معرفی دوره ی قصه های گوسبامپس

سلام دوستان
امروز با شما هستم با معرفی مجموعه ی داستان های گوسبامپس. شما دوستان میتونید این دوره رو در اپلیکیشن زبانشناس با امکانات جانبی مطالعه کنید:

معنای گوسبامپس در دیکشنری:

small raised spots on your skin that you get when you are cold or frightened

یه جورایی همون مور مور شدن و سیخ شدن مو هنگام ترسیدن میشه.

125553

گوسبامپس مجموعه ی کتاب های در سبک ترسناک و خیال پردازی هستند که عموما برای رده ی سنی نوجوانان نوشته شده اند. مجموعه ی شصت و دو جلدی اوریجینال این کتابها از سال 1992 تا 1997 به قلم آر ال استاین نوشته شده اند. جدا از این 62 کتاب، کتاب های بسیار دیگری نیز تحت همین عنوان بعد ها انتشار یافته است. همچنین از این کتاب ها فیلم ها و سریال های تلویزیونی متنوعی هم اقتباس شده است.

در اپلیکیشن زبانشناس حدودا بیست تا از این کتابها موجوده و بقیه رو هم از لینک زیر میتونید دانلود کنید:

کتاب های گوسبامپس بعد از مجموعه ی هری پاتر پرفروش ترین مجموعه ی کتاب است که حدود 400 میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رفته است. این کتابها برای زبان هم واقعا فوق العاده اند و ای جی هوگ در درس دهم انگلیسی قدرت خوندشون رو به زبان آموزان توصیه میکنه. اصلا انگار این کتابها برای یادگیری زبان نوشته شدن و سطحشون هم زیاد بالا نیست و به راحتی میتونید مطالعشون کنید و لذت ببرید. از مزایای دیگر این کتابها کوتاهیشون هست و انصافا اونقدرا هم ترسناک نیستند.

چند نکته ی تکمیلی:

1. کتاب به خانه ی ارواح خوش آمدید و روزی در سرزمین وحشت راویشون واقعا فوق العاده و حرفه ای بود.
  2. کتاب گرگینه ی باتلاق فیور بره من ترسناک ترینشون بود.
  3. کتاب خون هیولا و شبی در برج وحشت راوی خوبی ندارن.
  4. کتاب های خیابان های پارک وحشت و دوستانم منو هیولا صدا میزنن از مجموعه ی غیر اوریجینال هستند که افکت صوتی دارن و واقعا از این لجاظ مهیج بودن.
  5. کتاب دوستانم منو هیولا صدا میزنن در واقع دو تا کتابه در اپ.
  6. کتابایی که تا الآن از این دوره خوندم این هشت کتاب هستند: به خانه ی ارواح خوش آمدید، به زیر زمین نزدیک نشو، روزی در سرزمین وحشت، شبی در خیابان های وحشت، گرگینه ی باتلاق فیور، دوستانم منو هیولا صدا میزنند، روح همسایه و نفس خون آشام.

نتیجه گیری:
این کتابا بره زبان خیلی مفیدن و منو خیلی کمک کردن و به شدت توصیه میکنم خوندنشون رو. اگر شما هم تجربه ی مطالعه ی این دوره رو دارید ممنون میشیم در اینجا با دوستان به اشتراک بذارید. با تشکر :rose: :pray:

لینک مرتبط: منابع معرفی شده در درس دهم انگلیسی قدرت

35 پسندیده

اینو خییلی دوست داشتم داستانش جالب بود واقعا :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

این داستانش زیاد هیجانی نبود

حالا نمیگم چرا که اسپویل نشه
بگو سیب و بمیر خیلی خوب بود
خون هیولارو خوشم نیومد فقط شخصیت عمه هه رو بسی دوس داشتم :joy::joy::ok_hand:
نفرین آرامگاه مومیایی و بازگشت مومیایی هم داستانش خوب بود نه در حد اون یکیا , ولی در کل این دوتارم دوست داشتم
کلا مجموعه خیلی خوبیه حتی اونایی که داستانشون جالب نبودم از لحاظ زبانی محتواشون فوق العاده بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand:

7 پسندیده

ممنونم بابت به اشتراک گذاری تجربتون. :rose: :pray:

5 پسندیده

آقا مصطفی اولا دستتون درد نکنه دوما شبا خوابت میبره اینهمه کتاب وحشتناک میخونی …من یکی از اینا رو بخونم فکر کنم تا ابد از ترس نخوابم :joy::joy:

4 پسندیده

خواهش میکنم. :pray:

درسته. به هر حال سلیقه ها متفاوته. منم یادمه اولین کتابو خوندم خیلی ترسیدم ولی بعدا عادی شد. اما در کل اونقدرا هم ترسناک نیستنا. گاهی اوقات خنده دار میشن حتی.

4 پسندیده

فعلا برای سطح من این کتابا مناسب نیستن ان شالله بعدا بتونم این کتابا رو یخونم

5 پسندیده

مجموعه فوق العاده ای است تا حالا ۹ کتاب ازش گسترده خوندم ۶تاش فشرده. و خوبی این مجموعه کلمات تکراری زیادی داره و هر چقدر جلو میری سرعت خوندن هم بیشتر میشه روز اول که داستان اولش (به خانه ارواح خوش آمدید) گوش میدادم آنچنان راوی قشنگ روایت میکرد که انگار داستان را با چشم می دیدی واقعا جای یه راوی خوبی مثل Tara Sands در مجموعه زیبوک خالیه

11 پسندیده

ماشالا. چقدر عالی. تبریک میگم واقعا.

کاملا موافقم. :rose:

7 پسندیده

من پارسال ۷ تا بخشش رو گوش دادم ولی ادامه ندادم متاسفانه :expressionless:
مگه میشه بزارم از دستم در بره ولی :joy:
میخونمش :v:
مرسی کتاب خوان بزرگ :cherry_blossom::cherry_blossom:

8 پسندیده

یادمه اون اوایل راویش خیلی رو مخم بود خصوصا جاش گفتنش. ولی بعد چند ماه که برگشتم بهش واقعا خوشم اومد ازش. بی نظیره بی نظیر.
من تو مسافرتا جهت تنوع میذاشتم تو گوشم اونم شبا خیلی خوب بود.
ایشالاه بتونم داستانای بیشتری ازش بخونم.

8 پسندیده

عالی:+1::+1::+1:

الان که اروزهای بزرگتری دارم ولی ۳ سال پیش که این برنامه رو نصب کردم، بزرگترین آرزوم این بود که زبانمو به سطحی برسونم که بتونم کتابای بسیار جذاب گوسبامپسو توی برنامه زبانشناس که انصافا بیشتر از هر فایل پی دی افی باهاش حال میکنم بخونم😅

ولی حیف که هیچوقت به این سطح نرسیدم. تا الان مجبورم کتابای سطح بندی شده که برام جذابیتی ندارنو بخونم

به اون سطح که برسم گوسبامپسو بتونم بخونم انگیزم چند برابر میشه خیلی پیشرفتم بهتر میشه

11 پسندیده

کتاب دوستام منو هیولا صدا میکنند دو تا کتاب است،اما کتاب دومش از وسط کتاب شروع میشه و حتی تمومشم نمیشه،خیلی هم داستانش جذاب است به اسم به سرزمین وحشت وارد شو.که ای کاش کامل بود،
من خودم چند فصل اول مدرسه روح زده را هم خواندم ولی راوی و کیفیت صدا افتضاح بود که امیدوارم درست شود و کتاب نصفه ی به سرزمین وحشت وارد شو هم کامل.

4 پسندیده

سلام اگر میشه از این گوینده tara sands کتاب های بیشتری قرار بدین ممنونم

5 پسندیده

یادش بخیر
من ۱۲ سالم بود تمام کتابای. ار ال استاین از مجموعه گوسبامپسو کااااامل خوندم…
یعنی طرفدار پر و پاقرصش بودما

4 پسندیده

من همشونو ترجمه شده خوندم :frowning::frowning::frowning:

2 پسندیده

درواقع منم :joy::woman_shrugging:t2:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

1 پسندیده

باریکلا :joy: :joy: :joy: به همه ی دوستان فارسی زبان .
به قول دوستی : فارسی را بپاس دارید انگیلیسی را زاپاس :joy: :joy: :rofl: :rofl:

4 پسندیده

نوشته های علوم و ادبیات بسیاری از همه زبانها ابتدا به انگلیسی چاپ میشه و بعد به سایر زبانها ترجمه میشه . ورود حجم عظیمی از علم و ادبیات جهان ، باعث پیشرفت شگفت اوری در قلمرو انگلیسی زبانها شده. مقایسه دو زبان فارسی و انگلیسی مثل مقایسه یک روستای قدیمی بدون آب و برق در مقابل پایتخت سنگاپور و سویس است . زیباست اما متاسفانه در این زمانه قابل سکونت و زندگی دائم نیست .
زودتر باید فکری برای این عقب افتادن کرد . متاسفانه شعار فارسی را پاس بداریم به پیشرفت جوانان فارسی زبان خیلی صدمه زد بطوریکه حالا حتی زبان فارسی دچار عقب ماندگی میشه.
اغلب شاعران ما در گذشته که شاهکارهایی به یادگار گذاشته اند چند زبانه بودند

3 پسندیده

جدی اونم انگلیسی ،مگه داریم

2 پسندیده

خیر ترجمه بوده
در ادامه گفتم که

1 پسندیده