چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

سلام . مطالعه و نکته برداری کتاب اثر مرکب تموم شد
رفتم توی سایتش و برگه های تمرینش رو هم دانلود کردم
در فاز بعدی مطالعه این کتاب ، سعی میکنم نکات رو مطالعه کنم و تمرین ها رو انجام بدم

فصل دوم خانه ییلاقی از مجموعه نانسی درو هم تا اواسطش مطالعه شد :grinning:

13 پسندیده

I read all of both but I like the first book as I was reading that which called that Cinema because this book as I send you fotos is very difficult.

12 پسندیده

کتاب “پیتر و راز راندون” از مجوعه‌ی Peter and Starcatchers تموم شد.

در توصیفش همین بس که دیروز، ۵ ساعت بی وقفه فقط این کتاب رو خوندم.

سیر داستانی منسجم، هم‌آیی رخدادها، نحوه‌ی توصیفات و انتقال احساسات به این شکل، تنها از نویسنده‌های خلاق برمیاد.

16 پسندیده

با سلام
می شه در مورد چالش کتابخوانی یه توضیح کوچکی به من بدید؟ من یه ماهیه دارم با زبان شناس کار میکنم‌و از داستان های بچگانه شروع کردم و در مورد چالش چیزی نمیدونم؟

6 پسندیده

سلام و درود بی پایان به همه دوستان پرانرژی و با انگیزه
بعد از مطالعه راهنمایی همه شما عزیزان و با گوش کردن ده دقیقه از هر کدوم از این پیشنهادات عالی هریک از شما، با توجه به سطح فعلی و راهنمایی ذیل👇

موفق شدم از قسمت مجموعه های سطح بندی شده بخش داستانهای ساده، یه داستان خوب بخونم به اسم داستان برانته ها که در واقع داستانی واقعی از سرگذشت نویسنده کتاب معروف جین ایر و خانواده اش از زبان پدر خانواده است.

ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن بویژه آقای مهران عزیز @mehran72es که به من آموختن چطور داستان مناسب سطحم رو پیدا کنم.
:maple_leaf::hibiscus::blossom::sunflower::bouquet::cherry_blossom:

12 پسندیده

سلام دوست عزیز
شبتون پرستاره
من هم از اعضای جدید هستم و اتفاقا با داستانهای بچه گانه شروع کردم اما با راهنمایی و مشاوره دوستان در حال حاضر انگلیسی قدرت رو میخونم.
مطلبی که من شخصا در چالش کتابخوانی متوجه اون شدم اینه که جدای از منابع اصلی شما برای فراگیری بهتر زبان انگلیسی از منابع فرعی مثل کتابهای داستان هم مطالعه داشته باشید .
در چالش کتابخوانی هرکس بنا به سطح و علاقمندی هایش کتابی را انتخاب میکند و پس از مطالعه در این چالش این موضوع را در این تاپیک به اشتراک میگذارد.
البته مطمئنا اساتید بهتر میتونن به شما راهنمایی ارائه بدن.
موفق باشید.
پیشنهاد میکنم این لینکها رو مطالعه بفرمایید:

https://talk.zabanshenas.com/t/topic/8083/25?u=osiya1981

8 پسندیده

سلام . خواهش میکنم :blush::rose:

خیلی هم عالی . همینطور ادامه بدید

7 پسندیده

ممنونم به امید خدا ادامه میدم:bouquet::white_flower::cherry_blossom::rose::sunflower::blossom::hibiscus::sunflower::blossom::bouquet::white_flower::cherry_blossom:

6 پسندیده

سلام روز همگی بخیر
من چند روزی هست که گسترده خوانی رو شروع کردم و فوق العاده لذت بردم ازش
انتخاب من مجموعه ۱۳جلدی بدبیاری ها اثر لمونی اسنیکت هست
تا الان سه بخش از فصل اول این مجموعه رو خوندم
دلیل انتخابم یکی داستان این کتاب بود که برای من نوستالژی بود چون تو بچگی یه فیلم سینمایی ازش دیده بودم و خوندن کتابش به زبان اصلی خیلی لذت بخشه برام
دلیل دیگه اش خوده نویسنده بود که یه وسواس خاصی داره که هم تو صحبت کردن و هم تو نوشته هاش باید کلمه ها و اصطلاحات رو در جایگاه کاملا درستش استفاده کنه
و به عنوان راوی بعضی وقتا دلیل اصطلاحات و کلماتی که به کار برده و گاهی اختلاف دو کلمه که مفهوم نزدیک به هم دارن رو توضیح داده
به نظرم خیلی نویسنده جالب و عجیبیه
خلاصه اینکه این مجموعه انتخاب من بود
و البته اولین باریم هست که تو این چالش شرکت میکنم
امیدوارم مطالعه ام رو پیوسته ادامه بدم

17 پسندیده

سلام . تبریک میگم :rose:
همینطوری پیش بریم با چالش کتابخوانی زبانشناس ، سرانه ی مطالعه ی کشور رو هم بالا میبریم :sweat_smile:

خیلی هم عالی .حتما ادامه بدید و معتاد بشید به کتاب خوندن😁
بعد از چند ماه مطالعه ، شروع کنید انیمیشن ها رو هم با زیر نویس انگلیسی و فارسی ببینید
زیر نویس انگلیسی پایین باشه ، فارسی بالا . و فقط وقتی جمله یا کلمه ای رو متوجه نشدید به فارسی نگاه کنید
اینطوری مهارت لسنینگ هم بالا می ره .

11 پسندیده

ممنون :rose:

:ok_hand: :ok_hand: :muscle: :muscle:

بله شدیدا باید رو این قسمت هم کار کنم
فعلا میخوام یکم با گسترده خوانی رو لغت و ساختار جملات کار کنم بعد حتما انیمیشن هم شروع میکنم

8 پسندیده

موفق باشید
ممنون بابت معرفی این مجموعه ، بهش دقت نکرده بودم
الان یه بررسی کردم ، به نظر جالب میاد :blush::ok_hand:

8 پسندیده

البته فایل صوتی بریتیشه این موضوع رو یادم رفت بگم
من خودم امریکن یاد میگیرم ولی بعضی ها براشون خیلی مهمه فایل صوتی به همون لهجه ای باشه که دارن یاد میگیرن

10 پسندیده

سلام. وقت همگی به خیر و سرشار از حس خوب

نشد این دو سه روزه آمار کتاب خوندنم رو بدم. نت م مشکل داشت و …

کتاب خوندن من محدود شد به:
کتاب های خیلی ساده: سال اشتراک گذاری یه ساعته و آخرین اسب تک شاخ 40 دقیقه ای.
در مورد سال اشتراک گذاری/ the year sharing راستش برام یه کم مبهم بود. قسمت ابتدایی و انتهایی ش. پسری که به دنیای وحش می ره و در لباس آهو؟ ظاهر می شه و …
و آخرین اسب تک شاخ/ The last unicorn که داستان دختری رو توصیف می کنه که بالاجبار و به خاطر بیماری مادرش؛ به خونه روستایی داییش نقل مکان می کنه و اونجاست که با اسب تک شاخ و افسانه هایی که در موردش گفته شده مواجه می شه…داستان قشنگیه
داستان های سطح ساده 2 ساعت و نیمی درباره یک پسر…داستان در مورد زندگی مردیه که حدودای 36 سالشه. به خاطر وضعیت مالی ویژه ای که داشته، نیاز به کارکردن برا گذران زندگی رو نداشته…تلویزیون، سینما و دوستان همه تفریح این مرد جوونه. تو روابطی که با دخترا داشته سعی کرده زیاد رابطه ش رو با اونا جدی نگیره و اگه جدی شد تمومش کنه.
این مرد، یکباره و کاملا اتفاقی رابطه جدیدی رو شروع می کنه؛ ارتباط با زنی که به عنوان تک والد/سرپرست زندگی می کنه و این شد که بعد از این سعی می کنه با چنین زنانی ارتباط داشته باشه…بعد از این، مسیر زندگی این مرد تغییر می کنه و مسیر زندگی پسری که کاملا اتفاقی وارد زندگی ش شده رو هم تغییر می ده.
داستان قشنگیه … تنها بدی این داستان اینه که تو بخش پایانیش، میشه گفت فایل صوتی موجود نیست @hnaseri …و اون موقع بود که قدر صوت؛ حتی ماشینی بودنش رو فهمیدم. تجربه بد و ناخوشایندی بود.

موفق باشیدو همچنان well-read؛ حتی در سکوت :sunflower:

14 پسندیده

Wowww great dear gandoom tnx for your particiapation
Tnx too other friends :grin::grin::+1::+1:

9 پسندیده

من عاشق این فیلم. هنوزم گاهی نگاش میکنم

هم بچه‌ها عالی بودن، هم جیم کری، هم راوی (جود لا) صداش خوب بود، هرچند که من اصلا بازیشو دوست ندارم ولی روایتش خوب بود.

احتمالا خوندن این مجموعه رو بندازم اسفند و فروردین، خیلی وقته میخوام بخونمش، ولی دودل بودم. الان که شما تایید کردید میذارمش تو برنامه‌م.

11 پسندیده

من هیچوقت به این امر اهمیت ندادم و نمیدم. چون هدف ما یادگیری و پیشرفته، نمی‌تونم اینو هضم کنم که یکی نسبت به لهجه‌ها اینقد تعصب داشته باشه.

10 پسندیده

سلام . اتفاقا راوی بریتیش خیلی هم فانه :grin:
اینو من نگاه کردم ، انگار فقط راوی بریتیشه
شخصیت بچه ها آمریکن هستن

10 پسندیده

سلام . فصل دوم کتاب خانه ی ییلاقی از مجموعه نانسی درو تا آخر فصل دوم مطالعه شد :blush:

16 پسندیده

سلام بر دوستان رنگین کمانی خودم :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:شبتون بخیر و شادی :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet:رنگین کمان زندگیتون همیشه رنگین :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:

آسیاب بر ابریشم

چک میلیون پوندی

مومیایی

:revolving_hearts::rose:۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ :rose::revolving_hearts:

16 پسندیده