آیلتس با روش خودخوان امکان پذیره؟

سلام خدمت همه دوستان. میخواستم نظرتون رو در مورد تقویت چهارمهارت ایلتس به روش خودخوان بدونم. آیا واقعانیازبه کلاسه؟برای نمره بالای هفت و سطح intermediate

5 پسندیده

بله امکانپذیره. کلا پیشنهاد میکنم پیش از رفتن به هرگونه کلاسی این ویدئو رو ببینین

7 پسندیده

درود بر شما دوست عزیز.
شما اگر بیشتر از دانش زبانی خودتون بگید و اینکه الان در چه سطحی هستید میشه یه راهنمایی درستتری انجام داد.

1. بستگی داره وضعیت گرامری خوبی دارید یا نه.
  2. چقد زمان برای گرفتن ایلتس وقت دارید؟
  3. ایلتس جنرال میخواید یا اکادمیک؟

نمرات بالای هفت Advance محسوب میشن .

شما اگر دروه های اصلی نرم افزار مثل داستانهای واقعی یا انگلیسی قدرت یا انگلیسی واقعی رو تکنیک سایه کار کنید اسپکینک شما فوق العاده پیشرفت میکنه و حتی اگه بتونید VIP رو سایه کار کنید دیگه محشره.

کلاس ایلتس یا زبان رفتن تماما به بازه زمانی شما بستگی داره و سطح زبانیتون.

4 پسندیده

ممنونم اقای ناصری. راههای تقویت چهارمهارت رو برای آیلتس نمیدونیم براهمین مجبوربه ملاس رفتنیم چون میگن تکنیک دارن و مثل کلاسهای عمومی نیست.

و اینکه جنرال رو درنظردارم بگیرم. مدت زمانش طولانیه چون اول براخودم میخوام دوم برای یک برنامه ای که فعلا زمانش معلوم نشده.توی این فرصت میخوام سطحمو اساسی اپدیت کنم

سلام دوست عزیز. در همین تالار دوستانی هستند که با روش خودخوان ایلتس گرفتن.بله امکان پذیره و من بارها من به چشم دیدم که کسانی بدون کلاس به این مهم دست پیدا کردند.اگر تمکن مالی دارید با یک استاد خوب کلاس خصوصی بردارید و در کنارش مطالعه خودخوان هم داشته باشید فکرکنم بتونید راحت از پسش بربیاید

حتما با دوستان با تجربه این تالار مشورت کنید. من هنوز تازه کارم و با توجه به گفته های قبلی اساتید اینجا به شما مشورت دادم

من درحال حاضر دوجلسه ست دارم کلاس خصوصی آیلتس رومیرم به نیت جنرالش. و استادبسیار خوبیست و سطح آیلتسمو بدون کلاس وهمین الان شش تعیین کرده ولی به حدی روشها سخته توی همین دوجلسه بفکرروش خودخوان افتادم.ازپس روش ریدینگشون برنیومدم.باروش ایشون بیشتراعتمادم ازبین رفت.نمیدونم واقعا ،خودمم موندم چکارکنم گفتم نظردوستان روبپرسم

2 پسندیده

ممنون از نظراتتون . حتما . موفق باشید

1 پسندیده

مهم ترین چیزی که من به عنوان یک شاگرد در اینجا یاد گرفتم اینه که باید به برنامه و نظم مطالعاتی متعهد بود. چیزی که به نظرم خیلی مهمه شما بهتره به جای عوض کردن برنامه سطحتون رو مطابق با خواسته استادتون بالا ببرید. قطعا سخته اما شما هدفی بزرگ دارید که میخواید بهش برسید

بنظرم اگه به سطح خوبی از زبان برسید و در هر چهار مهارت قوی شید،نیاز به کلاس ندارید البته ایلتس یه امتحانه که تکنیک های خاص خودشه داره که اونم میتونید دو ماه قبل امتحان کلاس های امادگی ایتلس رو برید و باهاش اشنا شید.

3 پسندیده

من مدت زیادی بخاطر مشغله زیاداززبانشناس استفاده نکرده ام و دوستان رو نمیشناسم. برای همین سوالمو مطرح کردم بلکه بزرگواران هرکدوم ببینن وراهنمایی کنن باتوجه به تجاربشون.

2 پسندیده

سطحم خوبه چون میخوام تقویتش کنم، قصد دارم با آیلتس اساسی تر و دقیق تر سطحمو بالاببرم. ممنون ازنظرتون .درست میگید

1 پسندیده

ممنون . بله عرض کردم باسطح intermediate نمره هفت یابالای هفت بخوام بگیرم بادایره لغات تقریبا نزدیک به پنج هزارتا و وضعیت گرامری خوب نه عالی، و مهمترازهمه برای آپدیت شدن خودم میخوام آیلتس روبگیرم برای محک زدن خودم توی هرچهارمهارت.ولی نمیدونم خودم خودخوان بتونم ازپسش بربیام یانه،چون آموزشگاهها میگن خودخوان نمیتونید اصول خاصی داره که بایدآموزش ببینید

1 پسندیده

سلام . منم زیاد به این موارد برخوردم که آموزشگاه ها و یا اساتید میگن که نمی تونید به روش selfstudy از پس آزمون بر بیایید ، یا حتی زیاد شنیدم که بدون کلاس اصلا نمیشه زبان خوند و باید به سطح قابل قبولی از طریق کلاس رسیده باشی تا خودت بخونی :slight_smile:
به نظر من این نوعی بازارگرمی برای کار خودشونه
به نظرم یه نگاهی به منابع داخل «اپ زوم » بندازید که مربوط به تافل و آیلتس هستن ، چارچوب و غالب مربوط به آزمون ها رو توضیح دادن و روش های خوبی برای آمادگی بیان کردن .
و به نظرم به هر حال تا کاری رو تجربه نکنید نمی تونید خودتونو در اون کار بسنجید ، من خودم میخوام زمانی که خواستم ایلتس امتحان بدم خودم بخونم
شاید موفق شدم ، شاید شما هم موفق شدین ! اگه وقت آزمون و خطا کردن دارید به امتحانش می ارزه !
و البته در کل موفق باشید :slight_smile:

4 پسندیده

بسیارعالی.ممنونم.حتما اپ زوم رو بررسی میکنم.
شماهم موفق باشید.

2 پسندیده

درود بر شما.

اگر زمان زیادی دارید پس قدم اول زبان عمومی شماست
البته کسی که بازه زمانی زیادی وقت داره کلاس خصوصی اصولا نباید بره.

بسیار عادی هست و دور از انتظار نیست چون کسی که 6 در اسپکینگ بشه( در 80 درصد اوقات) در مهارتهای دیگه کمتر از 6 میشه.
ریدینگ و رایتینگ دو مهارتی هست که بعد از لیسینینگ و اسپکینگ تکامل پیدا میکنه.
اینکه کسی نمیتونه از پس سوالات ریدینگ بر بیاد دو دلیل داره: 1. دامنه لغت کم 2. فهم ناقص از گرامر

بجای امتحان اصلی ایلتس میتونید از امتحان ازمایشی ایلتس استفاده کنی برای محک زدن خودتون. فرق انچنانی باهم ندارن.

پیشنهاد دوستانه:
من یه پیشنهاد عملی و کاملا کاربردی میکنم

فاز اول : شما باید اول از پس اسپکینگ و لیسینینگ بر بیاید چون راحتتره.
برا اسپکینگ، از بین دوره های انگلیسی واقعی و داستان واقعی یا انگلیسی قدرت یکی رو انتخاب کن و با تمرکز و دقت بسیار زیاد، تکنیک سایه رو اجرا کن.
این دوره ها راحت هستن ولی باید محض fluency حتما پاس بشن.
کنار این دوره از استادتون راهنمایی بگیرید برای کتاب دایره واژگان. ( کتابهای Essential words for ielts & focus on vocabulary جلد یک ، خیلی خوب هستن)
برای گرامر هم کتاب بتی اذر جلد ابی رو پیشنهاد میدم هم فایل صوتی داره و هم ویدئو و همین که کامل تر از بقیه کتابهای گرامر هست.
پادکستهای زبانشناس رو دائم بادقت گوش کن برا لیسینینگ و همچنین اخبار و رادیو انگلیسی.

بعد از گذر کامل و قاطع از اسپکینگ و لیسینینگ و همچنین یادگیری لغات بیشتر و بهبود گرامر ، شما وارد فاز بعدی یعنی رایتینگ و ریدینگ میشید.

کتابهای:
Actual tests ( speaking& writing
Speaking & writing اقای معمارزاده
کتابهای خوبی هستن برای اینکه روال و سوالات ایلتس به خوبی دستتون بیاد و با فضای ایلتس اشنا بشید.

نمره ایلتس از نظر شخصی من ربطی انچنانی به تکنیک نداره، انچه که تکنیک ایلتس بهش میگن در اصل صورتهای مختلف سوالات هست و داخل اموزشگاهها و اساتید خصوصی ،اینها رو تدریس میکنن.

10 پسندیده

سپاسگزارم.واقعا کامل ودلسوزانه بود.:pray:t2:

1 پسندیده

[quote=“adeltaheri2016, post:18, topic:25929”]
البته کسی که بازه زمانی زیادی وقت داره کلاس خصوصی اصولا نباید بره.

یعنی بنظرشما کلاس رو کناربزارم و خودم بخونم؟

1 پسندیده

خواهش میکنم.

در واقع کلید موفقیت شما، مشخص کردن اولویت شما در هر کاری هست.
رفتن یا نرفتن به کلاس زبان مهم نیست اگه فکر میکنی کلاس به شما کمک میکنه و هزینه زمانی و مالی اون براتون قابل تحمله میتونید بری و اگر استاد و منبع خوب ندارید قیدشو میزنی.

ولی یه اصول اولیه و مهمی هست چه داخل کلاس و چه خودخوان بایستی رعایت بشه و اولویت یادگیری زبان محسوب میشه.

1. اول رسیدن به سطحی هست که بدون درگیری ذهنی، از گرامر و کلمات استفاده کامل کنی و این میشه speaking
    2.دوم رسیدن به سطحی که سوالات متون رو بدون گیر کردن و فکر زیادی حل کنی که لازمش دامنه لغت و فهم گرامر به طور دقیق هست

بنظر من دوست عزیز، هر برنامه ای برا خودت داری ادامه بده و دنبال کن ولی این دوتا اولویت رو در نظر بگیر .

ایلتس نمره بالا ، صد در صد نیاز به دانش عمومی داره و داخل کلاس مهارتهای ایلتس ، به اندازه خیلی کمی بهش پرداخته میشه و بیشتر سوالات و تست زده میشه

اگه خیلی ترس اینو دارید که چیزی رو با کلاس نرفتن از دست میدید میتونید برید ولی داخل نرم افزار چندتا دوره هست که شدیدا برا اسپکینگ پیشنهاد میکنم:

1. پاس کردن انگلیسی واقعی یا انگلیسی قدرت یا داستان واقعی در مرحله ابتدایی
  2. دوره VIP برای مرحله پایانی
3 پسندیده