تجربیات استیو کافمن در حیطه‌ی زبان‌آموزی

سلام دوستان

توی این پادکست، ای.جی با استیو کافمن مصاحبه می‌کنه. کافمن روی مینی‌ستوری و تاثیرشون توضیح میده و اینکه چطور و در چه زمان‌هایی به این مینی‌ستوری‌ها گوش میده.

==================
این تاپیک مربوط به درس« قدرت مینی استوری ( استیو کافمن) » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.
دوره: « پادکست آقای ای جی » فصل: « سری جدید »

22 پسندیده

پری خانم ببخشیید سوال بی ربط با موضوع میکنم
پادکست های esl لهجه اشون امریکن هست؟

4 پسندیده

عذرخواهی می کنم از حضور خانم پروین بجای ایشون پاسخ می دهم بله این دوره امریکن هست

چقدر این پادکست رو زمانی که اولین بار گوش دادم دوست داشتم چون صحبتها شاید نکات ساده رو ارائه می دهد ولی نشون میده چند زبانه های بزرگ با حفظ و رعایت همان اصول ساده به هدف شون می رسند رازی پشت پرده نیست جز اینکه نباید برای زبان آموزی بجای تلف کردن وقت صرف منابع و اپ های مختلف با تمرکز بر تکرار؛ استفاده از وقتهای مرده و مهمتر از همه علاقه و علاقه، و حتی دوری از گرامر به آنچه که لازم هست رسید.

12 پسندیده

خیلی ممنون بابت باسخگویی

3 پسندیده

دوست دارم پادکست گوشدادن رو شروع کنم اما دنبال بریتیش هستم ولی نمیدونم کدوم مناسب سطحم و کدوم بریتیش هست؟

2 پسندیده

والا esl رو گوش ندادم، نمیدونم. کلا زیاد اهل پادکست نیستم. پادکست‌های ای.جی رو هم چون مطالبش با آموزش مرتبطه، گوش میدم.

2 پسندیده

اهان مشکلی نبیت موفق باشین

2 پسندیده

دقیقا همینطوره. چقد آدم کیف می‌کنه وقتی می‌بینه استیو کافمن با این نکات ریز و زمان‌های اندک (ده دقیقه، یه ربع، مثلا تو راه بردن آشغال‌ها) زبان‌ یاد می‌گیره. آدم‌های موفق همیشه راهی برای رسیدن به موفقیت پیدا می‌کنند.
و لهجه‌ و صدای کافمن چقد فوق‌العاده و گرمه.

11 پسندیده

من به شخصه esl رو برای همه ی زبان آموزها توصیه می کنم حتی به صورت پراکنده چون نیاز زبان آموزی صحبت در خصوص امور روزانه هست که ضعف اساسی ما زبان آموزها هست به قول خانم پروین ما اول تخصصی یاد می گیریم متاسفانه بعد عمومی
اما در بین پادکست های بریتیش قطعا مثل امریکن باید خودتون گوش کنید ببینید با کدوم دوره راحت تر هستید مثلا ۶ دقیقه انگلیسی اگه اشتباه نکنم نکات علمی معمولا مورد سوال قرار می گیرد و بحث میشه و کلمات هم تعریف و توضیح داده می شه، اگه علاقه مند به این مباحث باشید ممکنه حین سخت بودن جذاب بودن مباحث شما رو پایبند گوش دادن شون کنه. دوره های پا پا و لوسی هم بریتیش هستند ولی آموزشی زبان هستند مثل دوره های ای.جی و یا good feeling نکات مثلا سبک زندگی؛ روانشناسی رو ندارند. ولی ممکنه همین فان و نقاشی توضیح دادن پاپا شما رو جذب کنه.
پس نمیشه تجویز دوره کرد تنها توصیه این هست هر چند درس از دوره ها رو گوش کنید ببینید کدام بیشتر جذب تون می کنه. به شخصه تاکید م بر علاقه هست وقتی شما بر اساس علاقه هر روز هدف تون رو بدانید آن هدف محو نخواهد شد و هر روز خودتون رو متفاوت تر از روز قبل خواهید دید.

11 پسندیده

سلام پروین جان
اگه اشتباه نکنم ی مقاله هم داخل تالار بود اونجا هم نکاتی که داخل مصاحبه ای جی و استیو کافمن بود آورده شده بود. نمیدونم مطالبشون یکسانه یا نه چون هنوز این پادکست رو گوش ندادم.
من از گوش دادن پادکست سیر نمیشم :grin:
تقریبا هر روز گوش میدم. خصوصا پادکست های ای جی رو که منبع اطلاعات و انرژیه :ok_hand:
با اجازه من اون مقاله رو هم ضمیمه ی تاپیکتون میکنم( جهت مطالعه بیشتر دوستان)

12 پسندیده

سلام
دوره به اتگلیسی گوش بده هم بربتیش هست.

7 پسندیده

Hello dear parvin thanks aloooot :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::grin::grin:

3 پسندیده

نکته قشنگی بود

توی این پادکست استیو کافمن یه جایی میگه:
if i dont have to go charging off to hockey

معنیش چی میشه بخصوص اصطلاح charge off . اصلا درکش نمی کنم به معنی سوخت شدن بدهی معنی میده ولی انگاری اینجا اینطور نیس