چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

سلام دوستان
فصل دهم مستری مطالعه شد.

15 پسندیده

عزیزم میخوای کامل بگم بیا خصوصی.بعدشم من که گفتم بعید میدونم کسی ندونه راجب چیه

5 پسندیده

سلام … ایول که انقد پایه اید موفق باشید @osiya1981
:green_heart::green_heart:
نمیدونم والا خیلی خوبه ولی :blue_heart: :blush::blush:
@tatym

3 پسندیده

متوجه شدم…موفق باشید

4 پسندیده

بالا ازم پرسیدید که این کتاب تو اپلیکیشن نیست؟

4 پسندیده

اسم داستان : اخرین اسب تک شاخ ، کتابهای خیلی ساده

این داستان فانتزی بود از اسمش مشخصه🙂 ولی چندتا نکته جالب داشت واسم به شماهم میگم شاید خوشتون اومد🤗
۱ : مکان داستان تو دنیای واقعی یکی از قشنگترین جزایر دنیاس که تو ارتفاعات اسکاتلند ، جزیره اسکای جزیره اسمان ، اغلب اوقات هم مه الوده. عکسای طبیعت و خونه های کلبه ای شونو تو نت دیدم خیلی قشنگن🥰
۲ : به شب سال نو تو اسکاتلند میگن hogmanay مراسم های خاص خودشونو دارن ، مثلا به عنوان هدیه ذغال سنگ بهم میدن که نماد گرم موندن خونه هاشونه :santa::scarf:
۳ : یه نوع دامن مخصوص مردانه هست که بهش میگن kilt دامن سنتی مردانه اسکاتلندی ، تو بعضی فیلما شاید دیده باشین ، چهارخونه ای هم هستن .
۴ : یه نوع دیوار کوتاه واسه حصارکشی هستش بهش میگن dry stone wall ، دیوار سنگی خشک ، که بدون ملات و سیمان ، سنگ ها بهم میچسبن ، خو واسم عجیب بود :wink: طرز تهیه اش واسم مهم نیس ولی میشه.عکسشو هم این پایین میزارم ببینید تو نقاشی ها و فیلما دیده بودم ، ولی بهش نباید نیرو وارد کرد سنگا میفتن. :grinning_face_with_smiling_eyes:
250px-Muchallscastledrystone

البته واسه هر داستانی اینطوری تلاش نمیکنما:grinning_face_with_smiling_eyes: . موقع ترجمه نمیتونستم اینا رو تصور کنم واسه همین رفتم ببینم چی به چیه :thinking::thinking::thinking:

داستانشم بامزه بود راوی هاشونم متفاوت بودن با لهجه بریتیش.

18 پسندیده

چه توضیحات جالبی :blush:ببخشید میشه لطفا بگید اسم داستان چیه و از کدوم سطحه؟ @miss_mary

11 پسندیده

یادم رفت اینا رو بنویسم😄 اخرین اسب تک شاخ ، سری داستان های خیلی ساده

10 پسندیده

سلام سلام دوباره
شب همگی پر ستاره
:rofl: شعر شد
بخاطر قولی که دادم و همراهی لذتبخش با شما ، از ده تا قصه های عربی هفتا رو خوندم. عالی بود و دوست داشتم :blush:
بقیه اشم فردا شب انشاءالله
هرکاری میکنم اسکرین شاتش لود نمیشه چرا :neutral_face:

درست شد خلاصه ادیت کردم :heart_eyes:

17 پسندیده

عالی بود
ممنون از به اشتراک گذاری کامل و جذابتون :heart_eyes:
حتما میزارم تو لیست کتابهام
ماجرای ذغال هدیه دادن هم خیلی برام عجیب و جالب بود.
موفق باشید همیشه

9 پسندیده

خواهش میکنم دوست عزیز:sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus:

8 پسندیده

تاجر ونیزی از سری کتاب های خیلی ساده رو خوندم …خوشم نیومد… خیلی مسخره و بیخود بود…انقدرم اسم توش داشت دیگه اخرش قاطی کردم

15 پسندیده

منم یه قسمتشو گوش کردم خوشم نیومد😄

8 پسندیده

سلام.
موافقم باهاتون.منم چند ماه پیش این کتاب رو خوندم…و یکی دوهفته پیش هم, راوی بخشی از همین قصه بودم؛ البته نسخه اصلی فارسیش, برا یه عزیزی که دیگه امروز نیست

به امید روزی که کتاب اصلی ش رو هم وارد نرم افزار کنن…باشد که پیشنهاد دهیم :innocent:

10 پسندیده

سلام فاطمه جان :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
من نسخه ایرانی کتاب هزار و یک شب رو خوندم ، واقعا کتاب جالبیه :hugs::hugs::hugs:
موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

11 پسندیده

سلام به روی ماهتون

WOOOOOW
چه هیجان انگیز
یکی از کارهایی که سالهاست دوست داشتم و دارم که انجام بدم راوی بودن داستانه و یا تهیه کتابهای صوتی تاثیرگذار ( متاسفانه بیشتر کتابهلی صوتی فاقد حس و حال خوب و درست هستند و گوینده بیشتر مثل یک ربات عمل میکنه که برای من اصلا جذاب نیست)
خیلی تبریک میگم بهتون برای راوی بودن در قصه های هزار و یک شب.
نسخه اصلی فارسیش بصورت آنلاین در دسترس هست؟

:pensive: خیلی متاسف شدم…

انشاءالله و البته با نام زیبای “قصه های هزار و یک شب” و نه داستانهای عربی :wink:
ظاهرا دعوا بیشتر بر سر هندی بودن و یا ایرانی بودنشه و اصلا عربی نیست.
نظر شخصی بنده اینه که اسم شهرزاد و دنیازاد اصلا ایرانیه .

7 پسندیده

سلام…تندرست باشیدو پرامید

امیدوارم به چیزی که دوست داریدو بهتون انرژی می ده برسید…شروع کنید اگه امکانش رو دارید.
البته منظور من صرفا خوندن/گویندگی داستان بود…برا اون شخص خاص
اتفاقا جدا از مساله مالی, که شاید بشه از طریق اون کسب درآمد کرد, چند سال پیش, یکی از دوستان این پیشنهاد رو مطرح کرده بودن؛ جهت امور خیریه, برا نابینایان

عرب و عجم نداره که…گیرنده ی این جور افتخارا هم همیشه در دسترس نیست که بخواد بهش افتخار کنه و امتیازی بهش تعلق بگیره…هیاهوی بسیار برای هیچ…چی بود اسم اون درس…فقط adoش یادمه :joy:

راستش, یادم میاد اون موقع که می خواستم دانلودش کنم, مجموعه کامل ۶,۷جلدیش رو دیدم تو نت…ولی خب, چون عجله داشتم برا دسترسی بهش…اولین نسخه ای که تو نت دیدم رو دانلود کردم

نسه ای که الان من دارم حدود ۱۳۰۰ صفحه س…با این اسم هم ذخیره شده…fooji.ir …که احتمالا از همین سایت برداشتم

9 پسندیده

سلام من چجوری میتونم تو تالار زبان شناس فعالیت کنم؟ اینجا خیلی شلوغه و گیج شدم واقعا

6 پسندیده

سلام
خوش اومدین :rose::rose:
شما نوع فعالیتی که میخواین انجام بدین رو هم بگین بهتر میشه راهنماییتون کرد

7 پسندیده

سلام . همینطور که الان در حال فعالیت هستید :grin:

اینجا می تونید سوالات خودتون رو با ایجاد تاپیک بپرسید
توی چالش ها شرکت کنید ، مقاله بنویسید و یا بخونید ، از تجربیات دیگران بهره مند بشید ، تجربیات خودتون رو در اختیار بذاری ، فیلم و کتاب معرفی یا درخواست کنید

برای مثال این تاپیک مربوط به چالش کتابخوانی هست
میتونید کتابی که مطالعه میکنید رو اینجا گزارش بدید که هم برای دیگران انگیزه ایجاد کنید و هم خودتون متعهد بشید به ادامه ی کار

چالش های لتس تاک ، بازگویی دروس و… هم هست که می تونید ایجاد کنید و فیدبک و راهنمایی دریافت کنید

هر سوالی دارید میتونید توی تالار سرچ کنید یا بپرسید
موضوعات هم دسته بندی داره که دسته ی مربوطه رو می تونید روش کلیک کنید و مطالعه کنید

13 پسندیده