چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

امیدوارم…حتما, اگه بخواید

همین کافیه

8 پسندیده

انصافا همیشه بهترین راهنمایی ها رو میکنید :clap: :clap:
میگم شما انقدر دست به نوشتنتون خوبه چرا چالش وبلاگتون رو شروع نمیکنید

10 پسندیده

سلام . خستم :expressionless:
شاید بعدا شروع کردم
البته فارسی با انگلیسی فرق داره
من به فارسی مسلطم ، به انگلیسی نیستم :grin:

ممنونم . لطف داری :rose:

8 پسندیده

سلام دوستان
کتاب دوم هری پاتر تا آخر فصل چهارم مطالعه شد

16 پسندیده

سلام و شب بخیر به همه دوستان کتابخون عزیزم
چندتا قسمت از داستانهای عربی باقی مونده بود که خوندم و گوش دادم و لذت بردم ، جای همتون سبز :blush: :four_leaf_clover:

19 پسندیده

صبح همگی به خیر

یادم نمیاد آخرین باری که تو این تاپیک گزارش دادم کی بود…احتمالا اوایل دی
کتاب/انگلیسی خوانی رو تعطیل نکردم ولی خب، بنابه دلایلی نشد زیاد وقت بذارم.

از پریروز، دارم تلاش می کنم در کنار خوندن/مرور کتاب اثر مرکب (که از هفته پیش شروع کردم) داستان هایی رو که قبلا خوندم رو مرور کنم…گسترده خوانی/فشرده خوانی/ تمرین شنیداری

از مجموعه داستان های خیلی ساده شروع کردم.
میسای وحشی
و دیشب، مجموعه داستان 1 ساعته “افسانه های شهری”/ Fiction /Urban myths

این اولین باری بود که داستانی رو بدون نگاه کردن به متنش گوش دادم. هر چند که سطح واژگانش خیلی ساده بود و گوینده خیلی شمرده واژگان رو ادا می کرد ولی خیلی سخت تونستم جلوی خودمو بگیرم و به متن نگاه نکنم. تجربه خوبی بود :upside_down_face:

15 پسندیده

سلام به روی ماهتون
چه تجربه خوبی
حتما امتحانش میکنم
موفق باشین:+1: :ribbon:

8 پسندیده

باز دکمه بی انرژی رو زد :joy::expressionless:

آقا later نداریم، اینجا فقط Right now داریم.

11 پسندیده

سلام
حتما این کار رو بکنید.
من برا پادکستا (مرتبه دوم/سوم گوش دادن) و دوره انگلیسی قدرت معمولا این کار رو می کردم ولی برا داستان این اولین بار بود…سه چهار باری مجبور شده بودم backward کنم تا متوجه شم، چون یه وقتایی سخت میشه تمرکز کردن…به هر حال، موفقیت آمیز بود خدارو شکر.

موفق باشید

11 پسندیده

سلام

نسبت به اولین بار که اینارو میخوندین، درک مطلبتون به چه میزان تغییر کرده؟ قطعا که تغییر کرده ولی دوست دارم این میزان تغییر رو از نظر خودتون بدونم.

به شخصه زمانی که به متن نگاه نمیکنم داستان رو بهتر میشنوم و تمرکز بیشتری دارم.

منم خوره‌ی نگاه کردن دارم :joy: چون ساختارها واقعا زیبان و نمیشه همینجوری ازشون گذشت.

11 پسندیده

سلام مجدد
چه جالب
دقیقا
برای انگلیسی قدرت اینکارو کردم و میکنم
ولی برای داستانها نکرده بودم.

8 پسندیده

سلام

راستش, در مورد این دو داستان, تغییر قابل توجهی تو درک مطلب حس نکردم…چون همون موقع هم /چندین ماه پیش/ این دو داستان برام ساده بودن از دید دایره واژگان…phrasal verb های خیلی کمی هم تو هر دوتاش بود که خوندنش رو خیلی خیلی راحت تر می کرد…و گوینده داستان ها که خیلی شمرده ادا می کرد.

شاید به خاطر تمرین سابقه کتابخوانی شما باشه و دایره واژگان تون.
برا من که تجربه دیدن فیلم به زبان انگلیسی هم نداشتم هنوز مهارت شنیداریم اونقدر که دیداریم هست, نیست.
منم بیشتر لذت بردم از صرفا شنیدن داستان…تلاش می کنم که این برنامه رو وارد پروسه زبان آموزیم کنم.

امیدوارم نهایت بهره رو از گسترده خوانی تون ببرید. به امید توفیق بیشتر برا شما و البته همه ما, تو این مسیر

12 پسندیده

:grimacing::grimacing:

یه try میکنم ، ببینم what will happen
بعد decide میکنم و announce میدم :joy::joy::joy:

11 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
اوکی آیل بی :eyes: watching یو

10 پسندیده

سلام دوستان :slightly_smiling_face: من امروز صبح ساعت شش یه داستان جالب گوش کردم منتها برای پنجاهمین ، شصتمین بار شاید هم خیلی بیشتر :grinning_face_with_smiling_eyes:
من این کتاب یک سال پیش واسه اولین بار خوندم ، ازین کتابایی بود که هروقت بی حوصله و بی انگیزه هستم اگه نخوام زبانم رو بخونم به جاش اینو میخونم :sunglasses: :open_book:
یه جورایی کتاب انگلیسی بالینیم حساب میشه :grin: به علاوه چند تا کتاب دیگه :hugs:

حالا دوست داشتم این کتاب رو به شما هم معرفی کنم :smiling_face_with_three_hearts:
اسم کتاب : اخطار بیگانها در سیاتل :alien::robot::alien:

ژانر : علمی تخیلی
کتاب درباره ادم فضایی ها هست ولی یه نکته اموزشی تربیتی خیلی متاثرکننده داشت که واقعا من تحت تاثیرش قرار گرفتم حتی بیشتر از خود ادم فضایی ها :thinking::bowing_woman:

سری : داستانهای خیلی ساده
ولی لغات نسبتا سختی هم داره ( منظورم اگه مبتدی هستید ) اگه سطح لغاتتون خوبه بخونیدش ، من خودم دروغ نگم یک ماه طول کشید تا به لغات داستان مسلط شدم البته پارسال من با زبانشناس کار نمیکردم واسه همین خیلی طول میکشید تا لغات و جمله های سختو بفهمم و پیدا کنم و هایلات کنم و تو دفترم بنویسم و اینا … :upside_down_face::woozy_face:
لحجه : امریکن
راوی : هر نقش یک صدا مخصوص داره که به کاراکتر هاشون میاد :woman_bald: 👱‍♂ :woman_scientist: :woman_health_worker:

یه کتاب دیگه هم اون پایین بعد اخطار بیگانه ها در سیاتل هست بنام بیگانه ها در مدرسه ، که اینم قسمت اولشو گوش کردم شبیه همین داستانه حتی مدل خوندنشونم شبیه همه ولی با کلمات متفاوت که جالب بود واسم ، حالا بعدا اینم میخونم :wink:

اینم جمله مورد علاقم :innocent::grin:
Who knows? I don’t think we’re alone in this big universe ، said my dad. The Earth is only
! a small planet , you know

18 پسندیده

سلاااام
مرررسی
حتما میزارم تو لیست و میخونمش :tulip::heart::sunflower::rose::bouquet:

6 پسندیده

سلام
امروزکتاب خانوم یا ببر از کتاب های خیلی ساده خوندم در کل خوب بود…
و کتاب ارزوهای بزرگ رو هم امروز تموم کردم اونم خوب بود و راویای مختلفی داشت…
دوست عزیز @miss_mary
خیلی خوب در مورد کتابایی که مطالعه کردید توضیح میدید انقد برام جذاب میشه که تصمیم میگیرم حتمااا بخونمشون.
شاد باشید

13 پسندیده

خواهش میکنم :innocent::smiling_face_with_three_hearts: راستش دور اطرافم دوستایی که اهل کتاب و زبان باشن خیلی خیلی کمن ، من اینجا خیلی راحت و خوشحالم میتونم درباره همه چی حرف بزنم :wink::hugs:

9 پسندیده

تایم کتاب‌خونیم با این کتاب سپری میشه.

مجموعه‌ی کتاب‌های آغازین، شجره‌ی آتش (هنوز به توضیحات در مورد اسم کتاب نرسیدم که ببینم درست ترجمه شده یا نه)

خلاقیت، سیر داستانی، حوادث و شگفتی‌‌ها، شخصیت‌پردازی، فضاسازی، دیالوگ‌ها …‌ و مهم‌تر از همه احساسات و عواطف موجود در این کتاب، بار دیگه باعث میشه با تمام وجود ایمان بیارم به قدرت نویسندگان بریتانیایی.

20 پسندیده

سلام . کتاب دوم هری پاتر تا آخر فصل هفتم مطالعه شد
این کتابم که دارم می خونم ،
فیلمش به مرور یادم میاد :no_mouth:
همش هم نه ، بعضی قسمتای فیلم ، مثل خواب :neutral_face:

18 پسندیده