ضمیر مفرد خنثی (they)

سلام دوستان

حتما براتون پیش اومده از اسامی‌ای که جنس دستوریشون مشخص نیست استفاده کنید اما نتونستید ضمیر مناسب رو براش پیدا کنید. مثل:

someone, a person, a guy …

افراد غیر بومی زبان معمولا از (he or she) استفاده می‌کنند اما یک انگلیسی زبان این عبارت رو فقط برای نوشتار به کار میبره و از they و مشتقات آن یعنی their, them, theirs و themselves (themself) به عنوان یک ضمیر مفرد خنثی استفاده می‌کنه. مثال:

“Somebody left their umbrella in the office. Could you please let them know where they can get it?”

“The patient should be told at the outset how much they will be required to pay.”

“But a journalist should not be forced to reveal their sources.”

متن زیر از درس “راز پشت پیروزی‌ها”، پکیج مگاداستان گرفته شده:

A person will work around the clock for the benefit of their family. A soldier will sacrifice for their country. A religious soul will sacrifice for their beliefs.

استفاده از این ضمیر، همواره توسط “تجویزگرایان”، مورد نقد بوده اما این ضمیر جزء لاینفک گفتار شده است و بدون هیچ قید و شرطی، استفاده می‌شود.

17 پسندیده

بسیار عالی و مفید بود. متشکرم :pray: :rose:

6 پسندیده

ممنونم پروین جان. مفید بود :ok_hand::ok_hand::hugs:

6 پسندیده

سلام، ستودنی هست به اشتراک گذاشتن اطلاعات تون :clap: :clap::clap::clap:

یه نکته ی حاشیه ای هم هست، اینکه جهت تساوی حقوق زن و مرد و پرهیز از جنسیت گرایی از ضمیر their بجای his , her استفاده می شود.

Each individual has the opportunity to put into practice their newly acquired skills.

یه جمله ی قشنگ دیگه هم اخیرا با این گرامر خوندم پیدا کردم به اشتراک می ذارم.

10 پسندیده

میشه زیر دیپلم توضیح بدین؟ منوجه نشدم

1 پسندیده

جهت این کار بهتر بود که کلا دو تا ضمیر جداگانه واسه مذکر و مونث نداشته باشن و یکی باشه مثل فارسی :see_no_evil:

3 پسندیده

اون موقع که مکالمه میکردم اینقدر he/ sheو بعدش her/ hisمیگفتم که خودمم خسته شده بودم. بعد با این their تو داستانا آشنا شدم و کلی ذوق داشت کشفش :joy:
مرسی پروین جان :star2:

3 پسندیده

اتفاقا منم توی داستان هری پاتر اینو کشف کردم. خیلی برام جالب بود. خوبی مطالعه‌ی منابع اصلی اینه که با ساختارهای محاوره‌ای که برامون ناشناخته‌ن بیشتر آشنا می‌شیم.

یعنی زمانی که شما یه اسم دارید، بعد نمی‌دونید اون اسم، مذکره یا مونث. نمی‌دونید که از کدوم ضمایر (مونث یا مذکر) استفاده کنید، به جاش می‌تونید از they و مشتقاتش استفاده کنید. این they اونجا مفرد به حساب میاد.

4 پسندیده

چقدر جاااالب
خداييش ايول الله دارين پری خانم

3 پسندیده