تجربه من در زبان آموزی به کودکان

سلام
من یه دختر سه ساله دارم. وقتی یک سال و نیمه بود تو شبکه های اجتماعی خوندم که بچه‌ها با تماشای کارتون های مناسب سن شون میتونن زبان یاد بگیرن. چند تا کارتون زبان اصلی خریدم و براش هر روز این کارتون ها رو گذاشتم.با خودم گفتم یا یاد میگیره یا صرفا سرگرم میشه. این روش subconscious هست یادگیری ناخودآگاه. من هم هیچ وقت ازش نمی پرسم چی گفتی یا معنی این کلمه چی میشه. هر چند وقت یه بار هم کارتون های جدید براش گرفتم.
خلاصه اینکه بعد از گذشت یک سال و نیم دخترم هم زبان فارسی و هم انگلیسی رو همزمان یاد گرفته.
الان صدها کلمه انگلیسی بلده و میدونه دقیقا کجا ازش استفاده کنه و ده ها جمله یاد گرفته.
امشب که با خودش بازی می‌کرد گفت
I stuck in mud, mom come and rescue me
با خودم گفتم اگه فقط قرار بود همین یک جمله رو یادبگیره با روشی که ما یاد گرفتیم چقدر زمان لازم بود!
برای من تجربه شیرینی بود. شاید به درد شما هم بخوره.

36 پسندیده

سلام. چه جالب. ای ول :hatching_chick:

حتما اگه تونستید یه فیلم کوتاه هم ازشون بذارید.
شنیدن جملات انگلیسی از یه بچه ۳ ساله خیلی خیلی شیرینه.

13 پسندیده

هر وقت میخوام ازش فیلم بگیرم صحبت نمیکنه بازم اگه متوجه نشد فیلم میگیرم و میذارم

10 پسندیده

Oh, Jesus…
🤦
من یک پسر چندین ساله هستم، تا الان یادگرفتم که چطور سلام کنم…هوراااااا
Hello!

11 پسندیده

جدای از شوخی، احسنت…
ان‌شاءالله که همیشه موفق باشن

9 پسندیده

براوو :clap::clap::clap::clap::clap::clap:
عجله نکنید ما به روش سنتی یاد گرفتیم

9 پسندیده

من به این دلخوشم که میگن، یادگیری زبان دوم در سنین بالاتر، موجب افزایش کارکرد مغز میشه…
چیزی که در کودکی حاصل نمیشه

اما واقعا این بچه ها روون حرف میزنن، چیزی که ما باید خودمونو بکشیم تا بدست بیاریم

14 پسندیده

سلام . بهتون تبریک میکنم .خدا حفظش کنه
واقعا خوش به حال بچه های شما و همچنین خوش به حال بچه های آینده ی ما :joy::joy:
مخصوصا بچه های من :joy:
واقعا بهشون حسودیم میشه که همچنین پدر و مادرایی دارن
( گرچه قدردان زحمات پدر و مادرم هستم )

برای ما هم که تعریفش رو شنیدیم شیرین بود انصافا ، مخصوصا جمله ای که گفته :joy::rose:

12 پسندیده

چه عالی :+1:
خدا نگهش داره براتون
واقعا همین چند تا کارتون در آینده می تونه فرزندتون رو چند پله از هم سن و سال های خودش موفق تر کنه.

10 پسندیده

ممنونم آقای @mehran72es
واقعا خیلی شرینه بچه ای که هنوز فارسی و دست و پا شکسته حرف میزنه دائم بین دو زبان سوئيچ میکنه و از هر دو استفاده میکنه
بعضی وقتا هم باید فکر کنم ببینم چی میگه ازش یاد بگیرم :joy:

9 پسندیده

ممنونم آقای @Farzad_Poodineh
دقیقا همینطوره
منم باید بیشتر کارتون ببینم :blush:

9 پسندیده

سلام این روش یادگیری با کارتون تا چه سنی مورد قبوله؟ اسم چندتا از این کارتون هایی رو که گفتین لطف میکنید؟

8 پسندیده

سلام
من شنیدم تا 10 سال ولی دقیقا نمی دونم.
کارتون ها:
Peppa pig, couriers Gorge, cauilo, humf, Sofia, strawberry, Simon, little princess, Sara & duck, Peter pan, magic school bus, kate&mim mim,
, ben&hally,…
و خیلی کارتون های دیگه
الان دیگه یادم نمیاد. بعضی‌هاشون تا10 حلقه DVD هستند

11 پسندیده

چقدر عالی :clap: :clap: :ok_hand: :ok_hand:
یه مدت دیگه میتونه پارتنرتون بشه :grin:

8 پسندیده

سلام از کدوم پکیچ آموزشی برا بچه تون استفاده کردین؟پکیج خاصی هس یا این کارتون هارو میشه دانلود کرد برا بچه گذاشت؟
پسر منم الان یک ونیم سالشه.ولی همه میگن یادگیری چهار پنج سال ب بعد باید باشه

7 پسندیده

سلام
پکیج خاصی نیست. کارتون ها رو از کانال های تلگرام خرید کردم. بعضی‌هاشون هم میشه دانلود کرد.
@Parvaresh_dozabaneh
پیج اینستا هم داره میتونین بچه‌های موفق و اونجا ببینین

8 پسندیده

سلام خانم قابل. چقد خوشحال میشم وقتی اینجور تاپیک‌ها رو می‌بینم.

فوق‌العاده است :clap: :clap:

البته یه پکیجی هست به اسم Baby Einstein سال‌ها پیش من واسه برادرزاده‌م خریدم. برا سه ماه تا سه سال کاربرد داره. خیلی خیلی عالی بود. می‌نشست جلو تلویزیون محو این کارتن میشد. الان کلاس سومه، هنوزم به انگلیسی علاقه‌ی شدید داره و برخلاف مدرسه رفتنش، واسه کلاس زبان شوق و ذوق خیلی زیادی داره. تو کلاسشونم ممتازه.

14 پسندیده

ممنونم پری خانم
من یه هارد حدود یک ترا بایت کارتون دارم که وصل کردم به تلویزیون. و هر روز با هم کارتون می بینیم.
خوشحالم از موفقیت برادرزاده تون

9 پسندیده

یعنی ما که بزرگ تر هستیم 20 یا 30 سال داریم با فیلم دیدن نمیتونم یاد بگیریم؟ مثل بچه ها؟

6 پسندیده

قطعا ما هم میتونیم اگه به اندازه بچه‌ها علاقه داشته باشیم فیلم های مناسب سطح مون ببینیم و تکرار زیاد داشته باشیم

9 پسندیده