من تازه شروع کردم، میخوام ببینم از چه سطحی و با کدوم قسمت شروع کنم

من تازه نرم‌افزار زبانشناس رو نصب کردم و باید بگم چقدر متاسفم که دیر شناختمش. اینقد از الان ذوق زده هستم که واسه دوستم که معرفی کرد شیرینی خریدم😁.
الان حدود دوهفته است که کار میکنم و چون خیلی وقته علاقمند به یادگیری زبان هستم دایره لغات و مهارت شنیداریم بد نیست مثلا کل بسته های داستان کودکانه و قسمت اول انگلیسی قدرت رو که خوندم در مجموع حدود ۱۲۰ تا لغت بلد نبودم و میتونم بگم که کاملا متوجه میشم که چی گفته میشه حتی بدون نگاه کردن به متن‌ها. منتهی متاسفانه حرف زدنم اصلا خوب نیست.
از دوستانی که تجربه بیشتری دارن میخام که کمکم کنن که چجوری شروع کنم.

==================
این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شنل قرمزی » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی دوم »

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
خوش اومدین

به استراتژی تقویت مکالمه مراجعه کنید جناب ناصری و تیمشون توضیحات کامل رو گذاشتن

این تاپیکا هم یک نگاهی بندازین

5 پسندیده

برای مکالمه اگه شما کسی رو ندارید که روزانه یا هفتگی باهاش مکالمه بکنید بنظرم بهترین روش تکنیک سایه هست که میتونید با یه سرچ کوچولو از سایت زبانشناس پیداش کنید.
حالا اینطور که خودتون گفتین سطح شما مبتدی نیست خوشبختانه و خب بهتره که دیگه وقتتونو برای کتاب ها یا مجموعه های سطح پایین نزارید و برید سر وقت انگلیسی قدرت و امثال اینها!
راستی، بنظرم اگه یه مدت انگلیسی قدرت یا دروس اقای ای جی هوگ یا امثال اینارو خوندید و مثل من براتون جذاب نیست و حوصلتون رو سر میبره توصیه میکنم برین زیبوک و کتاب داستان شروع کنید! مثلا من الان سری داستان های شرلوک رو شروع کردم و خب واقعا هم خسته نمیشم از گوش دادنش:slight_smile:
اگه سوالی داشتید میتونم کمکتون کنم

2 پسندیده

ممنون از وقتی که برای کمک به من گذاشتین.
حتما اینکارو میکنم.
راستش درسهای ای‌جی رو گوش میدم ولی یه هفته سروکله زدن با این متنهای پیش پا افتاده یخورده حوصله سربره واقعا…
واسه تنوع هم که شده باید کتابای زیبوک‌رو هم تفننی شروع کنم.
ممتهی سوالم اینه که در زیبوک هم شما باز تکنیک سایه رو استفاده میکنید؟ اصلا مییشه اونجا اینکار رو انجام داد؟

1 پسندیده

خب باز اگه پیش پا افتادس برین سطح بالاتر! و باز اگه سطح بعدی هم براتون واضح و روشن بود، کتاب های تجاری! اگر کتاب های تجاری به کارتون نمیاد، توصیه من اینکه ادامه یادگیریتون رو با موزیک، فیلم و سریال ادامه بدین! چون طرز تلفظ و گفتار و اصطلاحات خیلی زیادی بکار میبرن که توی کتابا نیست!
و البته وقتی موزیک گوش میدین برای مثال اگه مرلین منسون گوش بدین خیلی از جمله هارو به شکل دیگه و با سرعت بیشتری تلفظ میکنه طوری که حتی شاید متوجه نشین چی گفت!
در ضمن یوتیوب هم فراموش نکنین! میتونین از برنامه های the tonight show jimmy یا برنامه ellen استفاده کنین که خیلی هم خوبن!
ببینید شما هرجایی میتونین تکنیک سایه رو بزنید! حالا شاید یکم تغییرات داشته باشه اما خب ! بازم میشه انجامش داد.
مثلا من برای سریال همین کارو انجام میدم و تاثیرش شگفت انگیزه!
من خودم شخصا برای هر قسمت سریال دیالوگ هارو در میارم و چاپ میکنم و میزارم زیر دستم و بدون زیرنویس پلی میکنم ! و همه جمله هارو همراه با بازیگر تکرار میکنم ! اونقدر این کارو میکنم که میشه گفت دیالوگ هارو حفظ میشم!اینطوری تلفظ و قدرت مکالمتون به شکل عجیبی خوب میشه!

4 پسندیده

دمتون گررم که اینقد انگیزه دارین و این روشهای جالب رو بکار بردین.
کاش منم بتونم اینکارارو انجام بدم.
مخصوصا سریال که خسته کننده هم نیست.

3 پسندیده