تالار زبانشناس

چالش کتابخونی شهریور 1398 ⭕

امان از این امکان ویرایشی که تو رو قلم به دست کرد :joy:

4 Likes

ببینید اگه صرفا برای یادگیری مطلبش میخواین بخونیدش همین خلاصه کفایت میکنه بنظرم.
به جاش رو کتاب دیگری وقت بزارید

5 Likes

خدایی زشت نیس این همه قابلیت مجربی دست نخورده باقی بماند :joy:

5 Likes

سلام . ممنونم

سلام . بله درسته ، واقعیت اینه که به شدت به همچین کتابایی نیاز دارم ، خصوصا کتابی که برای کنار گذاشتن ترس ها ، شناخت محدودیت های ذهنی ، تجدید نظر در نوع برخورد با مشکلات و غیره باشه
در مورد عمل کردن به دانسته ها هم باید بگم که ، یه پروسه ی زمانبر هست! ( فاصله ی بین دانستن تا ترجمه ی دانستن به عمل )
برا همین فکر میکنم این کتاب چون باید تمرینش کرد ، مفید باشه
اگه کتاب دیگه ای هم می شناسید ممنون میشم معرفی کنید

سلام . بله ممنون بابت خلاصه . مطالعه کردم ، مفید بود
اون ویدئو معروف یوتیوبش رو هم دیدم ، جالب بود
ولی خوندن خودِ متن کتاب ، البته به زبان اصلی ، خصوصا با روایت خود نویسنده می تونه تاثیر خیلی زیادتری داشته باشه
نمیدونم چرا کتابابی موفقیت ترجمه شده به نظرم یه مشت بدیهیات اغراق شده میان ، فکر کنم به خاطر ترجمه شدنشونه
برای همین اگه امکانش هست ، بخش هایی از کتاب که مفید تر هست رو لطفا بگید کدوماس که خلاصه مطالعه کرده باشم ، ممنون

3 Likes

من هم اخیرا کتاب رو عمیق تر خوندم چون قبلا صرفا جهت خوندن کتاب خونده بودم. نکات ارزشمند مقاله ی خانم نسیم بسیار بجا و عالی حق مطلب را ادا کرده.
اما من باز خوندن کتاب رو پیشنهاد می کنم در کنار خوندن مقاله
چون بیان تجربه ها بیشتر به زندگی واقعی نزدیک تر هست. قصد جسارت به نوشته ی خانم نسیم ندارم. منظورم این هست مقاله هایلایت کتاب هست. اما اون تجربه ها برای خود من بیشتر ملموس بود. اینکه شده در جلسه ای از اول تا آخر خواسته بودم حرفی رو بزنم اما مدام ذهن من کلنجار میرفته که آیا بیان کنم یا خیر.
اما این تجربه در کتاب بیان شده چه بسا عامل توجه و موفقیت شده.
من بهترین قسمت کتاب رو جایی می دونم که بیان می کنه چرا ۵ ثانیه ی معکوس، و چه تفاوتی با just do it داره.
باز هم حق و اختیار با خودتون هست.

5 Likes

مهمترین کتابی که تاثیر زیادی تو زندگیم گذاشته کتاب مستری یا همون تسلط از آقای رابرت گرین هست. کتاب داخل زیبوک موجوده
بار اولی هم که خوندمش خلاصه نکاتشو تو این تاپیک اوردم

ولی هیچی خود کتاب نمیشه :ok_hand:

3 Likes

بله . خیلی ممنون که تجربیاتتون از مطالعه کتاب رو در اختیار بنده قرار دادین
نظر من هم به نظر شما خیلی نزدیکه :blush:

2 Likes

خیلی ممنون . الان نگاه کردم ، به نظر مفید و جالب میاد :blush:
حتما توی برنامه مطالعم قرارش میدم

2 Likes

من یک ماه هست شروع کردم به خوندن ش اما دقت خوندن م اون قدر بالا هست که سرعت م میکرومورچه ای هست اونقدر جملات عالی هست که دوست دارم تمام سلولهای بدنم تا ابد درک شون کنه.
نمی دونم عمرم کفایت می کنه تمومش کنم یا نه اونقدر کند پیش می رم :joy:
البته بخاطر خود کتاب هم نیست کلا در کتاب خوانی کند هستم ولی اهمیت این کتاب هم مزید بر علت شده

5 Likes

بسیار عالی
موفق باشین :rosette::rosette:

من فکر میکردم خودم اینطوری باشم
برا من بالای ۴ ماه طول کشید :joy:
ولی عمیق خوندنش ارزششو داشت. الان که دارم در موردش صحبت میکنم دلم برا خوندنش تنگ شد :grin:

شما هر چقدرم کند بخونید دارین تجربه ی چند ساله ی نویسنده رو میخونید. حتی اگه خوندن ی کتاب چندین ماهم طول بکشه و ما رو چند سال جلو بندازه بازم ارزششو داره :ok_hand:
امیدوارم ازش لذت کافی رو ببرین خانم نیکنام عزیز :heart_eyes:

4 Likes

سلام عزیزم
جسارت کجا بود نفرمایید
قطعا هیچ مقاله و ترجمه ای جای اصل کتاب رو نمیگیره.
از طرفی گاهی 5 نفر یه کتاب رو میخونن ولی زاویه نگاه و نکات برداشتیشون با هم فرق داره و همین قضیه رو جذاب تر میکنه. :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

یه کتاب که عمیق خونده شه و عمل شه بهتر از هزاران کتابیست که سر سری خونده شه.
من فک کنم نیم سالی درگیرش بودم
پس لانگران :grin::two_hearts:

4 Likes

سلام . کتاب چروکی در زمان تا آخر فصل 10 مطالعه شد

Screenshot_20190908-215103

4 Likes

سلام . کتاب پدر پولدار ، پدر فقیر تا آخر فصل اول-بخش اول مطالعه شد :blush:

Screenshot_20190912-230737

3 Likes

سلام .کتاب چروکی در زمان بالاخره تموم شد :blush:
خیلی زیبا بود ، اگه فرصت کنم دوست دارم یه نقد براش بنویسم
ممنون از آقا مصطفی @mostafa.76
و پروین خانم @pari بابت معرفی این کتاب

Screenshot_20190913-214635

7 Likes

سلام به روی ماه عزیزان زبانشناس صبح همگیتون رنگین کمانی :sunflower::hibiscus::tulip::rose::rose::rainbow::rainbow:بعد کلی وقت سر وکله زدن با برنامه این شد نتیجه ی زحمت تابستان من (هرکی بخنده کچل بشه :joy::joy::joy::wink::wink::wink::pray::pray:)

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B3%DB%B1%DB%B5

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B1

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B3%DB%B3%DB%B2

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B3%DB%B4%DB%B1

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B4%DB%B0%DB%B1

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B4%DB%B0%DB%B5

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B9%DB%B1%DB%B5-%DB%B0%DB%B9%DB%B2%DB%B4%DB%B1%DB%B7
موفق باشید :rose::rose::rose:

4 Likes

سلام میتراجانم
ماشاالله از من فعالتری ، من زبان همش فقط مرور میکنم
باور کن کتاب جدیدی هم نخوندم
اون انیمیشن که تو زوم نگاه می‌کنی ؟ خوب هستش منم نگاه کنم ؟

1 Likes

سلام به روی ماهت به چشمون سیاهت سپیده خانم خوشگل :rose::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower:صبحت بخیر عزیزدلم :rose::rose::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::heart::heart:مرسی از این همه انرژی و
یک ماشاالله هم بخودت باید بگی فداتبشم :rose::rose::rose::cherry_blossom::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:چه حرفی نازنیینم شما کجا و ما کجا مونده به شما برسم خوشگلم :rose::rose::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::blossom::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts: من هم مرورهم زیاد ولی چون نمیتونم از لایتنر استفاده کنم برای همین کتابهای زیبوک رو میخونم والا توی زبانشناس الان۳ماه گیر دختر زیرک و بخش اول کتابهای بچه گانه هستم :joy::joy:
هنوز هم توی صحبت کردن هم مشکل دارم :joy::joy::joy::wink::wink:اما شماعالی هستی نازنیینم :rose::rose::rose::rose::rose:
خانواده سیمپسون هم من خوشم میاد بخصوص مادر و پدر باحال هستند الالخصوص صدای مادر رو خیلی دوست دارم صداش خفه است دوست داری ۱قسمتش رو نگاه کن تلفظهاشون هم روان فداتبشم :rose::rose::rose::rose::rose::rose::rose:

2 Likes

این چه حرفیه ؟ خجالتم نده بابا ⁦☺️⁩ من در حد ابتدایی ام بخدا تازه دارم زمان حال ساده یاد میگیرم ⁦☺️⁩

اشکال نداره عجله ای نیست که برای یادگیری، من از اواسط خرداد که به جمع شما پیوستم هنوز بسته بچه گانه هم تموم نکردم
نیمچه داستان + بچه گانه + کتاب های سطح بندی شده در حال خوندنشم + دوره های آموزشی مثل پاپا و mmmEnglish

پس در آینده میزارم تو برنامه هام

من هم مشکل دارم، فدای سرمون :grin: موفقیت خوشگل و موشگل در انتظار ماست :sunglasses:

1 Likes

جدی بی اغراق گفتم :rose::rose::rose::rose::sunflower::sunflower::sunflower::sunflower:من زمانها رو توی معنی جملات یادگرفتم کلا همیشه ترجمه ام خوب بود امااصلانمیتونم حرف بزنم یا توی جملات بکارببرم همیشه مشکل انشانویسی و جمله نویسی داشتم و دارم حرف زدن هم کلاصفرم.

ماشاالله به شما خانم :pray::pray::pray::cherry_blossom::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::sunflower::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
من الان بعد۳سال زحمت دادم مستمرش کردم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:من توی زبانشناس دروس زبان بدون تلاش دخترک زیرک +نیمچه داستان تازه فقط۲درس اول +داستانهای بچه گانه بخش اول :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:
مونده به شما برسم عشقم :cherry_blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus:

عالی نازنیینم :rose::rose::rose::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

2 Likes

انشاالله :rose::rose::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::pray::pray::pray::pray::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

3 Likes