چگونه تعیین سطح زبان انگلیسی را انجام دهیم؟

چجوری سطح انگلیسی خودم رو پیدا کنم؟

سلام به دوستان عزیز. یکی از سوالاتی که خیلی از زبان آموزان دارن اینه که نمیدونن چطور تعیین سطح کنن.

امروز به سه راه خواهیم پرداخت که می تونید با استفاده از اونا تعیین سطح کنید.

1. مکالمه با یک متخصص
  2. استفاده از وبسایت testyourvocab.com
  3. آزمون و خطا

برای توضیحات ویدئو زیر رو ببینید یا میتوانید ویدئوی تعیین سطح زبان انگلیسی از مهسا رو در یوتیوب زبانشناس ببینین.

https://zabanshenas.com/uploads/zabanshenas/q-and-a/01-level.mp4

برای دسترسی به سایر پرسش و پاسخ ها اینجا کلیک کنید.

لینک این ویدئو در اینستاگرام
لینک این ویدئو در تلگرام

برای حمایت از ما کلیپ هارو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بزارید و مارو دنبال کنید.

image تلگرام image اینستاگرام image آپارات image یوتیوب

28 پسندیده

خدا قوت :rose: سر فرصت گوش میدم گرچه همینجوریشم میدونم مثل همیشه عالی :grin::ok_hand:

5 پسندیده

سلام و تشکر بابت این ویدیو
دو تا نکته:
۱. کجای اپلیکیشن آزمون واژگان وجود داره؟ برا ما که نصب کردیم نبود…تازه اضافه شده؟
۲. به نظرم این پست یا به اپ اضافه بشه یا تو تالار پین بشه…که دوستان جدید و قدیمی همه استفاده کنن

7 پسندیده

سلام و درود و خداقوت :hibiscus:

تعیین سطح برای انتخاب منبع عالیه. یعنی اگه بخوایم با این هدف سطحمون رو بسنجیم کاملا معقوله.

اما اگه صرفا بخوایم بدونیم تو چه سطحی از زبان هستیم هیچکدوم از تعیین‌ سطح‌ها نمی‌تونه دقیق باشه.

من اصلا موافق تعیین سطح‌های آزمونی و آنلاینی که صرفا لغت و گرامر رو در نظر می‌گیرن، نیستم. آقا اصلا یه سوال‌هایی میدن آدم توش می‌مونه که اینا چیه؟ آدم تو مکالمه‌ش بگه at یا in هیچ مشکلی پیش نمیاد. بعد میان همین موارد رو توی آزمون‌های تعیین سطح قرار میدن.

در نظر بگیرید که شما مکالمه‌ی خوبی دارید، اما زیاد تو نوشتار و گرامر قوی نیستید، بعد برید تعیین سطح کنید نتیجه‌ش بشه چیزی که مورد انتظارتون نیست. اونوقته که همین نتیجه باعث افت انگیزه میشه.

14 پسندیده

سلام . اتفاقا دیروز توی پادکست های all ears english همچین موضوعی رو بررسی میکردن و همین نظر رو داشتن و میگفتن حتی نمره ی تافل و… هم ملاک نباید قرار داده بشه و می گفتن شما اعداد و ارقام نیستید ! و زبان رو نمیشه دقیق با این چیزا اندازه گرفت
چیزی که مهمه اینه که هدف شما در زبان آموزی چیه و ایا توی اون قسمت خاص میتونی از زبان برای اون هدف استفاده کنی یا نه ! یا تا چه اندازه میتونی توی اون قسمت از زبان خوب باشی
مثال میزد که شما ممکنه دایره لغات خوبی داشته باشی ولی نتونی یه قهوه سفارش بدی
یا در سطح c1 باشی از نظر خودت ، ولی توی کشور انگلیسی زبان تعیین سطح بشی و پیش متوسط باشی از نظر اونا !
یا همین مثالی که شما زدین دقیقا

منم فکر میکنم تعیین سطح فقط برا انتخاب منبع مناسب کاربرد داره

10 پسندیده

ویدیوی عالیی بود مرسی :ok_hand::clap::ok_hand::clap::ok_hand::clap:
@zahra-h2 عزیزم اینطوری باید تعیین سطح کنی :grinning::grinning::wink::wink:

5 پسندیده

مرسی عزیزدل:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خیلی لطف کردی :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

3 پسندیده

قابلی نداشت عزیز :strawberry::strawberry::strawberry::kiss::kiss::kiss:

5 پسندیده

عالی مثل همیشه مرسی آقا کامبیز عزیز و بزرگوار

4 پسندیده

من چهار ماهه که دارم با زبانشناس کار می کنم، یه چیزی رو خیلی خوب دستگیرم شده: :point_down::point_down::point_down:
اینکه تا چند ماه تا اونجا که می تونم، فقط دایره لغاتم رو بالا ببرم. البته بخوام یا نخوام، مهارت های دیگم هم تقویت می شه. ولی دایره لغاتم کم باشه یا تو حیطه لغات فعالم نباشه، بقیه تلاشم به شکست منجر می شه. :blue_heart::green_heart::yellow_heart::two_hearts:
@YoKambiz :rose::rosette::tulip::blossom::sunflower::hibiscus:
الان دایره لغاتم تو برنامه اینه :point_down::point_down::point_down:

5 پسندیده