چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

سلام دوستان :slightly_smiling_face: من امروز صبح ساعت شش یه داستان جالب گوش کردم منتها برای پنجاهمین ، شصتمین بار شاید هم خیلی بیشتر :grinning_face_with_smiling_eyes:
من این کتاب یک سال پیش واسه اولین بار خوندم ، ازین کتابایی بود که هروقت بی حوصله و بی انگیزه هستم اگه نخوام زبانم رو بخونم به جاش اینو میخونم :sunglasses: :open_book:
یه جورایی کتاب انگلیسی بالینیم حساب میشه :grin: به علاوه چند تا کتاب دیگه :hugs:

حالا دوست داشتم این کتاب رو به شما هم معرفی کنم :smiling_face_with_three_hearts:
اسم کتاب : اخطار بیگانها در سیاتل :alien::robot::alien:

ژانر : علمی تخیلی
کتاب درباره ادم فضایی ها هست ولی یه نکته اموزشی تربیتی خیلی متاثرکننده داشت که واقعا من تحت تاثیرش قرار گرفتم حتی بیشتر از خود ادم فضایی ها :thinking::bowing_woman:

سری : داستانهای خیلی ساده
ولی لغات نسبتا سختی هم داره ( منظورم اگه مبتدی هستید ) اگه سطح لغاتتون خوبه بخونیدش ، من خودم دروغ نگم یک ماه طول کشید تا به لغات داستان مسلط شدم البته پارسال من با زبانشناس کار نمیکردم واسه همین خیلی طول میکشید تا لغات و جمله های سختو بفهمم و پیدا کنم و هایلات کنم و تو دفترم بنویسم و اینا … :upside_down_face::woozy_face:
لحجه : امریکن
راوی : هر نقش یک صدا مخصوص داره که به کاراکتر هاشون میاد :woman_bald: 👱‍♂ :woman_scientist: :woman_health_worker:

یه کتاب دیگه هم اون پایین بعد اخطار بیگانه ها در سیاتل هست بنام بیگانه ها در مدرسه ، که اینم قسمت اولشو گوش کردم شبیه همین داستانه حتی مدل خوندنشونم شبیه همه ولی با کلمات متفاوت که جالب بود واسم ، حالا بعدا اینم میخونم :wink:

اینم جمله مورد علاقم :innocent::grin:
Who knows? I don’t think we’re alone in this big universe ، said my dad. The Earth is only
! a small planet , you know

18 پسندیده

سلاااام
مرررسی
حتما میزارم تو لیست و میخونمش :tulip::heart::sunflower::rose::bouquet:

6 پسندیده

سلام
امروزکتاب خانوم یا ببر از کتاب های خیلی ساده خوندم در کل خوب بود…
و کتاب ارزوهای بزرگ رو هم امروز تموم کردم اونم خوب بود و راویای مختلفی داشت…
دوست عزیز @miss_mary
خیلی خوب در مورد کتابایی که مطالعه کردید توضیح میدید انقد برام جذاب میشه که تصمیم میگیرم حتمااا بخونمشون.
شاد باشید

13 پسندیده

خواهش میکنم :innocent::smiling_face_with_three_hearts: راستش دور اطرافم دوستایی که اهل کتاب و زبان باشن خیلی خیلی کمن ، من اینجا خیلی راحت و خوشحالم میتونم درباره همه چی حرف بزنم :wink::hugs:

9 پسندیده

تایم کتاب‌خونیم با این کتاب سپری میشه.

مجموعه‌ی کتاب‌های آغازین، شجره‌ی آتش (هنوز به توضیحات در مورد اسم کتاب نرسیدم که ببینم درست ترجمه شده یا نه)

خلاقیت، سیر داستانی، حوادث و شگفتی‌‌ها، شخصیت‌پردازی، فضاسازی، دیالوگ‌ها …‌ و مهم‌تر از همه احساسات و عواطف موجود در این کتاب، بار دیگه باعث میشه با تمام وجود ایمان بیارم به قدرت نویسندگان بریتانیایی.

20 پسندیده

سلام . کتاب دوم هری پاتر تا آخر فصل هفتم مطالعه شد
این کتابم که دارم می خونم ،
فیلمش به مرور یادم میاد :no_mouth:
همش هم نه ، بعضی قسمتای فیلم ، مثل خواب :neutral_face:

18 پسندیده

منم اگه سطح لغاتم بره بالا حتما هری پاتر رو میخونم فعلا واسم خوندنش مشکله🙂

10 پسندیده

فاطمه خانم منم همین الان خانم و ببر رو تموم کردم. به نظر منم خوب بود. سوال اخرشم دوتا حدس از خودم زدم :grin:

8 پسندیده

کتاب انتقام هکر از مجموعه کتابهای خیلی ساده رو خوندم.
برعکس اسم دهن پر کن و خشنی که داشت اتفاقا خیلی لوس بود خخخ…و یه مقدار کلمات عمومی کامپیوتر توش بود.
کتاب ساده و جالب بود.
لهجه:بریتیش غلیظ
صداگذاری:چندنفر
مهمترین کلمه ای که با وجود سروکار داشتن با کلمات تخصصی کامپیوتر …بازم اصلا نشنیده بودم …surf … به معنای وب گردی.

13 پسندیده

سلام صبح بخیل
چه حدسایی زدی ؟میشه لطفا بگی
@miss_mary
به نظر من اگه بفرسه ببره بخوره خودشم خودکشی میکنه
یا اینکه میفرسه پیش اون خانومه
چون بلاخره عشقشه دیگه با خوشحالی اون خوشحال میشه
نظر شما؟؟

8 پسندیده

به نظر من به سربازا پول داده هیچ دختری تو پشت در نباشه :grinning_face_with_smiling_eyes: یا چون تو داستان گفته بدعصبانی میشه احتمالا دختره رو کشته باشه که اگه پسره در قسمت دختره رو باز کرد هم باز نتونه باهاش ازدواج کنه :grin::grin::grin:

8 پسندیده

به نظرم حدس شما درست تره :blush:

7 پسندیده

شایدم ببر رو بیهوش یا بکشه اینم میشه :grin:

7 پسندیده

سلام دوستان
امروز کتاب “باغ مخفی” رو شروع کردم و تا فصل پنجمش خوندم.
داستان در مورد دختر لوس و بداخلاقیه که پدر و مادرشو بر اثر بیماری از دست میده و مجبور میشه تو خونه ی داییش که خونه ی بسیار بزرگ و قدیمی ای هست بمونه. تا اینجا کتاب قشنگی بوده و راوی خوبی هم داره.

19 پسندیده

سلام مصطفی جان این کتاب همون کتاب طبقه بندی شده هست؟
چون من طبقه بندیش رو خوندم

8 پسندیده

سلام آقا آرمین عزیز.

ممنون. این مطلب رو اطلاع نداشتم.

8 پسندیده

منم این داستان قبلا خونده بودم ، چه قد هم تلفظ کلمه های بداخلاق و ناسازگارش واسم سخت بود disagreable & badtemper

10 پسندیده

سلام و شب همگی پر از آرامش

دیروز و امروز مجموعه “داستان های وایکینگ” ها (viking tales) رو از مجموعه داستان های خیلی ساده گوش دادم…2ساعت و 10 دقیقه.

این دومین تجربه من از شنیدن داستان بدون نگاه کردن به متن داستان بود.

چه خوبه که آدم از تجربیاتش می نویسه…قبلا صوت رو تا 1و4دهم برده بودم ولی الان، همون یک نگهش داشتم…هر چند که حس می کردم خیلی سرعتش پایینه ولی خب، چون هرازگاهی اسم خدایان و سرزمین های مختلف برده می شد، ذهنم نیاز داشت همون سرعت رو حفظ کنه.
به هر حال، خوشحالم که این یکی هم به خیر گذشت :star_struck: :muscle:t4:

15 پسندیده

سلام بر دوستان کتاب دوست.
خب چند روز گذشته هم با خواندن کتاب time to kill از سری کتابهای طبقه بندی شده سطح فوق متوسط با زمان 3 ساعت و 14 دقیقه گذشت.
این کتاب جنایی به روال دادگاه یک پدر رنگین پوست که بعد از مورد تجاوز قرار گرفتن دختر 10 ساله توسط دو فرد و کشتن این دو که یکجورایی به گروه نژاد پرست کو کلاکس کلن ربط دارن به نصویر میکشه.
کتابش جالب بود.اگر به کتابهای معمایی و جنایی علاقه دارید این کتاب کمی معمایی هست و پیشنهاد میکنم بخونید

16 پسندیده

سلام سلام سلام به همه کتابخونا کتابدوستا زبانشناس دوستا دوستای خوب و نازنینم
شبتون پر ستاره :star2::star2::star2::star2::star2::star2::star2:
من هم کتاب " من را در استانبول ملاقات کن " از سری کتابهای خیلی ساده شامل چهارده قسمت که حدودا یک ساعت و نیم بود رو خوندم.
بنظرم ارزش خوندن داره و کمی مهیجه…
داستان یک پسر و دختر انگلیسیه که نامزدن و دختر برای کار چند وقتیه که به استانبول اومده و نامزدش قراره که برای تعطیلات بره استانبول پیشش و از قبل باهم در یک بار در یک هتل قرار میزارن در یک ساعت مشخص بعد از ساعت کاری دختر خانوم…
از قضا آقا پسر داستان ما در حین مسیر فرودگاه به محل قرار ( در اتوبوس ) ناگهان در پیاده رو نامزدش رو به همراه دو مرد میبینه ولی نمیتونه از اتوبوس در حال حرکت پیاده شه و مجبور یشه بره به محل قرارشون و اونجا منتظر نامزدش بمونه…
اما نامزدش هیچوقت نمیاد …
و داستان تازه از اینجا شروع میشه…
بقیه اش رو نمی گم که جذابیتش برلی اونایی که دوست دارن بخونن کم نشه :blush:

20 پسندیده