چالش دو سال پیش دوسال بعد!

سلام دوستان، دوسال پیش در چه سطحی از زبان قرار داشتید؟! فکر میکنید دوسال بعد در چه سطحی قرار خواهید داشت؟!
من یادمه دوسال پیش که آزمونای کانون می دادم کلا درصد زبانم بین هجده تا بیستو دو بود:grin::grin:، ریدینگاشو که اصلا نمیخوندم،
حتی بعدا تو خونه هم تمرین نمی کردم، کلوز تستاهم دیه به شانس اگه خوب در میومد درصدم میشد بیستو دو(نهایتا بیستو پنج) اگرم نه همون هجده خودمون:sweat_smile: خب از نوروز کم کم متنا رو از کتاب دکتر رضا کیاسالار شروع کردم به خوندن، اولاش هیچ تاثیری نداشت منم داشتم کم کم بی خیالش میشدم، ولی یه دفه تاثیرشو نشون داد (موقعی که داشتم پادکستای آقای ای جی گوش میدادم که میگفت اول کار پلاتو هست و اینا همش تو ناخودآگاه خودتون ثبت میشه بعد یه دفعه breakthrough اتفاق می افته به عینه دیده بودم!!!) حتی تا شصت و چهارم زبانو زدم⁦:v:⁩:sunglasses: و بالاخره کنکور ما که زبانش سخت بود و خرابم کردم آخرش شد چهلو چار درصد،:upside_down_face: بعد کنکورم با اپلیکیشن زبان شناس آشنا شدم و ادامه ی داستان که اینجا هستم…
من امیدوارم دوسال دیگه بتونم مقاله ها کتب تکست رو به به سرعت فارسی بخونم، ینی الانشم میتونم راحت بخونم ولی سرعتم پایینه:eyes::eyes:
خب شمام درمورد پیشرفت های زیانتون بگید، من سعیمو میکنم حتما بخونمشون، تا هم من و بقیه هم اگه میخوان از تجربیات تون استفاده کنندو بدونن تو این جاده چه خبرا هست
با تشکر🌷

این تاپیک مربوط به اپیزود« Less vs Fewer- Whats the difference? English In A Minute » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « انگلیسی در یک دقیقه »

25 پسندیده

سلام به امید موفقیت. دوسال قبل من میتونم بگم صفر صفر بودم .و میشه گفت اینجا معجزه کرد من ۵ ماه هست اینجا عضوم و خیلی پیشرفت داشتم .ایشالا دو سال دیگه تافلمم میگیرم حتما خواستن توانستنه:ok_hand::ok_hand:

15 پسندیده

خیلی چالش قشنکی بود
موفق باشین ان شالله

5 پسندیده

سلام.من تازه سه روزه زبان شناس رو نصب کردم.سه داستان اول رو دارم گوش میدم و تکرار میکنم.فعلا میخوام از نظر شنیداری مشکلم حل بشه

6 پسندیده

با آرزوی موفقیت روزافزون⁦✌️⁩⁦✌️⁩

5 پسندیده

ممنون تشکر همچنین⁦:heart::tulip::tulip:

3 پسندیده

سلام

من دو سال پیش نمی‌تونستم ترجمه‌ی فارسی به انگلیسی انجام بدم (یه ذره بلد بودم، نه خیلی). الان به راحتی می‌تونم این کار رو انجام بدم.

دو سال پیش شنیدارم در این حد بود که فیلم رو با زیرنویس ببینم، الان فیلم رو بدون زیرنویس (حتی انگلیسی) می‌بینم.

دو سال پیش تصور می‌کردم زبان انگلیسی رو تا حدی بلدم، الان که این حد پیشرفت رو در خودم دیدم، باور دارم که اون موقع فقط یه اطلاعات سطحی از انگلیسی داشتم.

دو سال پیش جرات حرف زدن به انگلیسی رو نداشتم، الان کافیه تو موقعیتش قرار بگیرم تا بدون تامل و بدون ترجمه‌ی ذهنی این کار رو انجام بدم.

دو سال پیش نمی‌تونستم مقاله‌ی انگلیسی بنویسم، الان مهارت این کار رو پیدا کردم.

تمام این‌ها، فقط و فقط به خاطر استفاده از منابع زبانش به دست اومده.

21 پسندیده

منم دوسال پیش در حد I am blackboard… بودم الان دیگه میتونم بگم I’m a student…هورااا :nerd_face::nerd_face::muscle::muscle:
جدای از شوخی چند ماهه که دارم مثلا جدی با زبانشناس کار میکنم…و تغییرات رو بعینه دارم میبینم، من قبلا از نظر شنیداری نزدیک به صفر بودم، اما الان نصفه نیمه میتونم زیرنویس ببینم و نبینم…قبلا اگه یکی میخواست به انگلیسی بگه hello باید حتما به دهنش نگاه میکردم تا متوجه شم، اما الان بدون نگاه دیگه خیلی از جملات رو میفهمم…
البته به نظر من همه‌ی اینها متأثر از تلقین هم هست…

11 پسندیده

من بستم رو ۶ ماه…:joy::joy:

6 پسندیده

تجربه من اینه که اگه تو روز بیست دقیقه بخونیم، جواب بهتری میده تا اینکه هر سه روزی یک ساعت خوند، موفق باشید

6 پسندیده

خیلی خوبه، شما تقریباً به زبان مسلط شدین، زبانشناس هم یه محیط پویا هست و مدام اگه همینجور پیش بره تغییر خواهد کرد، پس احتمالا نباید نگران این باشیم که منابعش تموم بشه!

5 پسندیده

:hugs::hugs:ایشالهههه…‌.

4 پسندیده

سلام . من دو سال پیش هیچ ایده ای برای یادگیری زبان نداشتم و دایره لغات زیادی هم نداشتم ، خیلی لغات رو دیده بودم و شنیده بودم در فیلم و سریال و آهنگ ، که برام آشنا بود ولی دقیق معنیش رو نمیدونستم
شنیداریم هم تعریفی نداشت و فیلم رو حتما باید با زیر نویس فارسی میدیدم
دو سال پیش هیچوقت فکر نمی کردم که بشه و بتونم و حتی لازم باشه که انگلیسی حرف بزنم و بنویسم ، تنها هدف غیر مشخصی که از یادگیری و اهمیت زبان داشتم این بود که متون تخصصی رشته خودمو بفهمم
که البته تلاشی هم براش نکرده بودم
شیش ماه پیش با زبانشناس آشنا شدم ، وقتی داشتم دنبال یه برنامه برا یادگیری لغات می گشتم
الان دوماه و نیمه که تونستم شروع کنم به زبان خوندن ، برای اولین بار :joy::joy: چون توی مدرسه فقط حفظ کردن بود و بعد از آزمون فراموش میکردم
تا اینکه الان میتونم بگم نسبت به سه ماه پیش ، پیشرفت فوق العاده ای داشتم :blush:
الان فیلمها رو با زیر نویس انگلیسی میبینم و مشکلی هم ندارم
دایره لغاتم خیلی بیشتر شده و حتی اون لغات آشنا که معنیشو نمیدونستم هم به دایره لغاتم اضافه شده
کم و بیش هم زبانم به حرف زدن باز شده و قراره هر هفته مکالمه کنم
برای دو سال آینده هدفم اینه که انگلیسی رو در درجه اول خیلی خوب بفهمم ، فیلم ها رو بدون زیر نویس انگلیسی ببینم
کتاب های مثلا رمان یا توسعه فردی رو بدون نیاز به دیکشنری بخونم
و بتونم توی یه جلسه و مذاکره تجاری به زبان انگلیسی شرکت کنم ( البته نه به عنوان مترجم :joy: )
مورد آخر رو احتمالا یه کم دیر تر بهش برسم :grin:

به هر حال فکر میکنم که دو سال آینده بتونم فرصت های زیادی رو برای خودم ایجاد کنم به واسطه زبان البته!
همچنین بتونم از نظر روابط اجتماعی ، شخصیت و مهارت هام شخص خیلی بهتری باشم ، بازم به کمک مهارت های زبانی که کسب میکنم :blush:
برای شما و تمام دوستان هم آرزوی موفقیت دارم :rose:

19 پسندیده

سلام به همگی :raised_hand:
من ۲ سال پیش شاید در کل به زور ۱۰۰۰ تا کلمه بلد بودم و همون کلمه ها ام وقتی تو جمله بود نمیتونستم معنیشو راحت درک کنم و باید یه جمله نیم خطی رو چند بار میخوندم تا بفهمم حدودا چی میگه :sweat_smile:
و شنیداریمم که تقریبا صفر بود
الان ۱ ساله که به صورت مستمر هر روز میانگین بیشتر از ۲:۳۰ ساعت با زبانشناس کار میکنم. دایره لغاتم ۷۵۰۰ تا شده تا به اینجا
و لیسنینگمم خیلی بهتر از قبل شده هر چند که فکر میکنم هنوز اول کارم و باید زمان بیشتری هر روز بذارم
برنامم اینه که تا ۲ سال آینده دایره لغاتم رو به ۲۰۰۰۰ تا برسونم و میخوام که برای آیلتس ۸ بخونم
خیلیا میگن که ۸ نمیشه گرفت ولی فقط کافیه برین تو یوتیوب ویدیو مصاحبه کسایی که بالای ۸ شدن رو نگاه کنین اونوقت میبینین که اصلا چیز دور از دسترسی نیست و منم با این روند پیشرفتی که تو این مدت تو خودم دیدم شک ندارم که میشه به این نمره رسید :nerd_face:
ولی تمام این اتفاقات و این اعتماد به نفسی که تو این زمینه گرفتم رو مدیون زبانشناسم
قبلا اصلا تو ذهنمم نمیگنجید که یه روزی بشه ۱۰ هزار تا لغت یاد گرفت چه برسه به ۲۰۰۰۰ تا که الان برام خیلی بدیهی شده
و همینطور در مورد یادگیری زبون های دیگه که شاید از نظر بقیه خیلی سخت باشه ولی الان میدونم با همین روش که تونستم انگلیسی رو اینقدر سریع توش پیشرفت کنم بقیه زبون ها ام میشه و الان یه ۲ هفته ای هست که شروع کردم و تقریبا هر روز ۱ ساعت هم کره ای کار میکنم :sunglasses:

17 پسندیده

سلام به به :grin:
چه لذتی داشت خوندن پیشرفتاتون
بسیار انرژی بخش بود
ایشالاه همینجور ثابت قدم و پر از موفقیت باشین :clap::clap::clap::rose::rose::rose:

10 پسندیده

سلام بانوی خوش صدای کم‌پیدا :heart_eyes:

همینجور که داری می‌خونی و لذت می‌بری، از تجربیات خودتم برامون بگو :blush:

8 پسندیده

«هدف های بزرگ برای انسانهای بزرگه» ولی هدف دوسال آینده تون خیلی سنگینه انصافاً:grin::grin: ولی با تلاش می شه حتماً⁦:v:⁩:muscle:

6 پسندیده

خیلی عالیه اینکه می‌بینم کسایی هستن که خیلی یهتر من پیشرفت کردن باعث میشه منم بیشتر سعی کنم!

4 پسندیده

سلام دوستان وقت بخیر
از دو سال پیش تا الان خیلی چیزها عوض شده و تغییراتی در من اینجاد شده
من دوسال پیش نمیتونستم حتی یک کلمه حرف بزنم کلمهای زیادی بلد بودم اما نمیتونستم حرف بزنم شایدم اعتماد بنفسشو نداشتم اگر هم حرف میزدم در حد یک خط یا یک‌ جمله اینکه بگم I am cake :joy::joy:
الانم درستو حسابی نمیتونم حرف بزنمااا نه ولی خب خیلی بهتر شدم خیلی
از تلفظ جملات نگم براتون لهجه نداشتم کلماتو اشتباه تلفظ میکردم ولی خداروشکر تلفظم خیلی خوبه
اشتباه گرامری فراوان داشتم بازم خیلی کم شده بازم هنوز اشتباهم زیاده
مکالمم فوق العاده افتضاح بود تا همین پارسال
در مکالمم پیشرفت خیلی خوبی داشتم
با زبانشناس آشنا شدم خیلی پیشرفت کردم طوری که انتظاره چنین پیشرفتی نداشم
اینا بیشترش تاثیراته زبانشناسه :heart_eyes::heart_eyes:
من شاهدم دارم که نمیتونستم حرف بزنم :joy::joy::joy: @pari
با آرزوی موفقیت برای همه زبانشناسی ها

13 پسندیده

به به سلام بر دوستان گل و سنبل و فعال و مجرب و مجرد
خیلی مخلصیم.
خب بریم سر اصل مطلب
خب دو سال پیش من 29 سالم بود دو سال بعدم میشه 33 سالم