چالش کتاب خوانی آبان ماه 1398

اولین کتاب انگلیسی ک تونسم یه فصلشو کامل بخونم
:heart_eyes::heart_eyes:

11 پسندیده

سلام . بله دقیقا همینطوره
خیلی از این مجموعه های داستانی انقد پیشرفته و عظیم هست که براش دایره المعارف ساختن ، زبان جدید اختراع کردن و…
گاهی توصیف ها از سرزمین های خیالی انقد دقیق هست که میشه براش نقشه جغرافیایی درست کرد و واقعا اینکه ذهن و تخیل بشر انتهایی نداره شگفت انگیزه !
و البته اینکه افراد بزرگ در تاریخ ( نویسنده ، فیلسوف ، مخترع ، دانشمند و هرکسی که زندگی رو برای بشر آسون کرده و زمین رو تبدیل به جای بهتری کرده ) خیال پرداز ها و رویا پرداز های بزرگی بودن .

و البته یه نکته هم هست که غرب همیشه در نویسندگی و نثر از شرق جلو تر بوده ، همینطور که شرق هم در نظم و شعر موفق تر عمل کرده در طول تاریخ !
ولی در کل با شما موافقم ، یه مدت و در یه مقطعی نویسنده های بزرگی هم داشتیم که منقرض شدن و این روند پیشرفت در داستان نویسی و نویسندگی متوقف شد !
حتی شاعر قوی هم خیلی کم داریم اخیرا ،
در مورد ترانه سرایی هم همینطوره متاسفانه

10 پسندیده

ژاپنی ها هم به شدت قوی هستن تو زمینه داستان های تخیلی.

5 پسندیده

سلام
به نظر من ایرانی ها به شدت معنا گرا و عرفانی و حقیقت طلب هستن.
سبک فیلم ها و داستان ها و اشعارشون هم اغلب به این سمته تا تخیل.
ولی داستان های قدیمی تخیلی ایرانی هم کم نداریم.

6 پسندیده

سلام شب تک تک دوستان گل شهاب باران :stars::comet::comet::stars::rose::tulip::tulip::hibiscus::sunflower:
اتمام کتاب چرخش پیچ

مرور کلی کتاب طوفان

:tulip::rose::hibiscus::rose::hibiscus::tulip::cherry_blossom::bouquet::blossom::cherry_blossom::blossom::sunflower::bouquet::sunflower::bouquet::blossom::rose::sunflower::rose:

5 پسندیده

سلام. روز و روزگار همگی به خیر و سرشار از عافیت

این چند روز مطالعه خوبی نداشتم ولی خب، کتاب داستان عاشقانه، پراحساس و فلسفی زیبای شازده کوچولو/(Antoine de Saint-Exupéry نویسنده و خلبان فرانسوی) از مجموعه داستان های سطح متوسط حدود 2 ساعتی/ تو برنامه خوندنم بود. داستانی که سال ها پیش چندین بار خونده بودمو هنوز، لذت بخشه خوندنش برام…البته اولین باری بود که به زبان انگلیسی می خوندمو می شنیدم.

You become responsible forever for what you’ve tamed.

حرفی برا گفتن ندارم. کتابی در حد…حدی براش نمی تونم تصور کنم. واقعا زیباست

12 پسندیده

خیلی هم عالی بانو.فقط من منتظر اولین ویستون هستما.
اصلا این چه وضعیتیه.
باید یه چالش بزارم هر کس به عنوان کاربر حرفه ای هست حداقل یک ویس بزاره

4 پسندیده

سلام
موضوع و ژانر این کتاب رو من نمیدونم ولی
تحلیل فرهنگ ها و پیشرفت ها، به این سادگیا هم نیست…
به نظر من، ریشه این اختلافی که شما میگین به فلسفه غرب و شرق(خصوص اسلام) بر میگرده، نوع نگرش های متفاوت به دنیا(فلسفه) و نبودن یا بودن برخی تفکرات مذهبی و فکری و فلسفی باعث شده یه عده‌ای زیادی غرق تخیل بشن و یه عده در این حد به تخیل و داستان‌های تخیلی نپردازن
مثلا در زمینه های سیاسی، این اختلاف بطور واضح مشهوده

جهت جلوگیری از طولانی شدن مثال نزدم(می تونیم مطالعه و فکر رو جایگزین مثال کنیم :grin:)

5 پسندیده

کنفسیوس ی جمله داره که خداست
به جای غر زدن به تاریکی ی شمع روشن کنید
خلاصه که ایران هم جای بدی نیست اگه ما بخوایم :grin::wink:

8 پسندیده

بابا اصلا تخیل رو بذاریم کنار. ما واقعا ادبیاتمون ضعیفه. اون زمان که تو اوج بودیم، یه سیر نزولی پیدا کردیم. یعنی یه دوره‌ی روشنگری داشتیم که درجا متوقف شد و همین باعث شده سیر قهقرایی بگیریم.

در کل منظورم اینه که اونا ادبیات فاخر، موسیقی فاخر و هنر فاخرشون هر روز پیشرفت می‌کنه ولی ما چی؟

من قصد کوبوندن ایرانم ندارم. خودم مگه ایرانی نیستم؟
فقط دارم واقعیات رو نشون میدم.

6 پسندیده

نمیگم دارید میکوبونید، ولی واقعیت رو درست نمیگین
واقعیت همونطور که گفتند:

اینه که ما(من+بقیه) نشستیم و هی میگیم که چرا پیشرفت نداریم
خب یه حرکتی خودمون بزنیم، بعد بگیم پیشرفت نداریم، سعدی و حافظ و فردوسی و دیگران که از آسمون نیافتادن، بعدشم اون غربی ها جز رنگ و زبونشون چیشون با ما فرق داره، ما حس نمیتوانیم درمون زیاده، کلا میگیم نمیشه، نشده، نخواهد شد، نمیتوانیم نتونستیم …
اتفاقا، توانایی ایرانی ها به مراتب از غربی ها بیشتره…فقط نیاز داره بخواییم تغییر کنیم که اون وقت تغییر میکنیم… ⁩💪⁦💪🏽⁩⁦💪🏾⁩⁦💪🏿⁩

4 پسندیده

سلام . کتاب اول از مجموعه «سهم من از کوهستان » رو تا فصل پنج مطالعه کردم

7 پسندیده

سلام وقت بخیر
ببخشید میخواستم بدونم کتاب شازده کوچولو کجاست ؟؟؟ توی بسته های زبان شناسه؟؟؟ یازیبوک؟؟؟ میشه آدرس دقیقش رو بهم بدید؟؟؟ چون من شازده کوچولو خیلی دوست دارم ، چندین بار فارسیش رو خوندم ، میخواستم انگلسیش رو هم تجربه کنم :pray::pray::pray:
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

5 پسندیده

سلام.

آدرس دقیق ش رو نوشته بودم که :joy:

کتاب های سطح متوسط تو زیبوک هست.

و لذت ببرید از خوندنش…برخلاف من, شما علاوه بر متن تصویر هم دارید :joy:

4 پسندیده

چرا شازده کوچولو برای من هیچ جذابیتی نداره؟:expressionless:چن بار خوندم که شاید ازش خوشم بیاد ولی نشد:sweat_smile:

5 پسندیده

سلام.

سلیقه ها متفاوته.

من از این جور داستان ها خوشم میاد…میشه از هر دیدی بهش نگاه کرد. برا همه سطوح قابل فعمه و البته معانی مختلف
هم سیاسی, هم اجتماعی و هم احساسی و فلسفی

این کتاب حس خوبی بهم می ده…مثل کتابای خیلی ساده ی قطعه گمشده

6 پسندیده

ممنون :pray::pray::pray: ببخشید من متوجه نشدم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

4 پسندیده

منم دوست داشتم کناب بابالنگ درازو بخرم ولی چون انتشاراتش خیلی گرون میداد(پنجاه تومن با برگه کاهی) نخریدم!
دیگه اینکه یه کتاب راهنمای مناظره هم پیدا کرده بودم اثر جان ام اریکسون که اونم چون صاحب سایت میخواست بیست تومن پول پست بگیره نخریدم، کتاب مغالطه های پرکاربرد هم میخواستم بخرم که صبر کردم همراه یکی دیگه از کتابا باهم سفارش بدم
با تشکر :rofl::rofl::rofl::eyes:

4 پسندیده

سلام دوباره…
این چند روز مشغول خوندن دو کتاب مهیج :japanese_goblin: بودم.

کتاب لیوناردوداوینجی از مجموعه کتاب های سطح متوسط…حدود ۲ساعت و نیم…آجارفرانسه میلانی ها
نقاش, مجسمه ساز, معمار و مهندس همه کاره

خیلی خوب می شد اگه حداقل تصاویر مربوط به کتاب هم آوورده می شد @hnaseri تا یه کم جذاب می کرد خوندن این زندگی نامه رو…از ما که گذشت…

و کتاب سینما, از مجموعه کتاب های سطح ساده, ۴۰ دقیقه ای
که در مورد تاریخچه سینما از شروع تا سال های اخیر صحبت شده.

خلاصه, این دو سه روز, از قصه و ماجراجویی خبری نبود. خوندن سیر صعودی پیشرفت بشر بود

5 پسندیده

سلام

خب, می تونید این چند تا کتاب رو تو قسمت درخواست ها, پیشنهاد بدید اضافه کنن.

جالبه, کتاب بابالنگ دراز تو زیبوک نیست هنوز؟!

5 پسندیده