زبان‌پیچان Tongue Twisters: تمرین نهم

اصلا همون خاله :joy::joy::joy: این اسما خیلی ابهت داره بهش نمیاد

9 پسندیده

@pari
من از طرف خودم و همه بچه ها ازتون واقعا ممنونم که با اینکه خسته بودین ولی زحمت کشیدین همه فایل ها رو گوش کردین و خیلی با حوصله نظراتتون رو گفتین
:rose: :rose: :rose: :rose:

9 پسندیده

من واسه بقیه سخت گیر نیستم ولی به خودم خیلی سخت میگیرم
واسه بچه ها هم هرکی خودش بگه بهش میگم ولی سعی میکنم اونم نگم چون در اون حد نیستم که نظر بدم

اینکه به مرور درست میشه رو کاملا قبول دارم چون نمیتونی یه دفعه ای مثل خودشون حرف بزنی و به نظر من امکان پذیر نیست به هیچ وجه
ولی اینکه خودبه خود درست بشه بستگی داره
اگه توجه نکنی و همین طور بری جلو و بد شکل بگیره تلفظت دیگه خیلیی سخته بعدا درستش کنی ولی اگه یه چیزی بشه که حساس بشی رو تلفظا و خیلی دقتت رو ببری بالا و بفهمی که یه سری چیزارو مثل اونا تلفظ نمیکنی در این صورت میشه به مرور درستش کرد
که البته این کارو از همون اول یادگیری انجام بدی خیلیی کارت راحتر میشه چون یه چیز رو بد یادبگیری خیلی سخته دوباره بیای درستش رو یاد بگیری
و بیشتر منظور من هم از اینکه میگم بگین بهمون این نیست که شما بگین و ما هم دقیقا همون لحظه درستش کنیم چون نمیشه
ولی اینکه یه دغدغه ایجاد بشه که ما باید تلفظمون درست بشه باعث میشه که من به مرور توجهم رو بیشتر کنم و دنبال تقویت تلفظم باشم (یعنی منظورم اینکه ادم بفهمه که مشکل داره و فک نکنه درسته و بیخیال بشه)

استاد زحمت کش به شما میگن
واقعا باید قدرتون رو بدونیم
خیلی ممنوننن که تو این وضعیت فیدبک دادین :rose:

البته یه دلیل خیلی قوی واسه این کار هم داشتین :joy:

بازم ممنوننن :rose:

منم میخواستم کلی ازشون تعریف کنم ولی چون شما گفتین چت نکنین هیچی نگفتم
ولی قشنگ معلومه که الان ایشون رو تلفظ زوم کردن و مطمعنم به مرور تلفظشون خیلیی بهتر از این هم میشه (اون دغدغه هه ایجاد شده :crazy_face:)

استاد گفتنیا رو گفتن دیگه (هر چند در حدی نیستم که نظر بدم :pray:)

10 پسندیده

کاملا موافقم. قبلا هم گفتم اگه از یه جایی (مثلا سطح متوسط، یا از هر جایی که درکمون از تلفظ زیاد شد) هنوز تلفظمون بد بود، این تلفظ‌ها باهامون می‌مونه و تغییر دادنش واقعا مشکله. می‌شناسم افرادی رو که سال‌هاست توی امریکا زندگی میکنن ولی هنوز تلفظ ing رو اشتباه میگن.

بهتره توی مراحل ابتدایی تلفظ درست کلمات رو به‌طور کلی یاد بگیریم و کم کم بیفتیم تو فکر جزئیات… مثلا تلفظ مصوت‌ها که خیلی هم سخته.

کاملا درسته.

یکی از عوامل نزدیک شدن زبانمون به نیتیوها رعایت کردن تکیه‌ی کلمات و آهنگ جملاته. مخصوصا تکیه یا همون استرس خیلی خیلی تاثیر داره. و تنها روشی که من برا این کار قبول دارم غرق شدن در شنیداره و صد البته تکرار و تکرار.

من نگفتم بحث تخصصی نکنید :joy: گفتم پیام‌های کوتاه و غیرضروری زیاد نشه. چون من کلی پیام رد میکردم تا برسم به صدای بعدی.

همون مربی اونم بخاطر آقای ناصری که لطف کردن این عنوان رو بهم دادن :joy:

10 پسندیده

دقیقا
و دقیقا همین قسمته که خود شخص خیلی وقتا متوجه اشتباهش نمیشه اگه به سطحی رسیده که تقریبا تلفظش خوبه خوبه که یه مربی(استاد) :grin: این نکات رو یادآوری کنه

اینکه تلفظ خیلی خوبی داشته باشی به نظر من پیشنیازش قدرت لیسینیگ خیلی خوبیه
یعنی اینکه بتونی با گوشات به اصطلاح مو رو از ماست بکشی

یه چیزی بگیم دیگه اون بحث ها هم دنبالش میاد
انسان است دیگر :see_no_evil:

شما تعریفتون از استاد خیلی تعریف سختیه
تو یه تعریف دیگه به کسی که داری یه چیزی ازش یاد میگیره هم میگن استاد :grin:

کارشون درسته :ok_hand:

10 پسندیده

پری جون @pari ممنونم از اینکه با حوصله گوش کردین و نظرتون و گفتین :rose::rose::rose::rose:

8 پسندیده

ممنونم پری خانم عزیزبابت توضیح هاتون پاینده باشید:pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::tulip::tulip::tulip::tulip::kissing_heart:

10 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
پری جون @pari واقعا از نظری که به ویس من دادید خوشحالم کردید . سعی میکنم برای زبان پیچان های بعدی بیشتر تلاش کنم :pray::pray::pray:

9 پسندیده

خب اینم من بعد از مستعد شدنم :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth: :no_mouth:

14 پسندیده

آفرین :clap: :clap:
حتما باید تنزل مقام پیدا میکردین تا فایل صوتی بزارید؟ :joy:

8 پسندیده

ای بابا.من چند تا مشکل داشتم. :grin: :grin: :grin: :grin:
یکی اینکه خیلی کار داشتم.
دوم اینکه گوشیم رو دزدیدن رمق هیچ کاری رو نداشتم.
سوم اینکه ماهر بودن رو ازم گرفتن مجبور شدم 3 ساله با اقای ناصری ببندم.خخخخخ

10 پسندیده

رمق مسافرت رفتن که داشتی. تنزل رتبه حقت بود :joy:

آخه این چه کاریه خب؟ من نمیدونم چرا اشتراک سه ساله می‌خرین خدایی؟ جایی که نرفته. یکسال یکسال. من خودم بار اول سه ماهه خریدم :grimacing: بعد چند مدت نشان فعال بودن گرفتم دیگه از اون موقع تا الان رایگانه برام. احساس میکنم دائم‌الرایگان شده برام :see_no_evil:

9 پسندیده

اخه قضیه داره خانم ناظم جون.

ایشالا که دائم النعنا بشی.
ایا درست است دل بسوزونی.برای من فقط چند ماه دوام داشت رایگان

9 پسندیده

:rofl: :rofl:

معلومه که درسته.‌ تو عمرم یه چیزی رایگان شده برام، لازمه هی به رخ بکشمش. :smiling_imp:

9 پسندیده

حالا صبر کن میری المان انقدر باید برای همه چیز پول بدی که قشنگ یاد من میوفتی.بعد تنها دلخوشیت میشه همین اکانت رایگان زبانشناس

9 پسندیده

هیچوقت یک ایرانی رو دست کم نگیر.

به بقیه میگم چت نکنید. یکی بیاد خودمو قیچی کنه :joy:

9 پسندیده

خیلی خوب بود هیولا :rofl::rofl::rofl::rofl:

6 پسندیده

@pari تقدیم شما :rose:

14 پسندیده

واای چ صدایی :blush::blush::blush: خوش صدای خودمونی :joy::gem:

10 پسندیده

مرسی بانوی خوش صدا. مثل همیشه عالی

اون تیکه‌ی at all رو خیلی دوست داشتم :+1: