چالش دو سال پیش دوسال بعد!

نیگا چه ذوقی میزنه از کم پیدا بودن ما :joy::joy: :crazy_face:

فعلا پروسه خوندنم رو مدار سینوسی و کسب تجربه است که حتما حتما به نتیجه رسید با دستاورد میام :grin::heart:

8 پسندیده

سلااام

انشاللههه :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

ای بابا این ذوق برا پیدا شدنت بودا :face_with_raised_eyebrow:

عزیزم از دو سال پیش تا الان به نتیجه نرسیدی؟ :thinking:

6 پسندیده

قربونت عزیزم :heart_eyes:

دلم واسه همین اخمات تنگ بود اصن :joy:

خب اونو که تو یه تاپیک 18 دقیقه ویس دادم از تجربه دو سال.
دیگه بزارم یکم دیگه زمان بگذره جدید شه :grimacing:

8 پسندیده

به به پارسال دوست امسال آشنا خانم کم پیدا و خوش صدا و ستاره ی سهیل تالار :sunflower::hibiscus::rose::rose:سلام بر مهربانوی دوست داشتنی تالار و عزیزدلم :sunflower::hibiscus::rose::rose::cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom::tulip::tulip::tulip:خانم کم سعادت شدیم از دیدار روی ماهتون نیستیند عزیزدل :sunflower::hibiscus::rose::rose:بابا نمیگی دلمون براتون ۱ذره میشه خانم :sunflower::hibiscus::rose::heart_eyes::kissing_heart::blossom::blossom::blossom::revolving_hearts::revolving_hearts:
عزیزم مارا دریاب نازنیینم :sunflower::hibiscus::rose::rose::sunflower::sunflower::sunflower::hibiscus::rose::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::blossom::sunflower::sunflower::hibiscus::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:

5 پسندیده

خیلی خوبه!،پس هممون دوسال پیش تقریباً چیزی بلد نبودیم😅 برای شماهم آرزوی موفقیت دارم

7 پسندیده

ممنون همچنین شما
دوسال بعد رو نگفتم :expressionless::joy:
حالا میام میگم این قسمت ادامه دارد

5 پسندیده

ای وای بجای ویرایش، حذف شد

1 پسندیده

روی علامت مداد نارنجی کلیک کن متنت اونجا هست

3 پسندیده

سلام مهربانو
مرسی که همیشه اینقدر انرژی و محبت روانه میکنید :heart_eyes::heart:
درسته کم سر میزنم ولی ماندگارید در یاد و ذهن :hugs:

1 پسندیده

سلام دوستان
دو سال پیش :point_down:
اصلا و ابدا زبان نمی تونستم بخونم فقط در حد یک الی دو کلمه بلد بودم بعد کلی گشت در سایت های مختلف، کتابهای سطح بندی شده دانلود کردم و خوندم فوق العاده سخت بود حتی صوتش رو یکبار گوش میدادم به سختی متوجه تلفظ ها میشدم و اینکه خیلی اذیت میشدم.
پیج های انگلیسی رو یافتم هر روز نوشته هاشون رو گذری میخوندم فقط بخاطر اینکه چشمام به انگلیسی دیدن عادت کنه و هنگ نکنه
تا اینکه گذشت تا خرداد ماه با زبانشناس آشنا شدم و نصب کردم، کلی هم از تجربیات دوستان استفاده کردم بصورت مداوم فقط زبان میخونم و می‌شنوم و میبینم (فیلم)

دوسال بعد :point_down:
انشالله که به سطح پیشرفته برسم و بتونم کلی کتابهای مورد علاقه ام (رمان) رو بخونم، این نهایت آرزوی منه
اصلا با کتابهای ترجمه شده نمیتونم ارتباط بگیرم، در حال حاضر کتابهای نویسندگان ایرانی رو میخونم تا کتابخوانی رو حفظ کنم.
نتیجه دو سال بعد را در همین تاپیک خواهم گفت که تا چه حد پیشرفت کردم.

10 پسندیده

چقدر خوب که به دادم رسیدی :grin: اصلا رشته کلامم رو از دست داده بودم هنگ گزینه حذف بودم

2 پسندیده

سلام پری خانم
یادمه یه جایی گفته بودید
فارسی واسه شما زبان دومه
یه سوال واسم پیش اومد
چطور یادش گرفتید؟
فاکتوری داره که بشه ازش واسه یادگیری انگلیسی استفاده کرد

5 پسندیده

سلام آقا محمد.

منم مثل خیلی از ایرانی‌ها، فارسی زبان دوممه اما تفاوتی که من با این خیلی‌ها داشتم این بود که من اصلا نمیدونستم فارسی وجود داره. تا کلاس ششم عراق بودم و تمام دروس هم کُردی بود. نوشتار و همه چیز کردی.

وقتی هم برگشتیم من یک سال نرفتم مدرسه و سال بعدش رفتم کلاس هشتم. یعنی امتحان هفت رو دادم و رفتم کلاس هشت.

مهمترین منبعی که از طریق اون تونستم فارسی رو یاد بگیرم تلویزیون بود. چون فارسی و کردی دو زبان هم ریشه و هم خانواده هستند، یادگیری فارسی کار سختی نبود. یادمه برنامه‌ی “بستنی‌ها و آقای جیکو” رو خیلی دوست داشتم، همیشه نگاه میکردم، شیفته‌ی “آقای بلوط” بودم، کارتن قاشق چنگال‌ها بود، اسمش یادم نیست، اونم خیلی نگاه می‌کردم. خلاصه با اینا کمی پیشرفت کردم. یادمه کلاس هشتم معنی خیلی از لغات رو نمیدونستم مثل مایع، جامد، بخار، زاویه. وقتی رفتم کلاس نهم اونقد زبانم خوب شد که شاگرد ممتاز شدم.

و از کلاس دهم شروع کردم به کتابخونه رفتن و اونجا ثبت نام کردم. یادمه گاهی حتی از مدرسه جیم می‌شدم که برم کتابخونه. خیلی کتاب می‌خوندم، خیلی زیاد. اون موقع خانواده‌ها زیاد نمیذاشتن بچه‌هاشون برن کتابخونه و کتاب غیردرسی بخونن. دزدکی میرفتم کتاب میاوردم کتاب رو طوری میذاشتم زیر پتو می‌خوندم که جلدش معلوم نشه که فک کنن کتاب درسیه. (البته این هیچوقت به درس و مدرسه‌م لطمه نزد). تو همین دوران بود که با هری پاتر و جی کی رولینگ آشنا شدم. به‌خاطر همینه که عاشق این کتابم.

بخوام خلاصه‌اش کنم، این دو فاکتور در یادگیری فارسی برا من نقش عمده داشتن: تلویزیون و کتاب.

و اینکه تو محیط هم باهاش درگیر بودم. مجبور بودم که یاد بگیرم و یاد گرفتم.

11 پسندیده

این فوق العاده ست :clap:… بچه ها تو این سن دنبال کتاب نیستن که…
خصوصا الان که بچه از بدو تولدش با گوشی و تبلت و اینجور چیزا بازی میکنه…
موفق باشید

5 پسندیده

سلام به روی ماه دوست داشتنیتون :blossom::sunflower::hibiscus::rose::rose:اختیار داریند خانم شرمنده نفرمایند محبت و انرژی از وجود نازنیین خودتون سرچشمه میگیره :blossom::sunflower::hibiscus::rose::rose::heart::heart::heart::heart::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:تاج سر و نورچشم هستیند :blossom::sunflower::hibiscus::rose::blossom::sunflower::hibiscus::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes:

1 پسندیده

سلام مجدد :grin::grin:
وقتی کتاب می خوندید
طبیعتا با یه سری لغت مواجه می شدید که معنیشونو نمیدونستید
دقیقا چکار می کردید تو این مورد
واسه مکالمه مشخصا با کسی که در فارسی سلیس بود مکالمه داشتید
برای تویت زبان منظورمه نه برنامه روتین
ساختار گرامری چه طور یاد گرفتید صرفا با مشاهده فیلم و…
(البته میدونم اگر مشابهت گرامری بین کردی و فارسی باشه احتمالا همون ناخودآگاه میشه جوابش)

یه سوالم اینجا به نظرم رسید
شما فکر میکنید با توجه به تجربه ای که از یادگیری فارسی داشتید
دیدن تلویزیون بدون هیچ کار خاصی (صرف دیدنش) روی listening comprehension اثر داره (به لحاظ علمی نباید داشته باشه :sweat_smile::sweat_smile:)
واسه شما داشته ؟؟؟
سوالی اگه یادم اومد بازم میپرسم :grin::grin::wink::wink:

4 پسندیده

سلام پری جان دوست داشتنی :sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:شبتون بخیروشادی :blossom::sunflower::hibiscus::rose::bouquet::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes:باعث مباهات هستیند و بودن با شما در این تالار مایه ی افتخارم بوده وهست :clap::clap::clap::clap::cherry_blossom::bouquet::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus: بهتون تبریک میگم خانم بااین همه پشتکار و سخت کوشی بی بدیلتون خداحفظتون کنه :pray::pray::pray::pray::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::bouquet::tulip::blossom::sunflower::tulip::tulip::rose::hibiscus::rose::hibiscus: :sunflower::hibiscus::rose::rose::kissing_heart::heart_eyes::kissing_heart:

3 پسندیده

اینم وضعیت منه تقریبا یه ماهه شروع کردم امیدوارم بتونم تا دو سال دیگه به زبان انگلیسی مسلط بشم بتونم فیلم ببینمو رمان بخونم :blush::blush:

10 پسندیده

دوره های آقای ای جی معجزه می کنه

5 پسندیده