پیشنهاد برای مکالمه ی روزانه۴

سلام آقا سینا وقت بخیر
من حقیقت از برنامه speaky استفاده کردم. همون طور که میدونید هر مسنجری حواشی و نقصای خودشو داره. که برنامه های ارتباط با نیتیوها هم از این قائده مستثنی نیست‌.
چون اولا ۹۰ درصد غیر نیتیون در ثانی واقعا پیدا کردن مورد خوب زمان بره و صد البته مواردی مثل این مورد شما هم زیاد پیش میاد که اینا رو تو همون ارتباطای اولش میشه حدس زد. منم دخترش به پستم خورد قشنگ تو ارتباط اولش مشخص میکنه و زدم بلاک .
منتها اینم در نظر داشته باشید خیلی ها واقعا اون چیزی که میگن نیستن و صرفا چت کردن براشون تفریحه حتی عکس و جنسیتشونم دروغ میگن. برای همین من همیشه بعد سلام و جوابش میگفتم ویس بدن تا دستم بیاد با کی دارم حرف میزنم.
خلاصه که با صبر و همت قطعا به مورد های خوبی میخورین کما اینکه من خیلی تجربه داشتم. ولی خب باید اینم قبول کنید هیچ کدوم به درد یه ارتباط طولانی مدت نمیخورن . من خودم با یه نیتیو ۲۰ جلسه حرف زدم که ۱۴ جلسش ویدیو کال بود آخرش دیگه جو گیر شده بود با گل و شیرینی خدمت برسه .این شد که قطش کردم.
پس شما هم همت کنید قطعا موارد خوب رو میتونید بعد یه مدت تشخیص بدین که طرف واقعا نیتش خیره یا نه.

واقعیت اینه که اصلا ارتباط با این مدل آدما به بهبود زبان شما کمک نمیکنه چون کانسپتایی که اینا تمایل به حرف زدن دارن سودی برای زبان شما نداره اخه. جز اینکه بعد یه مدت مجبوری بلاک کنی.

:joy::joy: خداییش این زبان ما رو با چه چیزایی آشنا نکرد

7 پسندیده

همون ۲۰ جلسه هم خودش خیلیه اونم با یه نیتیو. ماهی خودتو گرفتی آفرین :grin:

تجربه‌های ناب :grimacing:

6 پسندیده

اره خداییش از این بابت راضی بودم. همونجا بود که فهمیدم اشتباهات گرامری خیلی واسشون بولد نیس ولی اشتباهات تلفظی یکم براشون اذیت کنندس. واسه همین جایی ایراد تلفظی داشتم بنده خدا با خنده و فان کردن بهم توضیح میداد. ولی دیگه یجاهایی تسلیم میشد خودشم عین من تلفظ میکرد :joy::joy::joy::expressionless:

:joy::joy::+1:

8 پسندیده

یاد یکی از شاگردام افتادم. یه تلفظ رو اونقد براش گفتم هی اشتباه تلفظ می‌کرد. اونقد گفت که آخرش یه جا به صورت ناخودآگاه منم مثل اون تلفظ کردم. من که نتونستم اونو به راه راست هدایت کنم اون منو به راه خودش هدایت کرد.

منم به تلفظ حساسم. نه زیاد البته، ولی وقتی کسی اشتباه گرامری داره می‌تونم تا ۹۹٪ منظورش رو متوجه بشم، اما اشتباه تلفظی رو زیاد نمی‌تونم حدس بزنم.

برا همینه نیتیوها هم خودشون اهمیت زیادی به گرامر نمیدن. چون از لابه‌لای کلام میشه منظور گوینده رو متوجه شد.

8 پسندیده

سلام به همه دوستان
واقعا تمام لذت زبان به صحبت کردنشه، مخصوصا برای کسانی مثل بنده که تازه شروع کردم ولی نمیدونم بابت مکالمه باید از کجا و چطوری شروع کنم.
ممنون میشم از تجربیاتتون بهم بگید.

5 پسندیده

سلام من قبلا در این تاپیک توضیح دادم

اره واقعا یجاهایی دیگه ادم خودشم گیج میشه :joy:

اره منم خصوصا اینکه بد تلفظ کردن یسری لغات کلا معنای جمله رو نابود کنه :grimacing:

5 پسندیده

تقصیری هم نداریم البته. این‌ها بخاطر نشنیدنه. من بعضی لغات رو تازه بعد سال‌ها به تلفظ درستشون رسیدم. چون هیچوقت تو زندگیم اینارو نشنیده بودم.

واسه همینه اینقد رو شنیدن تاکید میشه.

البته تو یه مرحله‌ای دیگه باید شروع کرد به حرف زدن. حالا بازخوانی باشه، مکالمه باشه، هرچی. از حداقل امکانات باید استفاده کرد. باید یک جوری زبان رو به نطق وادار کنیم. و صدای خودمون رو با گوش‌هامون بشنویم.

4 پسندیده

درود بر شما
وقت شما هم بخیر
امیدوارم این دفعه که رفتم speaky موردهای بهتری گیرم بیاد تا با انگیزه تر حرف بزنیم :sweat_smile:

4 پسندیده

سلام به همگی
ممنون از راهنمایی هاتون
دیشب بحث داشت به حاشیه میرفت، که من قیچی معنوی مو درآوردم، و توصیه به خویشن‌داری کردم، که نتیجه‌ش شد حذف خود جوش پیام ها، منم زیاد حذف کرده بودم این یکی رو نتونستم پاک کنم…

4 پسندیده

دوستان دارن کم کم میان تو گروه. دیشب فعالیت بالا رفت امیدوارم باز هم فعال باشن.
هر کسی از هر سطحی بود بیاد راجع به هر چیزی که دوست داره صحبت کنه.
همچنین با گذاشتن ویس روی تلفظها بیشتر تلاش کنن و ایراد های گرامری همدیگه رو بگیریم تا به سمت بهتر شدن پیش بریم.

4 پسندیده

سلام
عذر خواهی میکنم دوست عزیز ولی من دو سه سالی هست که تلگراممو حذف کردم، نمی تونم بیام…
ممنون از لطف تون، موفق باشید

خدا رو شکر

3 پسندیده

سلامت باشید دوست عزیز. همینجا که هستید باعث دلگرمی ماست :orange_heart:

2 پسندیده

:pray::rose:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 پسندیده

تو اپ speaky خیلی ها ایرانی اند و یا جاهای دیگه و ملیت رو زدن یه جای دیگه مثل امریکا ، انگلیس و … ، با این اوصاف شما بین اینا چجوری آدم نیتیو پیدا می کنین؟ ما رو هم راهنمایی کنین لطفا.

3 پسندیده

من که تجربه‌ی قابل ذکری ندارم. تاپیک نسیم خانم رو بخونید ایشون تو این زمینه موفق عمل کردند.

6 پسندیده

سلام دوستان ایام به کام
بنده سطحم خیلی پایینه ولی تواین هشت ماه خیلی کمکم کرد زبان شناس
تجربه ک نمیشه گف ولی صرفا جهت مزاح میگم
تو سوپر مارکت بودم بعد یه اقایی ک معلوم بود تحصیل کرده هست اومد داخل باکلی ادا
بعد به انگلیسی یکم حرف زد فکر نمیکرد متوجه بشم میخاس یجوری اظهار فضل کنه
بعد منم جوابشو به انگلیسی دادم
طرف یه نگاه کرد تعجب کرده بود
چون خب من ساکتم اکثرا واینکه ریش گذاشته بودم اصلابه قیافم نمیخورد منم بلدباشم
فقط اجناسو برداشت خدافظی کرد
الان تقریبا هرروز میاد همینجا خرید و انگلیسی میحرفیم باهم
پ ن: خودمم تعجب کردم ک میتونم حرف بزنم😅

12 پسندیده

سلام
چه محله با کلاسی دارین؟؟؟

5 پسندیده

سلام.
شما در چه سطحی هستین؟

2 پسندیده

سلام
خودم دقیقا نمیدونم. ولی ۳- ۴ حالت زمانی و جملات روزمره رو میتونم بگم. توی speaky ثبت نام کردم. اولش تست گرفت Entermediate زد. یه لول خودم کم کردم.
شما در چه سطحی هستید؟

3 پسندیده

اسپیکی اصن وضعیه :joy::joy:

4 پسندیده