پس کی زبانم قوی میشه؟؟؟

متشکرم :pray::rose:‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 پسندیده

نه‌ ‌ ‌ ‌ نیاز نیست فهمیدم‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

2 پسندیده

معلومه روان شناس خوبی هستین
…من خودم در مورد تمرکز یه اطلاعات خیلی کمی داشتم ولی با حرفاتون فهمیدم که چقد حواسم به این موضوع پرت بوده… دوره نوجوانی حواسم فقط به کارایی که انجام میدادم بود…که خودمم متوجه این بودم!!توی کلاس فقط حواسم به معلم بود:grin: کتاب خوندنم!فیلم دیدنم! در حدی بودم که آبجیم میگفت بمبم منفجر کنن تو توی حال خودتی:sweat_smile::sweat_smile:
اما الان میبینم مثه سابق نیستم…خیلی پرش فکری دارم😓
حتما گفته هاتون رو عملی میکنم…چون باور دارم که داشتن تمرکز خیلی میتونه حتی توی کیفیت زندگی تاثیر بزاره

5 پسندیده

نه بابا روانشناس کدومه؟!‌ ‌ ‌‌‌

2 پسندیده

من وارد نیستم .همین تاپیک گذاشتنم اتفاقی درست دراومد
الان تاپیک آقا مصطفی رو چجور میتونم پیدا کنم؟

2 پسندیده
2 پسندیده

رو مداد پایین کامنتتونو بزنید و اصلاح کنیدش

2 پسندیده

مثه اینکه
دارم راه میوفتم…:grinning:

3 پسندیده

من خودمم خیلی professional نیستم ولی ۲ چیز تو یادگیری زبان خیلی مهمه:
۱. تمرین زیاد کردن
۲. استمرار
که دومیش خیلی مهمتره و باید مستمر باشه تا نتیجه بده کم کم
و آدم واقعا میتونه نتیجشو ببینه به مرور زمان فقط کمی صبر میخواد

6 پسندیده

سلام مجدد
من یه تجربه ای دارم و یادم اومد که شاید بدردتون بخوره…
من چند سال عربی رو کارکردم و الان در بحث ادبیات و گرامر عربی در حد دکتری می دونم(یعنی قواعدی که برای سطح دکتری در رشته ی ادبیات عرب، خونده میشه رو من هم خوندم و بلدم) اما هیچ وقت برای مکالمه کاری و تمرینی انجام نداده بودم…تا اینکه سال گذشته با یه گروهی رفتیم عراق(برای اربعین) و یه جورایی من شدم مترجم گروهمون…
انقدر در حدود یک هفته و به هر بهانه ای با عرب ها صحبت می کردم که کار به جایی رسید که نه تنها می تونستم باهاشون به زبان محلی شون مکالمه کنم که یه جایی یه نفر رو دیدیم که تو ایران مکالمه عربی کار کرده بود نتونست یه جمله ای رو ترجمه کنه ولی من تونستم اونو بفهمم و ترجمه کنم( آخه طرف خیلی سریع صحبت میکرد و فهمیدن حرف هاش برا ما خیلی سخت بود، ولی در کمال ناباوری من فهمیدم… :crazy_face::muscle::muscle: ولی اون ایرانیه نه…) یعنی زبان پیشفرض ذهنم شده بود عربی… تا جایی که با بچه های گروهمون هم بعضی موقع ها اشتباهی عربی صحبت می کردم…
با این تجربه خواستم بگم تا شما خودتونو به چالش نکشید، ذهن شما خلاقیت به خرج نمیده، همونجور تنبل می مونه و شما هیچ پیشرفتی نمی کنید…حالا اگه یه انگلیسی زبان رو تو ایران نمی تونین پیدا کنین لا اقل با همین تالار خودتونو به چالش بکشید…
البته البته البته … تحسین و تشویق خود عرب ها هم نسبت به زبان من خیلی بهم انگیزه داد…موفق باشید :wink:

5 پسندیده

عربی راحت تره یا انگلیسی؟

1 پسندیده

عربی محلی( شارع، جداره) بسیار سخته چون به اصطلاح عربیِ شکسته است، یعنی ساختار کلمات کلا تغییر میکنه
مثلا شما برای اینکه به یک کسی بگید صبر کن، توی عربی فصیح می گید: إصْبِر
اما تو عربی شکسته میگن صِبِر…
یا کلمه معروفی که به فارسی میشه همون «ببین» خودمون که زیاد استفاده میکنیم، توی عربی محلی و شکسته میشه: أگِل لِکْ(برای مونث: لِچ) اما قاعدتا در فصیح باید گفته بشه أقولُ لَکَ(لَکِ)
حالا اینو با انگلیسی مقایسه کنید، به جز یه سری قواعدی که برای روون صحبت کردن تو انگلیسی وجود داره، آنچنان ساختار کلمات رو به هم نمیزنن…
بعد شما اگه عربی فصیح بلد باشین، عربی شکسته رو متوجه نمیشین، یا خود عرب ها که شکسته حرف میزنن، خیلی هاشون فصیح رو درست متوجه نمیشن :scream:
در کل من عربی رو راحتتر صحبت میکنم تا انگلیسی، به عربی میتونم فکر کنم، اما به انگلیسی هنوز نه…
.
اگه کسی خواست برا اربعین بره عراق بگه من یه توصیه هایی رو بهش بگم

5 پسندیده

سلام
بنظرم یه تاپیک بزنید

و چنتا سوال :
بنظرتون برای یادگیری عربی از کجا شروع کنیم بهتره؟(برای کسی که فقط عربی رو تو مدرسه خونده باشه،در سطح راهنمایی دبیرستان)
زبان رسمی شون(اخبار،جلسات تجاری) عربی فصیح هست دیگه؟

3 پسندیده

سلام آقا مهدی…

بهش فکر می کنم :grin:

برای یادگیری هر زبانی (به نظر من) توی سن ماها…باید اول با کلیاتی از قواعد زبان آشنا بشیم، یعنی به طور مثال بدونیم افعال در زبان هدف چطور صرف میشه، جنسیت در کلمات چه طوریه و از این قبیل، مثلا توی آلمانی هر چیزی جنسیتی داره، و برای بیان هر کلمه ای باید جنسیت اونو با حرف اضافه ای قبل از کلمه، یا با اضافه کردن یک صدا به انتهای کلمه یا… بیان کنید(هم تو المانی هم فرانسوی و هم اسپانیولی و هم ایتالیایی)
بعد از اینکه قواعد کلی رو یاد گرفتید(که ان‌شاءالله تو راهنمایی و دبیرستان یاد گرفتید و هنوز یادتون مونده) کافیه دایره لغاتتونو گسترش بدید… و دقیقا مثل چیزی که توی زبانشناس و برای انگلیسی انجام میدیم(سایه خونی و لتس تاک، رایتینگ و…) برا عربی هم انجام بدیم…
.
اما برای اربعین خود من فصیحم خیلی خوبه(البته در دایره لغات کمی ضعیفم، بطوری که یه کلمه ای تو عربی هست که اگه یه ـَ رو تبدیل به ـِ کنید اون کلمه از یک کلمه ی عادی تبدیل به یک حرف بووووقی میشه، بعد حالا من داشتم با یکی از این عرب ها صحبت می کردم، میگفتم فلان چیز رو داری؟ بعد طرف چپ چپ نگام میکرد… بیچاره سرخ شده بود…:scream:)
اگه قواعد رو در حد همون دبیرستان بلدید، یه سری کلمه هست که من برا تون می فرستم، اونها رو تا اربعین بشینید کار کنید، بعدش رفتید عراق اون کلمه ها رو بریزید تو ساختار عربی و جمله مورد نظرتونو بگید…(تو صحبت های خیابونی زیاد لازم نیست دقیق حرف بزنید، متوجه میشن…)
بعلاوه اینکه یسری کلمات اصلی و پر کاربردی هم هست که اونها هم میفرستم… ان‌شاءالله

زبان رسمی شون فصیحه، البته اخبارشو می دونم ولی جلسات تجاری رو چون تجربه شو نداشتم خبر ندارم…
البته اگه تو ایران عرب دیدید باهاش فصیح صحبت کنید بهتره…

2 پسندیده

بله فک کنم بلد باشم یا فوقش با یک یادآوری ،حل شه

خیلی خیلی ممنون میشم
اما من برای اربعین نمی خوام اربعین رفتم و انگلیسی صحبت کردم(البته فقط با اونهایی که بلد بودند :upside_down_face: )

کلا میخوام عربی یاد بگیرم البته نه خیلی حرفه ای در حد معمولی که بتونم توی کشور عربی زبان امور عادی خودم رو بگذرونم (سلام و احوال پرسی،خرید و . . . )

1 پسندیده

من حاضرم عربی کار کنیم، البته فکر نکنید دیگه من نیتیوم و ته عربی رو در اوردما…:grin:

2 پسندیده

:rofl::rofl:

2 پسندیده

ممنون شما لطفا دارین
اما یادگیری عربی الان در اولویت من نیست ولی در برنامه بلند مدتی که دارم قراره یاد بگیرم فقط میخواستم ببینم هروقت خواستم شروع کنم از کجا باید استارت بزنم

2 پسندیده

خواهش می کنم
من هر وقت به کامپیوتر دسترسی پیدا کردم اون کلمات رو براتون می فرستم

2 پسندیده

البته منظور من هم به صورت حرفه ای نبود، برا اربعین منظورم بود…

2 پسندیده