین بار بود صدای انگلیستون رو می شنیدم . براووو به قبول این چالش کاملا با اعتماد بنفس ظاهر شدی لذت بردیم. و اینکه اخرش کنجکاوم بدونم این مریم خانوم کیه :joy: که میگفتی چرا نیست تو چالش؟

ماشالاه اینقدر دوستان این جلسه پر انرژی بودن من یکی ترجیحم بیشتر بر سکوت و لذت بردن بود.:sweat_smile:
دست مریزاد

دقیقا همینه چون از یه طرف ادم میخاد استرسشو کنترل کنه از یه طرف از بحث خارج نشه.

سلام آقا متین بزرگوار
و بسیار ممنون از نظراتتون. ولی حقیقت اگه منظورتون این هست این مکالمات و یا صحبت کردن به طریق اشتباه بدون فید بک ممکنه برای پایه زبانی فرد مضر باشه خب درسته حرفتون و باید در جای خودش پیگیری بشه. ولی مساله اینجاست این چالش هدفش اصلا چیز دیگه ایه. هدف یه دور همی دوستانس و اینکه عدم ترس از مکالمه و بودن در بین افراد ولو مجازی و تکلم به انگلیسی هست. اگه بنا به فیدبک دادن باشه کل ویس 1 ساعته همش میشه فید بک و اصلا جذاب نیست. و اینطوری دوستان رغبتشونو برای بودن در این جمع از دست میدن.
بازم مرسی از شما :rose:

8 پسندیده

سلام به همگی
همگی عالی بودین :clap:
منم خیلی مشتاق شدم که در کنفرانس بعدی باشم
اما با وجودشما و فعالیت های شما واقع بینانه نگاه کنیم قطعا نمی تونم تا اخر تابستون بیام جزوه 5 نفر اول :sweat_smile:
ولی بازم تلاشم رو میکنم
بازم میگم عالی بودید :clap:

4 پسندیده

عزیزم منم بسی خوشحال شدم.
بدون استرس؟ :rofl:
من از اون آدمای به شدت استرسی هستم. فقط حفظ ظاهر می‌کنم :grimacing:

:+1:

3 پسندیده

امروز آقا کامبیز اسمشونو نام بردن گفتم ایشون چرا نیومدن

2 پسندیده

و اون مریم که اول توی صحبتام گفتم ایشون دوستم هستن نمیشناسید شما😊

3 پسندیده

به به ببین چه بانویی ایز تایپینگه :star_struck: @ala

3 پسندیده

سلام به همه دوستان زبانشناس عزیز، امیدوارم ایام به کامتون باشه. علی رغم عدم فعالیتم برای مدتی در تالار، خواستم تشکر ویژه داشته باشم از همه ی دوستانی که امروز گفتگوی دوستانه را فراهم آوردند، آقا کامبیز بزرگوار، خانم نسیم عزیز،خانم پروین عزیز، دوستان خوش لهجه دلشا و فاطمه بانو. و همچنین دوستان دیگر معذرت میخوام که بدون دعوت وارد گفتگو شدم و اگه باعث ناراحتی شد عذرخواهی میکنم منتظر چالشهای بعدی و حضور گرمتان هستم.
بزودی توفیق حاصل شد دوباره برمیگرد.
شاد باشید و موفق :rose:

14 پسندیده

سلام نه خانم نیکنام عزیز ما خیلی هم خوشحال شدیم که صداتون رو شنیدیم :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
این حرف رو نزنید:blush::blush:

6 پسندیده

بدون دعوت نبود که :grin: به افتخار حضورتون یه قانون به اسم مهمان برای هر چالش تصویب شد.
خوشحال بودیم در کنارمون بودید.و ممنون از اینکه با وجود مشغلتون قبول دعوت کردین عزیزم :rose::rose:

7 پسندیده

سلام به بانوی محبوب تالار. خیلی خوش برگشتین

شما صاحب اختیارید. خیلی خوشحالم که با وجود تمام مشغله‌هاتون، کل تایم کنفرانس حضور داشتین.

همیشه پایدار باشید.

6 پسندیده

سلام بر نیکنام خانم گل ومهربون
خوش آمدیند :rose::rose:
منتظرحضورتون بودیم
نگویند تروخدا واقعاافتخار دادیند لطف کردیند :rose::rose::rose:
بیشتر حضورتون رو در تالار و چالشهاببینم و لذت ببریم از صحبتهاتون :rose::rose::rose::rose:
بینهایت خوشحال شدم از حضور دوباره تون :rose::rose::rose:

6 پسندیده

میدونستید تن صدا اینجا خیلی مهمه؟ :grin: شما صداتون اصلا استرس رو منتقل نمیکنه اگرم داشته باشید. چون صلابت داره تن صداتون.
من خودم بشخصه استرس بگیرم معمولا ولوم صدام میاد پایین.:joy:

5 پسندیده

دوستان عزیزم ( فاطمه، نسیم، پروین و میترا بانوان گرامی) ممنون از لطف و محبت تون :rose: :rose:

6 پسندیده

فدات عزیزم عزیز هستیند :rose::rose::rose::rose:

3 پسندیده

درود بر شما آقا کامبیز

خیلی خوب بود.
امیدوارم یک روز بتونم توی یکی از کنفرانس های زبانشناس شرکت داشته‌ باشم.

یه موردی که توی اواخر صحبت هاتون بهش اشاره کردید و واکنشی نداشت و این برای من اذیت کننده بود،شنیدن از دست دادن برادر بزرگ شما بود
شاید هم بقیه می دونستن و چیزی نگفتن.

خدابیامرزتشون.امیدوارم دیگه هیچوقت غم از دست دادن عزیزانتون رو تجربه نکنین و شاد و خرم باشید.

5 پسندیده

سلام دوست گرامی مرسی از وقتی که گذاشتین. راستش با توجه به اینکه یکی از اعضای شرکت کننده در این قسمت بودم ، وظیفه دونستم حداقل از جانب خودم برای رفع سوتفاهم اقدام کنم.
ببینید قطعا آقا کامبیز شخصیت محبوبی در بین همه اعضا دارن و اصل اول در ارتباطات رعایت احترامه و مطمعن باشید همه دوستان به این اصل واقفیم، شاید ری اکشن مستقیم داده نشد، چون برخی از دوستان میکروفونشونو بین مکالمه قط میکنن که نویز نیاد و منم که در حال مکالمه بودم حقیقت سکوت کردم و تو دلم گفتم خدابیامرزدشون و نخواستم کلامشون قط شه وگرن اصلا قصد بی احترامی نبود.
اقا کامبیز اگر اینگونه برداشت شد من از همینجا عذرخواهی میکنم. :pray::pray:
به هر حال اونقدر استرس داره ادم موقع اینجور مکالمات که اون لحظه نمیدونه چه ری اکشنی داشته. من خودم وقتی گوش دادم تازه فهمیدم جوابامم میتونست بهتر باشه یا چه ایرادات گرامری تابلویی داشتم :grin:
در آخر بازم از خداوند متعال برای همه رفتگان این جمع طلب آمرزش دارم. روحشان قرین رحمت :rose::rose:

3 پسندیده