قرار دادن دروس در سطح پایین (افراد مبتدی)

با سلام و خدا قوت خدمت همه اعضای تیم زبان شناس- @hnaseri

تا جایی که من سراغ دارم، پایین ترین سطوح آموزش زبان در نرم افزار زبانشناس، نیمچه داستان ها و سطح پایه انگلیسی بدون تلاش هست.

می خواستم بدونم آیا برای سطوح پایین تر (کاملا مبتدی/ starter) برنامه خاصی رو در نظر دارید برا وارد کردن به نرم افزار یا خیر؟

موفق باشید :bouquet:

4 پسندیده

سلام.

اگه خودتون منبع خاصی مد نظرتون هست حتما پیگیری میشه.
اتفاقا منم خیلی دوست دارم منابعی هم برای سطح کودکان توی نرم‌افزار قرار بگیره.

3 پسندیده

من مشکلی ندارم. ولی نیازمند منبع معتبر هست.

3 پسندیده

با سلام. یه مشکلی که من دارم ، این هستش که کتاب های منابع سطح بندی شده بسیار زیاد هستند و خوب باعث شده منابع با کیفیت تر رو کمتر پیدا کنم. اگه کتاب های با کیفیت پایین حذف میشد و فقط کتاب های با کیفیت تر باقی می ماند(مثلا زمان کل سطح، از ۱۰۰ ساعت میشد ۳۵ ساعت) خیلی بهتر میشد. هم کیفیت سطح بالا میرفت و همچنین، همان ۳۵ ساعت فایل صوتی به همراه متن کتاب ها ، برای یک سطح کاملا کافی بودند

5 پسندیده

سلام
یادتون باشه…سلیقه افراد متفاوته…شاید منبعی از دید شما بسیار جذاب باشه ولی از نظر دیگری، نامناسب؛ یا بالعکس

از دید شما، منبع با کیفیت پایین، چیه دقیقا؟ شما می تونید بسته به سلیقه خودتون، از چنین منابعی براحتی رد بشیدو نادیده شون بگیرید

در مورد زبان و ساعات اختصاص داده شده به یادگیری، استعداد، علاقه، اهداف مطالعه و … افراد متفاوته. شمای نوعی 35 ساعت براتون کفایت می کنه…من نوعی، ترجیح می دم ساعات بیشتری رو اختصاص بدم و تنوع بیشتر برام لذت بخش تره

پس

کاملا مخالفم

و در آخر

“میم” ش رو برداریدو شکل ش رو عوض کنید. خدا بخواد حل میشه :bouquet:

4 پسندیده

سلام

راستش وقتی منابع زیاد باشه، باعث سردرگمی میشه. این نظر رو بنده نمیدم، بلکه اساتید زبانشناس فکر کنم همه قبول داشته باشن و اقا کامبیز هم یک بار ویدیو در موردش ساختن. ضمنا نمیشه به همین راحتی منابع با کیفیت تر رو تشخیص داد

ببینید اولش یه اصلاحیه در مورد صحبت هام بدم. من منظور درخواستی که داشتم، در مورد سطح داستان های خیلی ساده، تا سطح متوسطه بود.وگرنه قطعا سطح فوق متوسطه و پیشرفته، خوب شاعات مطالعه بسایر زیاد( حتی بیش از ۱۰۰ ساعت) لازم داره.

البته با توجه به دایره لغاتتون ، فکر میکنم شما داستان های خیلی ساده رو میخونید. اگر میگید که داستان های ساده رو میخونید، پس قطعا با مدت زمان بسیار کمتر از ۳۵ ساعت فایل صوتی، از داستان های خیلی ساده رد شدید.

در کل شما اگر یک داستان رو درست به اندازه ۳۵ ساعت فایل صوتی( که با توجه به ملاکی که داریم میگم. وگرنه منظورم مطالعه اون کتاب ها هست. نه گوش دادن بهشون) اگه این زمان مطالعه کنید و کلماتی که بلد نیستید رو درست یاد بگیرید، ۹۹ نه بلکه ۱۰۰ درصد به سطح بعدی میرسید. از داستان های خیلی ساده که راحت میشه به سطح بعدی رسید، شما حتی اگه متوسطه هم برسید با این زمان مطالعه، به سطح بعدی میرسید

راستی این بار اول نیست و چندمین بار هستش که طرف صحبت بنده، شما نبودید ولی نظری دادید که خوب نظر درستی نبود و هم من جوابمو نگرفتم و هم باعث شد دیگران هم پاسخی ندهند. ممنون میشم دیگه تکرار نشه. موفق باشید👋

2 پسندیده

با سلام @thestorm

به هر حال، سلیقه همه مشابه نیست.
قرار نیست که همه منابع خونده شه
همون طور که خودتون هم احتمالا می دونید، به عنوان نمونه، دوره اول انگلیسی بدون تلاش، نیومتد، 4 سطحیه. و خیلی از بچه ها، همون دو سطح اولش رو خوندنو ادامه ندادن و به انگلیسی قدرت رجوع کردن
چون فکر می کردن احتمالا آمادگی لازم رو برا ورود به اون دوره دارن
برخی نیز، اون 4 سطح رو ترجیح دادن تا آخرش ادامه بدن

جدا از این ها، خیلی ها هم صرفا خوندن کتاب رو با هدفی که شما دنبال می کنید، دنبال نمی کنند.

شما برا پاسخ به پرسش ها، خودتون رو دارید درنظر می گیرید
گفته بودید که برخی منابع، کیفیت مطلوب شما رو ندارن.
پس، …
و همون طور که قبلا گفتم تعریف کیفیت برا نوشته ها، کاملا شخصیه

هدف من از خوندن داستان، تا الان حداقل، لذت بردن از داستانه…هم برا خودم، و هم اطرافیانم
و در این مورد، گرایشم به سمت داستان های سطح بچگانه س.
سلیقه افراد و هدف مطالعه افراد با هم متفاوته.

به قول آقای هوگ got it

نادرست بودن نظر بنده، نظر شماست. همون طور که من هم به نوبه خودم با نظر شما /دوستانه/ مخالفت کردم
کافیه یه نگاه به نظرات تاپیکای ارزیابی بندازید، متنوع بودن و بیشتر شدن داستان ها ور برخی افراد دوست دارن

شما که نظر اساتید زبانشناس براتون قابل استناد و احترامه، فکر می کنم اعضای اصلی اپلیکیشن، وارد کننده این داستان ها به اپلیکیشن هستند
با اجازه تون، این پست رو من گذاشتم و شما هم تو این پست، نظرتون رو گذاشتیدو البته به شخص خاصی هم منشن نکردید
همه تو این تالار، اونقدر آزاد هستیم که اجازه داشته باشیم آزادانه نظر بدیم.

بهتون پیشنهاد می کنم در اینگونه موارد، نظر خودتون رو به صورت خصوصی به @hnaseri و @YoKambiz ارسال کنید تا طرف صحبت تون مشخص باشه یا اینکه، تو نوشته تون بخواید با منشن کردن و اشاره دادن، سایرین رو متوجه کنید که جز همون گزیده های شما، دیگران پاسخگو نباشن.

سلامت باشید
به هر حال، این قدر با خوندن نوشته اخیر شما، حس منفی بهم منتقل شد…از اینکه احتمالا دفعه پیش، حس ناخوشایندی از خوندن نظر من به شما دست دادو شما خودخوری! و سکوت اختیار کردید…و این نوشته، بیشتر اعتراض و … بود
به هر حال، من معمولا نظرم رو وقتی احساس می کنم می تونه مفید باشه، می دم.
اگه شما احتمالا با نظرات بنده احساس ناخوشایندی دارید، لطفا حتما تو نگارش پستاتون، دقت بیشتری رو مبذول بدارید.

5 پسندیده

سلام و وقت بخیر
من که اصلا کاری به سطح ندارم
اگه سطحم فوق پیشرفته هم باشه
:sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses:
بازم دوس ندارم که حتی یکی از داستان هارو از دست بدم
من صفر تا صد میخام
باید کل نرم افزارو از صفرشو شروع کنم و الا اخر.
الان تو داستان ها هر کدوم که میخونم بالای ۹۰ درصدشون رو بلدم ولی بازم مطالعه میکنم برا روان شدن گوش و اسپیکینگ و هم چنین گرامر و لغات که چه‌جور به کار میره تو متن رو میخام یاد بگیرم
چه با کیفیت چه بی کیفیت
از خوندن تک تکشون لذت میبرم
تازه هر داستان اگه تو یه رب تموم میشه
من اینقد استپ میزنم و به متنش و چیدمان لغاتش دقت میکنم که برام یک ساعت میشه
:grin::grin::grin:
فقط زبان باشه هرچی باشه
:blush::blush::blush:
همگی موفق باشین
و سپاسکذارم از گروه زبان شناس به خاطر این سه اپ خوب و کاربردیشون

4 پسندیده

دوست گرامی. هر کسی در دادن نظر در تالار آزاد هست. و شما نمیتونید کسی رو از پاسخ به خودتون منع کنید. وقتی سوالی عمومی پرسیده میشه. این انتظار میره که هرکسی بتونه نظر خودش رو عنوان بکنه.

دلیل اینکه بنده پاسخ ندادم این بود که پاسخ های @tatym با تقریب بالایی به نظرات بنده نزدیک بود.

ما دو نوع خوندن داریم. فشرده خوانی و گسترده خوانی. کتابهای داستان و کتب سطح بندی شده بیشتر جزو مواردی قرار میگیرن که برای گسترده خوانی مناسب هست. بنابراین برای اینکه تمام سلایق پوشش داده بشه ناچار هستیم که تعداد زیادی از این موارد رو قرار بدیم. و یکی از دلایلی که منابع رو جدا کردیم یعنی پکیج زیبوک رو قرار دادیم اینه که افرادی که دوست دارن گسترده خوانی داشته باشن از این پکیج استفاده کنن. و افرادی که میخوان با فشرده خوانی زبانشون رو تقویت کنن از همون زبانشناس استفاده کنن.

4 پسندیده

با سلام و وقت بخیر. الان بهتره در مورد بحث فنی صحبت نکنم

در مورد حرفی که به شما زدم اولش بگم که این دفعه به حساب خودم اقای ناصری رو ریپلی کردم ولی احتمالا ریپلی نشده

ولی در مورد حرف اخرم، خواهش میکنم ناراحت نشید. من از نظر شما به هیچ وجه ناراحت نشدم و خوب ابتدا پاسخ بهتری دادم ولی بعد که دیدم مدیریت دوباره پسخگو نیستند ناراحت شدم و خوب شاید مشکل من بود که تقصیر رو به گردن شما انداختم و فکر کردم به این دلیل بوده که مدیریت پاسخ ندادند

حالا که فکر میکنم این دفعه که اشتباها ریپلی نشده بود( اما دفعات قبلی که این اتفاق پیش اومد طرف صحبت خودم رو مشخص کرده بودم کاملا) کاملا حق با شما بود. واقعا عذر میخوام. از مدیریت ناراحت بودم (برای چندمین بار) و خوب متاسفانه تقصیر رو گردن شما انداختم. شرمنده

2 پسندیده

صبح تون به خیر @thestorm

خدارو شکر به خیر گذشتو فراموش شد :rose:

امیدوارم مساله تون حل بشه…نشد هم, می تونید با این دید نگاه کنید که شما به عنوان یه انسان آزاد, موظف بودید تلاش تون رو بکنید برا بهبود و ارتقای سطح کیفی… به هر حال, همیشه همه چیز کامل نیست و یه چیزایی با سختی پیش خواهد رفت :joy:

در مورد سطح کیفی هم, شما حداقل چند تا از داستان هایی رو که به نظرتون کیفیت شون پایینه رو نام ببریدو با دلیلای خودتون, ازشون توضیح بخواید…یا قانع میشید یا …

موفق باشید

3 پسندیده

سلام ممنون صبح شما هم به خیر باشه

چشم. حتما همین کار رو انجام میدم

متشکر. شما هم همینطور🌹

3 پسندیده

چه قشنگ بود این جمله تون :ok_hand::ok_hand:
سخن بزرگان :clap::clap:

3 پسندیده

سلامت باشید :blossom:
بله واقعا…خودمم دوست داشتم :joy:
البته در مورد مشکلات شنیده بودم…میم ش رو برداریدو بخوریدش :chocolate_bar: