تالار زبانشناس

انتخاب کلمه میانی! در لایتنر

سلام. وقت همگی به خیر

لطفا اگه کسی با این مساله روبرو شده و تونسته حل ش کنه راه حل ش رو هم بگه…متشکرم
چندین بار /انگشت شمار/ با این مساله روبرو شدم و حل نشد

فرض کنید جمله زیر رو دارید (چقدر سخته جمله مشابه پیدا کردن!):

َAbcd efg hij klm nop.

همون طور که می بینید دیکشنری ترکیب Klm و Abcd رو به عنوان عبارت تشخیص داده.
متاسفانه اگه من بخوام واژه میانی رو؛ یعنی nop رو وارد لایتنر کنم نمیشه. :thinking:

11 Likes

سلام

من دو طرفش رو میزنم که فقط nop بمونه. بعضی وقتا خود nop اضافاتی داره که اونم حذف می‌کنم تا بشه. یعنی تمام احتمالات رو امتحان می‌کنم تا بالاخره اون کلمه‌ی مورد نظر رو گیر بیارم :grimacing:

تابحال هم پیش نیومده که کلمه‌ای رو نتونسته باشم پیدا کنم.

11 Likes

این کارا رو انجام دادم…فقط بدیش اینه که یه وقتایی حذف کردنا باعث می شه تو لایتنر اون واژه نمایش داده نشه تو سرتیتر جعبه…و بعد کافیه که اون واژه تب شده جدید یه جایی بخواد وارد شه :upside_down_face:
می دونم نوشته م مغز پیچی بود.

مساله اینه که اصلا نمی شه اون واژه رو انتخاب کرد…روی nop می زدم ولی اون ترکیب دوتایی می اومد :volcano:

دیشب باز با واژه هایی از این دست برخورد کردم…امیدوارم دفعه دیگه بتونم خود واژه و درسش رو هم بذارم که ببینم آیا میشه براش کاری کرد یا نه.

بازم ممنونم :blossom:

10 Likes

این واژه‌ها سفیدن، درسته؟

چون منم به اینا برخوردم. انگار خود اپ این کلمات رو به عنوان کلمه شناسایی نکرده.

اگه اینم نباشه دیگه منظورتونو نگرفتم گویا :joy: مغزپیچان شدم

8 Likes

آره سفیده…البته فکر می کنم خودم قبلاها سفیدش کردم…مطمین نیستم :thinking: :face_with_raised_eyebrow:
چون واژه ی راحتی بود ولی این بار معنی متفاوتی داشت.

9 Likes

هر تاپیکی میخونم یهو میبینم مثل جت از بالا تا پایین همه نوشته ها رو لایک میکنید
:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
واقعا خدا قوت
انصافا ماهر که هیچ باید به شما عنوان مجرب بدن
@R.min

8 Likes

چیکارکنیم دیگه امروز بیکارم میخوام نشانم رو پس بگیرم.

7 Likes

موفق باشید…
:blush:

6 Likes

هستم. :grimacing:
ممنون

6 Likes

:neutral_face: :no_mouth:

6 Likes

سلام آناهیتا جون ، ایشون دنبال نشان ماهرشون هستند.@R.min میخوان اونو پس بگیرن، منم این روزها خیلی توی تالار میبینمشون که لایک میکنن . ممنون جناب آرمین که تاپیکهای من رو هم لایک میکنید . ان شاالله هر چه زودتر نشانتون رو پس بگیرید و موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

9 Likes

سلام وقتتون بخیر
من همیشه وقتی دنبال یه لغت از یک عبارت توی دیکشنری جعبه لایتنر میگردم. همه عبارت بجز لغت موردنظر رو پاک میکنم و دکمه سرچ رو میزنم ، جوابش میاد
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

6 Likes

بله متوجه شدم

هستن…

7 Likes

منم همین کارو میکنم
ولی وقتی بخوام لغت هایی که هایلایت کردم تو یه متن رو یه مرور سریع کنم هر بار باید این کارو بکنم و یکم رو اعصابه
بهتر بود فقط خوده کلمه قابل انتخاب بود

6 Likes

برای من همون لغت تکی که انتخاب کردم میره تو لایتنر :thinking::thinking::thinking:

7 Likes

نه لایتنر رو نمیگم
لغت هایی که تو متن هایلایت کردم وقتی که همونجا تو متن میخوام دوباره مرور کنم کل عبارت باز میشه

7 Likes

واقعیتش اونو دقت نکردم :see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

7 Likes

جالبه یه سری لغات هستند کاملا شبیه هم، ولی یه جایی سفیده یه جایی زرد. بعضی لغات شبیه هم هستند که هردو زردن، یکی رو سفید می‌کنی اون یکی هنوز زرده. باید زین پس از این موارد اسکرین بگیریم که بررسی بشه

10 Likes

دقیقا
اولش فکر میکردم من اشتباه میکنم
ولی بعد از یه مدت متوجه شدم کلمات یکسان بعضی وقتا رنگ هاشون یکسان نیست
البته من فقط دو سه بار برام پیش اومده ولی خب اگه نبود بهتر بود

8 Likes

حالا تجربه ای رو که من توی جعبه لایتنر به دست آوردم اینه که بعضی از لغاتی که برام خیلی سخت بوده و اصلا نمیتونستم معنیش رو به ذهنم بسپارم. توی قسمت (برای خود توضیحی بنویسید) یک یا چند معنیش رو می نویسم و همون موقع زیر لغت نقطه چین میشه ، بعدها اگه لغت از توی جعبه لایتنر هم خارج بشه و من هنوز درست به ذهن نسپرده باشم و اینکه یادم بره ، اون نقطه چین ها کمک میکنه معنیش دوباره به یادم بیاد . این خیلی برام مفید بوده :hugs::hugs::hugs:

10 Likes