چالش کتابخوانی آذر ماه 1398 🍁

کتاب… خدایا اونجایی؟ منم مارگارت… تند تند خوندم تموم شد… یاد نوجوونیا بخیر… چه احمقای عاقلی بودیم.

12 پسندیده

من فن زبانشناسم :star_struck::star_struck::star_struck::heart_eyes:

8 پسندیده

سلام . فَنِ بارسلونا بودم جوونیام
چند ساله که تلویزیون نگاه نمیکنم و همچنین فوتبال
الانم دارم آماده میشم برم تو bed :grin:

6 پسندیده

چکار خوبی میکنید. منم از کنکور سراسری دیگه یادم نمیاد ۱ ساعت کامل جلو تلویزیون نشسته باشم :grin:

بسیار عالی
منم خدا قسمت کنه میرم فیلم ببینم :joy:
شبتون بخیر باشه :cherry_blossom:

7 پسندیده

ممنون ، شب شما هم خوش :rose:

6 پسندیده

سلام. ظهر سرد همگی به خیر و سرشار از حس خوب

دیروز و امروز خیلی دنبال یه کتاب خوب در سطح خودم می گشتم…حتی ویدیوهای زیبوک رو هم نگاه کردمو کمی :face_with_raised_eyebrow:

بالاخره امروز خوندن کتاب چرخش پیچ/ The Turn of the Screw از مجموعه کتاب های خیلی ساده یک ساعتی رو مطالعه کردم. …عنوان خوبی انتخاب نشده…فکر می کنم باید تغییرش بدم به :woozy_face: اگر عنوان انگلیسی کتاب همونی باشه که ذکر کردم!

اصطلاح turn the screw یا tighten the screw به معنای افزایش فشار هست و یا عملی که یه اوضاع بد رو بدتر می کنه؛ به خصوص اونی که کسی رو وادار می کنه کاری رو انجام بده

به نظرتون عنوان “سخت تر شدن اوضاع” که تو ویکی پدیا براش گذاشتن، مناسب نیست؟ اگه پیشنهادی دارید بفرمایید تا تغییر نام بدیم عنوان این مجموعه رو…متشکرم

ماجرای این داستان: زنی که به عنوان معلم سرخونه/ governess دو بچه؛ دختر و پسری میشه و در اونجا با چندین روح مواجه می شه (معلم گمان می بره که روح بچه ها توسط دو خدمتکار سابق اونجا، که چندی قبل مرده بودن، تسخیر شده‌!)…خلاصه، آخر داستان من یکی که به این نتیجه رسیدم که یه :zipper_mouth_face: این داستان رو نوشته…شاید هم خوب گرید نشده بود…امیدوارم نویسنده ش ایرانی نباشه! و مطلب منو نخونده باشه. (ظاهرا نویسنده یکی از بزرگ ترین نویسنده های واقع گرای قرن 19 س)
می تونست خیلی بهتر به پایان برسه…حتی اگه مثل اولین داستان از مجموعه گوسبامپس هم می بود بد نمی شد…

در هر حال، متن و صوت خوبی داشت…داستان خوبی می بود اگر پایان بهتری می داشت!!!

تا درودی دیگر، بدرود

There are seven days in the week and someday isn’t one of them

10 پسندیده

سلام بر دوستان عزیزم .خب دیشب وقت نشد گزارش بدم چون تا دیر وقت مشغول بودم پس گزارش شب قبل رو خدمتتون عرض میکنم
کتاب شرق بهشت یا east of Eden از مجموع کتاب های کاغذی خودم بود که تموم شد.کتاب برای انتشارات اکسفورد هست که سطحش به گفته خودشون پیشرفته بود.
داستان نصبتا قشنگی داشت خیلی فراز و نشیب انچنانی نداشت.
در مورد یه زن و مرد و بچه هاشون بود که …

در ادامه کتاب گروه بیتلز رو از مجموع کتابهای طبقه بندی شده سطح متوسط خوندم و تمام شد.
این کتاب در مورد افراد گروه بیتلز از شکل گیری و کنسرتها و اهنگهاشون تا جدایی و مرگ و زندگی پش از گروه رو در خودش گنجونده بود.

تو اتوبوس موقع برگشت به خونه هم یک فصل از رمان متن اصلی تصویر دوریان گری رو هم خوندم. نسبت به رمان سطح بندی شده که تو قسمت کتابهای طبقه بندی شده سطح متوسط هست کلمات و ساختارهای پیچیده تری گفته شده که برای من سخته ولی خب باید یاد بگیرم دیگه.

10 پسندیده

سلام.

من هفته پیش کمی از این داستان رو گوش دادم ولی فکر می کردم حالت داستانی نداره…می شه بیشتر در مورد محتوای داستانش بگید…ممنون میشم

5 پسندیده

البته که داستان نیست.از اول شروع میکنه راجع به نفرات بیتلز صحبت کردن و افرادی که سهم کوچیکی در شکل گیری بیتلز داشتن میگه.مجادلات و نخوه ساخت اهنگ ها و درد سرهایی که پشت سر گذاشتن رو شرح میده.یه جور اتوبایاگرافی میشه بهش گفت.

6 پسندیده

سلاام آفرین چه خوبه که کاره مفید در زندگیت انجام میدیو مختصر و مفید :joy::wink:

3 پسندیده

متشکرم پس حدسم درست بود.

3 پسندیده

سلام دوستان
کتاب چهارم مجموعه بدبیاری ها تموم شد
کتاب بگو سیب و بمیر هم تا فصل 25 مطالعه شد :blush:
الان احساس میکنم که کتاب های مجموعه گوسبامپس دیگه برام اون جذابیت دو سه ماه پیش رو ندارن
کاش همون موقع همه رو مطالعه میکردم
هشتا ازشون مونده که نمیدونم دیگه ممکنه برگردم و بخونم یا نه ؟!

11 پسندیده

سلام
فاکتور علاقه رو که در نظر بگیرید و بزارید کنار این سوال جوابش در میاد :grin:

8 پسندیده

سلام . بله . دقیقا حق با شماست
اینو به زور خوندم ولی بیست دقیقه دیگش مونده
بخونم که بفهمم آخرش چی میشه :joy:

7 پسندیده

سلام سلام
اینم آمار امشب من :relaxed:
ی فصلو کامل خوندم خوشم اومده ازش :grin:

To know all is to forgive all :books:

15 پسندیده

اینو نمیشه ادامه نداد :joy:
امروز فردا تمومش کنید بره :v:

7 پسندیده

سلام بر جماعت کتابخوان.
خب من در کنار کتاب های داستانی که بک گراند مطالعمه و کم کم میخونم میرم جلو. دوست داشتم باز مجدد یه کتاب غیر داستانی بخونم. این کتاب هنر اهمیت ندادن عنوانش جذبم کرد. یه بخش‌هایی از فصل 1 رو خوندم و متقاعدم کرده ادامش بدم. فقط به شدت علاقه داره به استفاده از کلمه f*ck.
بزن بریم. :grin:

Screenshot_20191220_143817
:anger: There’s a saying in Texas: “The smallest dog barks the loudest.” A confident man doesn’t feel a need to prove that he’s confident. A rich woman doesn’t feel a need to convince anybody that she’s rich.

14 پسندیده

سلام . این کتاب خیلی خوبیه . من هنوز درگیر اثر مرکب هستم وگرنه میخوندمش
قبلا خلاصه ی انگلیسی و پاراگراف هایی ازشو خوندم
به نظرم کتاب خوبی اومد و میتونه بسیار مفید باشه

بالاخره باید حق مطلب رو ادا کنه :grin:

7 پسندیده

سلام دوستان

اینو از وبلاگ دارن هاردی خوندم ، خیلی جالب بود برام
خطاب به افرادی که کتاب های موفقیت
و self improvement میخونن نوشته
و واقعا نکته ای هست که باید بهش توجه کرد که بتونیم نتیجه بگیریم از مطالعاتمون :blush:

For any SUCCESS reader, and certainly anyone reading this blog, learning is not what we lack; in fact, it might be what’s bottlenecking us.

Beyond CDs, DVDs and books, we also live in an age of e-zines, blogs, RSS feeds, personalized readers, Digg, Facebook, Twitter, et al. We have a never-ending flow of ideas, tips, quotes, suggestions and advice being constantly pumped at us. Swimming in a sea of infinite information, we paddle like crazy just to keep our nose above water. It can be exhausting, right?

We read an article and then move on to the next. We listen to an audio and then seek the next. We finish a book and then start the next….

Therein lies the problem: We are reading a lot, seemingly learning a lot, but never really stopping long enough to digest, contemplate, act, review and improve on anything we have just learned.

As you know, knowledge is not power; it is the potential of power. What you do with knowledge is where the power lies. Never before have we had a society filled with so many knowledgeable failures.

We do not lack for knowledge; it is everywhere and most of it is entirely free. What we lack is real growth, improvement and development.

Let me clear up any misconceptions: I think it is good to constantly surround yourself with and feed your mind new ideas, inspiration and positive input, but don’t mistake that for growth—there is a difference.Positive input is good to keep your thoughts, expectations and attitude positively energized. But it can also cause two challenges:

–You expect to use all the ideas and get overwhelmed, thus becoming mentally paralyzed and unable to act on anything.

–You mistake reading and keeping up with the action as improvement.

Learning is not the problem; lack of real study and implementation is.

Don’t just read a book and put it down. Read it, summarize the key ideas and then write out how you are going to implement those ideas into your life. Now act, review and improve. Act again, review and improve, etc., until those ideas have affected results in your life.

12 پسندیده

اینو جیم کوییک هم همیشه میگه
Knowledge is not power , it’s potential of power, it will become power when you use it, so use it before lose it :ok_hand:
اینم پست اینستاییش که تازه گذاشته :grin:

11 پسندیده