آیا تکنیک سایه خسته کننده نیست؟

سلام به دوستان زبانشناسی
من میخواستم مطالب عنوان شده در سایت به تعداد افرادی معرفی کنم و حتی آموزشش بدم اما به نظر شما تکرار گوش دادن به یک متن خسته کننده نیست؟ مثلا خود شما اگر یک متن رو یک بار بخونید و گوش بدید و دوباره همین کار رو انجام بدید و بار دیگر این کار انجام بدید تا 7 بار، زده و خسته نمیشید از شنیدنش؟

1 پسندیده

سلام، نه، خیلی هم حال میده
اگه هدفت مشخص باشه و دوست داشته باشی بدستش بیاری
هر کاری حاضری انجام بدی

5 پسندیده

دقیقا منم یکی از لذتبخش ترین کارهایی که انجام میدادم، پیاده سازی تکنیک سایه روی بسته‌ی انگلیسی قدرت بود. حیف الان فرصتم کم شده وگرنه یه بار دیگه هم این کار رو میکردم :innocent:

6 پسندیده

نگا کنید درسته اگر یک نفر هدفش فقط صرف یادگیری زبان باشه یا صرف گرفتن نمره تافل برای اپلای باشه بیشتر وقتش رو به یادگیری زبان در طول روز اختصاص میده برای همین کسانی هستن تو این فروم که روزی شاید 6 ساعت وقت به زبان اختصاص بدن اما بعضی از افراد تنها کارشون و هدفشون یادگیری زبان نیست بلکه میخوان فقط بلد باشن و درمواقع ضروری ازش استفاده کنن یعنی طوری نیستن که هرکاری حاضر باشن انجام بدن. در این صورت چی؟ باز تکنیک سایه جواب میده برای اینا یا بیشتر زده میشن؟

3 پسندیده

محتوای بسته باعث این لذت میشد؟
آیا پیاده سازی این تکنیک روی داستان کوتاه هم همینقدر لذت بخشه؟

1 پسندیده

به هر حال شما چون میخواید شروع کنید به انگلیسی حرف زدن و یا به اصطلاح خودمون زبون باز کنید باید تکنیک سایه و بازگویی داستان رو انجام بدید
همونجوری که وقتی بچه بودیم والدینمون مثلا میگفتن بگو بابا ما هم تکرار میکردیم، اینم دقیقا مثل همونه

4 پسندیده

وقتی صداتونو ضبط کنید، و بعد از چند وقت بهش گوش بدید
خودتون متوجه تفاوت تلفظ و لهجتون میشید، اونوقته که از پیشرفتتون احساس شعف می کنید

6 پسندیده

الان من خودم انگلیسیم خوبه، نمره تافلم 104 شد با 1 ماه خوندن. ولی با تکنیک سایه یا چیزه دیگه ای یادنگرفتم بلکه فقط با دیدن فیلم اون هم با زیرنویس فارسی ولی در طول 5-6 سال. الان برای یک تازه کار به نظر شما بهتر نیست که در ابتدا مطالب جذاب مثل داستان کوتاه بخونه فوقش 2 بار و بعد که مثلا لولش به a2 یا b1 رسید رو مکالمه کار کنه؟

1 پسندیده

با توجه به صحبت های دوستان که کاملآ تآیید میکنم ، شما باید هدفت مشخص باشه این الویت اول هست
این رو قبول دارم یه مقدار خسته کنندست ولی شما میتونی یه کار دیگه انجام بدی شما بازگویی داستان رو روی بسته قدرت
انجام بده ولی بیا تکنیک سایه رو روی فیلم یا انیمیشن انجام بده یکی از دلایل کسل کننده شدن تکنیک سایه اینه که فقط یک
نفر در حال صحبت هستش . ولی تو انیمیشن شما هم تصویر رو میبینید هم شخصیت ها رو همونطوری که حرکت انجام میدن
شما هم شبیه سازی میکنید و خلاصه تنوعش بیشتر هست من خودم از این روش استفاده میکنم.

6 پسندیده

ببین یه قائده ی کلی هست که بایستی از کاری که انجام میدین لذت ببرین. حالا شما میگی این افراد ممکنه خسته بشن خوب اشکالی نداره. به جای ده بار، مثلا دوبار انجام بدن. قرار نیست خودمون رو تحت فشار قرار بدیم. ولی اصول یادگیری همینه. حالا یکی بیست بار تکنیک سایه رو روی یک درسی انجام میده یکی فقط دوبار تحمل داره.

من یه زمانی به سخنرانی I have a dream مارتین لوتر کینگ گوش میدادم. اینقدر تحت تاثیر قرار گرفتم که صدها بار تکنیک سایه رو روش پیاده سازی کردم. اصلا طوری شده بود دیگه خودم سخنرانی رو احساسی تر از خود مارتین میخوندم. بنابراین برای هر کسی فرق میکنه.

سخنرانی رویایی دارم:

بله محتوا بسیار عالی هست که آدم خودش دوست داره این کار رو بکنه

بستگی داره بعضیا از این بیشتر خوششون میاد ولی خیلی ها از انگلیسی قدرت خوششون میاد

6 پسندیده

سلام یکی از جذاب ترین قسمتهای یادگیری زبان تکنیک سایه هست به نظر من که هر روز دارم این کار رو انجام میدم و لذت میبرم بسته به دیدگاه شما داره . همونطور که دوستانه دیگه هم گفتن . ولی در کل شما وقتی روشهای دیگه رو بررسی میکنی میبینی با این روش خیلی سریع تر یاد میگیری خودتون فرمودین با 6 سال فیلم دیدن زبانتون خوب شده در صورتی که با این تکنیک خیلی سریعتر به مطلوب میرسید

6 پسندیده

ممنون پیشنهاده قشنگی هست. هدف من هم تنها معرفی تکنیک های جذابتر به بقیه هست. چون واقعا ذوق و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی تو کلاس زبان ها خیلی تخریب شده و من نمیخوام دوستام اینبار با پیشنهاده من برن جلو و بعد اینقدر زده بشن که دیگه نتونن ریکاور بشن.

2 پسندیده

روش انجام دادنش به این صورت هست

5 پسندیده

ببخشید سایت از دسترس خارج شد.

کلا من بعد از این چندسال زباد کار کردن وقتی که برمیگردم بررسی میکنم اگر از تکنیک سایه استفاده میکردم الان سطح زبانم واقعا بالاتر بود و برای همین دوس دارم ترویج این روش رو بدم مخصوصا برای کسانیکه میخوان قدرت بیان شون در زیان انگلیسی بیشتر بشه.
فقط با یه معلم زبان حرف زدم که روش رو براشون توضیح دادم خیلی روش رو مورد نقد قرار دادن که شدیدا حوصله سر بره. حالا من برای تست هم شده روش رو پیش میگیریم ببینم چطوریه

ممنون از راهنماییهاتون و سایت عالیتون

2 پسندیده

موفق باشی دوست عزیز، منتظر مشارکت فعالانتون تو این انجمن هستیم

2 پسندیده

حتما
ممنون از راهنمایی های شما

2 پسندیده

سلام
اره یکم تکرار زیاد آدم رو خسته میکنه اما خودت نباید باعث شی که باعث خستگیت بشه
باید ساعاتی از روز بری سراغ تکنیک سایه ‌که واقعا حوصله داری و شارژی
منم اول نظر شما رو داشتم
اما وقتی چند روز خوندم خیلی خوشم اومد
چون تصور کن داستانی که مثلا اول هفته واست جدید بوده و چنتا لغت جدید و ناآشنا هم واست داشته رو آخر هفته کاملا از حفظی … هم از لحاظ معنی هم تلفظ هم متن خود داستان رو…
و این خیلی انگیزه میده به آدم که بره سراغ یه داستان جدید و دوباره به همین منوال پیش بره:grinning::grinning::grinning:

7 پسندیده

سه ساعت و 46 دقیقه با زبان شناس امروز کار کردم :grin: البته در نظر داشته باشید که با سایر آیتم ها هم کار میکنم مثله کتاب خونی و گوش دادن به پادکست
برای تکرار نباید به تکرار فکر کرد. باید به عشق کرد. آیا عاشق انگلیسی هستید ؟ اگه نه معلومه درد آوره.
شما با معشوقتون قرار بزارید چندین ساعت رو میتونید باهاش باشید و هیچ حس بی حوصلگی ای نکنید ولی در عوضش بیاید در نظر بگیریم با یه شخصی که حوصلشو ندارید برید بیرون ده دقیقه هم خیلی میتونه باشه.
پس در وهله اول باید راهشو پیدا کنید عاشق انگلیسی بشید بعد باقیش دیگه مشکلی نیست.
فردا دوباره از این آمار عکس میگیرم براتون میزارم ( والبته یه تاپیک جدید) متوجه میشید که چقدر میشه بدون مشکل پیش رفت و خسته نشد.

7 پسندیده

آره،زبانشناس، واقعا جای خیلی چیزا رو پر کرده :smiley:

2 پسندیده

من بعضی از روزها تا 8 ساعت هم با انگلیسی یا زبانشناس سرجمع کار کردم.

7 پسندیده