چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

میخوام بدونم چجوری میشه تو یه گروه خاص عضو شد. اینجا طبقه بندی خاصی داره؟؟ مثلا تو چالش کتابخوانی چجوری میشه فعالیت کرد؟

6 پسندیده

آقا مهران توضیحات لازم رو دادن. اگه سوالی بود حتما بپرسید

7 پسندیده

سلام در تکمیل فرمایشات آقا مهران عرض کنم که این تالار گفتمان هیچ محدودیتی برای فعالیت اعضا در هر تاپیکی اعمال نمیکنه و یک عضو تازه وارد به راحتی میتونه فقط با بازکردن هر تاپیک یا پست، به محتوای آن دسترسی داشته باشه و فعالیتشو شروع کنه.
بنابراین با خیال راحت هر موضوعی که مدنظرتون بود از قسمت سرچ تالار دسترسی پیدا کنید و اگرم سوالی بود حتما در هر تاپیک مربوطه بپرسید دوستان پاسخگو هستن. پس به جمع زبانشناسی ها خوش آمدین :rose:

8 پسندیده

سلام مجدد :heart:

مررررررسی عزیززززم :heart_eyes:

اینطوری که خیلی عالی میشه، علی الخصوص برای من که بخاطر نبودم تو ایران فعلا خونه نشینم :blush:

اینم عالیه :+1:

با نظرتون موافقم.
اما برای من مهمه بدونم اصلش مربوط به کدوم فرهنگه.
برام تفاوت قومیت ها و نشنالیتی مهم نیست.
جذابیت داستان برام در تطابق با واقعیت جامعه ایی که ازش یک داستان برخاسته بیشتر میشه.

خیلی هم عالی
ممنونم از راهنماییتون و همه حس های قشنگتون.
بهروز و سلامت و پایدار باشید :tulip: :four_leaf_clover::sunflower::rose::bouquet:

7 پسندیده

فکر می کنم برا این موارد می تونید خودتون خودجوش! اقدام کنید…خیلی وقتا بوده که دنبال فایل پی.دی.اف کتاب می گشتمو ناخواسته فایل صوتیش رو هم می دیدم…هستند کسایی که شنیدن رو به خوندن ترجیح می دن.
یا حتی با اپلیکیشن هایی که داستان و فایلای صوتی فارسی می ذارن ارتباط برقرار کنید و اعلام همکاری کنید…مثل همین اپلیکیشن خودمون که کلی فایل صوتی داره در همه سطوح
امیدوارم خوش صدا باشیدو ادبیات و روون خونی تون هم خوب باشه…اگه نه, تمرین کنیدو چند تا فایل صوتی با مضامین در سطوح مختلف ایجاد کنیدو ارایه بدید برا جذب مشتری

موفق باشیدو پر از جوشش

8 پسندیده

مررررررسی عزیز مهربونم
پیش از همه بخاطر اینکه وقت گرانبهاتون رو گذاشتید و مطالب رو تایپ فرمودید هزاران هزار بار ازتون ممنون و سپاسگزارم.
و سپاسگزارم برای راهنمایی های بی دریغ تون.
راستش شاید صدای خوبی نداشته باشم اما صدام آزار دهنده نیست.
و البته چندی پیش بخشی از کتابهای مثبت اندیشی رو خوندم و بدون اینکه به دوستانم و همکاران سابقم بگم که صدای من هست ازشون خواستم به فایل گوش بدن و ذهنشون رو با گوش دادن به مواردی که توش بود اروم کنن.
جالب اینجاست هیچکدوم متوجه نشدن صدای منه و در نتیجه فیدبکهای خوب و واقعی دریافت کردم.
امیدوارم با توکل به خدا بتونم بهترین راه رو برای انجام این کار شیرین پیدا کنم.
باز هم سپاس منو بپذیرید.
بزرگی قلب مهربونتون ستودنیه :heart:
خدا به قلب بنده هاش نگاه میکنه …
پیروز باشید.

8 پسندیده

امیدوارم…حتما, اگه بخواید

همین کافیه

8 پسندیده

انصافا همیشه بهترین راهنمایی ها رو میکنید :clap: :clap:
میگم شما انقدر دست به نوشتنتون خوبه چرا چالش وبلاگتون رو شروع نمیکنید

10 پسندیده

سلام . خستم :expressionless:
شاید بعدا شروع کردم
البته فارسی با انگلیسی فرق داره
من به فارسی مسلطم ، به انگلیسی نیستم :grin:

ممنونم . لطف داری :rose:

8 پسندیده

سلام دوستان
کتاب دوم هری پاتر تا آخر فصل چهارم مطالعه شد

16 پسندیده

سلام و شب بخیر به همه دوستان کتابخون عزیزم
چندتا قسمت از داستانهای عربی باقی مونده بود که خوندم و گوش دادم و لذت بردم ، جای همتون سبز :blush: :four_leaf_clover:

19 پسندیده

صبح همگی به خیر

یادم نمیاد آخرین باری که تو این تاپیک گزارش دادم کی بود…احتمالا اوایل دی
کتاب/انگلیسی خوانی رو تعطیل نکردم ولی خب، بنابه دلایلی نشد زیاد وقت بذارم.

از پریروز، دارم تلاش می کنم در کنار خوندن/مرور کتاب اثر مرکب (که از هفته پیش شروع کردم) داستان هایی رو که قبلا خوندم رو مرور کنم…گسترده خوانی/فشرده خوانی/ تمرین شنیداری

از مجموعه داستان های خیلی ساده شروع کردم.
میسای وحشی
و دیشب، مجموعه داستان 1 ساعته “افسانه های شهری”/ Fiction /Urban myths

این اولین باری بود که داستانی رو بدون نگاه کردن به متنش گوش دادم. هر چند که سطح واژگانش خیلی ساده بود و گوینده خیلی شمرده واژگان رو ادا می کرد ولی خیلی سخت تونستم جلوی خودمو بگیرم و به متن نگاه نکنم. تجربه خوبی بود :upside_down_face:

15 پسندیده

سلام به روی ماهتون
چه تجربه خوبی
حتما امتحانش میکنم
موفق باشین:+1: :ribbon:

8 پسندیده

باز دکمه بی انرژی رو زد :joy::expressionless:

آقا later نداریم، اینجا فقط Right now داریم.

11 پسندیده

سلام
حتما این کار رو بکنید.
من برا پادکستا (مرتبه دوم/سوم گوش دادن) و دوره انگلیسی قدرت معمولا این کار رو می کردم ولی برا داستان این اولین بار بود…سه چهار باری مجبور شده بودم backward کنم تا متوجه شم، چون یه وقتایی سخت میشه تمرکز کردن…به هر حال، موفقیت آمیز بود خدارو شکر.

موفق باشید

11 پسندیده

سلام

نسبت به اولین بار که اینارو میخوندین، درک مطلبتون به چه میزان تغییر کرده؟ قطعا که تغییر کرده ولی دوست دارم این میزان تغییر رو از نظر خودتون بدونم.

به شخصه زمانی که به متن نگاه نمیکنم داستان رو بهتر میشنوم و تمرکز بیشتری دارم.

منم خوره‌ی نگاه کردن دارم :joy: چون ساختارها واقعا زیبان و نمیشه همینجوری ازشون گذشت.

11 پسندیده

سلام مجدد
چه جالب
دقیقا
برای انگلیسی قدرت اینکارو کردم و میکنم
ولی برای داستانها نکرده بودم.

8 پسندیده

سلام

راستش, در مورد این دو داستان, تغییر قابل توجهی تو درک مطلب حس نکردم…چون همون موقع هم /چندین ماه پیش/ این دو داستان برام ساده بودن از دید دایره واژگان…phrasal verb های خیلی کمی هم تو هر دوتاش بود که خوندنش رو خیلی خیلی راحت تر می کرد…و گوینده داستان ها که خیلی شمرده ادا می کرد.

شاید به خاطر تمرین سابقه کتابخوانی شما باشه و دایره واژگان تون.
برا من که تجربه دیدن فیلم به زبان انگلیسی هم نداشتم هنوز مهارت شنیداریم اونقدر که دیداریم هست, نیست.
منم بیشتر لذت بردم از صرفا شنیدن داستان…تلاش می کنم که این برنامه رو وارد پروسه زبان آموزیم کنم.

امیدوارم نهایت بهره رو از گسترده خوانی تون ببرید. به امید توفیق بیشتر برا شما و البته همه ما, تو این مسیر

12 پسندیده

:grimacing::grimacing:

یه try میکنم ، ببینم what will happen
بعد decide میکنم و announce میدم :joy::joy::joy:

11 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
اوکی آیل بی :eyes: watching یو

10 پسندیده