How much english knowledge enough to read Guardian

با عرض سلام و ادب؛
دوستان، من چندین ماهه که با زبانشناس کار می‌کنم و دایره واژگانم به‌حدی است که به‌زودی وارد سطح چهار زبانشناس می‌شوم. یکی از اهداف من در زبان‌آموزی خواندن روزنامه‌های انگلیسی زبانی چون گاردین است. اگرچه من پیشرفت خیلی خوبی در متن خواندن داشته‌ام، اما متاسفانه با مراجعه به سایت‌هایی نظیر گاردین توانایی خودم را بسیار ناکافی می‌یابم.
به‌نظرتان چطور و چه مسیری را باید بپیمایم تا بتوانم به سطحی از دانش زبانی برسم که روزنامه‌ها و مطبوعات انگلیسی زبان را پیگیری کنم.
دوستانی که بالاتر از سطح چهار هستند، آیا تجربه خواندن روزنامه‌ها را دارند؛ چنانچه موفق به خواندن روزنامه‌ها هستید چه مسیر مطالعاتی را در زبانشناس و خارج از حوزه منابع زبانشناس پیشنهاد می‌کنید.
پیشاپیش از اینکه وقت گذاشتید و سئوال من را خواندید تشکر کرده، منتظر راهنمایی‌هایتان هستم.

10 پسندیده

سلام دوست عزیز
مطالعه ی منابع خبری مثل روزنامه های انگلیسی به نظر من نیازمند مهارت خاص خودش هست. اگر دقت کرده باشین، در زبان فارسی هم، روزنامه ها و منابع خبری، ادبیات خاص خودشون رو دارن که با ادبیات محاوره ای و حتی کتابها و رمانها فرق داره. بویژه این مساله در تیترها و خبرهای کوتاه، بیشتر احساس میشه.
بهترین کاری هم که میتونین انجام بدین، مطالعه کردن زیاد خود همین روزنامه هاست. تا اینکه قلق خوندن شون دستتون بیاد.
توی اپ زبانشناس هم یک دوره هست با عنوان انگلیسی از طریق اخبار، که گمان میکنم مطالعه ی اون بهتون کمک خواهد کرد.

11 پسندیده

متنی که دوستمون نوشتن راهنمایی خوبی است

4 پسندیده