نوشتن داستان

سلام

من تصمیم دارم درکنار زبانشناس و زبانکده و خوندن کتاب داستان های هم سطح خودم ؛
داستان های کوتاه و با ترجمه و صوت که توی کانال های تلگرام و نت زیاد پیدا میشه رو قبل از اینکه متن انگلیسیشونو بخونم
اول متن فارسیشونو بخونم و سعی کنم تا جایی که میتونم به کمک دیکشنری به انگلیسی برشون گردونم و بعد از روی خود متن انگلیسی صحیح داستان چک کنم…
میخواستم بدونم کسی تاحالا این کارو امتحان کرده؟؟
خوبه؟؟
بده؟؟

1 پسندیده

من انجام ندادم
ولی اگه قراره اینکارو کنید بزارید واسه زمانی که ساختار انگلیسی رو به شکل ناخودآگاه یاد گرفتید.
این کار یکم عذاب آوره و نمیشه گفت باهاش میشه خوش گذروند.
همش درگیر این میشید که فارسی رو به انگلیسی و انگلیسی رو به فارسی برگردونید
به جای این کار میتونید درباره روزتون یا خاطراتی که داشتید به انگلیسی تو دفتری جایی بنویسید
به انگلیسی فکر کنید و به انگلیسی رو برگتون پیادش کنید.
واسه این کار هم اول نیاز به مقدار زیادی comprehensible input یا ورودی قابل فهم دارید.
چون تازه شروع کردید پیشنهاد من اینه یکم صبر کنید مغز با انگلیسی بیشتر درگیر شه بعد همچین تمرین هایی انجام بدید
در آینده برای رایتینگ یه تکنیک خوب معرفی می کنم که میتونید تو برنامه های آتیتون قرار بدید.
ولی تمرکز فعلاتون رو گوش دادن های زیاد و خوندن های (از روی لذت) زیاد باشه (بسته به سطح مناسبتون)

5 پسندیده

آهان آره درسته
از اون زاویه بهش نگاه نکرده بودم
حق باشماست😅
ممنونم:blossom::hibiscus:

1 پسندیده

به جای این کار، تمرین زیر رو انجام بدین که مورد تایید آقای ای جی هوگ هست.

2 پسندیده

نه که این روش شما سودی نداشته باشه ها.
در کل جوری زبانو یاد بگیرید که واستون آرامش زا و لذت بخش باشه
مثلا قبل اینکه اینو بپرسید اگه اینکارو می کردین شک نکنید بعد یه مدت کنار میزاشتیدش چون هیچ لذتی توش نیست فقط باید به زور پیش برید
مثلا من پارسال تابستون با خودم عهد بسته بودم بیستا بیستا هر هفته کلمه حفظ کنم هر سه روز ۲۰ تا اضافه کنم به لیستام. با استفاده از لاینتر باکس
سه روز نکشید نرم افزار لاینترو حذف کردم :joy::joy::joy:
خلاصه امتحانش مجانیه میتونید برید همین روشتون رو امتحان کنید.
من حرفم یه پیشگیری قبله از اجبار به درمان بود :joy::joy::joy:

4 پسندیده

نه درست میگید
اونوقت باید مداااام دیکشنری به دست باشم تا بتونم کلمه هایی که نمیدونم رو پیدا کنم و درست جمله بندی کنم و…یه ذره اعصاب خوردی میشه:sweat_smile::sweat_smile:
پیشنهاد آقای ناصری هم حتما امتحان میکنم:grinning::blush:

ممنونم از راهنمایی های عالیتون🌻

2 پسندیده