تالار زبانشناس

آیا تکنیک سایه خسته کننده نیست؟

سلام به دوستان زبانشناسی
من میخواستم مطالب عنوان شده در سایت به تعداد افرادی معرفی کنم و حتی آموزشش بدم اما به نظر شما تکرار گوش دادن به یک متن خسته کننده نیست؟ مثلا خود شما اگر یک متن رو یک بار بخونید و گوش بدید و دوباره همین کار رو انجام بدید و بار دیگر این کار انجام بدید تا 7 بار، زده و خسته نمیشید از شنیدنش؟

1 Likes

سلام، نه، خیلی هم حال میده
اگه هدفت مشخص باشه و دوست داشته باشی بدستش بیاری
هر کاری حاضری انجام بدی

5 Likes

دقیقا منم یکی از لذتبخش ترین کارهایی که انجام میدادم، پیاده سازی تکنیک سایه روی بسته‌ی انگلیسی قدرت بود. حیف الان فرصتم کم شده وگرنه یه بار دیگه هم این کار رو میکردم :innocent:

6 Likes

نگا کنید درسته اگر یک نفر هدفش فقط صرف یادگیری زبان باشه یا صرف گرفتن نمره تافل برای اپلای باشه بیشتر وقتش رو به یادگیری زبان در طول روز اختصاص میده برای همین کسانی هستن تو این فروم که روزی شاید 6 ساعت وقت به زبان اختصاص بدن اما بعضی از افراد تنها کارشون و هدفشون یادگیری زبان نیست بلکه میخوان فقط بلد باشن و درمواقع ضروری ازش استفاده کنن یعنی طوری نیستن که هرکاری حاضر باشن انجام بدن. در این صورت چی؟ باز تکنیک سایه جواب میده برای اینا یا بیشتر زده میشن؟

3 Likes

محتوای بسته باعث این لذت میشد؟
آیا پیاده سازی این تکنیک روی داستان کوتاه هم همینقدر لذت بخشه؟

1 Likes

به هر حال شما چون میخواید شروع کنید به انگلیسی حرف زدن و یا به اصطلاح خودمون زبون باز کنید باید تکنیک سایه و بازگویی داستان رو انجام بدید
همونجوری که وقتی بچه بودیم والدینمون مثلا میگفتن بگو بابا ما هم تکرار میکردیم، اینم دقیقا مثل همونه

4 Likes

وقتی صداتونو ضبط کنید، و بعد از چند وقت بهش گوش بدید
خودتون متوجه تفاوت تلفظ و لهجتون میشید، اونوقته که از پیشرفتتون احساس شعف می کنید

6 Likes

الان من خودم انگلیسیم خوبه، نمره تافلم 104 شد با 1 ماه خوندن. ولی با تکنیک سایه یا چیزه دیگه ای یادنگرفتم بلکه فقط با دیدن فیلم اون هم با زیرنویس فارسی ولی در طول 5-6 سال. الان برای یک تازه کار به نظر شما بهتر نیست که در ابتدا مطالب جذاب مثل داستان کوتاه بخونه فوقش 2 بار و بعد که مثلا لولش به a2 یا b1 رسید رو مکالمه کار کنه؟

1 Likes

با توجه به صحبت های دوستان که کاملآ تآیید میکنم ، شما باید هدفت مشخص باشه این الویت اول هست
این رو قبول دارم یه مقدار خسته کنندست ولی شما میتونی یه کار دیگه انجام بدی شما بازگویی داستان رو روی بسته قدرت
انجام بده ولی بیا تکنیک سایه رو روی فیلم یا انیمیشن انجام بده یکی از دلایل کسل کننده شدن تکنیک سایه اینه که فقط یک
نفر در حال صحبت هستش . ولی تو انیمیشن شما هم تصویر رو میبینید هم شخصیت ها رو همونطوری که حرکت انجام میدن
شما هم شبیه سازی میکنید و خلاصه تنوعش بیشتر هست من خودم از این روش استفاده میکنم.

6 Likes

ببین یه قائده ی کلی هست که بایستی از کاری که انجام میدین لذت ببرین. حالا شما میگی این افراد ممکنه خسته بشن خوب اشکالی نداره. به جای ده بار، مثلا دوبار انجام بدن. قرار نیست خودمون رو تحت فشار قرار بدیم. ولی اصول یادگیری همینه. حالا یکی بیست بار تکنیک سایه رو روی یک درسی انجام میده یکی فقط دوبار تحمل داره.

من یه زمانی به سخنرانی I have a dream مارتین لوتر کینگ گوش میدادم. اینقدر تحت تاثیر قرار گرفتم که صدها بار تکنیک سایه رو روش پیاده سازی کردم. اصلا طوری شده بود دیگه خودم سخنرانی رو احساسی تر از خود مارتین میخوندم. بنابراین برای هر کسی فرق میکنه.

سخنرانی رویایی دارم:

بله محتوا بسیار عالی هست که آدم خودش دوست داره این کار رو بکنه

بستگی داره بعضیا از این بیشتر خوششون میاد ولی خیلی ها از انگلیسی قدرت خوششون میاد

6 Likes

سلام یکی از جذاب ترین قسمتهای یادگیری زبان تکنیک سایه هست به نظر من که هر روز دارم این کار رو انجام میدم و لذت میبرم بسته به دیدگاه شما داره . همونطور که دوستانه دیگه هم گفتن . ولی در کل شما وقتی روشهای دیگه رو بررسی میکنی میبینی با این روش خیلی سریع تر یاد میگیری خودتون فرمودین با 6 سال فیلم دیدن زبانتون خوب شده در صورتی که با این تکنیک خیلی سریعتر به مطلوب میرسید

6 Likes

ممنون پیشنهاده قشنگی هست. هدف من هم تنها معرفی تکنیک های جذابتر به بقیه هست. چون واقعا ذوق و علاقه به یادگیری زبان انگلیسی تو کلاس زبان ها خیلی تخریب شده و من نمیخوام دوستام اینبار با پیشنهاده من برن جلو و بعد اینقدر زده بشن که دیگه نتونن ریکاور بشن.

2 Likes

روش انجام دادنش به این صورت هست

5 Likes

ببخشید سایت از دسترس خارج شد.

کلا من بعد از این چندسال زباد کار کردن وقتی که برمیگردم بررسی میکنم اگر از تکنیک سایه استفاده میکردم الان سطح زبانم واقعا بالاتر بود و برای همین دوس دارم ترویج این روش رو بدم مخصوصا برای کسانیکه میخوان قدرت بیان شون در زیان انگلیسی بیشتر بشه.
فقط با یه معلم زبان حرف زدم که روش رو براشون توضیح دادم خیلی روش رو مورد نقد قرار دادن که شدیدا حوصله سر بره. حالا من برای تست هم شده روش رو پیش میگیریم ببینم چطوریه

ممنون از راهنماییهاتون و سایت عالیتون

2 Likes

موفق باشی دوست عزیز، منتظر مشارکت فعالانتون تو این انجمن هستیم

2 Likes

حتما
ممنون از راهنمایی های شما

2 Likes

سلام
اره یکم تکرار زیاد آدم رو خسته میکنه اما خودت نباید باعث شی که باعث خستگیت بشه
باید ساعاتی از روز بری سراغ تکنیک سایه ‌که واقعا حوصله داری و شارژی
منم اول نظر شما رو داشتم
اما وقتی چند روز خوندم خیلی خوشم اومد
چون تصور کن داستانی که مثلا اول هفته واست جدید بوده و چنتا لغت جدید و ناآشنا هم واست داشته رو آخر هفته کاملا از حفظی … هم از لحاظ معنی هم تلفظ هم متن خود داستان رو…
و این خیلی انگیزه میده به آدم که بره سراغ یه داستان جدید و دوباره به همین منوال پیش بره:grinning::grinning::grinning:

7 Likes

سه ساعت و 46 دقیقه با زبان شناس امروز کار کردم :grin: البته در نظر داشته باشید که با سایر آیتم ها هم کار میکنم مثله کتاب خونی و گوش دادن به پادکست
برای تکرار نباید به تکرار فکر کرد. باید به عشق کرد. آیا عاشق انگلیسی هستید ؟ اگه نه معلومه درد آوره.
شما با معشوقتون قرار بزارید چندین ساعت رو میتونید باهاش باشید و هیچ حس بی حوصلگی ای نکنید ولی در عوضش بیاید در نظر بگیریم با یه شخصی که حوصلشو ندارید برید بیرون ده دقیقه هم خیلی میتونه باشه.
پس در وهله اول باید راهشو پیدا کنید عاشق انگلیسی بشید بعد باقیش دیگه مشکلی نیست.
فردا دوباره از این آمار عکس میگیرم براتون میزارم ( والبته یه تاپیک جدید) متوجه میشید که چقدر میشه بدون مشکل پیش رفت و خسته نشد.

7 Likes

آره،زبانشناس، واقعا جای خیلی چیزا رو پر کرده :smiley:

2 Likes

من بعضی از روزها تا 8 ساعت هم با انگلیسی یا زبانشناس سرجمع کار کردم.

7 Likes