قانونهای یادگیری زبان - حواس پرتی ممنوع

4 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

10 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

این خیلی جواب میده :+1::+1:
اصلا قبل خوندن باید سوال کرد که بعدش باید به چه نتیجه ای رسیده باشم
البته نتیجه اون قدرم سریع حاصل نمیشه ولی دراز مدت حتما کار سازه

7 پسندیده

ارادتمندیم :rose::rose::rose:

احسنت :rose::rose::rose:

ماشالا زنگ خور شما زیاده دیگه. مثل ما نیستید که کلا تلگرام بازم باشه هیچکی پی ام نمیده :face_with_hand_over_mouth:

ارادتمندیم :rose::rose::rose:

احنست به شما زهرا خانوم. :rose::rose::rose:

ارادتمندیم :rose::rose:

اگه گفتید خانوم نیکنام ؟:face_with_hand_over_mouth:

احسنت دقیقاً درسته :rose::rose::rose:

راه حل میخواید؟

یکم به کارهاتون نظم بیشتری بدید. اگه تونستید شخصی منظم و با برنامه باشید هیچ چیز نمیتونه حواس شما رو پرت کنه.

چیزی که خیلی از ماها متاسفانه باهاش درگیریم اینه ذهنمون به هزار جا میره. همین چالش کنفرانس گذشته دوستان صحبت میکردن که کلی پول میخوان، میخوان پولدار باشن و…

ولی هیچکدوم انصافا نمیدونستن دقیقا چقدر پول میخوان. خب همین ایده باید یا حل و فصل بشه یا حذف. وقتی ایده ای گنگ تو ذهن باشه، ذهن رو درگیر خودش میکنه و کلی حواس پرتی میاره. البته این مثال بود.

ما تو زندگی کلی از اینا داریم. یه نفر میخوام بره باشگاه، گوشیش رو تو جیبش میزاره وسط تمرین.

یکی نیست بگه داداش قراره یک ساعت تمرین کنیا، دیگه گوشی چی میگه این وسط؟

یا مثلا من مشکل خواب دارم. شبا همیشه میرم رو تخت خواب همیشه گوشیم دستمه. این مشکلش خیلی سادست. اینه که من نظم کافی ندارم. اون سلف دیسیپلین رو ندارم.

یه موردی هم هست مخصوصاً برای خانوم ها اینه که بهشون میگی سلف دیسیپلین نداری یه بهونه دیگه میارن میگن نهههه میدونیی آخه من…

بابا قبول کنید دیگه :grin:

حالا مگه قبول میکنن به مولا.

پسرا برعکسن میگی، میگن آره درست میگی ولی در کل انجام نمیدن :joy:

آخی عمو جان :face_with_hand_over_mouth:

10 پسندیده

2 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

2 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

ذهن ما خانوما شبیه یه کلاف در هم پیچیده اس، اکثر مواقع همزمان به چند موضوع فکر میکنیم :joy: ولی حق با شماس من به دیسیپلین بیشتری نیاز دارم

6 پسندیده

این خیلی جالب و مفیده به نظرم. شخصا از این به بعد همینکارو میکنم چون من معمولا حواسم پرت نمیشه حتی وقتی پیامی میاد تا کسی باهام صحبت میکنه توجهی نمیکنم وقتی دارم زبان گوش میدم :slight_smile:

3 پسندیده

نه بابا، هر کی کارش گیر منه پیام میده :joy::joy:

کاش من بودم پس قشنگ میگفتم با چقد کارم راه می اوفته :sweat_smile::sweat_smile:، دلیل اینکه نمی دونن اینه که ذهن محدود شده وقتی میگن فلانی 100 میلیون حقوق ماهانشه میگیم اووووووووووووووووو تو ذهن ما بزرگ دیده میشه بعد میگیم من که حقوقی ندارم چطور میتونم ماهی 100 میلیون در بیارم (پیشنهاد میکنم بازی فراوانی رو هم انجام بدن تا باوراشون نسبت به پول تغییر کنه)

9 پسندیده

من افکارم حواسمو پرت میکنه
اونو چکار میشه کرد😁

3 پسندیده

همون که دوستان گفتن، موقع مطالعه یه کاغذ بزار جلو دستت و هرفکر اضافه ای رو روش بنویس و به خودت بگو بعد مطالعه بهش فکر میکنم

4 پسندیده

مدرک جرم میشه که :joy::joy::joy:

8 پسندیده

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:
خیلی باحال بود

6 پسندیده

ارادتمندیم :tulip: :grin:

3 پسندیده

سلام
من مشکل تمرکز و استرس دارم و همیشه این مشکل هواس پرتی رو هنگاه یادگیری دارم. ۱ ساعت نمیتونم انگلیسی یاد بگیرم اگرم بتونم زیاد یاد نمیگیرم چون حواسم جای دیگری بوده:

3 پسندیده

ممنون استاد مثل همیشه عالی بودومفید:pray::pray::pray::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

چقدر خوب منم وقتی دارم فایل های انگلیسی قدرت را گوش می دهم دایم فکرم و مسیر فکریم عوض میشه و وقتی به خودم میاما میبینم نصف درس رفته (مخصوصا وقتی تو اتوبوسم یا مترو و یا جاهای شلوغ )
واسه همین خودمو مجبور می کنم وقتی دارم زبان می خونم تمام حواسم رو به متن جمع کنم و تا جایی که میتونم باهاش تکرار کنم حتی مینی استوری ها رو سوال و جواب سعی می کنم تکرار کنم

2 پسندیده

آقا عالیه . آقا کامبیز من اصلا کلا با روش یادگیری ات حال می کنم. دستت درد نکنه. امیدوارم بتونم یه کسی مثل شما بشم. :smiling_face_with_three_hearts:79944_2

1 پسندیده

داداش خیلی خفنی :star_struck:

@samirashiiri1

1 پسندیده