تالار زبانشناس

جامع بودن زبانشناس؟

سلام
آیا با انجام تمرینات نرم افزار زبان شناس گرامر هم یاد میگیریم؟ آیا انگلیسی رو از هر لحاظ یاد میگیرم؟
من برنامه رو نخریدم ولی دنبال یه برنامه هستم که کامل باشه و دیگه بعد اون نیازی به منابع دیگه حتی کلاس نباشه.
دوستان اگر در این زمینه اطلاعی از برنامه زبانشناس دارند که باهاش کارکردند، منو هم در جریان بزارند


این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

3 Likes

سلام دوست عزیز

درسته که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنیم، گرامر جملاتی که به کار می‌بریم بایستی صحیح باشه. اما شما بایستی گرامر رو به صورت طبیعی (ناخودآگاه) یاد بگیرین که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنین، بتونین به صورت ناخودآگاه و بدون فکر کردن، گرامر صحیح رو به کار ببرین. به عبارت دیگه زبان انگلیسی مثل روندن ماشین میمونه و با خوندن کتاب‌های تئوری نمیتونیم بهش مسلط بشیم.

خوب حالا این سوال پیش میاد که راه حل یادگیری طبیعی و ناخودآگاه گرامر چی هست؟

اولا وقتی در معرض زبان انگلیسی باشیم، مطالب مختلف رو بخونیم، و تکنیک سایه رو روی مطالب صوتی پیاده‌سازی کنیم، خودبه‌خود الگوهای مختلف زبانی و گرامری، در ذهن ما حک میشه. و ذهن ما چاره‌ای نداره جز اینکه اون الگوها رو رفته‌رفته یاد بگیره.

علاوه بر گوش دادن، شما باید از تکنیک جواب دادن به سوالات کوتاه انگلیسی استفاده کنین.

این تکنیک به این صورت هست که داستان کوتاهی برای شما بیان میشه. پس از اینکه داستان رو چند بار خوندین و فهمیدین، تعداد زیادی سوال ساده، از شما در رابطه با داستان پرسیده میشه که بایستی به سرعت جواب بدین. این سوالات به صورت های مختلف پرسیده میشه. مثلا یک سوال ممکنه هم به صورت گذشته، و هم به صورت آینده پرسیده بشه. از اونجایی که شما داستان رو بخوبی یاد گرفتین، جواب دادن به این سوالات بسیار راحت هست و این کار باعث میشه گرامر به صورت طبیعی و ناخودآگاه در ذهن شما ثبت بشه.

تعدادی از پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس، شامل درس‌نامه‌هایی هستن که مختص یادگیری ناخودآگاه گرامر از طریق تکنیک فوق تهیه شدن.

به‌عنوان‌مثال:

پکیج انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت

درس‌نامه‌ی داستان کوتاه: شامل سؤال و جواب‌های بسیار زیادی از یک داستان که با جواب دادن به اون سؤالات، گرامر رو رفته‌رفته یاد میگیرین

درس‌نامه‌ی دیدگاه (point of view): از طریق بازگویی یک داستان در زمان‌های مختلف، تفاوت گرامر زمان‌های مختلف رو یاد میگیرین.

پکیج داستان‌های واقعی و مگا داستان‌ها

درس‌نامه‌های گرامر: توی این درس‌نامه‌ها، داستان اصلی هر درس به زمان دلخواهی تغییر داده میشه (مثلاً آینده) و در اون زمان، داستان بازگویی میشه و سؤالاتی پرسیده میشه که بایستی جواب بدین.

منبع: جناب ناصری :wink::wink:

6 Likes